[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
350kg a hasznos terhelése a Hermesnek.
Szerintem ez úgy kell elképzelni hogy a fent felsoroltak közül választhat a vevő, hogy mire akarja használni és úgy konfigurálják neki drónját az építés során. Légtér megfigyelésre (AWACS feladatkör) nem tudom mennyire alkalmas ténylegesen.

Nekünk elsődlegesen az ellenséges kommmunikáció lehallgatására, lokalizálására és a radrok, légvédelem helymeghatározására kellene drón első sorban. A harci drón más tészta - szerintem ezt két külön kategórával lehet jól lefedni.
A török drón jó harcos lehet, de felderítés témakör inkább az Izraeli drónokra bíznám.
A Hermes 900 hasa alatt, a törzsben van egy payload modul hely, amibe cserélhető modulokat lehet behelyezni, és ezzel változtatható a funkciója.
images

Az EO torony, valamint a műholdas com. alap. Az EW, a SIGINT, a SAR/AeW modulok cserélhetőek.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
350kg a hasznos terhelése a Hermesnek.
Szerintem ez úgy kell elképzelni hogy a fent felsoroltak közül választhat a vevő, hogy mire akarja használni és úgy konfigurálják neki drónját az építés során. Légtér megfigyelésre (AWACS feladatkör) nem tudom mennyire alkalmas ténylegesen.

Nekünk elsődlegesen az ellenséges kommmunikáció lehallgatására, lokalizálására és a radrok, légvédelem helymeghatározására kellene drón első sorban. A harci drón más tészta - szerintem ezt két külön kategórával lehet jól lefedni.
A török drón jó harcos lehet, de felderítés témakör inkább az Izraeli drónokra bíznám.
Nem mondtam, hogy vedd meg. Nem hiszem, hogy a termékek egy szűrt export verzió még. Úgy értem, amúgy sem fogják eladni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 381
113
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezeknek a SIGINT / AEW gépeknek az ára $400 miliió körül van (a választott extráktól függően) egyszóval, mocsok drágák.
Viszont az áruk arányos a jelentőségükkel. Az ilyen eszközöknek köszönhetően háborút lehet nyerni.
Igen. És mi csak eztel tudunk háborút nyerni, mert mennyiségi fölényre nem tellik.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
A háború megnyerésének módja a nagy hatótávolságú próbacél repülőgépek, amelyek több nürnbergi lencsével és precíziós rakétákkal vannak felszerelve.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Megjött Bányaraktár lobbi! :D
az nem én vagyok.
egyszerűen csak jeleztem hogy a felfegyverzett drónok alapfelszereltsége a SIGINT. Nem több mint a túlélésük múlik rajta. Ennek segítségével tudják érzékelni a bekapcsolt radarokat, tudják eldönteni hogy milyen közel mhetnek egy-egy jelforráshoz. Ennek híján mindet lelőnék mint a nyulat.

Amúgy ha már felvettetted én IAI Heron Mk.II lobbista vagyok
Image-2-Heron-MK-II-MALE-UAV.jpg

https://www.iai.co.il/p/heron-mk-ii
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 381
113
az nem én vagyok.
egyszerűen csak jeleztem hogy a felfegyverzett drónok alapfelszereltsége a SIGINT. Nem több mint a túlélésük múlik rajta. Ennek segítségével tudják érzékelni a bekapcsolt radarokat, tudják eldönteni hogy milyen közel mhetnek egy-egy jelforráshoz. Ennek híján mindet lelőnék mint a nyulat.

