[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Miután egyszer mocsok módon összeszólalkoztunk @LMzek 2.0 -vel ahol már én is nagyon ledobtam a láncot ő meg kapott két hét bannt miatta megfogadtam magamnak, hogy többet nem fogunk feleslegesen veszekedni, az évek alatt számtalanszor ütköztettük az álláspontjainkat és szerintem közeledtek is valamennyire a nézőpontok. Sokmindenben nem fogunk egyetérteni sosem, de akkor sem fogok feleslegen veszekedni vele.
Milyen bölcs és követendő hozzáállás, igaz @acorn ? :p
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Miután egyszer mocsok módon összeszólalkoztunk @LMzek 2.0 -vel ahol már én is nagyon ledobtam a láncot ő meg kapott két hét bannt miatta megfogadtam magamnak, hogy többet nem fogunk feleslegesen veszekedni, az évek alatt számtalanszor ütköztettük az álláspontjainkat és szerintem közeledtek is valamennyire a nézőpontok. Sokmindenben nem fogunk egyetérteni sosem, de akkor sem fogok feleslegen veszekedni vele.
De egyszerűen hogy vagy képes elolvasni ami ír? 8-10 szer próbáltam értelmezni, mindig ugyanaz az álomvilág+ajvékolás+mindenki más hülye. Csak mindez valami újmagyarul “megfogalmazva”
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 654
8 308
113
De egyszerűen hogy vagy képes elolvasni ami ír? 8-10 szer próbáltam értelmezni, mindig ugyanaz az álomvilág+ajvékolás+mindenki más hülye. Csak mindez valami újmagyarul “megfogalmazva”
Engem leginkább az utóbbi riaszt el - ha valaki képtelen megtanulni jól fogalmazni, az is idegesítő, de azt elfogadom, nem mindenki gyakorolhatta stb.
De amikor valaki képtelen egyáltalán ép mondatokra, összevissza orbakolva kínjában írásjeleket hány be mindenfelé feleslegesen, mert képtelen még annyira is összeszedni a mondanivalóját, hogy valamilyen koherens formában közölje, de azért nonstop nyomja ezeket a széthullott zagyvasagokat, ahol metakommunikacioval próbálja a szöveget kiváltani, na azt energiavampirnak tartom és atugrom. Ha esetleg autista stb, akkor nagyon sajnálom, nem bántani akarom, de ilyesmire nincs energiám...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
De egyszerűen hogy vagy képes elolvasni ami ír? 8-10 szer próbáltam értelmezni, mindig ugyanaz az álomvilág+ajvékolás+mindenki más hülye. Csak mindez valami újmagyarul “megfogalmazva”

Valóban nem a puha-pöcs(huszár)/ex-expert szintű 1/2-ed lépéses ok-okozakkal operálok!
Sőt: nem a H-h-ként végzett iszonyú mennyiségű ingyenes marketing-idézet-hegyeikkel. Az a terület az Övék!


...DE: Valószínűleg az véletlen, hogy:
  • Két Évvel a Loyal Wingman titkosított program bejelentése előtt ugyanazt vetettem fel a Gripen-problémák megoldására,
  • ahogy az is véletlen ok-okozati lécsőim eredménye volt, hogy Musk műholdjainak valódi fontosságára felhívtam a figyelmet --fél-egy évvel-- a mainstrem-szakértők előtt,
  • ahogy a T-72 költségelemzése is véletlen volt, ugyan ezekkel és kortársaival letolt-gatya lett a teljes NATO, de ezt is véletlenül ok-okozatozva "eltaláltam"
... van még pár de inkább érdeklődöm, mert biztos Neked is vannak ilyen tényekbők továbbvitt, több szintű következtetéseid, csak nem vettem észre!

Elnézést is kérek az érthetetlenül bonyolult, túl-sok-lépcsős ok-okozatokért! Az is lehet, hogy a "túloldalon" lenne ok a változtatásra! :oops:
... + a sokszor valóban nehezen érthető megfogalmazásaim miatt valóban egyébként!


A tartalmaim és következtetéseim "csak" fél/1-2(+) évvel szokták megelőzni az eseményeket.
Példának említett két copy/paste lovagunk követi az eseményeket. ... döntően a marketing "Vetítést"!
Övék a terület!!! :hadonaszos:
Ennek ellenére Nekem az az érték, mikor előre néző infókat találok!
Nem vagyunk egyformák!
Nekem "kicsit" zavaró még, hogy ez "marketin-másolós követés" elég és továbbá "le-is-szoktam/fogom-ugatni" azokat akik szokatlan/kreatív/mainstream-tagadó ötleteket próbálnak kapásból-indokolatlanul és gusztustalan/undorító kommunikációval földbe-döngölni.
Ez Van!


... + még: Igazat adok egyébként Neked abban, hogy ennek a szintnek Itt(sem, sajnos) nincs minden esetben létjogosultsága, hiszen például a 2-3 héttel ezelőtti Puha-pöcs(huszárunk) Vasziljok-ajánlgatása több választ indukált mint 2-3-munk 2-3 évvel korábban kezdődő, visszatérő javaslatai.
Kis gumigerinccel kommunikálva mainsstream-közelit, tömegesen csodák is elérhetők a mai magyar társadalom fórumaiban egy 12+ éves média-nevelés után.
Lehet, hogy nem jó az irány???

Mit szeretnél még? :)


U.I.: Itt-ott nyomokban iróniát tartalmaz!
.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
CV90 mk IV amiben minden új szintúgy nincs. 25-ben kapják a szlovàkok az elsőt.
A karbantartás meg szintén zenész. Ajànlom a cseh és szlovák ajánlatok átmazsolázását.

Értem mit akarsz mondani csak ez az összehasonlítás nem àllja meg a helyét. (Főleg, hogy a lynxgyártásnál pont ide jön minden járulék és adó)

Összeszerelés az (még mindig) a negyed-ötöd-(német-)munkabéres, amit Jürgen-Brünhilda-Abdul TÜV-pecsétje után visszaveszünk "német-árasítva", mert kiemelkedő a "német-termelékenység" és német (LEGO-)fejlesztési potenciál :eek: .

Az árelőnyt meg közben "elvitte a cica" :oops:
... + a "Politikai Jóindulatot" is! :mad:


U.I.: Mindez úgy, hogy a mi Piackutatós-vásárlásunk ideje alatt a finnek/szerbek/svédek/izraeliek/törökök/sokan maguknak LEGO-znak sikeresen!

Ízlelgessük: Amíg mi vásárolunk más TUD saját magának LEGO-zni!!! :oops:
Olyan Minőséget ami neki kell, és olyan Mennyiséget ami neki kell, megfizethető áron !!!

.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
Összeszerelés az (még mindig) negyed-ötöd-munkabéres, amit Jürgen-Birgit-Abdul TÜV-pecsétje után visszaveszünk "német-árasítva", a kiemelkedő "német-termelékenység"-et megfizetve.

Az árelőnyt meg közben "elvitte a cica" :oops:

U.I.: Mindez úgy, hogy a mi Piackutatós-vásárlásunk ideje alatt a finnek/szerbek/svédek/izraeliek/törökök/sokan maguknak LEGO-znak sikeresen!

Ízlelgessük: Amíg mi vásárolunk más TUD saját magának LEGO-zni!!! :oops:
Olyan Minőséget ami neki kell, és olyan Mennyiséget ami neki kell, megfizethető áron !!!

.
Az említettek évtizedekkel ezelőtt kezdtek legózásba licencvásárlásokkal és közös vállalatok létrehozásával. (Jé hát nem ismerős?) Amiből utána ki tudtak nyerni saját tudást a felhasznált tapasztalatokkal. A törökökre ez nagyon igaz, akik összeszedtek mindent közös vállatokkal (az Otokar a BAE systemssel közös cég) és abból építkeznek. (meg konkrétan béreltek pár izraeli heron-t amit nem adtak vissza csak teljes szétszerelés után és abból készült az első bayraktar) de ez a törököknél a 80-as években kezdődött.

A mérnökök nem fognak csak hirtelen érteni hozzá meg előteremni a földből mert ezt szeretnéd (és értem, hogy ezt szeretnéd és én is ezt szeretném) de a nagy büdös semmiből magadtól nem fogsz hirtelen magas technológiai szintű hadiipart összerakni 10 év alatt. Látod a fenti példát 30-40 év. Erre épülő egyetemi képzésekkel mindennel.

A partner ilyen egyoldalú politikai erőltetése na az probléma....
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Az említettek évtizedekkel ezelőtt kezdtek legózásba licencvásárlásokkal és közös vállalatok létrehozásával. (Jé hát nem ismerős?) Amiből utána ki tudtak nyerni saját tudást a felhasznált tapasztalatokkal. A törökökre ez nagyon igaz, akik összeszedtek mindent közös vállatokkal (az Otokar a BAE systemssel közös cég) és abból építkeznek. (meg konkrétan béreltek pár izraeli heron-t amit nem adtak vissza csak teljes szétszerelés után és abból készült az első bayraktar) de ez a törököknél a 80-as években kezdődött.

A mérnökök nem fognak csak hirtelen érteni hozzá meg előteremni a földből mert ezt szeretnéd (és értem, hogy ezt szeretnéd és én is ezt szeretném) de a nagy büdös semmiből magadtól nem fogsz hirtelen magas technológiai szintű hadiipart összerakni 10 év alatt. Látod a fenti példát 30-40 év. Erre épülő egyetemi képzésekkel mindennel.

A partner ilyen egyoldalú politikai erőltetése na az probléma....
Csak pontosítanék, hogy az Otokar nem BAE vegyesvállalat, a "Koç Holding A.Ş." és az "Ünver Holding A.Ş." a fő tulajdonosok, és korábban is a Koc cége volt.
Licenszgyártás persze volt, de leginkább Land rovereket gyártottak/szereltek össze a török seregnek.
https://www.otokar.com.tr/about-otokar/heritage

Amire gondoltál, az az FNSS, a Nurol holding és a BAE vegyesvállalata.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Az említettek évtizedekkel ezelőtt kezdtek legózásba licencvásárlásokkal és közös vállalatok létrehozásával. (Jé hát nem ismerős?) Amiből utána ki tudtak nyerni saját tudást a felhasznált tapasztalatokkal. A törökökre ez nagyon igaz, akik összeszedtek mindent közös vállatokkal (az Otokar a BAE systemssel közös cég) és abból építkeznek. (meg konkrétan béreltek pár izraeli heron-t amit nem adtak vissza csak teljes szétszerelés után és abból készült az első bayraktar) de ez a törököknél a 80-as években kezdődött.

A mérnökök nem fognak csak hirtelen érteni hozzá meg előteremni a földből mert ezt szeretnéd (és értem, hogy ezt szeretnéd és én is ezt szeretném) de a nagy büdös semmiből magadtól nem fogsz hirtelen magas technológiai szintű hadiipart összerakni 10 év alatt. Látod a fenti példát 30-40 év. Erre épülő egyetemi képzésekkel mindennel.

A partner ilyen egyoldalú politikai erőltetése na az probléma....


... 12+ év!!! :oops: :oops: :oops:


U.I.: Az említett törököknél sokkal magasabb szintű és régebbi a hazai (járműipari :oops: )gyártás/fejlesztésünk van(sok licensz vásárlással), ami "állítólag" hazai, tehát átvehető sok/minden tudás, szakember, mérnők! ... mondja a Politika! Vagy mégsem? :oops:

... ha nem, akkor az mégsem hazai, hanem ismét csak "Vetítős"!

A Matolcsy-százmilliárdokból képzett Nemzeti Mérnők-/Menedzser-Generációt is "elvitte a cica"???

U.I. 2.0: A nem-csak-nekem-Etalon izraeli Merkava-LEGO-zás a nálunk sokkal rosszabb helyzetű -- még a "pénz-nyomtatós" segélyek előtti Idők béli-- Izraelben sikeres volt!
Nekünk VÁSÁROLNI nem sikerül ugyanannyi idő alatt!
- - V Á S Á R O L N I ! ! ! - -



... és erre jön az érv (sokszor), hogy a cseheknek/szlovákoknak/románoknak sem!
Tehát mert Ők/Mások hülyék, legyünk Mi is azok, hiszen akkor rendben van!

Szerintem NEM! Az ilyen --kétharmados ??? :oops: -- szemlélet miatt vagyunk "sikeres" sereghajtók szinte minden területen egy elszalasztott évtized után! "Hurrrá!"

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
... 12+ év!!! :oops: :oops: :oops:


U.I.: Az említett törököknél sokkal magasabb szintű és régebbi a hazai (járműipari :oops: )gyártás/fejlesztés, ami "állítólag" hazai, tehát átvehető sok/minden tudás, szakember, mérnők! Vagy mégsem? :oops:

... ha nem, akkor az mégsem hazai, hanem ismét csak "Vetítős"!

A Matolcsy-százmilliárdok nemzeti mérnők-/menedzser-generációját is "elvitte a cica"???

U.I. 2.0: A nem-csak-nekem-Etalon izraeli Merkava-LEGO-zás a nálunk sokkal rosszabb helyzetű -- még a "pénz-nyomtatós" segélyek előtti Idők béli-- Izraelben sikeres volt!
Nekünk VÁSÁROLNI nem sikerül ugyanannyi idő alatt!
- - V Á S Á R O L N I ! ! ! - -



... és erre jön az érv (sokszor), hogy a cseheknek/szlovákoknak/románoknak sem!
Tehát mert Ők/Mások hülyék, legyünk Mi is azok, hiszen akkor rendben van!

Szerintem NEM! Az ilyen --kétharmados ??? :oops: -- szemlélet miatt vagyunk "sikeres" sereghajtók szinte minden területen egy elszalasztott évtized után! "Hurrrá!"

.
Szerintem beszélj @ozymandias -al melyik mérnök aki átvehető erre a területre. Ezt is leírta egyszer.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Szerintem beszélj @ozymandias -al melyik mérnök aki átvehető erre a területre. Ezt is leírta egyszer.

Igen! Olvastam! ... de Én emléxem is rá, hogy mit írt!
Olvasd-újra Te is, hogy mit írt, mert az okokat is leírta! :oops:

.

Röviden összefoglalva a hazai okok: Oktatás, elhivatott, siker-orientál, számonkért Vezetés(ek) szinte teljes hiánya!!!
"Csak" a --kétharmados ?-- szemlélettel van baj!



Volt rá 12+ 16 év!
.


.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
Csak pontosítanék, hogy az Otokar nem BAE vegyesvállalat, a "Koç Holding A.Ş." és az "Ünver Holding A.Ş." a fő tulajdonosok, és korábban is a Koc cége volt.
Licenszgyártás persze volt, de leginkább Land rovereket gyártottak/szereltek össze a török seregnek.
https://www.otokar.com.tr/about-otokar/heritage

Amire gondoltál, az az FNSS, a Nurol holding és a BAE vegyesvállalata.
Igen erre gondoltam.
Amúgy az Otokar Cobra sorozat, és a Nurol cuccai egy amerikai ford licenc hajtás továbbfejlesztései.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Az meg hogy hova mennek lynxek az első rendelésből ( remélhetőleg lesz második).
Nem járnánk jobban egy 8x8-as harcjárművel?
Olcsóbb megvenni üzemeltetni és mozgékonyabb is (nem kell trailer meg RCWS fel-lesszerelgetés)....

Ha k. nincs pénz, akkor inkább kerekes IFV-t kéne venni...
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord