[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
Persze meg probalkoztak nallunk meg a kanadaiaknal... 10 ev alatt sok helyre elpasszolhattak am volna lass csodat a lynxnek 0 ev alatt mai allas szerint sikerult egy helyre bejutnia es tovabbi 3 ba igen eselyes /cseh india ausztralia./ de peruba is befuto lessz... Usaba szerintem nem fognak nemet vasat venni.

A kanadai tendert lefújták, az ausztrál és az új cseh tenderen meg emberes tornyot akarnak...
mondjuk az is elgondolkodtató, hogy a németek és az oroszok is RC toronnyal kérik az új IVF-ket...azért lehet nem véletlen...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 704
113
A kanadai tendert lefújták, az ausztrál és az új cseh tenderen meg emberes tornyot akarnak...
mondjuk az is elgondolkodtató, hogy a németek és az oroszok is RC toronnyal kérik az új IVF-ket...azért lehet nem véletlen...
Ha 3 evig nem adjak el senkinek pumat akkor el fogod hinni hogy ez nem a veletlenek osszjateka szerencsetlen pumaval kapcsolatban hanem komoly gondokkal kuzd a konstruktcio? Vagy 5 ev mulva amikor a tervezett elettartama felet lefutja? Ha nem jegyezd fel a napot es egy uveg varga cserel gazdat
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
Éjszaka berakta valaki a linket, de most nem láttam.
Megint emel a téten, ha Indiában is épül egy Lynx gyár. Az RM képes lesz egyszerre ennyi fele figyelni? https://eurasiantimes.com/german-rh...-indian-army-set-up-manufacturing-unit-in-up/
Ennyiből jó ha a fele osszejön. Nekünk a cseh meg talán a katari lenne jó. Főleg az arabok pénze jönne jól a fejlesztéshez.
Ausztrál, indiai, USA projekt totál önálló, minket szinte nem érint. Annyiból, hogy leköti a RM központi fejlesztőit, gyártástervezőit.

Talán az ausztrál projekt lesz időben hozzánk a legközelebb, abból sokat is tanulhatunk.
USA tuti tökörészés lesz még évekig, india meg erős spekuláció.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Ennyiből jó ha a fele osszejön. Nekünk a cseh meg talán a katari lenne jó. Főleg az arabok pénze jönne jól a fejlesztéshez.
Ausztrál, indiai, USA projekt totál önálló, minket szinte nem érint. Annyiból, hogy leköti a RM központi fejlesztőit, gyártástervezőit.

Talán az ausztrál projekt lesz időben hozzánk a legközelebb, abból sokat is tanulhatunk.
USA tuti tökörészés lesz még évekig, india meg erős spekuláció.
Minél többen érdekeltek a Lynx sikerében, annál nagyobb rá a valószínűség, hogy a tipus elterjedt, olcsó, kiforrott és sok variációval rendelkező lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 087
26 673
113
Nagyon dobálják a csalit a cseheknek.
A Rheinmetall LANCE toronyrendszerével a technológia új csúcsot ért el
https://www.securitymagazin.cz/defe...sahla-technika-noveho-vrcholu-1404065667.html
Ma újabb cikk született. Ha ők is a Hiuz mellett döntenek a torony gyártása megy oda.
Vélemény
Viszont akkor, hol gyártják le nekik a komplett Hiúzt? Hát itt! :cool:
Igen, nekünk azért volt ez jó üzlet, mert nem lesz német gyártósor. Kvázi ez egy KF41 Audi gyár, ahol zajlik az összeszerelés, egyes fő egységek gyártása, míg a részegységek és alkatrészek garmadája jön mindenhonnan (na jó, ez alapvetően Németországból és ez alapján a csehektől), mi meg összerakjuk és exportáljuk! Ráadásul így felerészben magyar-cseh projekt lett a KF41.

Teljesen jó ez így nekünk. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 704
113
Komplettet aligha, mivel a tender mindegyik reztvevoje egyutmukodési szerzodést kotott a VOP CZ-el, tehát a kompletizáció valószinuleg ott torténne.
Szerintem a testre ertette. /a motor nemetorszag a valto esetleg lehet magyarorszagi/ elektronikat szerintem minden orszag gyartogat majd bele.
A csehek megkapnak a testet magyarbol. Ok legyartanak a tornyot majd ratennek integralnak a sajat elektronikai remdszereiket /teszemazt sajat abv vagy valami aprosag az altaluk valasztott hirado keszuleket./ kozel is a 40%
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
Komplettet aligha, mivel a tender mindegyik reztvevoje egyutmukodési szerzodést kotott a VOP CZ-el, tehát a kompletizáció valószinuleg ott torténne.
Akkor alapplatform HU, a torony CZ, az összeszerelésre meg vegyes CZ/HU.

Elvileg Palkovics rövidesen dob nekünk újabb csontot a gyárral kapcsolatban.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Alkoholista10

Member
2020. augusztus 2.
14
59
13
A védelmi képességekre visszatérve én úgy tudom hogy a lynx felszerelhető APS-el(active protection system) ami elengedhetetlen a modern harckocsik védelmi rendszere tekintetébenében viszont a puma nem rendelkezik ilyen védelemmel azt helyette reaktív páncéllal látták el ami azonban egy találat után megsemmisül szóval ez egy hatalmas + pont a hiúznak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
A védelmi képességekre visszatérve én úgy tudom hogy a lynx felszerelhető APS-el(active protection system) ami elengedhetetlen a modern harckocsik védelmi rendszere tekintetébenében viszont a puma nem rendelkezik ilyen védelemmel azt helyette reaktív páncéllal látták el ami azonban egy találat után megsemmisül szóval ez egy hatalmas + pont a hiúznak.
Rosszul tudod.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
A védelmi képességekre visszatérve én úgy tudom hogy a lynx felszerelhető APS-el(active protection system) ami elengedhetetlen a modern harckocsik védelmi rendszere tekintetébenében viszont a puma nem rendelkezik ilyen védelemmel azt helyette reaktív páncéllal látták el ami azonban egy találat után megsemmisül szóval ez egy hatalmas + pont a hiúznak.
A Lynx nem modern harckocsi, hanem gyalogsági harcjármű.
 
W

Wilson

Guest
Annyira nem. A Pumánál aktív soft kill van rendszeresítve.

Persze fel lehetne szerelni hard killel is .Elvileg a BTR-eket is.

Jól tudod,A Hensoldt szállítja a multifunkcionális önvédelmi rendszert (MUSS), amely a német hadsereg Puma gyalogos harci járművébe (IFV) integrálható.A soft-kill APS rendszer alkotóelemei négy figyelmeztető érzékelő, egy infravörös zavaró fej, egy központi egység,zavaró elektronika és egy füstölőgránátvető .
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 626
113
Jól tudod,A Hensoldt szállítja a multifunkcionális önvédelmi rendszert (MUSS), amely a német hadsereg Puma gyalogos harci járművébe (IFV) integrálható.A soft-kill APS rendszer alkotóelemei négy figyelmeztető érzékelő, egy infravörös zavaró fej, egy központi egység,zavaró elektronika és egy füstölőgránátvető .

Nem rossz cucc lehet az sem, de azért szerintem jó lenen mellé egy hard kill rendszer is.