[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 261
113
Háát sokkal később már nem nagyon lesz értelme.
Használtat már nem nagyon fognak tudni szerezni. A németek a sajátjaikat fullban A7V-re hozzák, és azzal kihúzzák az MGCS-ig.
A többi nyugat-európai ország is hasonlóan van ezzel. Némi korszerűsítést még bevállalnak (Pl. most a spanyolok), de olyan, hogy A5-A6-os szintű használtat valaki leakasszon, nem nagyon lesz. A jobb állapotú A4-ekkel meg első vonalba nem nagyon van értelme "benevezni".
K2-t nem igazán vizionálnék nekik, csak ha a lengyelek berendelik, és abba be tudnak esetleg szállni. Erre viszont az amerikaiak nagyon fognak figyelni, és biztos vagyok benne, hogy valami nagyon üveggyöngy árban fogják beajánlani nekik az Abrams-ot.
A cseheknek is mostanában lenne még érdemes - velünk párhuzamban - megvenni új Leo2-eseket. Mivel ők nem léptek, és még 2-3 évig nem is fognak (anyagi okokból), ezért náluk - és a románoknál is - én felújított és exportosított M1-eseket valószínűsítenék. Mindkettejüknél már ott az országban a GDELS. (Pandur, Piranha)
Tőlünk egy második Leo csomag megrendelése biztos, hogy a románokat is ebbe az utcába fogja lökni.
Ez egy logikus gondolatmenet.
Remélem, nálunk sem állunk meg 1×44-nél. Bízom abban, hogy minimálprogramként lesz meg egy-két zl A4, vagy felhúzatunk A4-eket A7V-re.
Tényleg, egy új A7 árához képest mennyi lehet A4-ből A7-et építeni? (Itt páran azt mondták, hogy csak A5-től lehet, de én ebben nem vagyok biztos).
 
K

kamm

Guest
Háát sokkal később már nem nagyon lesz értelme.
Használtat már nem nagyon fognak tudni szerezni. A németek a sajátjaikat fullban A7V-re hozzák, és azzal kihúzzák az MGCS-ig.

Igen, ez latszik, plane, hogy mi is pont a legjobbkor szallunk fel a 2A7+HU rendelessel erre a vonatra. :cool:

A többi nyugat-európai ország is hasonlóan van ezzel. Némi korszerűsítést még bevállalnak (Pl. most a spanyolok), de olyan, hogy A5-A6-os szintű használtat valaki leakasszon, nem nagyon lesz. A jobb állapotú A4-ekkel meg első vonalba nem nagyon van értelme "benevezni".
K2-t nem igazán vizionálnék nekik, csak ha a lengyelek berendelik, és abba be tudnak esetleg szállni. Erre viszont az amerikaiak nagyon fognak figyelni, és biztos vagyok benne, hogy valami nagyon üveggyöngy árban fogják beajánlani nekik az Abrams-ot.
[/quoite]

Gondolod? A lengyeleknek azert mar van nemet hkjuk...

A cseheknek is mostanában lenne még érdemes - velünk párhuzamban - megvenni új Leo2-eseket. Mivel ők nem léptek, és még 2-3 évig nem is fognak (anyagi okokból), ezért náluk - és a románoknál is - én felújított és exportosított M1-eseket valószínűsítenék. Mindkettejüknél már ott az országban a GDELS. (Pandur, Piranha)
Tőlünk egy második Leo csomag megrendelése biztos, hogy a románokat is ebbe az utcába fogja lökni.

Utobbi joooo hir lesz, ujabb rettento draga, de legalabb downgradelt amerikai hardver a romanoknak, aranyarban mert supporttal. :D
 
K

kamm

Guest
Ez egy logikus gondolatmenet.
Remélem, nálunk sem állunk meg 1×44-nél. Bízom abban, hogy minimálprogramként lesz meg egy-két zl A4, vagy felhúzatunk A4-eket A7V-re.
Tényleg, egy új A7 árához képest mennyi lehet A4-ből A7-et építeni? (Itt páran azt mondták, hogy csak A5-től lehet, de én ebben nem vagyok biztos).

Lehurrogtak, hogy lehet barhonnan, ami technikailag biztos igaz, de szerintem nem eri meg A5 alatt es erre jutott eddig mindenki.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 766
113
T

Törölt tag 467

Guest
Nahh. Én örülök, de mondom, miken lehet még aggódni, aki szeret:

- Nem tudjuk, hol gyártják.
- Nem tudjuk, melyik egységek kapják.
- Nem ismert a fegyverzet az alapmodellen. 30, 35, milyen ATGM?
- Nem ismertek a változatok.
- Hány fős lesz a raj?
- Lesz APS?
- Stb.

Amúgy ezek a dolgok éppen lehetnének ismertek, viccet félretéve, nem kerülne semmibe. Szerintem (!) az abszolút helyes, hogy előre nincs info. Látjuk, hogy mennek a beszerzések, máshol meg szappanopera.
Az viszont abszolút helytelen, hogy aláírás után mit titkolózunk. Még a 145M-ekről sem tudunk hivatalosan rakás dolgot. Pedig már mikor... Na, erről ennyit.

Ki ne felejtsem: duma az egész, meg politikai dörgölőzés. Kell még valamit mondanom, Ildikó? ;-)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 149
113
Csak hogy szokjuk :rolleyes:
4017e2a9b1b60a3a2bcba13b711caa4e.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Nahh. Én örülök, de mondom, miken lehet még aggódni, aki szeret:

- Nem tudjuk, hol gyártják.
- Nem tudjuk, melyik egységek kapják.
- Nem ismert a fegyverzet az alapmodellen. 30, 35, milyen ATGM?
- Nem ismertek a változatok.
- Hány fős lesz a raj?
- Lesz APS?
- Stb.

Amúgy ezek a dolgok éppen lehetnének ismertek, viccet félretéve, nem kerülne semmibe. Szerintem (!) az abszolút helyes, hogy előre nincs info. Látjuk, hogy mennek a beszerzések, máshol meg szappanopera.
Az viszont abszolút helytelen, hogy aláírás után mit titkolózunk. Még a 145M-ekről sem tudunk hivatalosan rakás dolgot. Pedig már mikor... Na, erről ennyit.

Ki ne felejtsem: duma az egész, meg politikai dörgölőzés. Kell még valamit mondanom, Ildikó? ;-)

Gyakorlatilag a fentebbi kérdésekre pont "borítékolható" a válasz - konkrét típusokkal is. Az IFV konfig és az egyéb konfig -ok aránya nem biztos még például, de majd szerintem erre is jönnek konkrétumok hamarosan. Én 35 mm -es gpá -út csak akkor valószínűsítenék, ha terveznénk pl. csöves légvédelemmel is (pl. ez utóbbit RM Oerlikon alapon) - egyébként nem. ATGM -nél a típus mellett biztos még az is, hogy vagy 2 lesz egy gépen vagy 4. Amennyiben 2 lenne, akkor az lehetne kérdés, hogy a másik oldali zárható tárolóba milyen fegyverrendszer vagy egyebek kerülhetnek. Kb. ennyi a bizonytalanság a fentebbi kérdésekkel kapcsolatban.

Nálam a 218 db több kérdést vet fel. Az rendben van, hogy az RM a cseheknél kb. 200 Lynx -el kalkulált - nálunk meg kb. 220 db -al. Ez utóbbival első látásra rímel is a mennyiség. Azonban, ha egy zl. -be 44 db -ot képzelünk, akkor az 5 zl. 220 db -ra jönne ki és akkor az egyéb verziókról (mentő, műszaki stb.) még nem is számoltunk igazán. Azaz nálam az lehet a kérdés. hogy:

- 4 zl. plussz egyéb verziók/tartalék stb. (a 218 db néggyel osztva sem egész számot ad :)),
- vagy ezt a mennyiséget be tudják "zsúfolni" 5 lövész zl. -be (218 db 5 -el osztva: 43,6)?

Ugye ez a 218 db -ra sem érdemes úgy gondolni, hogy "ennyi és soha többet". Hanem az első körbe ennyi fér bele, mely legyártása is leghamarabb az évtized közepére lehet meg még optimista forgatókönyvvel számolva is. Plussz ugye az esetleges egyéb projektek (pl. Katar) kapcsán felmerülő gyártási igény. Aztán, ha ezek megvannak, akkor az addig megszerzett tapasztalatok és lehetőségek alapján esetleg lehet majd akkor továbbiakban gondolkodni ...

Ez picit a magyar festésre is hajaz.

Pont ezért írta 'arcas' fórumtársunk, hogy: "Csak hogy szokjuk :rolleyes:"

;)
 
S

speziale

Guest
Nahh. Én örülök, de mondom, miken lehet még aggódni, aki szeret:

- Nem tudjuk, hol gyártják.
- Nem tudjuk, melyik egységek kapják.
- Nem ismert a fegyverzet az alapmodellen. 30, 35, milyen ATGM?
- Nem ismertek a változatok.
- Hány fős lesz a raj?
- Lesz APS?
- Stb.

Amúgy ezek a dolgok éppen lehetnének ismertek, viccet félretéve, nem kerülne semmibe. Szerintem (!) az abszolút helyes, hogy előre nincs info. Látjuk, hogy mennek a beszerzések, máshol meg szappanopera.
Az viszont abszolút helytelen, hogy aláírás után mit titkolózunk. Még a 145M-ekről sem tudunk hivatalosan rakás dolgot. Pedig már mikor... Na, erről ennyit.

Ki ne felejtsem: duma az egész, meg politikai dörgölőzés. Kell még valamit mondanom, Ildikó? ;-)


Azért van ennél sokkal komolyabb baj is...pl. úgy tűnik, hogy most mindenben a német nehézdandárt akarjuk alapul venni...csak épp a legeslegfontosabb dologban nem, mégpedig az általuk alkalmazott harcászatban...
a német nehézdandárban a leo-k a páncélgránátosokkal (akik ugye Puma-ban ülnek) jelentik a szekerce élét, akik vágják az utat...
úgyhogy a problem:
- képes lesz-e a közel 50 tonnás Lynx együtt haladni a Leo-kal? (ez egyáltalán nem olyan biztos, mert a Marder sem tudott már a leo 2-kel együtt menni, ezért a Pumánál ez kifejezetten kritérium volt)...
- a német páncélgránátos rajban van a desszantnak komoly páncéltörő fegyvere (Pzf 3)...nálunk ugye max CG4 lesz...
 
W

Wilson

Guest
- képes lesz-e a közel 50 tonnás Lynx együtt haladni a Leo-kal? (ez egyáltalán nem olyan biztos, mert a Marder sem tudott már a leo 2-kel együtt menni, ezért a Pumánál ez kifejezetten kritérium volt)...

Képes csak ezt a Liebherr dízelmotort ( 850 kW ,1140 LE) kell belerakni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Azért van ennél sokkal komolyabb baj is...pl. úgy tűnik, hogy most mindenben a német nehézdandárt akarjuk alapul venni...csak épp a legeslegfontosabb dologban nem, mégpedig az általuk alkalmazott harcászatban...
a német nehézdandárban a leo-k a páncélgránátosokkal (akik ugye Puma-ban ülnek) jelentik a szekerce élét, akik vágják az utat...
úgyhogy a problem:
- képes lesz-e a közel 50 tonnás Lynx együtt haladni a Leo-kal? (ez egyáltalán nem olyan biztos, mert a Marder sem tudott már a leo 2-kel együtt menni, ezért a Pumánál ez kifejezetten kritérium volt)...
- a német páncélgránátos rajban van a desszantnak komoly páncéltörő fegyvere (Pzf 3)...nálunk ugye max CG4 lesz...

Viszont Tatán van pct. osztály.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
218 az 43,6 öttel osztva, tehát lényegében Debrecen is ezt kapja.

A magyar zászlóalj felépítése:

1 raj: 1xKF41
1xszakasz = 3xraj: 3xKF41
1xszázad = 3xszakasz: 10xKF41 (3x3+1)
1xzászlóalj = 3xszázad: 30+ KF41 legyen 31 a zászlóaljparancsnoksággal együtt

5xzászlóalj: 155db IFV

Marad 53 darab

Kell: zászlóaljanként
- 8x önjáró aknavető
- 2-3x tüzérségi bemérő
- 3-5x medevac jármű
- 4x műszaki jármű

A legszűkebb számítással sem jön ki a matek. Hacsak nem arról van szó, hogy ebben nincsenek benne az önjáró aknavetők.

Az esetben pont megvagyunk a jelenlegi magyar BTR-el szerelt lövészzászlóalj átfegyverzésével.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Esetleg még szóbajöhet, hogy hárm fullos zászlóalj lesz Tatán.

44+8+3+5+4 = 64x3 = 192 azaz marad húsz darab a csapatlégvédelemnek.