[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Ha még nem voltál, akkor nyugodtan menj ki és nézz körül. Hasznodra válik. :)
Talán még arra is rájössz, hogy eltérőn a világ nagy részétől Magyarországon az akác az egyik leggyakoribb fafajta. És mit ad Isten, hát nem pontosan ilyen színei vannak és ugyanilyen foltosan színesedik a lombja is. Ja a szilfa is, ami szintén gyakori. Persze én nem értek hozzá, hiszen ez elméleti fizikusi tudást igényel. Elképesztő, hogy a hülye németek nem ezt a színt használják. Vagy mégsem, hiszen ott nincs ilyen fa.

Én elhiszem, hogy neked ez bonyolult, de legalább tanulsz. :cool:

Melyik szín is az akác szerinted egészen pontosan, erdészkém? Hogyan is színesedik az akác lombozat "ugyanilyen foltosan"?
Az akác levele egy enyhén türkizes árnyalatú zöld, ami a sötétzöldtől világosabb. Szerintem a RAL 6016-hoz esik közel. A mi tankunkon egy zöld van, a NATO szabvány RAL 6031, ez egy sötétzöld, valaki szerint bronzzöld. Ez az egy szín megegyezik a németekével. A sárga el lett cseszve, az a legnagyobb hibája a színeknek, at öbbi amúgy jó lenne, legfeljebb az arányaikon lehetne változtatni. Ha a sárga helyett egy homok szín lenne, akkor teljesen igazatok lenne. Én ugyan a kissé világosabb tónusú festés híve vagyok, de ez már szubjektív dolog.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
A fene egye meg. Nem tudtam jól betenni ...(a képet :)).
Szóval ezt találtam magyar festésnek. Nekem sokkal jobban tetszik, szerintem jobban passzol a hazai kötrnyezetbe. Ha kicsit tudnak világosítani a világos színen, akkor még az alakmásító hatása is jobb lenne.

EhigrDrXsAAyX9L-1068x801.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 2577

Guest
Melyik szín is az akác szerinted egészen pontosan, erdészkém? Hogyan is színesedik az akác lombozat "ugyanilyen foltosan"?
Az akác levele egy enyhén türkizes árnyalatú zöld, ami a sötétzöldtől világosabb. Szerintem a RAL 6016-hoz esik közel. A mi tankunkon egy zöld van, a NATO szabvány RAL 6031, ez egy sötétzöld, valaki szerint bronzzöld. Ez az egy szín megegyezik a németekével. A sárga el lett cseszve, az a legnagyobb hibája a színeknek, at öbbi amúgy jó lenne, legfeljebb az arányaikon lehetne változtatni. Ha a sárga helyett egy homok szín lenne, akkor teljesen igazatok lenne. Én ugyan a kissé világosabb tónusú festés híve vagyok, de ez már szubjektív dolog.

Utolsó kör, mert unalmas: a friss akáclevél zöld színű, de ahogy öregszik, a levél a színe is változik. Ráadásul ahol kevesebb napfény éri, ott más a színe, mint ahol több.
Mondtam már, állj fel a gép elől és nézz körül a való világban.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
100% hogy van mögötte koncepció, talán annyi hogy készülhetett volna belőle vagy 3 és megkérdezhették volna az egyszerű embert, katonát, polgárt hogy szavazzatok melyik tetszik?! Volt ilyenre már gondolom példa!
Az baj lenne, ha azt állítanánk, hogy ez egy komoly szakmai munka eredménye. Lejáratnank magunkat. Máshol is előfordul, hogy egy emberre bízzák, vagy a festőkre. Ezek általában ki is derülnek, szűk körben elmesélik egy elcseszett festés történetét.
Mindenol előfordul. Van olyan is, hogy szakértőknek, dizájnerek el fizetnek egy festés mintáert. Itt látványosan szó sincs ilyesmiről. Az gáz lenne, ha még fizettünk is volna ezért.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A fene egye meg. Nem tudtam jól betenni ...(a képet :)).
Szóval ezt találtam magyar festésnek. Nekem sokkal jobban tetszik, szerintem jobban passzol a hazai kötrnyezetbe. Ha kicsit tudnak világosítani a világos színen, akkor még az alakmásító hatása is jobb lenne.

EhigrDrXsAAyX9L-1068x801.jpg


Ez lenne? Mert nem mindig jelenik meg az általad belinkelt kép, meg ez nagyobb méretű is. ;)

https://defence-blog.com/news/army/hungary-orders-218-lynx-infantry-fighting-vehicles.html
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Utolsó kör, mert unalmas: a friss akáclevél zöld színű, de ahogy öregszik, a levél a színe is változik. Ráadásul ahol kevesebb napfény éri, ott más a színe, mint ahol több.
Mondtam már, állj fel a gép elől és nézz körül a való világban.

Már megbocsáss szakikám, de több évtizedes gyakorlótéri emlékeim miatt, had mondhassam azt, hogy az akácnak semmije sem olyan színű, mint a Leopard 2A4HU-nak.
Ha nem hiszed, fáradj, ki Te a nappalidból nézegetni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Már megbocsáss szakikám, de több évtizedes gyakorlótéri emlékeim miatt, had mondhassam azt, hogy az akácnak semmije sem olyan színű, mint a Leopard 2A4HU-nak.
Ha nem hiszed, fáradj, ki Te a nappalidból nézegetni. :)
Esk kimegyek a kertbe es fényképezek nektek egy akácot mert van egy pár hátul csak egyezzetek már meg:D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez az alap álca szín nem tök mindegy ? 4 évszakunk van ezernyi színvilággal ! Ma egy tankot leálcázni/lefóliázni aktuálisan bagatel összeg a technika árához képest ! Egy jó 8-10 fős csapat pár nap alatt lefóliázza az összeset olyanra amilyenre akarja !
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro and Negan

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Te képviseled őket?
A tankosok nem értenek veled egyet, sőt sajnos nagyon sokan mások is problémásnak tartják.
Van aki csak esztétikailag (ez szubjektív), van aki szakmailag. Valaki szerint nem is a szín a furcsa, hanem az aránytalan színelosztás (az elején több a sárga, mint hátul), meg a foltok formája, ami jól láthatóan csak ahogy esett, úgy puffant.
Én látom az előnyét is: például az alakmásító hatása kiváló a nagy kontraszt miatt. Ez bizonyos háttérnél jó. De azért lássuk be ezek a színek nem azok a színek, amik itthonra jók.

Ezzel azért kicsit mellé lőttél, Krisss tiszt, râadâsul, ha jól tudom, éppen "tankos", így igen, képviseli itt az állományt. A szín: az eddigiek miatt igen, furcsa ez az új, de egyáltalán nem rossz itthonra. Már Budaörsön a kebabos kocsik is hasonlóan voltak, kizárt hogy ez ad hoc minta lenne