[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Milyen alakulattól vannak kint?

Hihetetlen hogy még külszolgalatban sem tudnak egyes emberek egy mellényt fölvenni.
Nem lehet ott mindenhol a honvédség vezènylőzászlósa hogy megigazítsa. :rolleyes:
A parancsnoka mi a faszt csinál amikor így meglátja?

@krisss
A videóban lévő hölgyön aki bekötözi egy honvéd lábát láthatósági mellènnyel:confused: nem egy eü zsák van?

Ha igen nem tudja hogy működik a cipzár?

Amúgy meg mindíg nincs mindenhol Ifak?

Mondjuk èn Boszniában olyan eü csomagot kaptam amiben volt kb 2 gèz.
Ès jódtabletta! Hálisten. Atomcsapás ellen védve voltunk.:D
De eü zsák van nála mire gondolsz a cipzárral?

Itt a videón mindenhol van ifak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
De eü zsák van nála mire gondolsz a cipzárral?

Itt a videón mindenhol van ifak.
Basszus tényleg. :D Mobilon nem láttam.


Arra gondoltam ha van eü zsák miért nem azt használja.
A cipzart nem neked szántam.:rolleyes: csak költői kérdésnek.


Bár akkor a következő kèrdès, nincs kiképzési anyag? Azért kötozgethet láthatósági mellények?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Basszus tényleg. :D Mobilon nem láttam.


Arra gondoltam ha van eü zsák miért nem azt használja.
A cipzart nem neked szántam.:rolleyes: csak költői kérdésnek.


Bár akkor a következő kèrdès, nincs kiképzési anyag? Azért kötozgethet láthatósági mellények?
Szerintem a kiképzési szcenárió a szükségeszköz alkalmazását írja elő.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Amúgy megfejtettük az érdekesen álló mellény titkát egy (hozzám hasonlóan szellemi erejének teljében lévő) barátommal. Ő amolyan mozgó bunker, ha valami baj lenne simán befér a mellény alá 2-3 katona.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Adidas GSG 9 2.0.

Na ez kissé meglepett. Tartósságban és vízállóságban is az volt a legjobb?

A m8d cut lsz a kényelmesebb mert könnyebb és jobb fültokkal viselni, cserébe kevésbé véd.

Hát ha nem lőnek vagy robbantanak meg, a sisak fő haszna hogy a járműben véd, főleg ki-be szálláskor.
Szóval arra a kisebb, könnyebb tökéletes. Ha meg aktív fültokot/rádiót is használ az ember akkor is jobb.

De elég faszán be lehet már a legtöbbet állítani, már a régebbieket is.
Német,francia,amcsi,kanadai volt amit huzamosabban hordtam,egy idő után a súlyuk miatt azért èrzed mindet.
Úgyhogy talán a mid cutot választanám ha sokat kell viselniük.

Tehát akkor mindkettőtök szerint a mid-cut a jobb választás a "lövészkatonák" számára.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
És @dudi, látom, vagy nagyon nem akarsz válaszolni, vagy nem vetted észre (ehh, már megint mobilról fórumozol? :mad: ), a kérdésemhez vezető linket a korábbi hozzászólásomban... De nem adom fel ilyen könnyen! :hadonaszos: Szóval akkor itt kérdezem meg megint, kifejezetten tartósságban és vízállóságban is az Adidas GSG 9 2.0 volt a legjobb a bakancsaid közül?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
És @dudi, látom, vagy nagyon nem akarsz válaszolni, vagy nem vetted észre (ehh, már megint mobilról fórumozol? :mad: ), a kérdésemhez vezető linket a korábbi hozzászólásomban... De nem adom fel ilyen könnyen! :hadonaszos: Szóval akkor itt kérdezem meg megint, kifejezetten tartósságban és vízállóságban is az Adidas GSG 9 2.0 volt a legjobb a bakancsaid közül?
A terep megeszi a talpat hamar, az inkább rendvédelmi bakancs
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and wolfram

