[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Persze, hogy semmi nem biztos. Ugyanakkor a tender részeként a 40% feletti rész oda van ígérve Nekik az RM által. Ez leginkább csak alkatrész lesz az oldalukról már. Így egyébként olcsóbb is lenne valószínűleg, mintha németből jönne. Mi meg jelenleg amúgy sem tudnánk. Így német-cseh-magyar oldalról nézve egészen pontosan ez a szituáció lenne: win-win-win. Amennyiben a csehek Lynx -et választanak, akkor nekünk "dupla-win" .

Amennyiben meg mást választanak, akkor meg könnyen lehet, hogy előbb-utóbb ki is lennének golyózva az RM által. Vagy menne németbe a toronygyártás, vagy egy másik "reményteljes vevőjelöltnek" vagy, ha időközben mi is meg tudnánk birkózni a feladattal és esetleg olcsóbban, akkor akár nekünk ...

Nálam ez így áll össze logikailag. Úgyhogy egyelőre drukkoljunk a cseheknek. Szerintem ez a felállás Nekik sem lenne rossz. Van már egy CZ Bren gyár nálunk, van egy Aero Vodochody Náluk - szerintem megbirkóznának a tudattal, hogy a Lynx összeszerelés meg nálunk, ha több, mint 40% rész alkatrészt meg Ők szállítanának be ...

Én nem vagyok abban annyira biztos,hogy a cseheknél lesz bármilyen Lynx torony gyártás ha cseheknél nem a Lynx nyer.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Én nem vagyok abban annyira biztos,hogy a cseheknél lesz bármilyen Lynx torony gyártás ha cseheknél nem a Lynx nyer.

Véleményem szerint ez a IFV tender eltart még egy darabig a cseheknél. Egyfelől azért, mert húzódik már egy ideje másfelől pl. a T-72 modernizációs programjukkal kapcsolatos döntésnél sem kifejetetten egy "kapkodós idegbetegek" ... :)

Ami azt jelenti, hogy valószínűleg ez simán rácsúszik majd arra az időszakra (vagy akár tovább is) amikor már tervezni kell a beszállítókkal. Ugye amire áll a gyár nem akkor lesz a filózás, hogy "hú vazze, honnan lesz a cucc?" (ugye a németek is már évek óta molyolnak ezen a csehekkel) ... :) A "csalit" meg a németek bent fogják tartani a cseheknek, amíg nem lesz meg a döntés (és negatív döntés esetén sem úgy megy, hogy "hé Vaclav - a jövő héten már ne szállíts" ... azaz kell idő átállásra stb.)

Ahogy írtam ez sem feltétlenül baj. Az idő majd mindent megold ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Azt hol gyártják az angoloknak?
Foleg angliaba keszul hanjol tudom de a tobbi gyarto is beszallit. Ha mimden igaz skalazottan epult fel a dolog elsonek keves volt a brit hozzaadott ertek majd folyamatosan novekedett./de az amgolok sem 100% gyartjak az utolso csavarig./olyan mar nemigen van a vilagon./
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
W

Wilson

Guest
Véleményem szerint ez a IFV tender eltart még egy darabig a cseheknél. Egyfelől azért, mert húzódik már egy ideje másfelől pl. a T-72 modernizációs programjukkal kapcsolatos döntésnél sem kifejetetten egy "kapkodós idegbetegek" ... :)

Ami azt jelenti, hogy valószínűleg ez simán rácsúszik majd arra az időszakra (vagy akár tovább is) amikor már tervezni kell a beszállítókkal. Ugye amire áll a gyár nem akkor lesz a filózás, hogy "hú vazze, honnan lesz a cucc?" (ugye a németek is már évek óta molyolnak ezen a csehekkel) ... :) A "csalit" meg a németek bent fogják tartani a cseheknek, amíg nem lesz meg a döntés (és negatív döntés esetén sem úgy megy, hogy "hé Vaclav - a jövő héten már ne szállíts" ... azaz kell idő átállásra stb.)

Ahogy írtam ez sem feltétlenül baj. Az idő majd mindent megold ...

A cseh kormány hivatalosan bejelentette,hogy még idén lezárják a tendert és győztest hírdetnek.Azt érdemes észben tartani,hogy a cseh tender megnyeréséhez nagy valószínuséggel a tenderen elvárt 40%-l jobb ajánlatot kell beadni ami a magyarországi gyártás tükrében további kérdéseket vett fel a cseh Lynx-l kapcsolatban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
A cseh kormány hivatalosan bejelentette,hogy még idén lezárják a tendert és győztest hírdetnek.Azt érdemes észben tartani,hogy a cseh tender megnyeréséhez nagy valószínuséggel a tenderen elvárt 40%-l jobb ajánlatot kell beadni ami a magyarországi gyártás tükrében további kérdéseket vett fel a cseh Lynx-l kapcsolatban.
Sztem itt lehet egy bonyolultabb háttéralku a kormányok között is. Lényegében pénzzel megmentettük az Aero Vodochody repülőgyárat, sőt egy magyar megrendelésben is biztos vagyok. Ezen felül az elmúlt években az ideivel együtt már 8 Zlin oktatogépet is vettünk. Így a 40% már kerekedhet rugalmasan lefelé.
 
W

Wilson

Guest
Sztem itt lehet egy bonyolultabb háttéralku a kormányok között is. Lényegében pénzzel megmentettük az Aero Vodochody repülőgyárat, sőt egy magyar megrendelésben is biztos vagyok. Ezen felül az elmúlt években az ideivel együtt már 8 Zlin oktatogépet is vettünk. Így a 40% már kerekedhet rugalmasan lefelé.

Talán de ismerve a cseheket ők ezeket teljesen külön kezelik ,ráadásul figyelembe véve milyen nehezen szorították ki a pénzt az IFV-e,biztos vagyok benne,hogy a számukra anyagilag a legkedvezőbb ajánlatot választják.Ezen tények illetve a magyar gyártás fényében kíváncsi vagyok,hogy a Rheinmetall hogy bűvészkedik a Lynx-l a cseh tenderen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Sztem itt lehet egy bonyolultabb háttéralku a kormányok között is. Lényegében pénzzel megmentettük az Aero Vodochody repülőgyárat, sőt egy magyar megrendelésben is biztos vagyok. Ezen felül az elmúlt években az ideivel együtt már 8 Zlin oktatogépet is vettünk. Így a 40% már kerekedhet rugalmasan lefelé.
Igen meg mi is vehetunk cseh pancellemezt. Amit bar mi vagunk hegesztunk. De az cseh azt mondjuk hany % nak lehetne szamolni.pl +a torony + hiradokeszulek beepitese es egyeb aprosagok...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Sztem itt lehet egy bonyolultabb háttéralku a kormányok között is. Lényegében pénzzel megmentettük az Aero Vodochody repülőgyárat, sőt egy magyar megrendelésben is biztos vagyok. Ezen felül az elmúlt években az ideivel együtt már 8 Zlin oktatogépet is vettünk. Így a 40% már kerekedhet rugalmasan lefelé.
Meg pl, ha a mi IFV-inkhez is szállíthat, meg a sajátjukhoz, akkor így is kijöhet a cseh IFV-k 40%-os aránya, vagy akár több is. Ha a tornyot másokhoz (pl Katar) is szállíthatnak, akkor pedig böven a lejobb ellentételezés arány a cseheknek is.
 
H

Hummen23

Guest
Érdekes, hogy a csehek és az ausztrálok, katariak is körbe lettek udvarolva, volt macskasimogató is.
Felénk meg nem jöttek promózni.
Remélem ezt bepótolják majd, és hamarosan láthatjuk az első Lynx Hun-t.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 055
113
Érdekes, hogy a csehek és az ausztrálok, katariak is körbe lettek udvarolva, volt macskasimogató is.
Felénk meg nem jöttek promózni.
Remélem ezt bepótolják majd, és hamarosan láthatjuk az első Lynx Hun-t.
Lehet hogy mostanáig azt hitték, hogy Mo-ra Puma megy, csak betoppant a magyar delegáció, hogy "van két miliardunk és nálunk szeretnénk az uzemet, akkor tárgyaljunk". ;) (Itt) valahol olvastam olyan feltételezész, hogy igazábol ezen kívul még kéves van megtárgyalva.
-------------------------------------------------------------------------------
Amúgy, megfigyeltétek, hogy a magyar Lynx makettjén másfajta géppuska van, mind a Leopardokon? Úgy néz ki, mind ha gyorsan átfestették volna egy régebbit.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Lehet hogy mostanáig azt hitték, hogy Mo-ra Puma megy, csak betoppant a magyar delegáció, hogy "van két miliardunk és nálunk szeretnénk az uzemet, akkor tárgyaljunk". ;) (Itt) valahol olvastam olyan feltételezész, hogy igazábol ezen kívul még kéves van megtárgyalva.
-------------------------------------------------------------------------------
Amúgy, megfigyeltétek, hogy a magyar Lynx makettjén másfajta géppuska van, mind a Leopardokon? Úgy néz ki, mind ha gyorsan átfestették volna egy régebbit.
Igazabol mar tavaj ilyenkorra eldolt fent hogy lynx lessz a befuto... :) elo van keszitve minden csak nem lenyilatkozhato...
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro and SilvioD
H

Hummen23

Guest
Lehet hogy mostanáig azt hitték, hogy Mo-ra Puma megy, csak betoppant a magyar delegáció, hogy "van két miliardunk és nálunk szeretnénk az uzemet, akkor tárgyaljunk". ;) (Itt) valahol olvastam olyan feltételezész, hogy igazábol ezen kívul még kéves van megtárgyalva.
-------------------------------------------------------------------------------
Amúgy, megfigyeltétek, hogy a magyar Lynx makettjén másfajta géppuska van, mind a Leopardokon? Úgy néz ki, mind ha gyorsan átfestették volna egy régebbit.


Szerintem az nem a végleges koncepció a camo-t leszámítva.

Sokáig nem tudtam ezzel a festéssel megbarátkozni, és ennek hangot is adtam itt.
Most megkövetem az illetékesek, mert kezd egészen meggyőzni.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 017
12 881
113
En csak abban bizom hogy van konkret elkepzeles a vegso termeket es a reszegysegeket illetoen is, valamint van terv hogy ezek a reszegysegek hogy(ki altal) lesznek legyartva es osszeszerelve es nem fog kelleni valami cseh "fejlesztesre" varni egy-egy reszegyseg tekinteteben. :rolleyes: