[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 009
38 337
113
Hát én számolok egy 40%-os lemorzsolódással.
vagyis két körből oldanak meg egy zászlóaljat - feltéve hogy fele mindkét eresztésnek "kuka"...
Remélem azért komoly elvárások vannak és nem vesznek fel akárkit...
3-4 honaponta egy zlj nem rossz ütem terv
évi egy Lynx zászlóalj feltüöltése sem lenne rossz!
A zalai gyár is kb. egy zászlóaljnyit tud gyártani: 45-50 Lynx/év.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Kávé

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 009
38 337
113
@krisss - A feliratok és képernyők amúgy "magyarítva" lesznek a Lynxeken?
Gondolom a 8 általánossal felvettek nagyrészének nem nagyon menne a német meg az angol...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 009
38 337
113
Te kis sznob. :D
Nem hiszel a magyar oktatási rendszerben?
Én attól is tartok, hogy a magyar szövegértési teszten sem menne át egy jelentős részük - nem hogy angolból.

Nem rég volt interjú egy Győr környéki cég vezetőjével: náluk komolyan probléma, hogy a gyári munkára jelentkezők számot tevő része nem tudja megmondani, hogy hány 30 centis darabot lehet levágni egy 1 mérteres lécből.
Remélem ilyeneket nem engedik a Lynx közelébe, csak mert "nincs elég ember"...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 009
38 337
113
Hat konkrétan az én barátom 8 általános és felsőfokú nemet tudással ment úgyhogy errese fogadnék :)
Akkor ő már generális lesz egyből! :D

Azért lássuk be a legtöbb magyar nagyon nem beszél nyelveket - sajnos. A barátod a kivétel ami erősíti a szabályt... :)
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 315
2 703
113
Még mindig ennek a programnak a sikere volt a feltétele az átfogó bérrendezésnek (aztán, hogy ez megvalósul-e azt kurvára kíváncsian várom)
Ahaaaaa.
Mondjuk ahoz szerintem nem kell közgazdasági nobel, hogy ha jó a fizu, jobban jön az ember még kevésbé hajlamos elmenni.
Kicsit el lennének szakadva a valóságtól?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 009
38 337
113
Ahaaaaa.
Mondjuk ahoz szerintem nem kell közgazdasági nobel, hogy ha jó a fizu, jobban jön az ember még kevésbé hajlamos elmenni.
Kicsit el lennének szakadva a valóságtól?
Szerintem azt hitték hogy a tavaly elindított fizú emelés elég lesz.
Nagyon nem lett, ezért kísérleti jelleggel nyomtak egy "all-int": ha ezért sem lesz ember akkor kb. feladjuk, mert többet fizetni jelenleg nem tudunk...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 612
14 947
113
Én attól is tartok, hogy a magyar szövegértési teszten sem menne át egy jelentős részük - nem hogy angolból.

Nem rég volt interjú egy Győr környéki cég vezetőjével: náluk komolyan probléma, hogy a gyári munkára jelentkezők számot tevő része nem tudja megmondani, hogy hány 30 centis darabot lehet levágni egy 1 mérteres lécből.
Remélem ilyeneket nem engedik a Lynx közelébe, csak mert "nincs elég ember"...
Sok helyen (győr)már magyar nyelv anyanyelvi szinten a követelmèny. :D

Ha megvan a 8 általános jöhet.
Elvileg a pscihológián elbeszèlgetnek az emberrel.
Itt elemzik a teszteket amiket ír.

De szerintem most nincs IQ.
Hanem szemèlyisèg meg figyelemteszt van.

Ja ezèrt sem lehet orvosit ennyi embernek 1 nap alatt megcsinálni.

Bár lehet egy vèrnyomás/ekg-val elengedik őket tesizni.
Aztán aki nem hullik ki annak akkor lessz rendes orvosi.
Ahogy most olvasgattam az irány a seregben.

Bár olyat is hallottam(NEM!!! A lynx zászlóaljnál hanem règebben) ha nincs meg a felvèteli erönlètben akkor is felveszik az embert.
Aztán elvileg felhozzák X hó alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 931
123 447
113
Sok helyen (győr)már magyar nyelv anyanyelvi szinten a követelmèny. :D

Ha megvan a 8 általános jöhet.
Elvileg a pscihológián elbeszèlgetnek az emberrel.
Itt elemzik a teszteket amiket ír.

De szerintem most nincs IQ.
Hanem szemèlyisèg meg figyelemteszt van.

Ja ezèrt sem lehet orvosit ennyi embernek 1 nap alatt megcsinálni.

Bár lehet egy vèrnyomás/ekg-val elengedik őket tesizni.
Aztán aki nem hullik ki annak akkor lessz rendes orvosi.
Ahogy most olvasgattam az irány a seregben.

Bár olyat is hallottam(NEM!!! A lynx zászlóaljnál hanem règebben) ha nincs meg a felvèteli erönlètben akkor is felveszik az embert.
Aztán elvileg felhozzák X hó alatt.
A próbaidő végéig kell fizikailag felhúzni jelenleg. Egy háziorvosi terhelhetőségivel megkezdheti a fizikai felmérést. IQ teszt van, csak lejjebb vitték az alsó küszöböt....
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 490
8 223
113
Akkor ő már generális lesz egyből! :D

Azért lássuk be a legtöbb magyar nagyon nem beszél nyelveket - sajnos. A barátod a kivétel ami erősíti a szabályt... :)
amikor elmondtam neki h ott van lehetőség érettségire és később ha le tesz az asztalra valamit egyetem nagyon őrült de a toborzok semmi ilyenről nem tájékoztattak…elkeserit hogy ott ülnek és ilyen fontos lehetőségekről 0 tájékoztatás
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen