[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Mi baj azzal, hogy 1 szakaszban 4 jármű van?
Semmi. Csak a helyhiány miatt, mint outsider, gondolom, hogy 3 Lynx több embert tud szállítani, vagyis ugyan kicsit furcsa a német raj/szakasz leosztás miatt, de, ha egy Lynx szakasz 6 jármű. akkor megnő a desszant mennyiség, vagy variálhatók a Lynxek felszereltségei. Tehát megnövekszik a tűzerő, úgy, hogy nagyságrendileg, nem kell több katonát használnod, ráadásul, még a felszereléseik tömege/mennyisége is nőhet. Tudom, ez laikus hozzáállas.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Semmi. Csak a helyhiány miatt, mint outsider, gondolom, hogy 3 Lynx több embert tud szállítani, vagyis ugyan kicsit furcsa a német raj/szakasz leosztás miatt, de, ha egy Lynx szakasz 6 jármű. akkor megnő a desszant mennyiség, vagy variálhatók a Lynxek felszereltségei. Tehát megnövekszik a tűzerő, úgy, hogy nagyságrendileg, nem kell több katonát használnod, ráadásul, még a felszereléseik tömege/mennyisége is nőhet. Tudom, ez laikus hozzáállas.
Nem értem bocsi :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Vagy ezt a képességet nem kívánják alkalmazni esetleg csak felderítő feladatkörű járművekben. Zászlóaljaknak van felderítő szakasza, szerintem ez is logikus lenne. De erről konkrétan még nem esett szó. Az RM is csak mondta, hogy van ilyen lehetőség is, de konkrét eszközt nem csináltak még hozzá.
Hát igen, nem hiszem hogy a század vagy szakasz parancsnoknak lenne ideje és kapacitása drónt reptetni...
A felderítők is Lynx-ek lesznek szerinted? Van aki itt Gidránt "vizionált" erre...szerintme inkább egységesen Lynx kellene valamilyen teleszkópos megfigyelő "árbóccal"... :)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Hát igen, nem hiszem hogy a század vagy szakasz parancsnoknak lenne ideje és kapacitása drónt reptetni...
A felderítők is Lynx-ek lesznek szerinted? Van aki itt Gidránt "vizionált" erre...szerintme inkább egységesen Lynx kellene valamilyen teleszkópos megfigyelő "árbóccal"... :)
A pontos verziók még nincsenek leközölve egyik gépből sem, mindkettőnek megvan a maga előnye hátránya.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Semmi. Csak a helyhiány miatt, mint outsider, gondolom, hogy 3 Lynx több embert tud szállítani, vagyis ugyan kicsit furcsa a német raj/szakasz leosztás miatt, de, ha egy Lynx szakasz 6 jármű. akkor megnő a desszant mennyiség, vagy variálhatók a Lynxek felszereltségei. Tehát megnövekszik a tűzerő, úgy, hogy nagyságrendileg, nem kell több katonát használnod, ráadásul, még a felszereléseik tömege/mennyisége is nőhet. Tudom, ez laikus hozzáállas.
Én sem értem.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Én b@sztam el. Összekevertem a rajt a szakasszal...Ok. Bocsánat.
Akkor a Lynx IFV 8+3 fős. 8 a desszant. Vagyis 8 katonát szakaszonként. Ez 2 Lynx, ha jól értem. Vagyis, ha 3 Lynxed van szakaszonként, akkor, ugyan azt a Lynx szakasz, (most 4db) több embert tud szállítani, több felszerelést, több variációk lehetségesek a Lynx felszereltségében is.
Ennyit szerettem volna írni. Több/hatékonyabb/védettebb jármű, kevesebb lövész.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Én b@sztam el. Összekevertem a rajt a szakasszal...Ok. Bocsánat.
Akkor a Lynx IFV 8+3 fős. 8 a desszant. Vagyis 8 katonát szakaszonként. Ez 2 Lynx, ha jól értem. Vagyis, ha 3 Lynxed van szakaszonként, akkor, ugyan azt a Lynx szakasz, (most 4db) több embert tud szállítani, több felszerelést, több variációk lehetségesek a Lynx felszereltségében is.
Ennyit szerettem volna írni. Több/hatékonyabb/védettebb jármű, kevesebb lövész.
Nem jól érted. Még jobban összekeverted :D
A raj 1 az 1 harcjármű annak 3 fős személyzete és a 8 (vagy 6) fős deszant.
A szakasz az jelenleg 4 raj. Vagyis legrosszab esetben 24 fő deszantol a járművekből gyalogbékának, jobb esetben 32.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Én b@sztam el. Összekevertem a rajt a szakasszal...Ok. Bocsánat.
Akkor a Lynx IFV 8+3 fős. 8 a desszant. Vagyis 8 katonát szakaszonként. Ez 2 Lynx, ha jól értem. Vagyis, ha 3 Lynxed van szakaszonként, akkor, ugyan azt a Lynx szakasz, (most 4db) több embert tud szállítani, több felszerelést, több variációk lehetségesek a Lynx felszereltségében is.
Ennyit szerettem volna írni. Több/hatékonyabb/védettebb jármű, kevesebb lövész.
1 szakasz 4 gép. 3 gépben vannak a rajok és 1 gépben a szakasztörzs.