Amúgy ha már felvettetted én IAI Heron Mk.II lobbista vagyok
Image-2-Heron-MK-II-MALE-UAV.jpg

https://www.iai.co.il/p/heron-mk-ii
Utána olvastam, és tényleg jó - ez is jöhet! :)
Árban hogy van ez a Heron?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 156
113
Elössssször talán álljunk két lábbal a földre....
https://www.iai.co.il/defense/intelligence/sigint-solutions
https://www.iai.co.il/p/eli-6063
Aztán,ha már szilárdan tudunk két lábbal állni a földön,elkezdhetünk repkedni is
https://www.iai.co.il/defense/air/unmanned-aerial-systems
Majd emelhetjük a tétet
https://www.iai.co.il/defense/air/airborne-radars
És ha jol birjuk szusszal(pénzel),továbbléphetünk
https://www.iai.co.il/defense/air/special-mission-aircraft

Persze ezt nem csak zsidó cuccokkal lehet megcsinálni,csak övékét gyorsan meg lehet találni és linkelni
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
Nem értem mire várunk drón ügyben...!Azonnal venni harci ill. felderító drónokat!Mire olyan szintű drónokat kifejlesztünk magunk az F-35ösöket múzeumban fogják mutogatni...!

Állítólag ez egy egy fontos követelményünk volt és eddig ezt nem tudta teljesíteni csak a Karayel...

2022. február 10.

Israel becomes 1st country to allow large, high-flying drones in civilian airspace

The Civil Aviation Authority of the State of Israel (CAAI) has for the first time certified an Unmanned Aircraft System (UAS) for civil aviation, approving it to fly in civilian airspace as any other civilian airplane and not restricting its flight to unsegregated airspace.


“The receipt of the Type Certificate from the CAAI completes the compliance of Elbit Systems’ Hermes Starliner UAS with the NATO standardization for approving UAS for integration in civilian unsegregated airspace.”
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 381
113
Nekem úgy tűnik, hogy sem a Hermes, sem a Heron nem felfegyverezhető: sem fotót sem cikket nem találtam ami erre utalna. Izraelben ez nem szempont?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 381
113
Gondolom a hazai gyártás...
nem tudom van-e értelme hazai gyártásnak 6-12 darabos igény mellett - mert ennél több nem hiszem, hogy kell nekünk. Exportra ezt biztos nem gyárthatjuk, mert nyilván konkurálnánk az eredeti gyártóval.
Kellene vennei készen egy bevált típust, aztán Magussal,Aeroval együttműködve kijönni valami sajáttal. Mondjuk az elektronikai rész így is import lenne, mert az iparunk még nem tart ott szerintem hogy műholdas adat kapcsolattal vagy EO toronnyal és lektronikai felderítő rendszerekkel előálljon.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 505
93 727
113
nem tudom van-e értelme hazai gyártásnak 6-12 darabos igény mellett - mert ennél több nem hiszem, hogy kell nekünk. Exportra ezt biztos nem gyárthatjuk, mert nyilván konkurálnánk az eredeti gyártóval.
Kellene vennei készen egy bevált típust, aztán Magussal,Aeroval együttműködve kijönni valami sajáttal. Mondjuk az elektronikai rész így is import lenne, mert az iparunk még nem tart ott szerintem hogy műholdas adat kapcsolattal vagy EO toronnyal és lektronikai felderítő rendszerekkel előálljon.
Itt nem is a hazai gyártás a lényeg, hanem a folymatos hazai fejlesztési lehetőség vmi multival karöltve. A leggyorsabban fejlődő része a hadiiparnak. Kell egy jó alap, amihez megvesszük a technológiát és itthon vkivel fejlesztjük. Kben 5 év és elavul.

Egyébként a Bayraktart pl. úgy viszik mint a cukrot, alternativ gyártási bázist keresnek, mert legalább tizszeres a kereslet, mint a kapacitás otthon. Viszont a törökök nem dobják csakúgy mkihez oda.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nekem úgy tűnik, hogy sem a Hermes, sem a Heron nem felfegyverezhető: sem fotót sem cikket nem találtam ami erre utalna. Izraelben ez nem szempont?
:)
Egyáltalán nem található a neten semmilyen fotó (talán komoly munkával lehet találni egy-ket ilyen fotot roncsokrol...) felfegyverzett izraeli drónokról, pedig tudjuk hogy szorgalmasan dobálják róluk a kül. bombákat / rakétákat.
Valamiért ott ez a szabály...