[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Egyébként a gyár hivatalos átadása jelent valamit a PR eseményen kívül?
Ettől a naptól kezdve tudja hozni az 1 harcjármű/hét termelési ütemet vagy ettől naptól kezdve már nem selejt, amit gyárt?
Sztem eddig sem selejt, hanem előszéria gyártás volt. Azaz különböző tesztekhez, vizsgálatokhoz használják a kész, félkész, harmadkész LYNX-eket.
Mostantól meg szériagyártás van.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Ettől függetlenül sokkal jobban a tökükre kéne lépni...
Rájuk férne..

Azért a háború borította kicsit a szerződésben foglalt időpontokat, arról a németek sem nagyon tehetnek. Volt alkatrész hiány és a politika is közbeszólt nekik. Amikor a kapacitásokból ember kellett az ukránoknak szánt harcjármű felújításokra is. persze nem védem őket, de sok oka lehet a késésnek. Talán most viszont beindul a szállítás. Havi 4 db elvileg jöhet, ahogy a nyilvános gyártási tempót tudhatjuk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Egyébként a gyár hivatalos átadása jelent valamit a PR eseményen kívül?
Ettől a naptól kezdve tudja hozni az 1 harcjármű/hét termelési ütemet vagy ettől naptól kezdve már nem selejt, amit gyárt?

Selejt ez már nem lehet. Átépítik és felújítják az első példányokat, ha jól tudom. Zalaegerszegen.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Azt mondta a hódmezővásárhelyi Lynxes, hogy rendszeresen, folyamatosan beszámolnak a gyártónak a tapasztaltakról és, hogy tízen néhány darab ( pontos darabot nem mondott ) van már náluk.

Lassan meg lesz egy század. Én már kíváncsian várom az alegység szintű harcászati bemutatkozást. Jó lenne megnézni amikor már harcászkodnak vele, a lövészekkel, harckocsikkal együtt. Talán jövőre megtörténik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Egyelőre úgy néz ki az RM- Magyar viszonylatban igen.
Legalábbis az eddigi hantázásaikkal kapcsolatban sem tudok semmi féle retorzióról. (Nem jelenti, hogy nincs. Én nem hallottam)
Ez meg valahol meg is jeleníti, hogy ki a valódi főnök ebben az egész sztoriban.
Már megint mindenről is túl sok infód van!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 318
113
  • Tetszik
Reactions: honved

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 593
8 146
113
" Papperger elnök úr a régi iskolához tartozik: ha valamit ígér, betartja. Lassacskán kimegy a divatból ez az iskola."

Nem úgy néz ki hogy elégedetlen a "főni"... :p
Neki úgy tűnik mást mesélnek, mint amit te látsz.
Avagy a politika szintjen ez boven eleg. Ha eleg magasan vagy sokaig, akkor megszokod, hogy semmi nem megy ugy es akkor stb, ahogy eredetileg elkepzelitek, mindig mindennel van valami nyug, ohaj, sohaj, banat, panasz, kifogas, ellenkezes. Orban igen regen van a csucson, pontosan tudja, mi az amivel erdemes foglalkozni, es mi az, ami boven belefer...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 394
113
" Papperger elnök úr a régi iskolához tartozik: ha valamit ígér, betartja. Lassacskán kimegy a divatból ez az iskola."

Nem úgy néz ki hogy elégedetlen a "főni"... :p
Neki úgy tűnik mást mesélnek, mint amit te látsz.
Leginkább más a mérce ami szerint a program sikerét értékeli.
Hadiiparfejlesztés az elsődleges a haderőfejlesztés másodlagos.

Az meg hogy ez mennyire helyes hozzáállás már más tészta. ....
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 593
8 146
113
Leginkább más a mérce ami szerint a program sikerét értékeli.
Hadiiparfejlesztés az elsődleges a haderőfejlesztés másodlagos.

