[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
Egy valami nem fér a fejembe és egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek számolgatásban.

Ha a teljes cseh és magyar megrendelést Zalában akarjuk összeszerelni, évi 45 db/év max sebességgel, akkor a most Németben gyártott első részt is beleszámolva 2030-ig lesznek kész a fiúk.

A csehek kitolták a nehéz dd felállítását, de nem ilyen mértékben. Nekünk meg -elvileg- az eredeti időpontra kell az egész. Biztosan kitaláltak egy ennél okosabb dolgot a Karmelita kolostorban a találkozón, de nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy a magyar pénzügy hajlandó lenne módosítani a szállítás dátumát. Az első két zászlóalj felszerelése és kifizetése után átengedni a kapacitásokat egy cseh siker esetén és a nagyobbik felét csak az évtized végére leszállítani. Ami viszont a hadügynek igen rosszul esne, hiszen ez azt jelentené, hogy a CREVAL ideje alatt mi félig új, félig ruszki vasakkal szerepelnénk.
Ez a magyar költségvetésnek borzasztó kényelmes lenne, hiszen hosszabb távra csúsztatná el a kifizetéseket és például kerekes fejlesztésbe és gyártásba több pénzt jelentene rövid távon. Egy honvédelmi miniszternek megadná azt a lehetőséget, hogy az utolsó három leszállításra esetleg az azóta kikutatott új technológiák beszerzését is kérje. Viszont a hadsereg számára, mint említettem, ez elég megalázó helyzet, hiszen azt érezheti, hogy megint csak ígérgetés és ami jön, az olyan lassan érkezik, hogy a várt élettartam negyede eltelik a megrendelés és a beérkezés között.

Biztos van más, logikus magyarázat, bevonják a magyar járműipart nagyobb mértékben, de jelenleg nem látom. A termelés túlpörgetése nem tűnik bölcs döntésnek, hiszen hosszú távon meg nem lesz ekkora kereslet, ha meg Németben gyártanák továbbra is a Lynxek egy részét, akkor meg pont az az előnyünk sérül, hogy egy tervezhető időtávban üzemel a gyár és nem egy beeső újabb megrendelésre lesz hagyatkozva, ami ha nincs, akkor a veszteséget termeli.
Attól függ, hogy a magyar nehézdandárban hány Lynx lesz.
Ha 56 harckocsival számolunk, akkor lehet 56x2 (112), vagy 56x3 (172), plusz az egyéb fegyvernemi változatok - már ha ez a szám csak a lövész feladatúakat jelenti.
És akkor még nem számoltunk azzal, ha tényleg "csak" a 44 Leo-2a7 HU lesz a dandár fő fegyverzete, mert akkor elég 44x2 (88) vagy 44x3 (132) darab + egyéb (légvédelmi, sebesült kihordó, stb.).
Ezeket a számokat szerintem lehetséges 2026-ig produkálni.

A maradék pedig a Bocskai dandáré lesz. Ha utóbbiból számolunk vissza, ott 3 lövészzászlóalj van, de a feltöltésnél nem kell a harckocsik számához igazodni.

Persze lehet teljesen más a struktúra, ugyanis Tatán jelenleg csak egyetlen lövészzászlóalj van. Nem tudom annak hány fős a kerete, de elvileg annyi Lynx kellhet nekik, amennyibe annak a zászlóaljnak a katonái elférnek. Ebből a célból a 88 darab bőségesen elegendőnek tűnik. 88 x 8 fő lövész az összesen 704 fő.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 052
113
Attól függ, hogy a magyar nehézdandárban hány Lynx lesz.
Ha 56 harckocsival számolunk, akkor lehet 56x2 (112), vagy 56x3 (172), plusz az egyéb fegyvernemi változatok - már ha ez a szám csak a lövész feladatúakat jelenti.
És akkor még nem számoltunk azzal, ha tényleg "csak" a 44 Leo-2a7 HU lesz a dandár fő fegyverzete, mert akkor elég 44x2 (88) vagy 44x3 (132) darab + egyéb (légvédelmi, sebesült kihordó, stb.).
Ezeket a számokat szerintem lehetséges 2026-ig produkálni.

A maradék pedig a Bocskai dandáré lesz. Ha utóbbiból számolunk vissza, ott 3 lövészzászlóalj van, de a feltöltésnél nem kell a harckocsik számához igazodni.

Persze lehet teljesen más a struktúra, ugyanis Tatán jelenleg csak egyetlen lövészzászlóalj van. Nem tudom annak hány fős a kerete, de elvileg annyi Lynx kellhet nekik, amennyibe annak a zászlóaljnak a katonái elférnek. Ebből a célból a 88 darab bőségesen elegendőnek tűnik. 88 x 8 fő lövész az összesen 704 fő.
@krisss már korábban felfedte, hogy a német szállítmány (azaz 46 db) egy komplet zászlóalj felfegyverzése.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Attól függ, hogy a magyar nehézdandárban hány Lynx lesz.
Ha 56 harckocsival számolunk, akkor lehet 56x2 (112), vagy 56x3 (172), plusz az egyéb fegyvernemi változatok - már ha ez a szám csak a lövész feladatúakat jelenti.
És akkor még nem számoltunk azzal, ha tényleg "csak" a 44 Leo-2a7 HU lesz a dandár fő fegyverzete, mert akkor elég 44x2 (88) vagy 44x3 (132) darab + egyéb (légvédelmi, sebesült kihordó, stb.).
Ezeket a számokat szerintem lehetséges 2026-ig produkálni.

A maradék pedig a Bocskai dandáré lesz. Ha utóbbiból számolunk vissza, ott 3 lövészzászlóalj van, de a feltöltésnél nem kell a harckocsik számához igazodni.

Persze lehet teljesen más a struktúra, ugyanis Tatán jelenleg csak egyetlen lövészzászlóalj van. Nem tudom annak hány fős a kerete, de elvileg annyi Lynx kellhet nekik, amennyibe annak a zászlóaljnak a katonái elférnek. Ebből a célból a 88 darab bőségesen elegendőnek tűnik. 88 x 8 fő lövész az összesen 704 fő.
Milyen 56?44,ne találjatok már ki ostobaságokat.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Attól függ, hogy a magyar nehézdandárban hány Lynx lesz.
Ha 56 harckocsival számolunk, akkor lehet 56x2 (112), vagy 56x3 (172), plusz az egyéb fegyvernemi változatok - már ha ez a szám csak a lövész feladatúakat jelenti.
És akkor még nem számoltunk azzal, ha tényleg "csak" a 44 Leo-2a7 HU lesz a dandár fő fegyverzete, mert akkor elég 44x2 (88) vagy 44x3 (132) darab + egyéb (légvédelmi, sebesült kihordó, stb.).
Ezeket a számokat szerintem lehetséges 2026-ig produkálni.

A maradék pedig a Bocskai dandáré lesz. Ha utóbbiból számolunk vissza, ott 3 lövészzászlóalj van, de a feltöltésnél nem kell a harckocsik számához igazodni.

Persze lehet teljesen más a struktúra, ugyanis Tatán jelenleg csak egyetlen lövészzászlóalj van. Nem tudom annak hány fős a kerete, de elvileg annyi Lynx kellhet nekik, amennyibe annak a zászlóaljnak a katonái elférnek. Ebből a célból a 88 darab bőségesen elegendőnek tűnik. 88 x 8 fő lövész az összesen 704 fő.

Erről már amúgy beszéltek hivatalos jelleggel hogy 2x44 lynx megy tatára
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and beat

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
@krisss már korábban felfedte, hogy a német szállítmány (azaz 46 db) egy komplet zászlóalj felfegyverzése.
46 db jármű , abban benne van a 9 buffalo is , mert 218 jűrműs szerződés csak 209 lynxet jelent , úgy jön ki pont hogy 2x44 meg 2x44 meg 33+

nem véletlen 209 lynxel írták a német lapok is
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Attól függ, hogy a magyar nehézdandárban hány Lynx lesz.
Ha 56 harckocsival számolunk, akkor lehet 56x2 (112), vagy 56x3 (172), plusz az egyéb fegyvernemi változatok - már ha ez a szám csak a lövész feladatúakat jelenti.
És akkor még nem számoltunk azzal, ha tényleg "csak" a 44 Leo-2a7 HU lesz a dandár fő fegyverzete, mert akkor elég 44x2 (88) vagy 44x3 (132) darab + egyéb (légvédelmi, sebesült kihordó, stb.).
Ezeket a számokat szerintem lehetséges 2026-ig produkálni.

A maradék pedig a Bocskai dandáré lesz. Ha utóbbiból számolunk vissza, ott 3 lövészzászlóalj van, de a feltöltésnél nem kell a harckocsik számához igazodni.

Persze lehet teljesen más a struktúra, ugyanis Tatán jelenleg csak egyetlen lövészzászlóalj van. Nem tudom annak hány fős a kerete, de elvileg annyi Lynx kellhet nekik, amennyibe annak a zászlóaljnak a katonái elférnek. Ebből a célból a 88 darab bőségesen elegendőnek tűnik. 88 x 8 fő lövész az összesen 704 fő.

Az alap helyzet nincs benne a válaszban, ami a kérdésfeltevést célozta. Kb. 400 járgány kellene 5 éven belül csak hazai gyártásban. (Nincs benne a most németektől érkező.) Ez nagyjából csak a zalai eredeti kapacitással számolva 2030. Viszont mind a csehek, mind a magyarok eredetileg vagy 5 évvel korábbra vállalták a dandárok felállítását. (Csehek hosszabbítottak két évvel, így annyi könnyítés benne van az új felállásban.)
De közben a megfejtést kihámoztuk. Ha első pár évben Kaposvár is besegít a termelésbe, akkor gond nélkül meglehetnek. Voltak ötletek, hogy esetleg a cseheknek szánt részt csak alkatrészként küldjük ki, de annál meg kétségeim vannak, hogy mennyire lenne értelme a végén ott is egy külön gyárat felépíteni emiatt, hogy a végén egyik se termeljen hosszabb ideig.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Az alap helyzet nincs benne a válaszban, ami a kérdésfeltevést célozta. Kb. 400 járgány kellene 5 éven belül csak hazai gyártásban. (Nincs benne a most németektől érkező.) Ez nagyjából csak a zalai eredeti kapacitással számolva 2030. Viszont mind a csehek, mind a magyarok eredetileg vagy 5 évvel korábbra vállalták a dandárok felállítását. (Csehek hosszabbítottak két évvel, így annyi könnyítés benne van az új felállásban.)
De közben a megfejtést kihámoztuk. Ha első pár évben Kaposvár is besegít a termelésbe, akkor gond nélkül meglehetnek. Voltak ötletek, hogy esetleg a cseheknek szánt részt csak alkatrészként küldjük ki, de annál meg kétségeim vannak, hogy mennyire lenne értelme a végén ott is egy külön gyárat felépíteni emiatt, hogy a végén egyik se termeljen hosszabb ideig.
A csehek még nagylevegőt se vettek nemhogy Lynx-et!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 052
113
46 db jármű , abban benne van a 9 buffalo is , mert 218 jűrműs szerződés csak 209 lynxet jelent , úgy jön ki pont hogy 2x44 meg 2x44 meg 33+

nem véletlen 209 lynxel írták a német lapok is
Nekem ez a 33 kimaradt jármu túl kévesnek látszik négy zásloajhoz képest, mert ha erról leszámitjuk a kiképzésre szánt gépeket és a sebesult kihordókat, akkor mi marad a tobbi támogató jármure, amibol például PVO biztosan Lynx alvázon (és ebbol zászloaljként minimum négy db-ra számítok) lesz? Szerintem át kell számolni az egészett.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 980
113
Mondjuk szerintem direkt , mert ezzel kb az van bemutatva hogy a többi járművel szembe , ebben a legbelső ember is kitud jönni hátul anélkül hogy bárkinak mozdulnia kéne
Lehet de szerintem ez az üléspozíció/lábtartó hosszútávon nem túl kényelmes.
Ha le tudják rakni a talajra akkor ok.
Bár ha jól tudom a robbanásvédelem/level miatt vannak a lábtartók.

Amúgy sok járműben a tervezők mintha elfelejtenék a katona felszerelésben lessz. o_O


A szűkössége miatt szidott pumában azok a fura ülések, szerintem kényelmesebbek lehetnek mint ezek így.
Persze ezt innen a fotelből. :rolleyes::D

Az is igaz a bal hátsó nagyon culának tűnik.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
De közben a megfejtést kihámoztuk. Ha első pár évben Kaposvár is besegít a termelésbe, akkor gond nélkül meglehetnek.
Kaposvár miért és hogyan segítene be? Ugyan már! Ez ne sufni tuning, hanem high-tech gyártás. Ha nem arra állítják be a kaposvári gyártó gépeket, akkor nem fognak bedolgozni a Lynx-be.
Zalaegerszeg: Lynx és Lynx alapó egyéb rendszerek. Kaposvár: Gidrán és egyéb kerekes járművek.
Egy kibúvó lehetséges, ha a torony megegyezik a leendő 8 kerekes járművön és a Lynx-en. De erre nem vennék mérget.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Nekem ez a 33 kimaradt jármu túl kévesnek látszik négy zásloajhoz képest, mert ha erról leszámitjuk a kiképzésre szánt gépeket és a sebesult kihordókat, akkor mi marad a tobbi támogató jármure, amibol például PVO biztosan Lynx alvázon (és ebbol zászloaljként minimum négy db-ra számítok) lesz? Szerintem át kell számolni az egészett.
Mióta 4 lövészzászlóalj zászlóalj egy dandár?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Ocses

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Nekem ez a 33 kimaradt jármu túl kévesnek látszik négy zásloajhoz képest, mert ha erról leszámitjuk a kiképzésre szánt gépeket és a sebesult kihordókat, akkor mi marad a tobbi támogató jármure, amibol például PVO biztosan Lynx alvázon (és ebbol zászloaljként minimum négy db-ra számítok) lesz? Szerintem át kell számolni az egészett.
Már csak azért is mert ar RM közlemény is 218 darab Lynx harcjárművet és azon felül 9 darab Buffalo vontatót említ.
Nem hinném, hogy elírták.

"The contractual agreement, which has now been signed in Budapest, encompasses 218 Lynx KF41 infantry fighting vehicles and nine Buffalo armoured recovery vehicles."

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A csehek még nagylevegőt se vettek nemhogy Lynx-et!

Igen. De az RM helyében én már régen számolgattam volna azzal, hogy milyen bázison milyen ajánlatot tudok letenni a pár nap múlva kötelezően benyújtandó üzleti tervben a tenderen, ha nem akarják, hogy őket is levegőnek nézzék ott.
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy játékban akarnak maradni. És kerekesre még nincs fix lekötés. Ott van a legnagyobb játék tere az RM-Hungarynak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Igen. De az RM helyében én már régen számolgattam volna azzal, hogy milyen bázison milyen ajánlatot tudok letenni a pár nap múlva kötelezően benyújtandó üzleti tervben a tenderen, ha nem akarják, hogy őket is levegőnek nézzék ott.
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy játékban akarnak maradni. És kerekesre még nincs fix lekötés. Ott van a legnagyobb játék tere az RM-Hungarynak.
De ti tényként kezeltek olyan dolgokat amik még nem is léteznek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Méretek miatt. A Redback sem kicsi.

ifv_m113_comparrison.jpg
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Kaposvár miért és hogyan segítene be? Ugyan már! Ez ne sufni tuning, hanem high-tech gyártás. Ha nem arra állítják be a kaposvári gyártó gépeket, akkor nem fognak bedolgozni a Lynx-be.
Zalaegerszeg: Lynx és Lynx alapó egyéb rendszerek. Kaposvár: Gidrán és egyéb kerekes járművek.
Egy kibúvó lehetséges, ha a torony megegyezik a leendő 8 kerekes járművön és a Lynx-en. De erre nem vennék mérget.

Ez nekem megint nem stimmel.
A kerekesre gyanúsan az új, saját tornyunk megy, nem a Lynxé, amit cseheknél gyártatnánk, ha ők nyernek. Szal a torony gyártásán nem kell és nem is lehet sok mindent trükközni.
Az meg nagyon gyönyörű, hogy itt mindig leírjátok, hogy micsoda csúcstechnológia és ezek megnyomok egy gombot és kijön belőle a Lynx eszközök lesznek, de már a HírTV-ben is hallottuk, hogy a kerekes döntő részben meg fog egyezni a Hiúzzal. Nincs olyan, hogy az egyik csak az egyiket tudja a másik meg csak a másikat. Ráadásul Németben is általános célú eszközökkel megy a termelés, nem UFO technológiával. És most jó eséllyel szükség is lehet egymás besegítésére. (Ez is volt a terv. Hogy inkább több legyen a rendelés, mint kevesebb.)
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
46 db jármű , abban benne van a 9 buffalo is , mert 218 jűrműs szerződés csak 209 lynxet jelent , úgy jön ki pont hogy 2x44 meg 2x44 meg 33+

nem véletlen 209 lynxel írták a német lapok is
Ezt honnan veszitek hogy a 218-ban benne vannak a buffalok is??Szerintem ez nagy hülyeség!Rheinmetall Defence – Lynx new-gen combat vehicle (rheinmetall-defence.com)

Lynx KF41 – Hungarian-made​

In September 2020, the Hungarian Army became the launch customer for the Lynx KF41 when they entered into a joint venture with Rheinmetall for Lynx production and a framework contract to deliver an initial set of 218 Lynx IFV platforms modified into a Hungarian specific configuration.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
De ti tényként kezeltek olyan dolgokat amik még nem is léteznek.

Nem, nem kezelem tényként. Tényként csak annyit tudunk, hogy dobogós helyezett. A fecskék alacsonyan szállásából meg sejthető, hogy a két legjobb ajánlat egyike. Az, hogy belezongorázzuk a paramétereket, hogy a Lynx hazai nyerésével és a jó V4 politikai kapcsolatokkal újra nyílttá válhatott a finish, szemben az előtte lévő egyértelműnek tűnő ASCORD győzelemmel, az csak annyit jelent, hogy ha nem nyerünk, akkor legyártjuk a saját számot és ha 5 év alatt nem lesz új külföldi rendelés, akkor max Zala fog besegíteni Kaposnak. Ez a legrosszabb forgatókönyv.
Ha meg sikerül Babis jó lelkére hatni, akkor meg munka van, csak győzzük utána!
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
Az meg nagyon gyönyörű, hogy itt mindig leírjátok, hogy micsoda csúcstechnológia és ezek megnyomok egy gombot és kijön belőle a Lynx eszközök lesznek, de már a HírTV-ben is hallottuk, hogy a kerekes döntő részben meg fog egyezni a Hiúzzal. Nincs olyan, hogy az egyik csak az egyiket tudja a másik meg csak a másikat. Ráadásul Németben is általános célú eszközökkel megy a termelés, nem UFO technológiával. És most jó eséllyel szükség is lehet egymás besegítésére. (Ez is volt a terv. Hogy inkább több legyen a rendelés, mint kevesebb.)
Már bocsánat, de a kerekes hogyan egyezhetne már meg döntő részben a Hiúzzal? Más a felfüggesztés, emiatt az oldalkialakítás, a belső rendszerek elhelyezkedés. Igen, lehetnek elemei amik megegyeznek, de az egésznek teljesen más a szerkezeti felépítése.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Már bocsánat, de a kerekes hogyan egyezhetne már meg döntő részben a Hiúzzal? Más a felfüggesztés, emiatt az oldalkialakítás, a belső rendszerek elhelyezkedés. Igen, lehetnek elemei amik megegyeznek, de az egésznek teljesen más a szerkezeti felépítése.

Értem Mónika!

Csinálunk két gyárat, ahol nem fémiparosok fognak dolgozni, hanem külön erre tanult Lynx gyártó- meg hibrid-Boxer gyártó szakmunkások. És olyan szerszámok, amik semmi más típus legyártására nem használhatóak, csak ennek a két típusnak.

Nekem korán van még ehhez. Bocsi, de inkább igazad van.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby