[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 041
33 038
113
Hát az eddigi zl hadrendből hiányzott a zl tüzérség.
A multban nem.Az aknavetők kivonása után 2S1 taracküteget kaptak a zl-ak.
Ismered az álláspontomat.Mozgékonyság és tűzerő-meg mindenek felett az információs fölény.Mert anélkül az első kettőt nem lehet kihasználni.
Ha bekövetkezik az a valószinűtlen helyzet,hogy konvencionális háborúba keveredünk,várhatóan a zl hcs lesz az alapvető manőveregység.Vagyis szerintem a mi zl hcs-jainknak magukban is olyan tűzfölénnyel kell rendelkeznie,hogy gyorsan el tudják dönteni a harcot-mielőtt az ellen egy másik zl hcs-ja rázárhatna a harcban álló hcs-ra.Részenként megverni az ellent.De ehez kell a manőverfölény is.A kis csapatsűrűség miatt meg hadműveleti szinten is manőverfölényben kell lennünk.A hadmüveleti szinten is semlegesiteni kell az ellen várható létszámfölényét.Vagyis nem elég a harcászati fölény,hisz az önmagában nem akadályozza meg,hogy a létszámfölényben lévő ellen hadműveleti szinten kimanőverezzen minket.Emiatt szerintem a manőverfölény hadműveleti szintű birtoklása fontosabb,mint a harcászati szintű.
Okoskodás lényege,hogy szerintem nem kéne minden alakulatot láncositani.Láncos maradjon csak a nehézdandár,de a többi legyen kerekes.Hk-jaik úgysem lesznek,vagyis nehéz ütőerejük sem.Akkor meg láncos technika hozzáadásával érdemi ütőerő növelése nélkül lerontjuk csak a hadműveleti mozgékonyságukat.Ugyanoda jutunk velük csak,mint most a BTR80A GyHJ szerű eszköznek való tekintésével.Hiába van meg hozzá elvileg (de gyakorlatilag meg nem) a tűzerejük,ha a védettségük meg túl gyenge hozzá.Lynx jobban páncélozott ugyan,de a hk-k pótlására gyenge,tűzereje meg harmatos.Vagyis ahoz könnyű,hogy lökőerőt adjon a kerekeseknek,viszont ahoz elég nehéz,hogy elvegye tőlúk a hadműveleti mozgékonyságot-legalábbis szerintem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
A multban nem.Az aknavetők kivonása után 2S1 taracküteget kaptak a zl-ak.
Ismered az álláspontomat.Mozgékonyság és tűzerő-meg mindenek felett az információs fölény.Mert anélkül az első kettőt nem lehet kihasználni.
Ha bekövetkezik az a valószinűtlen helyzet,hogy konvencionális háborúba keveredünk,várhatóan a zl hcs lesz az alapvető manőveregység.Vagyis szerintem a mi zl hcs-jainknak magukban is olyan tűzfölénnyel kell rendelkeznie,hogy gyorsan el tudják dönteni a harcot-mielőtt az ellen egy másik zl hcs-ja rázárhatna a harcban álló hcs-ra.Részenként megverni az ellent.De ehez kell a manőverfölény is.A kis csapatsűrűség miatt meg hadműveleti szinten is manőverfölényben kell lennünk.A hadmüveleti szinten is semlegesiteni kell az ellen várható létszámfölényét.Vagyis nem elég a harcászati fölény,hisz az önmagában nem akadályozza meg,hogy a létszámfölényben lévő ellen hadműveleti szinten kimanőverezzen minket.Emiatt szerintem a manőverfölény hadműveleti szintű birtoklása fontosabb,mint a harcászati szintű.
Okoskodás lényege,hogy szerintem nem kéne minden alakulatot láncositani.Láncos maradjon csak a nehézdandár,de a többi legyen kerekes.Hk-jaik úgysem lesznek,vagyis nehéz ütőerejük sem.Akkor meg láncos technika hozzáadásával érdemi ütőerő növelése nélkül lerontjuk csak a hadműveleti mozgékonyságukat.Ugyanoda jutunk velük csak,mint most a BTR80A GyHJ szerű eszköznek való tekintésével.Hiába van meg hozzá elvileg (de gyakorlatilag meg nem) a tűzerejük,ha a védettségük meg túl gyenge hozzá.Lynx jobban páncélozott ugyan,de a hk-k pótlására gyenge,tűzereje meg harmatos.Vagyis ahoz könnyű,hogy lökőerőt adjon a kerekeseknek,viszont ahoz elég nehéz,hogy elvegye tőlúk a hadműveleti mozgékonyságot-legalábbis szerintem.
Mi köze ennek a zl tüzérséghez? Meg honnan szedted hogy minden láncosítva lesz? Az új kerekes harcjárműnek megvan a helye.
Csak azt mondom, hogy lesz a zl tüzérség visszatér.
 
K

kamm

Guest
Nincs használható Lance 2 torony 35-ös gépágyúval, pont. Ha arra várnánk jövőre nem lenne Lynxünk., sem 2023-ban.
Ha lesz működő, sorozatgyártott, van lehetőség a cserére. Kérdés hoz-e annyit, hogy megérje rákölteni.
A torony ugyanaz, a Wotan35 nincs készen, mi meg nem akartunk arra kolteni, fizesse azt ki mas később. En is orultem volna neki, de teljesen érthető kompromisszum, egyrészt anyagilag, másrészt a sürgős szállítás miatt az amúgy teljesen NATO-standard 30-as.
Ha majd kell, akkor a következő adagot massal renxelik avagy at is fegyverezik a meglevoket, mindkettő megoldhato, az RM szerint problema nelkul.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Strike-Shield-Hybridpanzerung-aktives-Schutzsystem-Lynx-Ungarn-1068x589.jpg

https://soldat-und-technik.de/2021/...r-erhalten-aktives-schutzsystem-strikeshield/
 
H

Hummen23

Guest
Mi köze ennek a zl tüzérséghez? Meg honnan szedted hogy minden láncosítva lesz? Az új kerekes harcjárműnek megvan a helye.
Csak azt mondom, hogy lesz a zl tüzérség visszatér.
És hol lesz a helye? Én sem írok több baromságot ha elárulod.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 697
113
Azért alapos a gyanú, hogy ezt nekünk szánják, mert mégiscsak a mi APS megrendelésünk bejelentését illusztrálták vele. :)

De majdnem mindegy, alakulni fog ez még nem keveset, mire kijön a gyárkapun.
Már az ausztrál tesztpéldányhoz képest is alapvetően más egy csomó minden.
Hát nekem most esett le, hogy a Strike Shield aktív védelmi rendszer megrendelésénél mi leszünk a kezdő vevők.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 112
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 022
113
oh yeah a spoiler a hátulján nagyon oda vág , vajon lesz lowrider verzió ? vagy olyan ami tud ugrálni ? :rolleyes: mit tudtok milyen a belső hifi rendszere ?elég hangos az engine , és jó zene nélkül nincs háború
Kell a leszorító erő, mert különben elszállnak maguktól! :D Szólhatna Manóvár is, az is heroikus!:hadonaszos:
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
oh yeah a spoiler a hátulján nagyon oda vág , vajon lesz lowrider verzió ? vagy olyan ami tud ugrálni ? :rolleyes: mit tudtok milyen a belső hifi rendszere ?elég hangos az engine , és jó zene nélkül nincs háború
Nagyon kényelmes,ergonomikus. Málhamellényben,teljes felszereléssel,belefér egy mázsás katona gond nélkül az ülésekbe. Lábak kinyújtására van lehetőség.
Zajszint közepesen alacsony,nem kell ordítani ha beszélgetni akarsz.
A terepet alig érezni benn,rendben....ráz de csak kanyarokban kellett kapaszkodni hogy ki ne repülj.
Gyorsul mint egy sportautó,és driftel.
Minden ülőhelyen van saját légbefúvás,szabályozható.
Ülés alatt,mögött van hely cuccolni,bármit is.
Monitorok és egyéb tájékoztató rendszerek a közďőtér bármely részéről tisztán látható,értelmezhető.