[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 379
113
Mivel ez lesz az alegyseg-szintu legvedelem, ezert eleg logikusnak tunik szamomra, hogy minden dd kap 6-8 ilyet, azaz 20-30 legyen belole...
mármint zászló aljanként érted a 6db-ot?
Azt számoltuk, hogy kb. így jön ki az a 30-38darabos plusz rendelés (256 db 218 helyett), amivel növelték a Lynxek számát...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 379
113
Mire kellene 15 loszer? Egy 30-as loszer eltalal egy minidront, annak annyi, kaput es ezt 4-5 kilometerrol megteszi.
Ezek a toronyfegyver meg sokkal gyorsabban kozlekedo, akart tuzersegi lovedekek ellen is hatasos, ezek a dronok komolytalanok.

Siman, egyebkent szerintem meg max 2-3 masodperc eleg tuznyitasig ti. sajat tuzvezeto radarja van, ami 25km+ felett lat mindent.
Erős ráhagyással számoltam. Mivel ezek lényegében "sörétes lőszerként" működnek a cél közelében valószínűleg kevesebb is elég.
Nem tudm mennyi minimálisan kilőhető a lőszer - tud-e csak 5-10 lövést leadni...?
 
K

kamm

Guest
mármint zászló aljanként érted a 6db-ot?
Azt számoltuk, hogy kb. így jön ki az a 30-38darabos plusz rendelés (256 db 218 helyett), amivel növelték a Lynxek számát...
Nem dandaronkent, az 2/zl (harom harcolo zl szamolok.) Ha tobb lesz, annal jobb, de en amugy most mar szinte biztos vagyok benne, hogy jonnek Skyranger 35-osok is, objektumvedelemre - plusz kesobb az egesz Skynext C-PGM/C-RAM mellejuk pl Kecskemetre, Papara, Debrecenbe, Budapestre:

 
K

kamm

Guest

Ezt gondold át de nagyon.
Ez a 35-os, az Oerliikon Revolver Gun, egy generacioval regebbi.

Mivel a 30-asban a Viggene van, de szofisztikaltabb programozhatosaggal feltetelezem, nem problema "single-fire" modra allitani egy ujjmozdulattal az operatornak.

Egyes lövés biztos van de azért az kevés lenne...minimum 8-10 lövés lehet egy sorozat. :)

Ja, ugy erted, az mas. Szerintem allithato, de praktikusan 4-5 lehet a legrovidebb sorozat...?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 379
113
Ez a 35-os, az Oerliikon Revolver Gun, egy generacioval regebbi.

Mivel a 30-asban a Mauser van, annak a szofisztikaltabb programozhatosagaval, feltetelezem, nem problema "single-fire" modra allitani egy ujjmozdulattal az operatornak.
A Skrangerben nem Mauser van, hanem Oerlikon KDE, ami a Viggen vadászgép gépágyúja volt.
A Mauser 200 lövés/perccel pötyögtet, a KDE pedig 1000 körül...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Ez a 35-os, az Oerliikon Revolver Gun, egy generacioval regebbi.

Mivel a 30-asban a Mauser van, annak a szofisztikaltabb programozhatosagaval, feltetelezem, nem problema "single-fire" modra allitani egy ujjmozdulattal az operatornak.
Attól még kissebb repeszfelhővel dolgozik és nem is lőnek 1-es lövést 1 célpontra.
3-4 lövésés sorozat.
 
K

kamm

Guest
A Skrangerben nem Mauser van, hanem Oerlikon KDE, ami a Viggen vadászgép gépágyúja volt.
A Mauser 200 lövés/perccel pötyögtet, a KDE pedig 1000 körül...

Jajaja, kozben mar en is javitottam, mert eszembe jutott - a Lynx temaban vagyunk, az kevert meg... :)

Attól még kissebb repeszfelhővel dolgozik és nem is lőnek 1-es lövést 1 célpontra.
3-4 lövésés sorozat.

Persze, csak en ugy ertettem, hogy mennyi a valaszthato minimum, ami nekem logikusan a single-shot mode. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Jajaja, kozben mar en is javitottam, mert eszembe jutott - a Lynx temaban vagyunk, az kevert meg... :)



Persze, csak en ugy ertettem, hogy mennyi a valaszthato minimum, ami nekem logikusan a single-shot mode. :)
Nem isten bizony, hogy tud single shotot.

Nincs valós értelme és bonyolítj a szerkezetet.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 379
113
Nem isten bizony, hogy tud single shotot.

Nincs valós értelme és bonyolítj a szerkezetet.
Single shot módnak önvédelemből volna értelme, hogy pct lőszert lőjjön.
Ahhoz viszont dual feed kellene, de szerintem a KCE nem tud olyat, mert légvédelmi és repülőgép fedélzeti gépágyúkra az nem jellemző. Max minden 5. vagy 10. lőszer lesz páncéltörő...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
@Pogány
MIt tudsz, milyen elosztásban voltak alkalmazva a Gepárdok a németeknél?

Ha ez bármilyen szinten segítség, én annyit találtam a BW-ről, hogy 2010-ben 94 db Gepárdot tartottak szolgálatban. Ha ezt a 350 db Leopárd2-höz próbálnánk meg arányosítani mondjuk, akkor valami 12 db körüli jönne ki nálunk, de hát egész más szám jönne ki, ha a Pumákhoz próbálnánk arányosítani.
Rátok bízom, mit kezdetek ezzel a számmal.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Írjál 12 db taktikai öngyilkos atombombahordozót, 12 db L39NG drón indítósat, meg sejtelmesen egy olyan verziót is, ami hiperérzékeny szenzorokkal a román genetikát kilométerekről szag alapján azonosítja és nem tudnak előle elbújni. :D

Azért ne legyenek annyira hiperérzékenyek azok a szenzorok. Hamar felfordulna az adott Lynx variáns ... :(


Szerintem a gpá -val kapcsolatban általánosságban tisztázzunk egy-két dolgot. Például 5 km távolság fölé a nagytesó (35 mm) sem lő. A 30 mm nagyon max. 3 km - ha az a kis drón nem manőverezik. Inkább szívesebben mondanék 2-3 km, mint maximum - tekintve, hogy magasságot is le kell győznie (meg mozgó célpont stb.) ...

Az Oerlikon Millennium 35 mm -nál 3 fajta tűzgyorsaság van:

  • egyes lövés,
  • gyors egyes lövés - 200 RPM,
  • full auto: 1000 RPM.

Véleményem szerint a 30 mm -nél is követni fogják a logikát, mert:

  • kis drónra nem érdemes full auto -t nyomni. Egy-két lövés elég egyre. Egyébként a drón swarming nem úgy néz ki, hogy az összes drón egymás hegyén-hátán tömörülve jön. Hanem alakzatban a megfelelő távközt tartva - pont, hogy egy sorozattal ne tudd lekapni az egész brigádot ...
  • 15 mp alatt teljesen kitárazol (Skyranger 30 -be 250 lőszert tudsz málházni, full auto: 960 RPM),
  • így gazdaságos, meg így van értelme.

A Viggen -ben levő Oerlikon KCA a maga 1350 RPM tűzgyorsaságával nem annyira mérvadó. A Skyranger 30 -be kerülő Oerlikon KCE (azaz ez egy továbbfejlesztett verzió programozott lőszer használattal stb.) tűzgyorsaságát full-auto módban 960 RPM -re korlátozták ...