[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Nem reális. Még a lengyelek is csak kb. 40 Borsukot lesznek képesek gyártani évente, pedig nekik nagyon sok kellene és szerintem a Borsuk valamive ehm ... "igényteleneb", mind a Lynx. Egy komoly modern IFV gyártására enyi kell. Ha sikerul úgy átlag 35-re felturbózni az évi darabszámot, jók lesztek. A két tatai záslóalj (tobre nincsen katona !!!), specializált Lynx-alapú jármuvekkel egyut, így kb. négy év alat lenne átfegyverkezve, ami pont belefér a Z2026-ba.
Dehogy!
Nálunk csak egy gyár fogja csinálni.
Nálunk sem fog 30-40-nél több készülni, még csúcsra járatva sem.
Az elején meg jó, ha 10-15 összejön.
Szerintem a 200 környéki darabszám csak az első induló rendelésnek kell lennie, mert 7 évre biztosan nem telepítenek gyárat ide.
Ok, hogy később a nagyjavítások is ott fognak menni, de azt szerintem nem 7 év múlva fogják megkezdeni.
Abban lehet perspektíva, hogy a RÁBA majd az új kovácsüzem segítségével fog tudni pl. lánctalp elemeket, és egyéb futómű elemeket gyártani másnak is, de ez még a jövő zenéje. A nagyobb buli abban van, ha más RM típusokba is be tudnának szállni beszállítóként.
Én nem vagyok benne bizos, hogy 30-40 a teteje. Persze ez a megrendelésektől is függ. Ha a cseh buli összejön, az 30-40es évi kapával 10 év. Nagyon karcsú.
És Katarra ki gondol? :D

Én álmodnék nagyot és 60ra feltornáznám az évi gyártást.
Azt értem, hogy a németeknél csak 30 gyáranként, de a költségek is nagyobbak és mást is gyártanak.
7 - 8 év alatt, mire lepörög a cseh és magyar kereslet, tuti lesz még új vevő. Tehát ennél az új terméknél alsó hangon, 15 éves kihasználtság simán lenne. Az meg bőven visszahozza a befektetést.
De alapvetően kis tuninggal 30 évig fog lejönni még Hiúz. Utána meg jöhet a Hiuz 2.

Sztem úgy kell kalkulálni, higy ez a gyár a KKE-i térséget ellássa, néhány arab megrendeléssel.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"válaszolta a Rheinmetall Defence (RM) ügyvezető igazgatója, Oliver H. Mittelsdorf" -kicsit több, mint egy újságcikk. Persze, ettől még minden lehet és annak az ellenkezője is, még a ma biztosnak tűnő dolgok is megváltozhatnak, de valahonnan ki kell és ki lehet indulni.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én nem vagyok benne bizos, hogy 30-40 a teteje. Persze ez a megrendelésektől is függ. Ha a cseh buli összejön, az 30-40es évi kapával 10 év. Nagyon karcsú.
És Katarra ki gondol? :D

Én álmodnék nagyot és 60ra feltornáznám az évi gyártást.
Azt értem, hogy a németeknél csak 30 gyáranként, de a költségek is nagyobbak és mást is gyártanak.
7 - 8 év alatt, mire lepörög a cseh és magyar kereslet, tuti lesz még új vevő. Tehát ennél az új terméknél alsó hangon, 15 éves kihasználtság simán lenne. Az meg bőven visszahozza a befektetést.
De alapvetően kis tuninggal 30 évig fog lejönni még Hiúz. Utána meg jöhet a Hiuz 2.

Sztem úgy kell kalkulálni, higy eza gyár a KKE-i térséget ellássa, néhány arab megrendeléssel.
Inkább lassabb ütemben, de hosszabban és biztosabban fenntartható módon készüljenek. Legalább fizetni is kisebb tételben kell. Munkahely is tovább fennáll. Mire kimegy a széria jöhet lassanként a karbantartás, fejlesztés. Annyira nem kell sietni, hogy nagyon számítson 7 év, vagy 10 év.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Inkább lassabb ütemben, de hosszabban és biztosabban fenntartható módon készüljenek. Legalább fizetni is kisebb tételben kell. Munkahely is tovább fennáll. Mire kimegy a széria jöhet lassanként a karbantartás, fejlesztés. Annyira nem kell sietni, hogy nagyon számítson 7 év, vagy 10 év.
Az elején persze kisebb lesz a gyártás, de sztem évi 60-ra simán lehet gazdaságosan tervezni.
A költség a kezdőberuházás után kevésbé problémás. Egyrészt az adókból, foglalkoztatottságból is csorog vissza, másrészt 50%-ban állami, az állam egyik zsebéből a másikba is teszi.
Ha meg külföldre megy tiszta nyereség, plusz gazdasági, politikai befolyás.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
De.

Ważnym dodatkiem do zakupu Lynxów będą prace przeprowadzone w zakładach motoryzacyjnych Rába w Györze. Fabryka zajmująca się do tej pory produkcją samochodów ciężarowych dla węgierskich żołnierzy będzie odpowiadać za montaż końcowy i serwis węgierskich bojowych wozów piechoty. Zakłady w Györze mogą być ponadto centrum serwisowym dla PzH 2000, których podzespoły są obecne w Lynxie KF4,1 i być może też Leopardów 2A7HU.

Jednocześnie przy słabnącym zainteresowaniu współpracą ze strony Rumunów Węgrzy mogą się okazać kluczowym partnerem dla niemieckiego koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. Co za tym idzie, węgierski przemysł zbrojeniowy (z Rábą na czele) otrzyma możliwość współpracy przy realizacji kontraktów dla innych potencjalnych klientów z kontynentu europejskiego.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Vagy a HTKA fórumot... :D

Az látszik, hogy semmi többletinformációja nincs. Csak azt írja le, ami itt a fórumon előző nap felmerült ötletként.
Vagy. De legalább nem a T72 upgrade-ot mazsolázta ki. :D

Egy kicsit kibontotta a cseh együttműködést. Nekem az is sokat mond, ha ezek után bedobja "félhivatalosan". Sztem utánaérdeklődött és ami nyilvános megírta.
Az utóbbi időben rendszeresen követen Baranyai Gábor írásait, általában jól informáltak és szokott új infókat is csöpögtetni. Érdemes figyelni rá! !

Én annak is örülök, ha az ilyen ötleteléseket bedobja, sokat mondanak majd a reakciók is. Úgyhogy hajrá!!! ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
De.

Ważnym dodatkiem do zakupu Lynxów będą prace przeprowadzone w zakładach motoryzacyjnych Rába w Györze. Fabryka zajmująca się do tej pory produkcją samochodów ciężarowych dla węgierskich żołnierzy będzie odpowiadać za montaż końcowy i serwis węgierskich bojowych wozów piechoty. Zakłady w Györze mogą być ponadto centrum serwisowym dla PzH 2000, których podzespoły są obecne w Lynxie KF4,1 i być może też Leopardów 2A7HU.

Jednocześnie przy słabnącym zainteresowaniu współpracą ze strony Rumunów Węgrzy mogą się okazać kluczowym partnerem dla niemieckiego koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. Co za tym idzie, węgierski przemysł zbrojeniowy (z Rábą na czele) otrzyma możliwość współpracy przy realizacji kontraktów dla innych potencjalnych klientów z kontynentu europejskiego.

Megtaláltam közben. Csak telefonon valahogy nem látom át jól a hosszabb írásokat.

Arra gondoltam, hogy nem azt mondta az RM vezető hogy Rábánál lesz az összeszerelés, hanem hogy már régen együttműködnek Rábával. De ha összeszedjük a sok apró információt, akkor logikusnak tűnik, hogy nem csak (Lynx, Leo, PZh) beszállítók lesznek egy máshol létesített zöldmezős Lynx összeszerelő üzemhez.
 
K

kamm

Guest
Legyen úgy, ahogy a lengyel lap írja! Legyünk közép-európai központ!
Bár csak két zl Lynx-ről ír :( az csak összesen kb. 120 gép kiszolgáló gépekkel együtt. Mi lesz Debrecenben?
Más: ha az oláhok elkotródnak a RM környékéről, szerintetek lehet szó az RM Agilis gyártásáról is? Az lenne jobb nekünk vagy a Boxer?

Ezt a ket zl fogalmam sincs, honnan huzta elo, max a valagabol, semmi értelme.
A Nemzetes szerző hülyeséget okoskodik, de o is elismeri, hogy a lengyel cikk világosan "osszemerhetonek" hivja a két nagysagrendet.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
Megtaláltam közben. Csak telefonon valahogy nem látom át jól a hosszabb írásokat.

Arra gondoltam, hogy nem azt mondta az RM vezető hogy Rábánál lesz az összeszerelés, hanem hogy már régen együttműködnek Rábával. De ha összeszedjük a sok apró információt, akkor logikusnak tűnik, hogy nem csak (Lynx, Leo, PZh) beszállítók lesznek egy máshol létesített zöldmezős Lynx összeszerelő üzemhez.

Ez is igaz. Mittelsdorf csak megemliti a Rabas együttműködést, én interpolaltam ebből, hogy szerintem akkor eldolt, hol lesz az üzem... hogy masok utána miert irtak tényként, csak talalgatni lehet. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Ez is igaz. Mittelsdorf csak megemliti a Rabas együttműködést, én interpolaltam ebből, hogy szerintem akkor eldolt, hol lesz az üzem... hogy masok utána miert irtak tényként, csak talalgatni lehet. :D
Ebben igazad van, de amit ma linkeltem lengyel cikket már augusztusban a Rábát valószínűsítette.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 516
113
Szerintem azért mondja mindenki a Rábát, mert már együttműködik az RM-el, meg van neki egy üres csarnoka ami miatt hamarbb elkezdődhet a Lynx összeszerelése.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 055
113
Ezt a ket zl fogalmam sincs, honnan huzta elo, max a valagabol, semmi értelme.
A Nemzetes szerző hülyeséget okoskodik, de o is elismeri, hogy a lengyel cikk világosan "osszemerhetonek" hivja a két nagysagrendet.
Elég ránézni a 25. dandárra. Harmadik lovézszászlóalj ott egyszeruen nincsen. Pedig már a tuzérek és harckocsizók is szét vannak vállasztva és feltoltésre várnak. Ha a Z2026 belul tervezve lenne harmadik zászlóalj, az már most legalább papíron létezne.