[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Üdv mindenkinek!

Új vagyok a fórumon és mindemellett laikus, ha butaságokat írnék én lennék a leghálásabb, ha kijavítanának.

A posztot végigolvasva a telephely kapcsán az lenne az észrevételem, hogy két helyszín lehet az asztalon. Az egyik Győr, amiről sok szó esett, a másik Csepel.
Linkelték az előzményekben Horváth József Kossuth rádiós szereplését, amiben arról értekezett, hogy "100 éve" félbeszakadt hagyományokat akarnak újraéleszteni (Weiss Manfréd művek).
Továbbá a magyar légvédelem, ha jól tudom, a jövőben is Győr és Budapest köré fog csoportosulni, ahogy napjainkban.

A másik dolog, hogy az "50 tonnás" Hiúz gondolata, a hírtv-ben is elhangzott, viszont amellett, hogy ez már akkor inkább "hk" (ezt a rövidítést már itt tanultam: ), nehezebb, mint a t-72, akkor ott a jelenleg látható lánctalpak nem lesznek túl keskenyek? Főleg ingoványos talajon, azzal az 50 tonnával, lényegében a sárban fognak elakadni... Ha pedig szélesítik a lánctalpakat, akkor csak tovább fokozzák a "súly problémát"; a gumilánctalpak, pedig bármilyen gyorsan is fejlődnek, ha a 40 tonna is álom most, akkor az 50 mikorra teljesülhetne?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Üdv mindenkinek!

Új vagyok a fórumon és mindemellett laikus, ha butaságokat írnék én lennék a leghálásabb, ha kijavítanának.

A posztot végigolvasva a telephely kapcsán az lenne az észrevételem, hogy két helyszín lehet az asztalon. Az egyik Győr, amiről sok szó esett, a másik Csepel.
Linkelték az előzményekben Horváth József Kossuth rádiós szereplését, amiben arról értekezett, hogy "100 éve" félbeszakadt hagyományokat akarnak újraéleszteni (Weiss Manfréd művek).
Továbbá a magyar légvédelem, ha jól tudom, a jövőben is Győr és Budapest köré fog csoportosulni, ahogy napjainkban.

A másik dolog, hogy az "50 tonnás" Hiúz gondolata, a hírtv-ben is elhangzott, viszont amellett, hogy ez már akkor inkább "hk" (ezt a rövidítést már itt tanultam: ), nehezebb, mint a t-72, akkor ott a jelenleg látható lánctalpak nem lesznek túl keskenyek? Főleg ingoványos talajon, azzal az 50 tonnával, lényegében a sárban fognak elakadni... Ha pedig szélesítik a lánctalpakat, akkor csak tovább fokozzák a "súly problémát"; a gumilánctalpak, pedig bármilyen gyorsan is fejlődnek, ha a 40 tonna is álom most, akkor az 50 mikorra teljesülhetne?
Valamivel keskenyebb a lanc de hosszabban fekszik fel valamivel. /ne a t72 terepjarokepessegehez hasonlitsd egyebkent hisz az kiemelkedonek mondhato./
 
K

kamm

Guest
Éjszaka berakta valaki a linket, de most nem láttam.
Megint emel a téten, ha Indiában is épül egy Lynx gyár. Az RM képes lesz egyszerre ennyi fele figyelni? https://eurasiantimes.com/german-rh...-indian-army-set-up-manufacturing-unit-in-up/

En tettem az eredeti Lynx topicba, mert odavalo, de igen, siman megoldjak, ez mind helyi gyarra ajanlat. Amugy meg India, ha ra is ugranak az indiaiak, lesz vagy 5-10 ev, mire lesz belole valami (ha egyaltalan megtortenik, India Azsia Romaniaja. :D)
 
K

kamm

Guest
Persze meg probalkoztak nallunk meg a kanadaiaknal... 10 ev alatt sok helyre elpasszolhattak am volna lass csodat a lynxnek 0 ev alatt mai allas szerint sikerult egy helyre bejutnia es tovabbi 3 ba igen eselyes /cseh india ausztralia./ de peruba is befuto lessz... Usaba szerintem nem fognak nemet vasat venni.

Nem nemet lenne, mert eleve nincs kulfoldi hadiipar ideat, szinte mindent helyben kell gyartanod, amerikai partnerrel - kb ahogy a kinaiak eroltettek a helyi partnert regen normal cegeknel.

A Lynx egy Rayhteon-Rheinmetall kozos ajanlat, helyi gyarral. A nemeteknek meg amugy igen jo hiruk van haditechnikaban (is), mert amugy csendben azt is elismeri a legtobb amerikai ismerosom, hogy a legkomolyabb cegek mogott altalaban ott van a nemet hatter vagy mult (eg Pfizer, Comcast, Boeing es vagy 20-30 masik orias.)
Kevesen tudjak, de Amerika legnagyob egyseges etnikuma a nemetek: ha a spanyolajku lakossagot orszagokra lebontod, akkor a nemetek messze ravernek mindenkire a bevandorloikkal (nyomukba sem jonnek sem az angolok, sem olaszok, sem irek, sem mexikoiak.) A vilaghaboruk eredmenyekeppen a csaladok megtanultak elhallgatni nemet gyokereiket, de szinte az egesz Midwest nemetekkel meg skandinavokkal van tele, Pennsylvaniaban annyi volt a nemet, hogy Rooseveltek komolyan aggodtak egy ottani naci partraszallas miatt, a helyi erokre tamaszkodva...
"The silent majority' ahogy az Economist hivta par eve egy cikkeben. :)

Erősen kétlem, hogy valaha hátrányt jelentene Amerikában a német háttér. Fel kell matricazni amerikaira és hazafias lozungokkal kell helyben gyartani és kész. Az amerikaiak nem bonyolultak és alapvetően kényelmesek, ha kész megoldást kínálsz avagy helyettük gondolkodsz, azt imádják. (Ebből élünk mi, gondolkodó közép - európaiak itt, nem is rosszul. :p)
 
W

Wilson

Guest
Nem azt irta hogy ilyen lesz, csak ismertette a tipust. Nem tud o se semmit, de nem is csinal ugy a szerzo, mintha mindenkinel mindent jobban tudna.

Semmi baj amúgy a cikkel korrektül leírta,hogy az ő értesulésuk szerint a KF41-s változatot vesszük meg.Amúgy egy olyan emberke akit különösebben nem érdekel a haditechnika az megtudhat belőle minden egy átlagember számára lényeges dolgot közérthetően megfogalmazva.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti and Terminator
K

kamm

Guest
Megjelent az elso szerencsetlen Lynx-gyulolkodo a wikin, aki osszkeveri a Talk page szerepet egy forummal... :D
Oktatasi cellal meghagytam es inkabb helyretettem - az erdekes az, hogy az IP-je magyar, a DIGIhez tartozik.
 
K

kamm

Guest
Nem írt le semmit , ismertette a lehetőségeket és max találgat , nem tudhat elvileg semmi biztosat mert nem jott ki semmi hivatalos , addig meg sokat nem lehet elkotyogni erről

Sajna szerintem sem tuti meg a Wotan35 - viszont az eddigiek alapjan Benkoek elore gondolkodnak, igy ketlem, hogy beernek a harmincassal egy 2026 korul erkezo IFV-re.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Nem írt le semmit , ismertette a lehetőségeket és max találgat , nem tudhat elvileg semmi biztosat mert nem jott ki semmi hivatalos , addig meg sokat nem lehet elkotyogni erről
A Demokrata ha forrásaira hivatkozik, akkor azért olyas valaki hivatkozik, akinek komoly kormányzati kötödései vannak.
De most nem önzésböl mondom, legyen igazam. :rolleyes: