[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Fundin

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
te mondtad, ár-érték arány, melyik vas mit tud és ez mennyibe kerül
a Lynx "másfélszer jobban védett" meg "másfélszer jobban lő"? :)

AMV páncélvédettsége "Level 5+", Lynx elvileg Level 6 + APS
APS-t az AMV-re is lehet rakni, a torony is lehet ugyanaz vagy hasonló felszereltségű (30mm + 2x Spike)
Ezenkívül mozgékonyabb is: nem kell neki se trailer, se vasút.

Szerintem előnyös lenne ha legalább az egyik lövész dandár 8x8-osokon közlekedne és harcolna...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
a Lynx "másfélszer jobban védett" meg "másfélszer jobban lő"? :)
indulj ki a súlyból , a Patria AMV max 32 tonna, a Lynx 34-nél kezdődik és mehet 50ig
APS-t az AMV-re is lehet rakni, a torony is lehet ugyanaz vagy hasonló felszereltségű (30mm + 2x Spike)
erről nem tudok nyilatkozni
Ezenkívül mozgékonyabb is: nem kell neki se trailer, se vasút.
.
Szerintem előnyös lenne ha legalább az egyik lövész dandár 8x8-osokon közlekedne és harcolna...
szerintem félreértesz, nekem nincs bajom az AMV-vel , sőt, imádom, de nem lynx helyett hanem mellette
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
indulj ki a súlyból , a Patria AMV max 32 tonna, a Lynx 34-nél kezdődik és mehet 50ig
Egy szinttel lehet hogy gyengébb a védelme, de nem is kerül annyiba...

erről nem tudok nyilatkozni
Sok izraeli lövegtorony alapaból APS-sel renelhető, de az RM is kialakítja az AMV-re illeszkedő kazettákat, ha az lenne a nálunk. (Boxerre is megcsinálták a StrikeShiledet)
ez tény

szerintem félreértesz, nekem nincs bajom az AMV-vel , sőt, imádom, de nem lynx helyett hanem mellette
Én sem azt mondam hogy dobjuk ki ami már megrendeltünk, de még egy zászlóaljnyit nem biztos hogy vennék.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Sok izraeli lövegtorony alapaból APS-sel renelhető, de az RM is kialakítja az AMV-re illeszkedő kazettákat, ha az lenne a nálunk. (Boxerre is megcsinálták a StrikeShiledet)
izraeli tornyokat inkább hagyjuk , amúgy szerintem ez a lance torony elég jól van összerakva:D
Én sem azt mondam hogy dobjuk ki ami már megrendeltünk, de még egy zászlóaljnyit nem biztos hogy vennék.
én sem vennék mégegy zlj-t , én vagy még ötöt vennék :D
Egy szinttel lehet hogy gyengébb a védelme, de nem is kerül annyiba...
hát igen, ezaz amit mondtam itt :
nem is azt tudja mint a lynx...
Te mondtad, ár-érték arány :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
izraeli tornyokat inkább hagyjuk , amúgy szerintem ez a lance torony elég jól van összerakva:D
Jöhet azzal is... :)
én sem vennék mégegy zlj-t , én vagy még ötöt vennék :D

hát igen, ezaz amit mondtam itt :

Te mondtad, ár-érték arány :)
A baj hogy te csak "értéket" nézed, az árcetlit nem! :p
Nyilván ez az ár-érték arány kérdés szubjektív dolog... :)

Ha az a kérdés, hogy X összegből tudunk venni egy dandárnyi AMV-t vagy fél dandárnyi Lynext a többiek meg BTR, akkor inkább AMV - szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
A baj hogy te csak "értéket" nézed, az árcetlit nem! :p
oké, hidd el, én eléggé nézem az árakat :D ;)
Nyilván ez az ár-érték arány kérdés szubjektív dolog... :)
olyan szinten igen hogy mit tart valaki értéknek, én fizetek többet hogy a srácok bent nagyobb biztonságban legyenek
Ha az a kérdés, hogy X összegből tudunk venni egy dandárnyi AMV-t vagy fél dandárnyi Lynext a többiek meg BTR, akkor inkább AMV - szerintem.
nyilván ha ennyire leegyszerűsítjük akkor felőlem aztán fuchs2 is jöhetne a btr helyett.... de én inkább azt mondom hogy a két összehaderőnemi dd legyen lynx, a többi felőlem lehet AMV alapon
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 738
113
a Lynx "másfélszer jobban védett" meg "másfélszer jobban lő"? :)

AMV páncélvédettsége "Level 5+", Lynx elvileg Level 6 + APS
APS-t az AMV-re is lehet rakni, a torony is lehet ugyanaz vagy hasonló felszereltségű (30mm + 2x Spike)
Ezenkívül mozgékonyabb is: nem kell neki se trailer, se vasút.

Szerintem előnyös lenne ha legalább az egyik lövész dandár 8x8-osokon közlekedne és harcolna...
Azt vedd számításba, hogy a lynx itt készül, és az árának egy része visszaforgatodik.
Nem mind, nem is hinném hogy sok, de valamennyi.
Nekem ráadásul van egy olyan érzésem, hogy a kerekes ifv jelen állás szerint fejlődési zsákutca.
Ukránoknak is kikopott eléggé mindkét oldalról, pedig még lennie kellene, de inkább bmp illetve mindnefele mrap feleségek láthatóak inkább.
Kerekesben anno úgy érzem, a franciáknak volt igazuk a VABbal, annak kellene egy normális modern megfelelőjét megtalálni (ami talán az mms).
És bár semmi befolyasom a dolgokra, de én a 3 dandár minél inkabbi egységesítését partolnam, tudom, bili, kéz stb
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Azt vedd számításba, hogy a lynx itt készül, és az árának egy része visszaforgatodik.
Nem mind, nem is hinném hogy sok, de valamennyi.
Nekem ráadásul van egy olyan érzésem, hogy a kerekes ifv jelen állás szerint fejlődési zsákutca.
Ukránoknak is kikopott eléggé mindkét oldalról, pedig még lennie kellene, de inkább bmp illetve mindnefele mrap feleségek láthatóak inkább.
Kerekesben anno úgy érzem, a franciáknak volt igazuk a VABbal, annak kellene egy normális modern megfelelőjét megtalálni (ami talán az mms).
És bár semmi befolyasom a dolgokra, de én a 3 dandár minél inkabbi egységesítését partolnam, tudom, bili, kéz stb
A lengyel Rozsomák (Patria AMV) megy Ukrajnába rövidesen: 200 darabos rendelésük van az ukránoktól, de pár darab eddig is volt ott.
Majd meglátjuk, hogy egy igazán korszerű 8x8, hogy szerepel. BTR-ek hullanak, azon nincs mit csodálkozni - az már 25 éve is egy hulladék volt...
Olyan szempontból jól jött nekünk ez a háború, hogy sok kategória még nincs beszerezve, így láthatják az illetékesek, hogy mi válik be és mi nem.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 738
113
A lengyel Rozsomák (Patria AMV) megy Ukrajnába rövidesen: 200 darabos rendelésük van az ukránoktól, de pár darab eddig is volt ott.
Majd meglátjuk, hogy egy igazán korszerű 8x8, hogy szerepel. BTR-ek hullanak, azon nincs mit csodálkozni - az már 25 éve is egy hulladék volt...
Olyan szempontból jól jött nekünk ez a háború, hogy sok kategória még nincs beszerezve, így láthatják az illetékesek, hogy mi válik be és mi nem.
No igen, kiderül.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 654
8 312
113
Patria AMV xp: szlovákok tavaly szeptemberben szerződtek 76 darabra €447M-ért. Ez 5,88m eurós átlag ár.
Ja, torony nelkul, mert a sajat cuccukar akarjak majd rahekkelni. :D

A Lynx ára nem ismert pontosan, de kb. másfélszer ennyire tehető.
Egyreszt nem tudom, mit "teheto" es hova, de az toronnyal, kompletten es messze jobb pancellal erkezik... ugy meg hirtelen a Lynx messze jobb uzlet, plane hazai gyartas mellett.

Megkozkaztatom, hogy amennyiert keszen kapnank XP-t a finnektol, annyibol lancos Lynxet gyartunk majd magunknak. Azzal meg kb az osszes kerekest nyakon huzod egy hasonlo meretu haderovel.

Az üzemeltetési költsége meg "ég és föld" a két típusnak...
Nocsak, tudsz valamit, amit senki nem ismer?
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro