[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
köszönöm a segítséget. remélhetőleg egy jó kis pakkot rakok össze.

van egy másik trükköm . az pedig a rágózás. amikor sisakvan az emberen akkor jó ha rágó a szájba (tudom lenyelheti az ember meg hasonlók de nem egyet hanem legalább kettőt kell bevenni aki fosik (élesbe a légnyomás úgyis kipréseli ha cigányútra szaladna valami mellkaslövésnél is ha betétet ér kinyomja a szuszt repül a rágó...) de terepen futás közbe pl meg szar terepen járműbe nagyon jó dolog.) (egyébként hk (mint harcjáműves TANKOS "taktika" :D nál tanultam de a lövészeknél is kamatoztattam.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
A bakancsba a gyakorlót azért tűröm be nehogy felnedvesedjen (vagy nehezebben nedvesedjen fel). nállam semmi más jelentősége nincs (akkor hordom úgy amikor az indokolt) szeretem a zubbonyt (nem sírok a rövidújúért se) műveleti területen elöbb veszem le a rövidújút a zubbony alol mint a zubbonyt. ha fegyver a kézbe akkor hosszú újú dívik. mert ha fegyver a kézbe lehet menni kell hasalni vagy gazat nádat takarni...
Harcjáeművesként teljesen más a hozzá állásom ott a rövidújú néha még hasznos is a hosszújú még zavarhat is.
szerencsére gépközelbe a szerelőruha mindig engedélyezett és arra kevésbé hat az alaki meg a piros könyv :)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 492
113
ezeket a katonai lézervágott cuccokat. azért kell lézerrel vágni mert az izzókéses (forrókéses eljárás) nem égetné át könnyedén mert lángállós valamilyen színten és túl kellene hevíteni a késeket??
Szimplán a lézeres gépek gyorsabban állíthatók.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 128
113
...
Teljesen egyetértek. A csóró hadsereg, rendőrség stb /egyik/ fokmérője - nekem.
Meg a rendőrség is, igen.
De hogy a seregnél maradjak, nekem régóta hiányzik a "szememnek" a normális - régi design elemektől mentes - a mai kornak megfelelő és tegyük hozzá civil szemmel nézve is "divatos" köznapi ill. ünnepi viselet a MH-ből. Tudom h fontosabb dolgokra nincs/sincs pénz és ez sokaknak egy sokadrendű dolog, mert nem lehet lőni vele :), de egy normális egyenruhának meg van a maga úgymond "varázsa" (ha egy katonahölgy viseli akkor meg pláne :p).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Meg a rendőrség is, igen.
De hogy a seregnél maradjak, nekem régóta hiányzik a "szememnek" a normális - régi design elemektől mentes - a mai kornak megfelelő és tegyük hozzá civil szemmel nézve is "divatos" köznapi ill. ünnepi viselet a MH-ből. Tudom h fontosabb dolgokra nincs/sincs pénz és ez sokaknak egy sokadrendű dolog, mert nem lehet lőni vele :), de egy normális egyenruhának meg van a maga úgymond "varázsa" (ha egy katonahölgy viseli akkor meg pláne :p).
Erről ennyit. Már nem azé' csakmondom :p
Több-kevesebb pontatlanság mellett, kb stimmt :D
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Mielőtt örülnénk hogy több lett vagy bosszankodnánk hogy újabb "szenzorok nélküli" járművek érkeztek, úgy tűnik hogy ez még mindig csak a H-30505-ös...
649bc84f7b430519317132.jpg
A mai napig sem értem hogy a 2015M ből miért kellett két különböző árnyalat?
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Szerintem 1 árnyalat van , csak ami fakóbb az már régi és a sok mosástól ment el a színe
Nekem ÖTT ben az élénkebb zöld volt. És volt akinek a sötétebb. Talán más a szövet vagy a bevonat amúgy. Talán más célra is vannak rendszeresítve.
Mindenesetre szarul néz ki ha össze vissza hordják. Miért nem vettek fel boci Bocskait hozzá..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 492
113
Nekem ÖTT ben az élénkebb zöld volt. És volt akinek a sötétebb. Talán más a szövet vagy a bevonat amúgy. Talán más célra is vannak rendszeresítve.
Mindenesetre szarul néz ki ha össze vissza hordják. Miért nem vettek fel boci Bocskait hozzá..
A 15M -ből van a lángálló ripstopos anyagú műveleti ( ez drágább és kevésbé bírja rövidebb a kihordási ideje)

Van ezenkívül a 15M kiképzési gyakorló ez olcsóbb sávolyszövött és marha tartós az anyag.
A kiképzési anyagàn változtattak közben a sárgásabb alapanyagú a gen 1-es kiképzési, ezzel a baj hogy az előzetes tesztekhez képest sokkal jobban fakul (fehér az alapanyag) extrèm esetekben majdnem fehérre.

A gen 2-es kiképzésinél egy khakis bézses alapszínre van nyomva a minta ezért nem fakul és sokkal tovább viselhető marad. Aztán a sárgás színű a képeken a gen 1-es. De ez lassan kifut teljesen. Gyártásban már két éve nincs.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 128
113
A 15M -ből van a lángálló ripstopos anyagú műveleti ( ez drágább és kevésbé bírja rövidebb a kihordási ideje)

Van ezenkívül a 15M kiképzési gyakorló ez olcsóbb sávolyszövött és marha tartós az anyag.
A kiképzési anyagàn változtattak közben a sárgásabb alapanyagú a gen 1-es kiképzési, ezzel a baj hogy az előzetes tesztekhez képest sokkal jobban fakul (fehér az alapanyag) extrèm esetekben majdnem fehérre.

A gen 2-es kiképzésinél egy khakis bézses alapszínre van nyomva a minta ezért nem fakul és sokkal tovább viselhető marad. Aztán a sárgás színű a képeken a gen 1-es. De ez lassan kifut teljesen. Gyártásban már két éve nincs.
Egyébként hadititok lenne, ha egyszer lőnél egy olyan képet, amin az összes céges ruházatod (nem felszerelés, csak ruházat) rajta van? Hogy mi jár a bakának, ha ott szolgál.
Nem, ne legyen köztük tükör, hogy "anyaszülten" telefonnal a kezedben lássunk benne Téged, ...csak és szigorúan a teljes céges ruházati portfóliódra lennénk kiváncsiak, ha lehet. :) Eccer...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Catles and kaktusz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 714
113
Egyébként hadititok lenne, ha egyszer lőnél egy olyan képet, amin az összes céges ruházatod (nem felszerelés, csak ruházat) rajta van? Hogy mi jár a bakának, ha ott szolgál.
Nem, ne legyen köztük tükör, hogy "anyaszülten" telefonnal a kezedben lássunk benne Téged, ...csak és szigorúan a teljes céges ruházati portfóliódra lennénk kiváncsiak, ha lehet. :) Eccer...
Igazából ezt megnézheted valamelyik Magyar Közlönyben. Szépen le van íŕva, táblázatosan, hogy miből mennyi megy a bakának, mennyit kell alegységraktáron tartani és mi a missziós anyag.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 128
113
Igazából ezt megnézheted valamelyik Magyar Közlönyben. Szépen le van íŕva, táblázatosan, hogy miből mennyi megy a bakának, mennyit kell alegységraktáron tartani és mi a missziós anyag.
Uhh, legutóbb linkeltem pedig onnan az árlistát is, de az hogy miből mennyi az eddig elkerülte a figyelmem,... a képek jobban a "barátaim" mint a táblázatok, rákeresek majd még1x, köszönöm.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Egyébként hadititok lenne, ha egyszer lőnél egy olyan képet, amin az összes céges ruházatod (nem felszerelés, csak ruházat) rajta van? Hogy mi jár a bakának, ha ott szolgál.
Nem, ne legyen köztük tükör, hogy "anyaszülten" telefonnal a kezedben lássunk benne Téged, ...csak és szigorúan a teljes céges ruházati portfóliódra lennénk kiváncsiak, ha lehet. :) Eccer...
Lehet hogy nem teljesen up-to-date, de van egy ilyen képem elmentve...

honvedsedi-felszerel-s.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 492
113
Egyébként hadititok lenne, ha egyszer lőnél egy olyan képet, amin az összes céges ruházatod (nem felszerelés, csak ruházat) rajta van? Hogy mi jár a bakának, ha ott szolgál.
Nem, ne legyen köztük tükör, hogy "anyaszülten" telefonnal a kezedben lássunk benne Téged, ...csak és szigorúan a teljes céges ruházati portfóliódra lennénk kiváncsiak, ha lehet. :) Eccer...
Az a baj, hogy nem vagyok jó példa mert nekem elég sok.olyan cuccom van most ami.nagy számban még nem került ki.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
A 15M -ből van a lángálló ripstopos anyagú műveleti ( ez drágább és kevésbé bírja rövidebb a kihordási ideje)

Van ezenkívül a 15M kiképzési gyakorló ez olcsóbb sávolyszövött és marha tartós az anyag.
A kiképzési anyagàn változtattak közben a sárgásabb alapanyagú a gen 1-es kiképzési, ezzel a baj hogy az előzetes tesztekhez képest sokkal jobban fakul (fehér az alapanyag) extrèm esetekben majdnem fehérre.

A gen 2-es kiképzésinél egy khakis bézses alapszínre van nyomva a minta ezért nem fakul és sokkal tovább viselhető marad. Aztán a sárgás színű a képeken a gen 1-es. De ez lassan kifut teljesen. Gyártásban már két éve nincs.
Köszi!
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 174
113