[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
azzal kapcsolatban nálatok van valami fejlemény? illetve hogy milyen fegyverzetet vesztek hozzá? (lehet már volt írva csak elfelejtettem)
El akarják húzni a fizetéseket (kihátralni már sehogyan nem tudnak) és még valamit hozzá fog kelleni vásárolni. A szerzodés it letoltheto, ot darabszámra meg van, mi volt ezidáig aláírva.
.
--------------------------------------
Amúgy, nem tudjátok, milyen egységek lesznek a kozos NATO hadosztályban? Mert már úgy látszik, hogy Szlovákia is csatlakozik, és ez akár hatással is lehetne a jovobeli beszerzésekre.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999
K

kamm

Guest
Remélem érthető volt. Inkább kérdések merültek fel bennem, minthogy válaszokat kaptam volna az interjúból.

Hat, ezzel beigazolodott, amit paran mondogatunk a mult heti bejelentes ota: az osszeszerelo gyarrol lecsusztak a csehek. <Marad a torony meg az egyeb reszegysegek gyartasa, de gyar ill. osszeszerelo uzem mar nem lesz naluk (hacsak nem fizetik zsebbol.) :)
 
K

kamm

Guest
Én azt vettem ki az egészbol, hogy nem csak Csehországbol tornyokat, de Austráliából is valamit fogtok behozni, ha bejon az uzlet. És minden további érdeklodot is azzal fogják most csalogatni, hogy nektek is szálithatnak náluk gyártott komponenseket (kivéve Katart, ott kérdéses, ki fogja finalizálni) ... Nos, nem tudom, így utolág úgy látszik, hogy azzal, hogy elsoként koteleztétek el magatokat, inkább gyengult az alkudozási pozíciótok, mert már lényegében a zsebukben vagytok, nem kell semmi továbbit igérniuk ...

Esetleg ontvenyeket, de erosen ketlem, hogy igy lenne - nekem pont forditva jon le az interju, hogy bizonyos elemeket - hajtas, motor, stb - innen vinnenek oda. Ez amugy a kozep-europai autoipar tukreben teljesen logikus is.
Ha valami erosodott, akkor az a magyarok pozicioja. Az alairt szerzodesben biztosan leszogeztek, mit kapnak es mit adnak, a RM innentol kezdve nemigen tud rajta valtoztatani es nem is akar, nekik a minel hamarabb elindulo gyartas az erdekuk, akkor mar lehet mondani, hogy most all rendsszerbe egy hadseregnel, ennel jobb marketing nincs egy vadonatuj harcjarmunek.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Err FYI a tervezo-gyarto a Rheinmetall, aki azt a Boxert is eladni remeli, amit ugyanigy direkt az Atlasra mereteztek.

Az A400M hivatalos teherbírása 37 tonna. A gyártó állítja, hogy ennyi.
Innen kezdve ez nehezen védhető indok lenne...

Ha valami erosodott, akkor az a magyarok pozicioja. Az alairt szerzodesben biztosan leszogeztek, mit kapnak es mit adnak, a RM innentol kezdve nemigen tud rajta valtoztatani es nem is akar, nekik a minel hamarabb elindulo gyartas az erdekuk, akkor mar lehet mondani, hogy most all rendsszerbe egy hadseregnel, ennel jobb marketing nincs egy vadonatuj harcjarmunek.

Biztos leszögezték, csak megint egy karakternyit sem tudunk meg belőle. Mert hú, de titkos.
Érdekes, hogy egy csomó országban születnek nemzetközi együttműködések, ahol nyíltan beszélnek arról, hogy pontosan milyen összegben, milyen feltételek mellett, mennyi pénzért mit fog az adott ország kapni. Itt meg elégedjünk meg annyival, hogy ok, X összeg, Y harcjármű, a többiről semmi info...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Az A400M hivatalos teherbírása 37 tonna. A gyártó állítja, hogy ennyi.
Innen kezdve ez nehezen védhető indok lenne...



Biztos leszögezték, csak megint egy karakternyit sem tudunk meg belőle. Mert hú, de titkos.
Érdekes, hogy egy csomó országban születnek nemzetközi együttműködések, ahol nyíltan beszélnek arról, hogy pontosan milyen összegben, milyen feltételek mellett, mennyi pénzért mit fog az adott ország kapni. Itt meg elégedjünk meg annyival, hogy ok, X összeg, Y harcjármű, a többiről semmi info...
Hogy pontosak legyunk, a harcjarmuvek szama sem ismert hivatalosan...
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu and Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Csak azt nem ertem, hogy mi ertelme volt sok penzert letrehozni a VBÜ weboldalat, ha meg mindig semmi informacio sincs rajta a beszerzesekrol. Amit meg eddig tud az oldal, azt minden mas kozbeszerzesi oldal is tudja...
 
K

kamm

Guest
Az A400M hivatalos teherbírása 37 tonna. A gyártó állítja, hogy ennyi.
Innen kezdve ez nehezen védhető indok lenne...

Mi nehezen vedheto? Fogalmam sincs, mire gondolsz, de me g a logikadat sem erteni.

Az en mondanivalom annyi volt, hogy a Lynx 30-35t korul van alapkiepitesben, ezt tobbszor is kommunikaltak, ami eleg logikusan a nemetek altal rendszeresitett Atlashoz volt tervezve, ahogyan peldaul a szinten altaluk is gyartott Boxer.
Erre ez a valasz ertelmetlen.

Biztos leszögezték, csak megint egy karakternyit sem tudunk meg belőle. Mert hú, de titkos.
Érdekes, hogy egy csomó országban születnek nemzetközi együttműködések, ahol nyíltan beszélnek arról, hogy pontosan milyen összegben, milyen feltételek mellett, mennyi pénzért mit fog az adott ország kapni. Itt meg elégedjünk meg annyival, hogy ok, X összeg, Y harcjármű, a többiről semmi info...

Es? Ez most megint mennyiben erv? Vagy csak nekem panaszkodsz a kormany taktikaja miatt? :)
Az az erzesem, hogy te a frusztralt vagy a dolgok titkossaga miatt avagy a Lynx miatt, nem tudom... :)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Az en mondanivalom annyi volt, hogy a Lynx 30-35t korul van alapkiepitesben, ezt tobbszor is kommunikaltak, ami eleg logikusan a nemetek altal rendszeresitett Atlashoz volt tervezve, ahogyan peldaul a szinten altaluk is gyartott Boxer.

Én pedig leírtam, hogy a Bundeswehr sose tervezte eddig sem, és ezután sem tervezi a Lynx rendszeresítését, se a KF 31, se a KF 41 változatét.
Jó régen eldőlt, hogy a Puma-t rendszeresítik. Szóval especiel ez aligha nyom latba bármit is a németeknél.
Szóval a Rheinmetal-nak az német A400M kompatibilitás túl sok téren nem tényező.

A Boxer-t nem a Rheinmetall gyártja, hanem a ARTEC GmbH, ami RM és KMW leányvállalat. Szóval ugyanannyira gyártják ők, mint a Puma-t - amelyek szintén a KMW-vel közös leányvállalat terméke (azt Projekt System Management GmbH-nak hívják).
A Lynx az első modern, tisztán Rheinmetall tervezésű és építésű harcjármű ilyen téren.

BTW kiváncsi lennék, hogy hol említette az RM az A400M-hoz való tervezést, mert én sose találkoztam ezzel. Volt a KF 31, ami a 40 tonna alatti tömegtartományra volt tervezve (ez amúgy inkább illene az A400M-hez) és a KF 41, ami inkább az 50 tonnás tartományra készült. Utóbbi esetén végképpen aligha volt korlátozó tényező az A400M teherbírása.

A Lynx eredetileg az Ausztrál, illetve a Közép-Európai tenderek, várható igényekhez lett igazítva, aztán bekerült az US ARMY látókörébe is.
Az érintett országok közül pontosan nulla rendszeresítette az A400M-et.

Es? Ez most megint mennyiben erv? Vagy csak nekem panaszkodsz a kormany taktikaja miatt? :)
Az az erzesem, hogy te a frusztralt vagy a dolgok titkossaga miatt avagy a Lynx miatt, nem tudom... :)

Az érzésem az, hogy valami miatt nem gondolkodsz logikusan, csak kötözködsz értelmetlenül.
Nekem az a problémám, hogy a hazai fegyverbeszerzések részleteiről csak akkor értesülünk, ha az valamiért az eladó országban az átláthatóság miatt nyilvánosságra került. Így kaptunk pontos(abb) képet például a Gripenekhez vásárolt konténerekről és fegyverzetről és a NASAMS beszerzés részleteiről.
Az átláthatóság fontossága pedig aligha kérdőjeles bármilyen beszerzésénél is. Akár katonai, akár civil beszerzésről beszélünk. A korrupció elkerülése végett.

Szóval mennyiben érv? Annyiban, hogy ha a kis hazám modern fegyvereket szerez be, az amúgy örvendetes és üdvözölendő. De azért igényt tartanák arra, mint Magyar állampolgár, hogy a szerződés(ek) részleteit ne hétpecsétes titokként kezeljék.

Mert az, hogy mondjuk pontosan milyen felépítésű a Lynx páncélzata vagy milyen módon oldják meg az adatkapcsolatot (C4I) a harcjárművek között, az teljesen érthető, hogy titkosított információ. A Honvédség harcképességét biztosító eszközként ez amúgy is törvényi szabályozás alá esik, ha jól rémlik.

De az, hogy mennyi pénzből, milyen feltételek mellett hány darab kerül beszerzésre közpénzből, az maximum politikai okokból lehet titkosított.

Szerintem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Én pedig leírtam, hogy a Bundeswehr sose tervezte eddig sem, és ezután sem tervezi a Lynx rendszeresítését, se a KF 31, se a KF 41 változatét.
Jó régen eldőlt, hogy a Puma-t rendszeresítik. Szóval especiel ez aligha nyom latba bármit is a németeknél.
Szóval a Rheinmetal-nak az német A400M kompatibilitás túl sok téren nem tényező.

A Boxer-t nem a Rheinmetall gyártja, hanem a ARTEC GmbH, ami RM és KMW leányvállalat. Szóval ugyanannyira gyártják ők, mint a Puma-t - amelyek szintén a KMW-vel közös leányvállalat terméke (azt Projekt System Management GmbH-nak hívják).
A Lynx az első modern, tisztán Rheinmetall tervezésű és építésű harcjármű ilyen téren.

BTW kiváncsi lennék, hogy hol említette az RM az A400M-hoz való tervezést, mert én sose találkoztam ezzel. Volt a KF 31, ami a 40 tonna alatti tömegtartományra volt tervezve (ez amúgy inkább illene az A400M-hez) és a KF 41, ami inkább az 50 tonnás tartományra készült. Utóbbi esetén végképpen aligha volt korlátozó tényező az A400M teherbírása.

A Lynx eredetileg az Ausztrál, illetve a Közép-Európai tenderek, várható igényekhez lett igazítva, aztán bekerült az US ARMY látókörébe is.
Az érintett országok közül pontosan nulla rendszeresítette az A400M-et.



Az érzésem az, hogy valami miatt nem gondolkodsz logikusan, csak kötözködsz értelmetlenül.
Nekem az a problémám, hogy a hazai fegyverbeszerzések részleteiről csak akkor értesülünk, ha az valamiért az eladó országban az átláthatóság miatt nyilvánosságra került. Így kaptunk pontos(abb) képet például a Gripenekhez vásárolt konténerekről és fegyverzetről és a NASAMS beszerzés részleteiről.
Az átláthatóság fontossága pedig aligha kérdőjeles bármilyen beszerzésénél is. Akár katonai, akár civil beszerzésről beszélünk. A korrupció elkerülése végett.

Szóval mennyiben érv? Annyiban, hogy ha a kis hazám modern fegyvereket szerez be, az amúgy örvendetes és üdvözölendő. De azért igényt tartanák arra, mint Magyar állampolgár, hogy a szerződés(ek) részleteit ne hétpecsétes titokként kezeljék.

Mert az, hogy mondjuk pontosan milyen felépítésű a Lynx páncélzata vagy milyen módon oldják meg az adatkapcsolatot (C4I) a harcjárművek között, az teljesen érthető, hogy titkosított információ. A Honvédség harcképességét biztosító eszközként ez amúgy is törvényi szabályozás alá esik, ha jól rémlik.

De az, hogy mennyi pénzből, milyen feltételek mellett hány darab kerül beszerzésre közpénzből, az maximum politikai okokból lehet titkosított.

Szerintem.
Sok kritika jogos, viszint ebben az esetben az összeg nyilvános!!!
 
K

kamm

Guest
Én pedig leírtam, hogy a Bundeswehr sose tervezte eddig sem, és ezután sem tervezi a Lynx rendszeresítését, se a KF 31, se a KF 41 változatét.
Jó régen eldőlt, hogy a Puma-t rendszeresítik. Szóval especiel ez aligha nyom latba bármit is a németeknél.
Szóval a Rheinmetal-nak az német A400M kompatibilitás túl sok téren nem tényező.

Igen, ez igy ass backwards logika. A Rheimetallnak kifejezetten szempont az A400M kompatibilitas, tekintve hogy probalja eladni a termeket es egesz Europaban az Atlast rendszeresitik.

A Boxer-t nem a Rheinmetall gyártja, hanem a ARTEC GmbH, ami RM és KMW leányvállalat. Szóval ugyanannyira gyártják ők, mint a Puma-t - amelyek szintén a KMW-vel közös leányvállalat terméke (azt Projekt System Management GmbH-nak hívják).

Thank you, Cpt, Obvious. :p Mas szoval azt is gyartja - pont, ahogyan irtam.

A Lynx az első modern, tisztán Rheinmetall tervezésű és építésű harcjármű ilyen téren.

BTW kiváncsi lennék, hogy hol említette az RM az A400M-hoz való tervezést, mert én sose találkoztam ezzel. Volt a KF 31, ami a 40 tonna alatti tömegtartományra volt tervezve (ez amúgy inkább illene az A400M-hez) és a KF 41, ami inkább az 50 tonnás tartományra készült. Utóbbi esetén végképpen aligha volt korlátozó tényező az A400M teherbírása.

A Lynx eredetileg az Ausztrál, illetve a Közép-Európai tenderek, várható igényekhez lett igazítva, aztán bekerült az US ARMY látókörébe is.
Az érintett országok közül pontosan nulla rendszeresítette az A400M-et.

A Boxert terveztek arra, ahonnan tudvalevoleg a RM rengeteg dolgot atvett, logikusan ez sem kerulhette el a figyelmuket.
Igen, szokas elore gondolkodni es raadasul rendszerben.

Az érzésem az, hogy valami miatt nem gondolkodsz logikusan, csak kötözködsz értelmetlenül.

Ez azert nagyon erdekes, mert ugyanezt erzem - azzal a kulonbseggel, hogy en linkeltem egy cikket es megirtam, mi a logikam, nem vica versa.
Erre azota toled csak ezek a fura, ass-backward, illogikus akadekoskodasok jonnek, mintha nem tudnad pontosan, hogy ha barki ilyen technika szallitasara keres gepet, akkor gyakorlatilag csak az Atlas az elerheto opcio (C-17 nincs gyartva regota, KC-390 es C-130J egyik sem eleg), azaz logikusan ahhoz igazitja elore a minimum szallithato konfigot a gyarto, ha van egy csepp esze. Plane akkor, amikor lassan 100+ darab repul mar belole Europaban.

Nekem az a problémám, hogy a hazai fegyverbeszerzések részleteiről csak akkor értesülünk, ha az valamiért az eladó országban az átláthatóság miatt nyilvánosságra került. Így kaptunk pontos(abb) képet például a Gripenekhez vásárolt konténerekről és fegyverzetről és a NASAMS beszerzés részleteiről.
Az átláthatóság fontossága pedig aligha kérdőjeles bármilyen beszerzésénél is. Akár katonai, akár civil beszerzésről beszélünk. A korrupció elkerülése végett.

Szóval mennyiben érv? Annyiban, hogy ha a kis hazám modern fegyvereket szerez be, az amúgy örvendetes és üdvözölendő. De azért igényt tartanák arra, mint Magyar állampolgár, hogy a szerződés(ek) részleteit ne hétpecsétes titokként kezeljék.

Ez igaz, ugyanakkor latjuk, milyen cirkusz keletkezik meg egy joval kulturaltabb politikai kozegben is egy publikus tender kapcsan - csehek -, kepzelheted, milyen szinten sullyedt volna el mar a legelso 2A7HU beszerzese is a magyar politikai mocsarban.
Mindekozben a kiszivargott informaciok szerint kifejezetten jo uzleteket kotottek, szoval egyelore en inkabb tamogatom a felesleges titkolozast, ha cserebe gyorsan halad a modernizalas es csucstechnikat vesznek.

Mert az, hogy mondjuk pontosan milyen felépítésű a Lynx páncélzata vagy milyen módon oldják meg az adatkapcsolatot (C4I) a harcjárművek között, az teljesen érthető, hogy titkosított információ. A Honvédség harcképességét biztosító eszközként ez amúgy is törvényi szabályozás alá esik, ha jól rémlik.

De az, hogy mennyi pénzből, milyen feltételek mellett hány darab kerül beszerzésre közpénzből, az maximum politikai okokból lehet titkosított.

Szerintem.

Nincs is, viszont nem szelesen publikus, hanyat es mibol rendelunk. Erre van a honvedelmi bizottsag es annak a tobbparti osszetetele.
Szerintem a logikajuk az, hogy ha csak 1-2 evvel csuszik meg a valasz mondjuk az ukranoktol, mert mondjuk alabecsulik a mennyiseget avagy a fegyverzetet, az 1-2 ev lepeselony. Hogy ez mennyiben lenyeges, az vitathato, de gyanitom, ez a @krisss altal is emlegetett regi, titkolozo beidegzodes egyik gyokere, a masik a fentebb emlitett civilizalatlan hazai politikai kozeg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én azt vettem ki az egészbol, hogy nem csak Csehországbol tornyokat, de Austráliából is valamit fogtok behozni, ha bejon az uzlet. És minden további érdeklodot is azzal fogják most csalogatni, hogy nektek is szálithatnak náluk gyártott komponenseket (kivéve Katart, ott kérdéses, ki fogja finalizálni) ... Nos, nem tudom, így utolág úgy látszik, hogy azzal, hogy elsoként koteleztétek el magatokat, inkább gyengult az alkudozási pozíciótok, mert már lényegében a zsebukben vagytok, nem kell semmi továbbit igérniuk ...
Dehogy! A németeknél minimális rész lesz gyártva. A RM minek kedvezzen a német államnak, ha ők nem vennének Lynx-et.
Tehát nálunk olcsóbban sem a németeknél, sem a cseheknél, sem az ausztráloknál nem fognak tudni gyártani. Ha összejön az indiai üzlet, akkor talán ott, viszont odavinni a termelést elég rizikós. ;)
Még oda is szóba kerülhet alkatrészgyártás.
Az meg hogy nálunk lesz az első gyártósor, mindig is előnyt fog jelenteni.
Persze ehhez kellenek a tovabbi elnyert tenderek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Esetleg ontvenyeket, de erosen ketlem, hogy igy lenne - nekem pont forditva jon le az interju, hogy bizonyos elemeket - hajtas, motor, stb - innen vinnenek oda. Ez amugy a kozep-europai autoipar tukreben teljesen logikus is.
Ha valami erosodott, akkor az a magyarok pozicioja. Az alairt szerzodesben biztosan leszogeztek, mit kapnak es mit adnak, a RM innentol kezdve nemigen tud rajta valtoztatani es nem is akar, nekik a minel hamarabb elindulo gyartas az erdekuk, akkor mar lehet mondani, hogy most all rendsszerbe egy hadseregnel, ennel jobb marketing nincs egy vadonatuj harcjarmunek.
Hát a motor, sebváltó az készen fog érkezni a beszállítótól. Mint ahogy a fegyverek, szoftverek, kijelzők, műszerek mind-mind RM saját termék lesz (ugye a RM autoipari cég is!).
Ami nekünk maradhat:
Fémmunka, test gyártás, csövezés, felfüggesztés elemei, elektromechanikus, pneumatikus, hidraulikus rendszerek, elektromos rendszerek, kábelezés, stb. Meg persze maga az összelegózás.
Az az igazság, hogy maga a torony fő elemei is RM gyártmány marad, még ha a cseheknél is rakják össze.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Amúgy nekünk miért lenne lényeg hogy légi úton szállítható e?
Hova kellene olyan gyorsan Lynx et eljuttatnunk ahova nem lenne megfelelő eljuttatni sokkal olcsóbban vonaton vagy simán tréleren.
Szerintem nekünk tökmindegy hogy mennyire nem légiszállítható a Lynx. Hameg külföldi gyakorlatokra megyunk vele akkor tréler.... Vagy ha egész század megy pl Baltikumba oda úgyis vonaton megy a technika egyszerre.
 
S

speziale

Guest
Igen, ez igy ass backwards logika. A Rheimetallnak kifejezetten szempont az A400M kompatibilitas, tekintve hogy probalja eladni a termeket es egesz Europaban az Atlast rendszeresitik.

leírhatod ezt a hülyeséget még százszor, de attól nem lesz igaz.
1) az RM fő célpontjai az ausztrálok, meg az USa...egyikben sincs A400
2) az A400 rámpája továbbra is csak 32 tonnát bír. az RM saját anyaga szerint ennél a legkönnyebb konfigban is nehezebb lesz. Vagyis ez max. úgy lesz szállítható A400-al, hogy le az összes páncélmodul és mission modul kikap...és majd az "üres" alváz begurul az A400 pocijába...ezzel szemben egy Puma harckész állapotban tud kigurulni az a400-ból


Ez igaz, ugyanakkor latjuk, milyen cirkusz keletkezik meg egy joval kulturaltabb politikai kozegben is egy publikus tender kapcsan - csehek -, kepzelheted, milyen szinten sullyedt volna el mar a legelso 2A7HU beszerzese is a magyar politikai mocsarban.
Mindekozben a kiszivargott informaciok szerint kifejezetten jo uzleteket kotottek, szoval egyelore en inkabb tamogatom a felesleges titkolozast, ha cserebe gyorsan halad a modernizalas es csucstechnikat vesznek.

Ez baromság...elég sok ország le tudott normálisan bonyolítani tendert...az ugyanúgy poltikai akarat kérdése...a csehek megcsináltak egy fasza összehasonlító kiválasztási procedúrát...ezek alapján a hadsereg megmondta, hogy melyiket szeretné...csak utána a politika közbeszólt valamiért...annak okát valszeg csak később fogjuk megtudni.
Egyébként meg egy normálisan lebonyolított tender pont csökkenti a politikai támadási felülelet, mert akkor lehet lobogtatni a teszteredményeket, hogy tessék megnézni ezért meg ezért meg ezért ezt vettük...
egyébként meg áruld már el, hogy miért gondolod, hogy a leo2a7 annyival jobb, mint mondjuk a Leclecr XXI? Csak mert utóbbi ugye ugyanúgy 3 fős mint a jelenlegi t72-ők...egy az egyben lehetett volna átképezni a legénységeket...nem biztos, hogy rossz ötlet lett volna...vagy szerinted miért jobb 24 pzh annyi pénzből, amiből a csehek 52 ceasart vettek?
de a lynx-ről is nagyon mshogy nyilatkoztál 1 éve...márpedig az akkor még problémaként felvázolt aggályaid egyike sem olyan ami azóte bármit is változott volna

Megjegyzem az RH prospektus szerint nagyon valószínű, hogy mi a 46 tonnás verziót kapjuk...na annak a védettsége messze nem lesz olyan mint a Pumáé
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Egyébként meg egy normálisan lebonyolított tender pont csökkenti a politikai támadási felülelet, mert akkor lehet lobogtatni a teszteredményeket, hogy tessék megnézni ezért meg ezért meg ezért ezt vettük...
egyébként meg áruld már el, hogy miért gondolod, hogy a leo2a7 annyival jobb, mint mondjuk a Leclecr XXI? Csak mert utóbbi ugye ugyanúgy 3 fős mint a jelenlegi t72-ők...egy az egyben lehetett volna átképezni a legénységeket...nem biztos, hogy rossz ötlet lett volna...vagy szerinted miért jobb 24 pzh annyi pénzből, amiből a csehek 52 ceasart vettek?
A Leo2 minden eddigi független tesztet megnyert a saját korabeli tankjaival szemben. Miért gondolod, hogy rosszul válaszottunk? Az, hogy egy töltő bekerült a rendszerbe, az nagyjából semmit nem jelent.
Nem igazan kvantummechanika az amit a "szerencsétlen" csinál. Kondi kell hozzá, de komoly szellemi kihívást nem jelent a dolog.
Hogy mennyi volt a PZH2000 fingod sincs róla, úgyhogy ne hasonlítgasd semmihez!
Nekem sokkal inkább tűnik az a vásárlás politikai jóindulat vásárlásnak, mint akár a mi bármelyik másik vásárlásunk, vagy ha a szlovákoktól vették volna bármelyik alternatív ágyút.
 
W

Wilson

Guest
leírhatod ezt a hülyeséget még százszor, de attól nem lesz igaz.
1) az RM fő célpontjai az ausztrálok, meg az USa...egyikben sincs A400
2) az A400 rámpája továbbra is csak 32 tonnát bír. az RM saját anyaga szerint ennél a legkönnyebb konfigban is nehezebb lesz. Vagyis ez max. úgy lesz szállítható A400-al, hogy le az összes páncélmodul és mission modul kikap...és majd az "üres" alváz begurul az A400 pocijába...ezzel szemben egy Puma harckész állapotban tud kigurulni az a400-ból




