[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 723
113
Hát, izé....
A Lynx vezető búvónyílásnál nagyon vékony a lemez.
Tudom, hogy demó, de mókás....
Azért remélem a végén csak mi nevetünk.
ez még a nagyon prototípus verzió
https://www.armyrecognition.com/def...protection_system_for_hungarian_lynx_ifv.html

Rheinmetall_StrikeShield_Active_protection_system_for_Hungarian_Lynx_IFV_1.jpg

Ha itt megnézed elejét már sokkal vaskosabb védelem van mindenen
 
S

speziale

Guest
1 dolog zavar nagyon ezzel a strikeshield-el kapcsolatban...

korábban a Puma és Lynx összevetése kapcsán elég nagy lamentálás volt, hogy a Lynx vajon hogyan hoz ki 45 tonnából olyan védettséget mint a Puma (szerintem sehogy)...lehet ezt az RM-nél is így gondolták, ezért rakták rá ezt az APS-t....ezzel csak az a gond, hogy ez max. régi hagyományos ATGM-ek és RPG-k ellen véd....felülről jövő ATGM-ek, illetve KE lőszerek ellen nem véd...viszont nagyon nem hiszem, hogy az APS mögött elég vastag a Lynx bőre a 30mm megfogásához
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 723
113
1 dolog zavar nagyon ezzel a strikeshield-el kapcsolatban...

korábban a Puma és Lynx összevetése kapcsán elég nagy lamentálás volt, hogy a Lynx vajon hogyan hoz ki 45 tonnából olyan védettséget mint a Puma (szerintem sehogy)...lehet ezt az RM-nél is így gondolták, ezért rakták rá ezt az APS-t....ezzel csak az a gond, hogy ez max. régi hagyományos ATGM-ek és RPG-k ellen véd....felülről jövő ATGM-ek, illetve KE lőszerek ellen nem véd...viszont nagyon nem hiszem, hogy az APS mögött elég vastag a Lynx bőre a 30mm megfogásához
Maróth arról beszélt hogy több fajta aps rendszeresítést tervezik , Iron fist meg trophyról volt főképp szó még az Amap-ken kívül , amennyiben nem nyújt védelmet az amap semmilyen formában és érdemben a Atgmek ellen , nem lepne meg hogy feladat megosztásban szerepelne két rendszer egy gépen , a bejővő threatől függően aktiválódva egyikk vagy másik
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szerintem senki nem kezeli csodaszernek. (Én igazából attól féltem, hogy a lézeres megoldást választják és az sokkal inkább csodavárónak tűnik kisebb hatásfokkal, mint ez a megoldás.)

Egy járműnek -szvsz- nem 5000 rakétát kell megfognia. Szerintem arra tervezték, hogy egyszerre lehetőleg egyet fogjon meg. Ezt mozgás közben is meg tudja tenni. És a páncélzatban ne okozzon "lyukat", az előírt védettség mindenhol meglegyen. (A Lynx az APS nélkül is véd szemből a 30-astól, egy gépágyú tűzgyorsasága mellett meg nem hiszem, hogy sok KE lövedéket tudna egymás után hárítani.)

És itt nem csak a Lynxről gondolom, hogy szó lenne. A Leók is fel lesznek szerelve, csak legfeljebb más fajtával. Az elsődleges cél szerintem, hogy nagy kockázatú missziók során csökkentsék a jármű elvesztésének a kockázatát. Ez egy olyan terep, ami alkalmazkodást kíván, mert aktív háborús közeg. És mi nem békés szemlélődők vagyunk. Ha megjelenik egy kihívás, amire nem reagálunk, az ellenfél ismételni fog. (Amíg ki nem vonulunk, vagy nem lépünk valamit.)

Második szerepe, hogy a saját térségünkben egy esetleges konfliktus során az első rakéta lövést kibírja a jármű és vissza tudjon vonulni egy ilyen fegyverzettel erősebben védet csatatérről (és a gyalogság a leendő tüzérséggel megtisztítja a terepet a beásott tankelhárító egységektől) vagy szórvány támadás esetén akár csak egy-egy könnyebben sérült járművet vonnak ki és a művelet halad tovább kemény ellencsapásokkal.

Elég nagy szögben lehet tudtommal fölfelé és lefelé fordítani, jól védett a TOP Attack támadásokkal szemben is.
 
S

speziale

Guest
Maróth arról beszélt hogy több fajta aps rendszeresítést tervezik , Iron fist meg trophyról volt főképp szó még az Amap-ken kívül , amennyiben nem nyújt védelmet az amap semmilyen formában és érdemben a Atgmek ellen , nem lepne meg hogy feladat megosztásban szerepelne két rendszer egy gépen , a bejővő threatől függően aktiválódva egyikk vagy másik
Az amap az páncél...
ha az amap-ads-re gondolsz, az meg más
másrészt nem azt mondtam, hogy semmilyen formában nem véd...azt mondtam, hogy felülről támadó ATGM-ek ellen nem véd

a trophy aps meg a Leopard-okra jön (mint a németeknél)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Mi az, hogy fogalmazzunk úgy? ahhoz, hogy védjen felülről támadó ATGM ellen ahhoz a torony teteére kellene rakni
Az eredeti változat biztiosan nem véd.Elvileg ha "fejtetőn" rakjuk fel,mindjuk minde 2.at,akkor véd az emelt pályás felülről támadók ellen (TOW2B),de ez függ a pályamagasságtol is.Spike viszont ballisztikailag elülről támadó,és képes akár a 90fokos beesési szögre is.Az ellen nem véd.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 644
32 236
113
Az eredeti változat biztiosan nem véd.Elvileg ha "fejtetőn" rakjuk fel,mindjuk minde 2.at,akkor véd az emelt pályás felülről támadók ellen (TOW2B),de ez függ a pályamagasságtol is.Spike viszont ballisztikailag elülről támadó,és képes akár a 90fokos beesési szögre is.Az ellen nem véd.
Akkor csak a román katonákban bízhatunk?:eek::D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
1 dolog zavar nagyon ezzel a strikeshield-el kapcsolatban...

korábban a Puma és Lynx összevetése kapcsán elég nagy lamentálás volt, hogy a Lynx vajon hogyan hoz ki 45 tonnából olyan védettséget mint a Puma (szerintem sehogy)...lehet ezt az RM-nél is így gondolták, ezért rakták rá ezt az APS-t....ezzel csak az a gond, hogy ez max. régi hagyományos ATGM-ek és RPG-k ellen véd....felülről jövő ATGM-ek, illetve KE lőszerek ellen nem véd...viszont nagyon nem hiszem, hogy az APS mögött elég vastag a Lynx bőre a 30mm megfogásához
Miért ne védene?
 
S

speziale

Guest
Az eredeti változat biztiosan nem véd.Elvileg ha "fejtetőn" rakjuk fel,mindjuk minde 2.at,akkor véd az emelt pályás felülről támadók ellen (TOW2B),de ez függ a pályamagasságtol is.Spike viszont ballisztikailag elülről támadó,és képes akár a 90fokos beesési szögre is.Az ellen nem véd.

A TOW2B és a Bill2 azok tető felett "átrepülősek"...azok ellen elvileg tudhatna védeni, ha rá tudod rakni a Lynx tornyára...azért elég sok ott a mindenfelé döntögetett lemez meg él....szerintem nem olyan egyszerű egy ilyen modult oda rámókolni...
ellenben rajtunk az sem segít, mert a szomszédban Spike van...mondjuk az oroszok még alapvetően hagyományos ATGM-eket hazsnálnak...ők űrméretből gondolják megoldani a problémát....
 
S

speziale

Guest
Szerintem senki nem kezeli csodaszernek. (Én igazából attól féltem, hogy a lézeres megoldást választják és az sokkal inkább csodavárónak tűnik kisebb hatásfokkal, mint ez a megoldás.)

Egy járműnek -szvsz- nem 5000 rakétát kell megfognia. Szerintem arra tervezték, hogy egyszerre lehetőleg egyet fogjon meg.

az a baj, hogy kb. 250 járműre jut 3000 rakéta....
egyébként meg a strikeshield-et pont arra tervezték, hogy több irányból, akár egyszerre bejövő támadást is megfogjon....

csak az a baj, hogyha ezt csak rpg szerű cucokkal tudja megcsinálni (mert a modern nyugati ATGM-ek már mind felülről támadósak), akkor ez max városi harcban lehet jól hazsnálni....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
A TOW2B és a Bill2 azok tető felett "átrepülősek"...azok ellen elvileg tudhatna védeni, ha rá tudod rakni a Lynx tornyára...azért elég sok ott a mindenfelé döntögetett lemez meg él....szerintem nem olyan egyszerű egy ilyen modult oda rámókolni...
ellenben rajtunk az sem segít, mert a szomszédban Spike van...mondjuk az oroszok még alapvetően hagyományos ATGM-eket hazsnálnak...ők űrméretből gondolják megoldani a problémát....
Ezek bárhogy ehelyezhető modulok,bármilyen iranyú fenyegetés ellen felrakhatók.
 
S

speziale

Guest
Ezek bárhogy ehelyezhető modulok,bármilyen iranyú fenyegetés ellen felrakhatók.
vannak kétségeim...hogy rakod rá a torony tetejére?
de nem csak ez a gond...szerinted ezek a strikeshield elemek arra a páncélra jönnek még rá, amit most is látsz a Lynx-en, vagy azok helyett lesznek?