[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Tényleg igyekeznék megőrizni a topicok téma orientáltságát. Főleg az én példámon okulva, ebben a részben biztosan nem akarnék nagyon részletesen olvasni a T-72 vs. Leo2 vs. Leo3. Ezért még csak fel sem vetem, hogy mi a saját gépeinket miért nem 130 milis ágyúval vettük meg?
Nevetni fogsz, de én már felvetettem...

Tényleg azt látom, hogy páran indokolatlanul túl távoli érveket hoznak.
Én úgy vagyok a fegyverbeszerzéssel, hogy egy adott tétel tekintetében szeretnék 30-40 évig nyugodtan aludni, és lehetőleg csak egyszer fizetni. Vagy ha másodszorra is kell, akkor minél kevesebbet.
És mennyiségileg sincsenek annyian, hogy ha mi nem tesszük fel a 35-öst és nem vonjuk el a gyalogság tűztámogatását a páncéltörő képesség javára, akkor összeomlana a front.
(És megtartom a román bizpol topicba, hogy mitől omolhatna össze és mi az, ami rozsdát majd elmos a víz a harcmezőről, ha kiviszik.)
Nem értem, hogy miről beszélsz - a 35-össel mind a páncéltörő képesség, mind a repesz-romboló hatás megnövekedne.
Értem, hogy nagyobb távolságból leküzdhetőek, de egyelőre a Pira nem képes 3 km-ről megsemmisíteni a Hiúzt. Nincs hozzá tűzereje a gunban. Nincs ATGM. Ha a deszant indít egyet, az mi elég kis hibaszázalék mellett meg fogjuk tudni fogni (talán?). Ezzel szemben a Lynx számára kötelezően hozni kell a 3 km-ről való megsemmisítést. Van 2 "tüskénk" 5 km hatótávolsággal. A célpontnak úgy tudom, nincs APS rendszere.
Mi sem tudjuk kilőni 3 km-ről a piranhát, még a 35-sel sem, de azért elvárható, hogy 1-1.5 km-ről ki tudjuk lőni.
Az ATGM-t pedig nehezebb vagy messzibb célpontra tartogassuk.
Az ATGM-et pedig bármikor felszerelhetik a sajátjaikra is, nekik is ugyanaz van, ami nekünk lesz.

Értem én, hogy ma már gőzből is tudunk mozdonyt gyártani. Csak nem értem, hogy mire akarunk lőni jelenleg 35-össel? (És igen, el lehet mondani, hogy majd a románoknak is lesz, mert miből tart a külső lemezre odahegeszteni azt az APS-t? Romános kinézete lesz, de 3 km-ről már védve van. Én az elkövetkezendő 10 évben nem számolnék rá. Az általam jósolt up grade-ig javarészt maradni fog szvsz a fenti elképzelt találkozás. Szimplán pszichológiai okból. Nem fognak elkölteni minden pénzt egy "kerekes IFV"-re, ami APC-nek készült, csak azért, mert folyamatosan nem tudják megoldani a problémáikat. Vannak más hiányosságaik. Én remélem, hogy 300 Abrams lesz a következő, ha füvet kell reggelizniük, akkor is.)
Lehet, hogy meglep, de a románoknak már van 35-ösük.
A Gepard SPAAG-on.
Megvan hozzá a lőszerkészletük is.
Ha mi gondolánk egyet és lecserélnénk a 30-asokat 35-re, ez egy 2 éves művelet lenne.
Nekik már helyben van a fegyver, lőszer, logisztika, ez náluk jóval gyorsabb lenne.
A 35-ös upgradelhető 50-esre, a 30-as 40-esre, csőcserével.
(már az arra alkalmas gépágyúval. A WOTAN 35 nem ilyen, tudtommal. Bushmaster Mk III, vagy Rh 503).

Arról nem is beszélve, hogy egy hivatalos slide-on Level 5-ös védettségű a Lynx, korábban level 6-ost sugalmaztak.
(valahova ide is be lett linkelve a honvedelem.hu-ról), ami megegyezik a Piranha V jelenlegi védettségével.
HA ez igaz, akkor sem védettségben (a hard kill rendszerünk nem alkalmas APFSDS lövedék elhárítására), sem tűzerőben nem leszünk fölényben a Piranhákkal szemben.
És és pontosan az ilyen esetleges-feltételes, döntetlenszagú meccsekből nem kérek!

És még valami;
presztízsokoból és politikailag nem fogják a 30-asokat lecserélni legalább 20 évig, amikor eljön egy élettartam-közepi modernizáció lehetősége.
Meglehetősen kínos (újmagyarul: krindzs) lenne, ha 5 év múlva bejelentenék, hogy bocs, mégiscsak a 35-ös kell.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Airburs lövedékekről nem is beszélve amit úgy söpörné a román gyalogot ki az árkából vagy fedezékből, hogy öröm lenne nézni.

Nem csak harcjármű vs harcjármű kártyát kell vizsgálni.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Én úgy vagyok a fegyverbeszerzéssel, hogy egy adott tétel tekintetében szeretnék 30-40 évig nyugodtan aludni, és lehetőleg csak egyszer fizetni. Vagy ha másodszorra is kell, akkor minél kevesebbet.
Akkor ezek szerint nyugodtan alszol, hiszen biztosítottuk nem csak azt, hogy az elkövetkezendő időkben nekünk jobb felszerelésünk legyen ebben a kategóriában, mint a környékbelieknek, de azt is, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni a következő frissítésnél.

Ősi Vogon Bölcsesség: "Mindenki azzal lő, amit bele rakott a tankjába."

Román vezetők -úgy tudom- nagyon egyértelműen kifejtették, hogy nem fogják a közeljövőben felhegeszteni azt a rakétát. És nem rendeltek védelmet ellene.
Nekem ez azt jelenti, hogy ha jelenlegi tervekkel fut végig a Pira beszerzésük, akkor a gyalogosok fogják biztosítani az ATGM képességet. Nekem nincs ellenérzésem azzal kapcsolatban, hogy ne csak az oldalára biggyesszék, hanem integrálják is a páncél alá. A cég meg örömmel fog fejleszteni, hiszen ez az életük. És ez a pénzkeresetük. (Ha az olcsó és gyors megoldásnál maradnak, akkor külföldi missziók során is pár IDE megröpteti azokat a cuccokat. És nekünk is elég lenne utász eszközökkel kicsit meggyengíteni a támadó oszlop rakéta képességeit és védelmét. Szóval APS-t például nem hiszem, hogy csak megrendelik és felrakják csomagtartónak.)

Összefoglalva: A környező beszerzések már így is vagy még nem kezdődtek el, vagy külön fejlesztés nélkül nem rendelkeznek a Lynx képességeivel. Páncéltörésben sem. És lehet te tartalékolnád a tüskét, de én meg simán kibasznék vele egy Pirát és vagy egy tucat román katonát.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
nincs APS-ük, s a Lance 2.0 tornyot eddig mindig két atgm indítóval reklámozták..ami 4 tüskét jelent.
Néha nem ismerem fel a viccet.

Most komolyan megnyílik az a rész is újra, hogy mi egy blokkal vagy két blokkal rendeltük?
Pár éven belül meglátjuk az első példányokat és akik tényleg kezelik is őket, azok majd megírják, hogy mennyi van rajta. De nem nyitnám ki Pandora újabb szelencéjét, hogy addig is tudjunk róla beszélgetni.

A fórumozók döntő többsége egyetért azzal, hogy a torony bal oldalán és egy blokkban 2 spikee. A jobb oldalról ezt lehagytuk, mert ahogy számolgattam az árukat, körülbelül még fél millával megdobná a gép darabonként árát a 10-hez képest. És nem egy Gradot akarunk venni, csak legyen válaszra lehetőség, ha egy T-72-es elé gurul.
És a német szvsz nem véletlen tett egyből kettőt egymás mellé. Ő már valószínűleg tudott valamit az aktív védelmek jövőbeni fejlődéséről, amihez képest neki két rakéta kell majd.
De mivel én nem dolgozom az ő fejlesztő brigádjukban, ezért nagyon gyanúsan ez egy alaptalan fikció és félre ment megint nüansznyi félreértések miatt a gondolatmenetem.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Néha nem ismerem fel a viccet.

Most komolyan megnyílik az a rész is újra, hogy mi egy blokkal vagy két blokkal rendeltük?
Pár éven belül meglátjuk az első példányokat és akik tényleg kezelik is őket, azok majd megírják, hogy mennyi van rajta. De nem nyitnám ki Pandora újabb szelencéjét, hogy addig is tudjunk róla beszélgetni.

A fórumozók döntő többsége egyetért azzal, hogy a torony bal oldalán és egy blokkban 2 spikee. A jobb oldalról ezt lehagytuk, mert ahogy számolgattam az árukat, körülbelül még fél millával megdobná a gép darabonként árát a 10-hez képest. És nem egy Gradot akarunk venni, csak legyen válaszra lehetőség, ha egy T-72-es elé gurul.
És a német szvsz nem véletlen tett egyből kettőt egymás mellé. Ő már valószínűleg tudott valamit az aktív védelmek jövőbeni fejlődéséről, amihez képest neki két rakéta kell majd.
De mivel én nem dolgozom az ő fejlesztő brigádjukban, ezért nagyon gyanúsan ez egy alaptalan fikció és félre ment megint nüansznyi félreértések miatt a gondolatmenetem.
2022-től kezdődik a szállítás, türelem.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 047
33 042
113
Meg van állványosuk is.
Plusz a modernizált 2századnyi Puma helin
0cd105c4a033be9d8504eecbe3c052ea.jpg
images
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Hát, izé....
A Lynx vezető búvónyílásnál nagyon vékony a lemez.
Tudom, hogy demó, de mókás....
Azért remélem a végén csak mi nevetünk.
Pontosan melyikre gondolsz, mert a szerintem a Lynx-é 1:05-től látszik.
Ebben mind3 aspiráns járműben szerepel, és véletlenszerűen van összevágva.