Ez baromság...elég sok ország le tudott normálisan bonyolítani tendert...az ugyanúgy poltikai akarat kérdése...a csehek megcsináltak egy fasza összehasonlító kiválasztási procedúrát...ezek alapján a hadsereg megmondta, hogy melyiket szeretné...csak utána a politika közbeszólt valamiért...annak okát valszeg csak később fogjuk megtudni.
Egyébként meg egy normálisan lebonyolított tender pont csökkenti a politikai támadási felülelet, mert akkor lehet lobogtatni a teszteredményeket, hogy tessék megnézni ezért meg ezért meg ezért ezt vettük...
egyébként meg áruld már el, hogy miért gondolod, hogy a leo2a7 annyival jobb, mint mondjuk a Leclecr XXI? Csak mert utóbbi ugye ugyanúgy 3 fős mint a jelenlegi t72-ők...egy az egyben lehetett volna átképezni a legénységeket...nem biztos, hogy rossz ötlet lett volna...vagy szerinted miért jobb 24 pzh annyi pénzből, amiből a csehek 52 ceasart vettek?
de a lynx-ről is nagyon mshogy nyilatkoztál 1 éve...márpedig az akkor még problémaként felvázolt aggályaid egyike sem olyan ami azóte bármit is változott volna

Megjegyzem az RH prospektus szerint nagyon valószínű, hogy mi a 46 tonnás verziót kapjuk...na annak a védettsége messze nem lesz olyan mint a Pumáé

Hát azért az a normálisan lebonyolított tenderrel kapcsolatos képet az árnyalja,hogy a csehek akik tényleg EU konform módon bonyolítják le a haditechnikai tendereiket a pokolba kívánják az egészet,mivel a vesztes fél mindenféle mondvacsinált okok miatt megtámadhatja a tender végeredményét (jó pár esetben meg is tették)és ezzel jó sok időre elhúzva az adott haditechnikai eszköz beszerzését és rendszeresítését.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and DTheo
K

kamm

Guest
leírhatod ezt a hülyeséget még százszor, de attól nem lesz igaz.

Leirom szazegyszer is, ha az segit a szerencsetlenebbul eleresztetteknek megerteni...

1) az RM fő célpontjai az ausztrálok, meg az USa...egyikben sincs A400

Ugyan. Meg a csehek, a horvatok, a szlovakok es kb minden kozep-europai opcio. Meg az indiaiak. Meg akarki, mert vadiuj platform. Ennek resze, hogy odafigyelnek a rendszerre is, amibe kerulhet (pl szallitas.)

2) az A400 rámpája továbbra is csak 32 tonnát bír. az RM saját anyaga szerint ennél a legkönnyebb konfigban is nehezebb lesz. Vagyis ez max. úgy lesz szállítható A400-al, hogy le az összes páncélmodul és mission modul kikap...és majd az "üres" alváz begurul az A400 pocijába...ezzel szemben egy Puma harckész állapotban tud kigurulni az a400-ból

Igen es (szamodra) meglepo modon a Boxer ugyanigy mukodik:

https://www.airrecognition.com/inde...oading-of-boxer-armored-vehicle-in-a400m.html

De ha szerinted ez nem jo, akkor szerintem mindenkeppen szolj a nemeteknek, hogy mindenki hulye es te meg egy maroknyi "zseni" ezen a forumon jobban tudjatok. :)

Ez baromság...elég sok ország le tudott normálisan bonyolítani tendert...az ugyanúgy poltikai akarat kérdése...a csehek megcsináltak egy fasza összehasonlító kiválasztási procedúrát...ezek alapján a hadsereg megmondta, hogy melyiket szeretné...csak utána a politika közbeszólt valamiért...annak okát valszeg csak később fogjuk megtudni.

Mi baromsag, oreg? Marmint azon tul, hogy te egyszeruen azt allitod hogy "nem, ez nem igaz" es ignoralod az osszes tenyt? :D

"csak utana a politika kozbeszolt"

Jeee, en mit is irtam, oregem, mire irtad ezt valaszul? :D

Ez igaz, ugyanakkor latjuk, milyen cirkusz keletkezik meg egy joval kulturaltabb politikai kozegben is egy publikus tender kapcsan - csehek -, kepzelheted, milyen szinten sullyedt volna el mar a legelso 2A7HU beszerzese is a magyar politikai mocsarban.

Nocsak, ugyanezt! :D
Akkor most mi a holdkoros banatot probalsz magyarazni - avagy megis mi a baromsag, oregem?

Egyébként meg egy normálisan lebonyolított tender pont csökkenti a politikai támadási felülelet, mert akkor lehet lobogtatni a teszteredményeket, hogy tessék megnézni ezért meg ezért meg ezért ezt vettük...
egyébként meg áruld már el, hogy miért gondolod, hogy a leo2a7 annyival jobb, mint mondjuk a Leclecr XXI? Csak mert utóbbi ugye ugyanúgy 3 fős mint a jelenlegi t72-ők...egy az egyben lehetett volna átképezni a legénységeket...nem biztos, hogy rossz ötlet lett volna...vagy szerinted miért jobb 24 pzh annyi pénzből, amiből a csehek 52 ceasart vettek?
de a lynx-ről is nagyon mshogy nyilatkoztál 1 éve...márpedig az akkor még problémaként felvázolt aggályaid egyike sem olyan ami azóte bármit is változott volna

Sot, millio dologrol nyilatkoztam egy eve, hat honapja de akar egy hete is maskeppen. Csak idiotak ragaszkodnak ugyanahoz a hulyeseghez tenyektol fuggetlenul - lasd fenn...
Dehogynem valtoztak.
Szamomra peldaul kiderult, hogy a Puma egy joval regebbi tervezes avagy a Lynx KF41 uj, szemben a korabban itt prevalens marderes ostobasagrol szolo hirekkel - errol egyebkent eleg korrekt vita is ment par honapja a Puma kapcsan. Ott kifejtettem, miert aggalyos technologiai szempontbol a Puma, ha annak valoban 2000-2010 kozotti tervezesu rendszerei vannak; ti. nagyon komolyat, nagysagrendeket ugrott a a gyartastechnologia, husz eve meg micront hagytuk eppen magunk mogott (pl 130 nm = 0.13 micron), ma mar single-digit (!) nanometer a csikszelesseg, raadasul a mindent integralva, keszre gyartva megkozelites valoban kisebb sulyt es meretet hozhat, de az upgrade egy remalom lesz, draga es limitalt. A mai sw-based megkozelites, kombinalva a vegtelenul miniaturizalt SoC modularis hardverrel messze rugalmasabb, mint egy integralt celrendszer (es nem, utolag nem lehet annyira konnyen attervezni ilyesmire a Pumat, hiaba gondolja barki.) Kiderult az is, hogy nem letezik 35mm opcio a Pumara es meg sorolhatnam.

Megjegyzem az RH prospektus szerint nagyon valószínű, hogy mi a 46 tonnás verziót kapjuk...na annak a védettsége messze nem lesz olyan mint a Pumáé

Vagy nem. Fogalmunk nincs, de nekem kapasbol az a tippem, hogy nem egy verzionk lesz, hanem minimum harom.
 
  • Tetszik
Reactions: anti70 and Szittya
S

speziale

Guest
A Leo2 minden eddigi független tesztet megnyert a saját korabeli tankjaival szemben. Miért gondolod, hogy rosszul válaszottunk? Az, hogy egy töltő bekerült a rendszerbe, az nagyjából semmit nem jelent.
Nem igazan kvantummechanika az amit a "szerencsétlen" csinál. Kondi kell hozzá, de komoly szellemi kihívást nem jelent a dolog.

ad1) nem mondtam, hogy jobb...de valójában te sem tudod, hogy jobb-e mint a Leclerc...
ad2) arról szerintem inkább egy gyakorlott harckocsizót kellene megkérdezni, hogy mennyire számít a csapat összeszokottsága
ad3) Pontosan milyen összehasonlító tesztet nyert meg a Leo? Én egyetlen komolyabb valódi összehasonlító tesztről tudok, még a 2000-es években a görög tender. De arról is csak a lövészeti tesztekről kerültek ki infók. Ott pl. a Leclerc meg a Leo kb. fej-fej mellett végeztek

Hogy mennyi volt a PZH2000 fingod sincs róla, úgyhogy ne hasonlítgasd semmihez!
Nekem sokkal inkább tűnik az a vásárlás politikai jóindulat vásárlásnak, mint akár a mi bármelyik másik vásárlásunk, vagy ha a szlovákoktól vették volna bármelyik alternatív ágyút.

ad1) azt gondolom, hogy az első ponton kb. úgy alapból minden adófizetőnek fel kellene háborodnia
ad2) azért az, hogy 1,4 mrd EUR-ért vettünk 44 leo a7-et meg 12 darab leo2 A4-et, meg 24 pzh-t meg néhány wisent-et azért sejteti, hogy nem volt olcsó
ad3) a csehek kb. 4m EUR-os darabáron vették a ceasar-t. A pzh ennél alsó hangon 2szer drágább..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Cifu