A szakasztörzs gépében a jármű parancsnok a szakasz altiszt, rajta kívül van egy irányzó és egy vezető.
A szakaszparancsnok kiszáll a jarműből és minimum egy híradó katona van vele (a szakasztörzsek nagyon elterő összetételűek országonként).

A maradék 3 gépben ül a 3 raj olyan formában, hogy 3 fő a jármű személyzete (jarműparancsnok, irányzó és vezető), a deszant pedig anyyi amennyi, a németeknél 6 fő, de pl a Lynx-be 8 vagy 9 fős lehet a deszant.

De ez csak 1 módszer a sok közül.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Vagy ezt a képességet nem kívánják alkalmazni esetleg csak felderítő feladatkörű járművekben. Zászlóaljaknak van felderítő szakasza, szerintem ez is logikus lenne. De erről konkrétan még nem esett szó. Az RM is csak mondta, hogy van ilyen lehetőség is, de konkrét eszközt nem csináltak még hozzá.
A francia haderő meg ezekből már nagyjából 150 darabot használ. :(
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Nem jól érted. Még jobban összekeverted :D
A raj 1 az 1 harcjármű annak 3 fős személyzete és a 8 (vagy 6) fős deszant.
A szakasz az jelenleg 4 raj. Vagyis legrosszab esetben 24 fő deszantol a járművekből gyalogbékának, jobb esetben 32.
Akkor már én sem.
De ennek fényében, egy szakasz, az 4 Lynx vagyis 32 harcos. Nos. Amit reterdált módon szerettem volna, 6 Lynx ugyan annyi harcossal... :D Amúgy mind1, úccse én döntöm el:hadonaszos:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
1 szakasz 4 gép. 3 gépben vannak a rajok és 1 gépben a szakasztörzs.

A szakasztörzs gépében a jármű parancsnok a szakasz altiszt, rajta kívül van egy irányzó és egy vezető.
A szakaszparancsnok kiszáll a jarműből és minimum egy híradó katona van vele (a szakasztörzsek nagyon elterő összetételűek országonként).

A maradék 3 gépben ül a 3 raj olyan formában, hogy 3 fő a jármű személyzete (jarműparancsnok, irányzó és vezető), a deszant pedig anyyi amennyi, a németeknél 6 fő, de pl a Lynx-be 8 vagy 9 fős lehet a deszant.

De ez csak 1 módszer a sok közül.
Köszi...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Ez fogyóeszköz, nem lehet túl bonyolult. Egyébként igen ezek nem bonyolult eszközök, csak el kell bírniuk eg, kamerat meg egy modern katonai szabványú adatatátviteli rendszert.
Esetleg kell még rá egy infra-kamera meg egy nagyobb akku-pakk, hogy bírjon ki 2-3 órát a levegőben...Lynxre ilyet tennék.
Bár csak ott tartana már a projekt, hogy drón típusán vitázzunk! :)