Az meg hogy ez mennyire helyes hozzáállás már más tészta. ....
Bingo. Ha a gyar nem epult volna meg, avagy megepul, de a RM nem szereli fel stb, akkor biztosan lett volna cirkusz, mert abban megallapodtak szemelyesen, es Papperger pontosan tudja, hogy Orban az a tipus, akinel ez szamit. Emellett az a nemeteknek is erdekuk volt, minel hamarabb beinditani az uj gyarat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 564
5 248
113
Na egészen biztosak vagytok hogy ezt itt hegesztik össze, vagy esetleg itt fogják a jövőben összeszerelni. Mert így a képek nem azt sugalják. Úgy van szállítva palettán mint aa audi tt valamikor.
A másik a Sérült bradler esete. Vajon a bal oldali sérülés a bemenet volt vagy a kimenet, mert hogy a másik fele a videón nem látszik. A másik hogy mi találta el, repesz , vagy valami nyillövedék kimenete, mert a bemenet szerintem kisebb lenne . Ja és volt e benn valaki és mi lett vele.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Na egészen biztosak vagytok hogy ezt itt hegesztik össze, vagy esetleg itt fogják a jövőben összeszerelni. Mert így a képek nem azt sugalják. Úgy van szállítva palettán mint aa audi tt valamikor.
Gyáron belül min szallítják??
Mi értelme bemutatni egy gyármegnyitón, nah ez készül Németországban.

Másrészt
Ott voltam penteken a Rheinmetall gyar megnyitojan, utana volt korbevezetes a gyarban. Nem tudom mit lehet belole elmondani, kell majd egy nyilvanos latogatast is szervezni, de nagyon impressziv volt. A gyarban mar készülnek a Lynxek, a munkasok, a robotok a szemunk lattara dolgoztak, a hozott pancellemezekbol készült a tekno.

Miért olyan nehéz elhinni, hogy ezt a xart itthon is össze tudjuk hegeszteni???
Ez az RM legújabb és legmodernebb gyára. Ugyanazt tudja csak jobban mint a német.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 038
33 030
113
Na egészen biztosak vagytok hogy ezt itt hegesztik össze, vagy esetleg itt fogják a jövőben összeszerelni. Mert így a képek nem azt sugalják. Úgy van szállítva palettán mint aa audi tt valamikor.
A másik a Sérült bradler esete. Vajon a bal oldali sérülés a bemenet volt vagy a kimenet, mert hogy a másik fele a videón nem látszik. A másik hogy mi találta el, repesz , vagy valami nyillövedék kimenete, mert a bemenet szerintem kisebb lenne . Ja és volt e benn valaki és mi lett vele.
A "palettán" szállitott lemezeket Zegen fogják összehegeszteni.Ez az összeszerelés része.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 593
8 146
113
Gyáron belül min szallítják??
Mi értelme bemutatni egy gyármegnyitón, nah ez készül Németországban.

Másrészt
Ott voltam penteken a Rheinmetall gyar megnyitojan, utana volt korbevezetes a gyarban. Nem tudom mit lehet belole elmondani, kell majd egy nyilvanos latogatast is szervezni, de nagyon impressziv volt. A gyarban mar készülnek a Lynxek, a munkasok, a robotok a szemunk lattara dolgoztak, a hozott pancellemezekbol készült a tekno.

Miért olyan nehéz elhinni, hogy ezt a xart itthon is össze tudjuk hegeszteni???
Ez az RM legújabb és legmodernebb gyára. Ugyanazt tudja csak jobban mint a német.
En ezt nem ertem: ez valami fetis itt, hogy pancelt hegeszteni valami ezoterikusan komplikalt, rocket science dolog? :confused: Nem az alloy/composite/akarmilyen pancellemezeket keszitik itt, @ozymandias arrol mar meselt sokat, hogy az a nemeteknel is szigoruan ellenorzott teruleten keszul, hanem a jarmuvet gyartjak le, ami azzal kezdodik, hogy osszehegeszted a kasztnit, amibe utana beszerelsz mindent. :rolleyes:
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby