[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Bovítheti, de szerintem kb ugyan olyan kiadások arán, mind ha egy kulon céget alapítana, mert komplet licencet és felszerelést kellene vásárolni hozzá. A HB valamikor a 80. évek végén / 90. évek elején hagyhatot fel ilyen típusú loszer gyártásával/fejlestésével, szoval mára már valószinuleg elveszítette ezen a téren az oszes képességét.
Ha a licence-et nem adták el, (hivatalosan talán a kézifegyverekét sem biztosan veszítették el, mivel az osztrák piacra gyárthattak kézifegyver lőszert is.), és az aknavetők miatt fejlesztett hatékony robbanótöltetet simán használhatják a nagyobb kaliberben is.
Csak Magyarországnak irtózatos mennyiségre van szüksége az átfegyverzéshez. De ha tényleg hatékony a töltet, akkor más is meg fogja venni.
Persze, ez nem készpénz, és a lőszer egy olyan ügy, amit a V4 várhatóan közösen fog beszerezni. Legalábbis a kézifegyverek esetén már van erre deklarált szándék.
Hogy a nagykaliber hogy fog alakulni? Meglátjuk.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 055
113
Én nem elsősorban a magyar haderő fejlesztés miatt vetettem fel a portfólió bővítést,mert arra szerintem felesleges egy új gyártósort beállítani és licencet megvásárolni,hanem,hogy lenne e rentábilis piaci igény amely megérné az ezzel kapcsolatos költségeket.
A potens konkurencia már kb egy generációs elonyt szerzet ... kizárólag a régebbi municiótípusok olcsób gyártásával nem tudom menyi teret sikerulne nyernetek a piacon.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
A potens konkurencia már kb egy generációs elonyt szerzet ... kizárólag a régebbi municiótípusok olcsób gyártásával nem tudom menyi teret sikerulne nyernetek a piacon.

Az a gond,hogy nem tudni mi a célja a céggel a magyar államnak,magyarul mennyire hosszú távra tervez vele.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 055
113
Ha a licence-et nem adták el, (hivatalosan talán a kézifegyverekét sem biztosan veszítették el, mivel az osztrák piacra gyárthattak kézifegyver lőszert is.), és az aknavetők miatt fejlesztett hatékony robbanótöltetet simán használhatják a nagyobb kaliberben is.
Csak Magyarországnak irtózatos mennyiségre van szüksége az átfegyverzéshez. De ha tényleg hatékony a töltet, akkor más is meg fogja venni.
Persze, ez nem készpénz, és a lőszer egy olyan ügy, amit a V4 várhatóan közösen fog beszerezni. Legalábbis a kézifegyverek esetén már van erre deklarált szándék.
Hogy a nagykaliber hogy fog alakulni? Meglátjuk.

Igen, így valamit lehet spórolni a fejlestésen, de még így is lenne vele munka és tesztelés ...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A potens konkurencia már kb egy generációs elonyt szerzet ... kizárólag a régebbi municiótípusok olcsób gyártásával nem tudom menyi teret sikerulne nyernetek a piacon.
Én azt látom, hogy mindenkinek csak a különleges, nagy hatótavolságú, inteligens lőszeren jár az esze. Pedig azok ára lehetetlenné teszi, hogy csak olyat szerezzenek be a volt kommunista országok. A pénzesebb hadseregek is csak 1000-es nagyságrendben veszik ezeket, pedig nekünk IS 100.000-es mennyiségre lesz szükségünk. Pláne, ha később további osztályokat veszünk.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 017
12 881
113
Én azt látom, hogy mindenkinek csak a különleges, nagy hatótavolságú, inteligens lőszeren jár az esze. Pedig azok ára lehetetlenné teszi, hogy csak olyat szerezzenek be a volt kommunista országok. A pénzesebb hadseregek is csak 1000-es nagyságrendben veszik ezeket, pedig nekünk IS 100.000-es mennyiségre lesz szükségünk. Pláne, ha később további osztályokat veszünk.

A nemet 70 000-es upgrade sem a legmodernebbekrol szol.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Két új fotó innen.
https://legiero.blog.hu/2020/08/17/elougrott_a_magyar_hiuz

200817_lynx_alairas_3.jpg


Egy meg a makettről
200817_lynx_alairas_4.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
De mondok mást: Mivel a tárgyalások tulajdonképpen Maróth kezében öszpontosulnak, nem lehet intézményesített korrupcióról beszélni. Egyrészt, vagy a kenőpénzét leboltolja minden lehetséges jelölttel, mert csak úgy lenne biztos, hogy meg is kapja, mivel nem ő dönt a végső beszerzésekről. Másrészt, annyi minden beszerzése folyik párhuzamosan, hogy ha minden jelöltet lehúzna, akkor halmazati büntetésben annyit ülne, mint Monte Christo.

Ilyen kétmilliárdeurós üzletek után szerinted mekkora jutalmat/sikerdíjat kaphat aki letárgyalta?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ilyen kétmilliárdeurós üzletek után szerinted mekkora jutalmat/sikerdíjat kaphat aki letárgyalta?
Mivel Maróth a Magyar Államot képviseli, így semennyit.
A Gripen üzletnél volt idő vakarózni, meg körbeudvaroltatni magunkat 3. féllel. (Gripen vesztegetési ügyek) Itt viszont szerintem minisztériumok keresték meg a minisztériumokat, meg a szállító cégeket. Ezeket az üzleteket mind együttműködési szerződések előzték meg. A tárgyalásokat pedig a gyárak intézték Maróthékkal, nem volt külső üzletkötő bevonva az ügybe.
Ha Maróth venne fel erre sikerdíjat, az már szerintem kimerítené a korrupció vagy a hivatali visszaélés tényállását.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Mivel Maróth a Magyar Államot képviseli, így semennyit.
A Gripen üzletnél volt idő vakarózni, meg körbeudvaroltatni magunkat 3. féllel. (Gripen vesztegetési ügyek) Itt viszont szerintem minisztériumok keresték meg a minisztériumokat, meg a szállító cégeket. Ezeket az üzleteket mind együttműködési szerződések előzték meg. A tárgyalásokat pedig a gyárak intézték Maróthékkal, nem volt külső üzletkötő bevonva az ügybe.
Ha Maróth venne fel erre sikerdíjat, az már szerintem kimerítené a korrupció vagy a hivatali visszaélés tényállását.
Szerintem az RM-nél is érvényes a tippelt összeg.
 
W

Wilson

Guest
Mivel Maróth a Magyar Államot képviseli, így semennyit.
A Gripen üzletnél volt idő vakarózni, meg körbeudvaroltatni magunkat 3. féllel. (Gripen vesztegetési ügyek) Itt viszont szerintem minisztériumok keresték meg a minisztériumokat, meg a szállító cégeket. Ezeket az üzleteket mind együttműködési szerződések előzték meg. A tárgyalásokat pedig a gyárak intézték Maróthékkal, nem volt külső üzletkötő bevonva az ügybe.
Ha Maróth venne fel erre sikerdíjat, az már szerintem kimerítené a korrupció vagy a hivatali visszaélés tényállását.

Azért biztos kap valamilyen ösztönzést a főnitől,majd a gyártás körül esetlegesen feltűnő cégeket kell figyelni.Amúgy a kebabos kocsik beszerzésébe is beiktattak egy köztes céget(. :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 001
113
Ha Maróth venne fel erre sikerdíjat, az már szerintem kimerítené a korrupció vagy a hivatali visszaélés tényállását.

Off

És nálunk ilyen nincs. :D:D:D

Azt mondani az év végén, hogy faszán dolgoztál(amiben elég sok igazság van) ezért kapsz jutalmat, semmiből nem tart.
Ha összehozott egy ijen volumenű üzletet, nem is sajnálnám tőle.

Bár biztos csurran-cseppen más irányokból/más számlákra jópár nulla. Nem forintban. ;)

Reméljük az RM-nek nincs az Adrián luxusjachtja mert ha valamikor ott fotóznák Maróth urat, még valaki csúnyát gondolna.:D
És rosszabb lenne a szánk íze. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Off

És nálunk ilyen nincs. :D:D:D

Azt mondani az év végén, hogy faszán dolgoztál(amiben elég sok igazság van) ezért kapsz jutalmat, semmiből nem tart.
Ha összehozott egy ijen volumenű üzletet, nem is sajnálnám tőle.

Bár biztos csurran-cseppen más irányokból/más számlákra jópár nulla. Nem forintban. ;)

Reméljük az RM-nek nincs az Adrián luxusjachtja mert ha valamikor ott fotóznák Maróth urat, még valaki csúnyát gondolna.:D
És rosszabb lenne a szánk íze. :D
Az hogy a Magyar Állam hogyan fogja honorálni Maróthot az már egy másik kérdés. Ez engem nem izgat. Tőlem akár Jászai Mari díjat is adhatnak neki. :p:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A nemet 70 000-es upgrade sem a legmodernebbekrol szol.
Az aknavető gránát volt.
De tényleg nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy meg tudnák-e újra indítani a howitzer gránát gyártását. Mivel ez az osztrákoknál már különben sem folyik, az újragyártás, fejlesztés simán mehetne itthon.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Mivel Maróth a Magyar Államot képviseli, így semennyit.
A Gripen üzletnél volt idő vakarózni, meg körbeudvaroltatni magunkat 3. féllel. (Gripen vesztegetési ügyek) Itt viszont szerintem minisztériumok keresték meg a minisztériumokat, meg a szállító cégeket. Ezeket az üzleteket mind együttműködési szerződések előzték meg. A tárgyalásokat pedig a gyárak intézték Maróthékkal, nem volt külső üzletkötő bevonva az ügybe. Ha Maróth venne fel erre sikerdíjat, az már szerintem kimerítené a korrupció vagy a hivatali visszaélés tényállását.

Félreérted. Teljesen jogszerű az, ha valaki olyan ügyesen tárgyal hogy Euro/dollár milliókat takarít meg az országnak a beszerzéseknél, az év végén a főnökétől jutalmat kapjon. A jutalom lehet több havi fizetése, vagy az elért "megtakarítás" valamennyi százaléka, esetleg az üzlet értékével arányos. De hívhatjuk célprémiumnak is. És a beszerzésekkel foglalkozó állami vezetőket eleve magas fizetést szoktak adni, hogy kisebb legyen az esélye az elcsábulásnak.

(Kicsit naiv az elképzelésed, olvasva pl. az Airbus korrupciós híreit és módszereit. Persze ez nem jelenti azt, hogy Magyarországon bármi ilyesmi történt! Még mielőtt valaki perrel fenyegetne.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Félreérted. Teljesen jogszerű az, ha valaki olyan ügyesen tárgyal hogy Euro/dollár milliókat takarít meg az országnak a beszerzéseknél, az év végén a főnökétől jutalmat kapjon. A jutalom lehet több havi fizetése, vagy az elért "megtakarítás" valamennyi százaléka, esetleg az üzlet értékével arányos. De hívhatjuk célprémiumnak is. És a beszerzésekkel foglalkozó állami vezetőket eleve magas fizetést szoktak adni, hogy kisebb legyen az esélye az elcsábulásnak.

(Kicsit naiv az elképzelésed, olvasva pl. az Airbus korrupciós híreit és módszereit. Persze ez nem jelenti azt, hogy Magyarországon bármi ilyesmi történt! Még mielőtt valaki perrel fenyegetne.)
Ne legyünk naívak, a katonai beszerzéseket elég gyakran kísérik fekete pénzek. Ez a része engem annyira nem is érdekel, ha közben látom a fejlődést. Ha még koncepciót is velünk felfedezni, az extra!!!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
... de attól, hogy számunkra nem nyilvános a dolog, még bármelyik honvedelmi bizottsági tag megtekintheti a megkötött szerződéseket. Kormányváltás idején azonnal borulna a bili, ha az akkori többség feloldja a titkosítast...

2003 óta nem tudjuk, mi van a Gripen szerződésben... és még a 2001-es szerződés tartalmát sem ismerjük.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 654
19 005
113
Lehet buta kérdés, ha igen elnézést érte szimplán érdekelne, a benne található PERI optikáról vagy tűzvezető rendszerekről bármi elektronikáról van e valahol infó?? Csak érdekesség képpen! Előre is köszi....