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
És @dudi, látom, vagy nagyon nem akarsz válaszolni, vagy nem vetted észre (ehh, már megint mobilról fórumozol? :mad: ), a kérdésemhez vezető linket a korábbi hozzászólásomban... De nem adom fel ilyen könnyen! :hadonaszos: Szóval akkor itt kérdezem meg megint, kifejezetten tartósságban és vízállóságban is az Adidas GSG 9 2.0 volt a legjobb a bakancsaid közül?
Nem itt élem az életem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Jaa leeset Adidas. A hagyományos bőrből készült bakancsok mindíg jobb vízállósággal rendelkeznek mint a velúrok.
Igen minden tekintetben az volt a legjobb, ha valami hibát kéne említenem az az, hogy picit csúszott, de azért nem volt gyorskorcsolya.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Jaa leeset Adidas. A hagyományos bőrből készült bakancsok mindíg jobb vízállósággal rendelkeznek mint a velúrok.
Igen minden tekintetben az volt a legjobb, ha valami hibát kéne említenem az az, hogy picit csúszott, de azért nem volt gyorskorcsolya.

Köszi.

"A hagyományos bőrből készült bakancsok mindíg jobb vízállósággal rendelkeznek mint a velúrok."

Na igen, ha tényleg komoly terepre és hideg/nedves klímára kéne bakancs, akkor nekem a Lowa Combat Boot GTX lenne a választásom (persze barnában, nem feketében). Hagyományos bőr és jó vastag is.
Persze itthoni viszonyok közé talán túlzás lenne, pláne nyáron a melegben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Folytassuk inkább itt.
Ja, ezért is akarom konkretizálni, mert korábban itt dudi nem eresztette bő lére a válaszát, csak azt írta, hogy neki az volt a legjobb.
Én már nem várom el, hogy egy bakancs a világ végéig kitartson. Ha 2 évig bírja akkor már jó, sajnos a fogyasztói társadalomnak ez velejárója.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Én már nem várom el, hogy egy bakancs a világ végéig kitartson. Ha 2 évig bírja akkor már jó, sajnos a fogyasztói társadalomnak ez velejárója.

Na igen. Mondjuk valahol a kényelemnek (gore-tex, vibram talp és hasonlók) talán ez az ára.
Nekem van egy 27 éves kétcsatos határőr surranóm, sokat használtam az alatt az idő alatt, a talpáról a rece már lekopott, de azon kívül semmi komolyabb baja nincs, manapság is teljesen jó kerti munkákhoz, favágáshoz, stb. ha nem vizes, vagy havas-jeges a talaj.
Viszont még fénykorában is csúszós volt a talpa, akár a vizes füvön is, a betonon, aszfalton eléggé hangos volt és nem sok "energiaelnyelő képessége" van a talpának, télen hideg volt, nyáron belesült a lábam, szóval...
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Egyéni szakfelkészítésen vettek részt az elmúlt héten az MH 5. Bocskai István Lövészdandár 39. lövészzászlóaljának katonái. A komplex foglalkozás parancsnoki képzést, lőkiképzést, műszaki, egészségügyi és híradó szakkiképzést foglalt magába...

316293046_496495702513184_8159712349551000205_n.jpg
316263452_496495705846517_2349959436610324909_n.jpg

316253773_496495909179830_4869878152645444369_n.jpg
315967128_496496032513151_7162853997730365564_n.jpg
Valaki meg tudná mondani, hogy mi értelme van annak, hogy ezeken a képeken némelyik lövészkatona a térdvédőt a bokáján hordja? Ráadásul ez látszólag független attól, hogy éppen melyik térdére támaszkodik, a lövő kézzel megegyezőre vagy a másikra. Az egyik képen pl. mindenki jobbkezes, de van aki a bal térdére támaszkodik, valaki a jobbra. :confused:

316253773_496495909179830_4869878152645444369_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Valaki meg tudná mondani, hogy mi értelme van annak, hogy ezeken a képeken némelyik lövészkatona a térdvédőt a bokáján hordja? Ráadásul ez látszólag független attól, hogy éppen melyik térdére támaszkodik, a lövő kézzel megegyezőre vagy a másikra. Az egyik képen pl. mindenki jobbkezes, de van aki a bal térdére támaszkodik, valaki a jobbra. :confused:

316253773_496495909179830_4869878152645444369_n.jpg
Ezekre a kérdésekre nincs magyarázat.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Srácok állandóan nyomják ezt nekem a facebookon jó ez a kesztyű ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Srácok állandóan nyomják ezt nekem a facebookon jó ez a kesztyű ?
Aliexpressről megkapod 3000-ért. Aztán vagy szét esik vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses