[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Ahogyan nézem, úgy nézem, a német páncélos dandároknak három aktív harcoló zaszlóaljuk van, egy MBT és két IFV/APC. Plusz egy inaktív. Ennél tobb harcoló alegysége csak a Kiképzo Páncélos Dandárnak van: https://de.wikipedia.org/wiki/Gliederung_des_Heeres_(Bundeswehr,_Heer_2011)

Jol nezed, de rosszul nezed :D

https://en.wikipedia.org/wiki/9th_Panzerlehr_Brigade_(Bundeswehr)#Current_structure

220px-9th_Panzerlehr_Brigade_Graphic.png
220px-9th_Panzerlehr_Brigade_Graphic.png


Mashol is igy van, max egy tartalek:
https://en.wikipedia.org/wiki/21st_Panzer_Brigade_(Bundeswehr)#Structure_May_2020

Kozepes dandarnak meg kb ok felelnek meg, szinten ket aktiv es egy tartalekos Puma z plusz a kerekes Jager zl: https://en.wikipedia.org/wiki/41st_Panzergrenadier_Brigade_(Bundeswehr)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
R

Ruby de Puteaux

Guest
Egy komoly modern IFV gyártására enyi kell.
Tudom hogy visz minket a lendület és én is örülök neki hogy modern eszközöket kapunk, de azt senki ne gondolja hogy 100%-ban mi fogjuk ezeket legyártani. Páncéllemezt évtizedek óta nem csináltunk, a kohászat/acélgyártás is döglődik és általános munkaerőhiány van.
Sokkal elképzelhetőbbnek tartom hogy a futóművet, váltót, motort mi csináljuk, esetleg a belső rendszerek nagy részét, de a tornyot és páncélzatot valószínűleg készen kapjuk.
Emellett remélem nagyjavítás szintig megoldott lesz itthon a karbantartás, esetleg más rendszeresítő országok részére is.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 630
8 263
113
Jol nezed, de rosszul nezed :D

https://en.wikipedia.org/wiki/9th_Panzerlehr_Brigade_(Bundeswehr)#Current_structure

220px-9th_Panzerlehr_Brigade_Graphic.png
220px-9th_Panzerlehr_Brigade_Graphic.png


Mashol is igy van, max egy tartalek:
https://en.wikipedia.org/wiki/21st_Panzer_Brigade_(Bundeswehr)#Structure_May_2020

Kozepes dandarnak meg kb ok felelnek meg, szinten ket aktiv es egy tartalekos Puma z plusz a kerekes Jager zl: https://en.wikipedia.org/wiki/41st_Panzergrenadier_Brigade_(Bundeswehr)
Akkor hogyan lesz ez német mintára Tatán?
1×44 harckocsi
2x44 ifv
1x24 önjáró löveg.
+Felderítő járművek.
Vagy?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Az kebabos kocsi csővel a tetején vagy valami más lesz arra?
Szerintem nem lepunk vissza szimpla inditasra panceltoro jarmu teren a multirol. /ugye a szimpla inditasuak nem is dedikalt panceltoro jarmuvek csak panceltoro kepesseggel felszereltek./ a panceltoroknek a teljes neve ugye panceltoro raketas osztaly. Feladtuk nem merul ki a panceltoresbe /pancelelharitasba./ igazabol osszesegebe ha vesszik nincs folenybe a tobbi feladattal szemben csak az a legnagyobb araanyu feladat /ha % ositani kellene./olyam 40-45 % korul mozog a panceltores mint prioritas a tobbi az elloero pusztitasa egyeb nem pancelozott celoke bunkerek fedezekek stb... /nem rpg ami itthon csak pancelozott celra tuzelhet papiron./atvitten./
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 310
14 053
113
Tudom hogy visz minket a lendület és én is örülök neki hogy modern eszközöket kapunk, de azt senki ne gondolja hogy 100%-ban mi fogjuk ezeket legyártani. Páncéllemezt évtizedek óta nem csináltunk, a kohászat/acélgyártás is döglődik és általános munkaerőhiány van.
Sokkal elképzelhetőbbnek tartom hogy a futóművet, váltót, motort mi csináljuk, esetleg a belső rendszerek nagy részét, de a tornyot és páncélzatot valószínűleg készen kapjuk.
Emellett remélem nagyjavítás szintig megoldott lesz itthon a karbantartás, esetleg más rendszeresítő országok részére is.
Adóoptimálizációrol (9%!) szól az egész, mert a kész termék tobbe kerul, mint az egyes máshol legyártot részegységek. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999
K

kamm

Guest
Adóoptimálizációrol (9%!) szól az egész, mert a kész termék tobbe kerul, mint az egyes máshol legyártot részegységek. ;)

Ugyan, azert csak rendeltunk vagy 200-220 darabot azzal a kikotessel, hogy ide kell hozniuk a gyartast X aranyban - pont ugy, ahogy nalatok. :p

Tudom hogy visz minket a lendület és én is örülök neki hogy modern eszközöket kapunk, de azt senki ne gondolja hogy 100%-ban mi fogjuk ezeket legyártani. Páncéllemezt évtizedek óta nem csináltunk, a kohászat/acélgyártás is döglődik és általános munkaerőhiány van.
Sokkal elképzelhetőbbnek tartom hogy a futóművet, váltót, motort mi csináljuk, esetleg a belső rendszerek nagy részét, de a tornyot és páncélzatot valószínűleg készen kapjuk.
Emellett remélem nagyjavítás szintig megoldott lesz itthon a karbantartás, esetleg más rendszeresítő országok részére is.

Ez az elejen biztos igaz lesz, de ahogyan mar sokan-szokszor leirtak, ma sem ugy nez ki mar az Audi stb gyartas Magyarorszagon, mint mondjuk 20 evvel ezelott - es ez a gyar ugye mar ebbe a kialakult beszallitoi kulturaba telepul be, raadasul manufakturalis leptekben gyartva ezeket a jarmuveket, azaz szerintem par ev alatt eleg komoly reszesedest konyokolhetnek ki magyar beszallitok, ha akarjak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én is így látom, később szállnak be ők abba a buliba.
Háát sokkal később már nem nagyon lesz értelme.
Használtat már nem nagyon fognak tudni szerezni. A németek a sajátjaikat fullban A7V-re hozzák, és azzal kihúzzák az MGCS-ig.
A többi nyugat-európai ország is hasonlóan van ezzel. Némi korszerűsítést még bevállalnak (Pl. most a spanyolok), de olyan, hogy A5-A6-os szintű használtat valaki leakasszon, nem nagyon lesz. A jobb állapotú A4-ekkel meg első vonalba nem nagyon van értelme "benevezni".
K2-t nem igazán vizionálnék nekik, csak ha a lengyelek berendelik, és abba be tudnak esetleg szállni. Erre viszont az amerikaiak nagyon fognak figyelni, és biztos vagyok benne, hogy valami nagyon üveggyöngy árban fogják beajánlani nekik az Abrams-ot.
A cseheknek is mostanában lenne még érdemes - velünk párhuzamban - megvenni új Leo2-eseket. Mivel ők nem léptek, és még 2-3 évig nem is fognak (anyagi okokból), ezért náluk - és a románoknál is - én felújított és exportosított M1-eseket valószínűsítenék. Mindkettejüknél már ott az országban a GDELS. (Pandur, Piranha)
Tőlünk egy második Leo csomag megrendelése biztos, hogy a románokat is ebbe az utcába fogja lökni.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely