[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 315
39 033
113
Lynx aknavetős vertiója miatt érdekes lehet itt is:

Az első hivatalos promó videó a Crossbow aknavetőről!


A párhuzamosított .50-es géppuska érdekes megoldás: kiváltja az RCWS-t és nem lesz túl magas a szállításhoz, nem kell fel- és leszerelgetni.
Ebben már jobb a NEMO-nál...
Megmutatják az automata tölő mechanizmusát is: leginkjább a PZH-ra emlékeztet. A NEMO-val ellentétben nem igényel dedikált töltőt. (NEMO-ban ember töltő az aknavető töltőjét vagyis van benne egy "kézi fázis"). Elbit kínál kombinált GPS és lézervezérlésű aknagránátot is hozzá.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Egyre szimpatikusabb nekem ez a Crossbow! Az AMOS volt utoljára ilyen jól dizájnolt. A NEMO-nál mindkettő jobb, bár a többinél meg a NEMO a jobb az én benyomásom alapján. AMOS már nincs gyártásban, ez a Crossbow lehetne a mi zászlóaljtüzérségünk ideális esetben.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 315
39 033
113
Egyre szimpatikusabb nekem ez a Crossbow! Az AMOS volt utoljára ilyen jól dizájnolt. A NEMO-nál mindkettő jobb, bár a többinél meg a NEMO a jobb az én benyomásom alapján. AMOS már nincs gyártásban, ez a Crossbow lehetne a mi zászlóaljtüzérségünk ideális esetben.
Ha csak a RM nem áll elő egy nemlétező termékkel, akkor látok esélyt erre a "LYNX Crossbowra": Elbittől már sok mindent vettünk, finnektől meg még semmit. NATO-ba is alag akarta őket beengedni a magyar kormány...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Én motorizál panel-házunkat LYNX-ünket
  • egy dupla-csövű Vasziljok-kal látnám szívesen,
  • töltő-robottal,
  • + "Hirtenbergeresítve" (automata tűzvezető)
  • + a BMS mix-el álmodnám!

Lehetne a "kedvenc-németeim" nélkül? ...és így már megfizethető lenne, és Mennyiség is lenne! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 294
31 402
113
Én motorizál panel-házunkat LYNX-ünket
  • egy dupla-csövű Vasziljok-kal látnám szívesen,
  • töltő-robottal,
  • + "Hirtenbergeresítve" (automata tűzvezető)
  • + a BMS mix-el álmodnám!

Lehetne a "kedvenc-németeim" nélkül? ...és így már megfizethető lenne, és Mennyiség is lenne! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.
Kurva nagy pazarlás lenne egy lynx alváz erre ha nem toronyba akarod, hanem egy nyitható lemezzel...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Kurva nagy pazarlás lenne egy lynx alváz erre ha nem toronyba akarod, hanem egy nyitható lemezzel...

Így van! Mivel a kiindulási alap is tornyos volt( személyzet nélküli !!!). Logikusan Én is ilyenre gondoltam!

Ezennel csapatmunkánkban le is íródott ez az infó, amit az eredeti hsz-emnél elfelejtettem! :hadonaszos:



Jó lenne, megfizethető, +hazai/önálló, vagyis esélytelen! :hadonaszos:


U.I: Olyan drága lett a végére, és viszonylag kevés lesz, hogy nagy biztonsággal megkapja a Honvédelem az ilyenkor a töténelemben szokásos irányelvet az aktuális Politikától: Neeem, NEM használni, VIGYÁZNI rá!!! " :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: "

.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 729
5 636
113
Így van! Mivel a kiindulási alap is tornyos volt( személyzet nélküli !!!). Logikusan Én is ilyenre gondoltam!

Ezennel csapatmunkánkban le is íródott ez az infó, amit az eredeti hsz-emnél elfelejtettem! :hadonaszos:



Jó lenne, megfizethető, +hazai/önálló, vagyis esélytelen! :hadonaszos:


U.I: Olyan drága lett a végére, és viszonylag kevés lesz, hogy nagy biztonsággal megkapja a Honvédelem az ilyenkor a töténelemben szokásos irányelvet az aktuális Politikától: Neeem, NEM használni, VIGYÁZNI rá!!! " :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: "

.

Amúgy, honnan veszed azt a hülyeséget, hogy a hazai az olcsó lesz? Már a fejlesztés is rengeteget elvinne.
Ott volt a Rába H sorozat vagy a Kommondor, ezek viszonylag friss példák. Csak félig voltak hazaiak, mégis drágák voltak, és még sz@rok is. Most képzeld el, ha minden hazai lett volna bennük
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 679
94 349
113
Ma volt a határidő nemcsak Mária Terézia napja ;)

Százával jelentkeztek Lynx-kiképzésre fiatalok
– Százával jelentkeztek fiatalok a honvédelmi tárca „Embert a vasra!” szlogenű toborzására, amelynek keretében személyzetet keresnek az újonnan beszerzett Lynx gyalogsági harcijárművekre – jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalára feltöltött videónyilatkozatában.

Itt most a legmodernebb technikára, a Lynxekre keressük a legbátrabbakat és a legkiválóbbakat

– fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf. A legjobb embert, a legjobb technikára – tette hozzá.
Közölte: a hódmezővásárhelyi Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárnál megtartott toborzón a jelentkezők egészségi és fizikai felmérésen, pszichológiai elbeszélgetésen esnek át. Reményei szerint minél többen megfelelnek.

A követelményeket úgy határozták meg, hogy azok mennek át, akik fizikailag és fejben is a leginkább alkalmasak erre a feladatra – fűzte hozzá.

Ugyanakkor azok számára is lesz najánlata a honvédségnek, akik nem felelnek meg a feltételeknek, hiszen embert nem engedünk el – jelentette ki.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 315
39 033
113
Én motorizál panel-házunkat LYNX-ünket
  • egy dupla-csövű Vasziljok-kal látnám szívesen,
  • töltő-robottal,
  • + "Hirtenbergeresítve" (automata tűzvezető)
  • + a BMS mix-el álmodnám!

Lehetne a "kedvenc-németeim" nélkül? ...és így már megfizethető lenne, és Mennyiség is lenne! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.
Vasziljok 82mm-es volt, nem 120-as! Tök más kategória! Se a gyár, se szakrtő gárda nincs meg hozzá!
Ennyi erővel kb. bármi mást is lemásolhatunk vagy fejleszthetünk valami újat.
Kurva nagy pazarlás lenne egy lynx alváz erre ha nem toronyba akarod, hanem egy nyitható lemezzel...
A "gránát dobáló drónok" korában egyenesen tilos ilyet rendszerbe állítani!
Épp felnyitott tetőnél ejt be egy gránátot, akkor semmi nem marad a járműből. A tavaly bemutatott aknavetős Gidrán is problémás lehet ebből a szempontból...
Lynxről lévén szó a StrikeShield APS veszélyes lehet a kezelőkre, ha épp nyitva a tető: vannak felfelé néző töltetek is.
Szóval már az APS miatt is tornyos aknavető kellene...


Amúgy, honnan veszed azt a hülyeséget, hogy a hazai az olcsó lesz? Már a fejlesztés is rengeteget elvinne.
Ott volt a Rába H sorozat vagy a Kommondor, ezek viszonylag friss példák. Csak félig voltak hazaiak, mégis drágák voltak, és még sz@rok is. Most képzeld el, ha minden hazai lett volna bennük
Meg az idő tényező: nekünk 2-3 éven belül kell aknavetős Lynxet gyártani, nem 2030 után. Ha most kezdenek neki, akkor egy hazai tornyos aknavető kifejleszése simán eltartana addig. Jelenleg sima RCWS-ünk sincs hazaiból, pedig azt nem lenne nagy kunsz megugrani: vagy két tucat országnak sikerült - még az apró szlovéneknek is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Amúgy, honnan veszed azt a hülyeséget, hogy a hazai az olcsó lesz? Már a fejlesztés is rengeteget elvinne.
Ott volt a Rába H sorozat vagy a Kommondor, ezek viszonylag friss példák. Csak félig voltak hazaiak, mégis drágák voltak, és még sz@rok is. Most képzeld el, ha minden hazai lett volna bennük

Gondolom "Új" vagy --Csatlakozott: 2012. október 19. :oops: -- és ritkán is jössz be -- :oops: --, de nem baj, segítek helyén kezelni a hozzászólásom: az izraeli sikeres LEGO-zást mantrázzuk páran/Én is, mint lehetséges és erősssen követendő, sikeres példát!
Fele --saját célra harmad-német-áron-- hoztak ki technikákat!
A finnek is fele-harmad-árasan
--például az azonos korban fejlesztett német APC-khez viszonyítva--, nem döntő eltéréssel a képességeket tekintve, megteremtve a számukre szükséges eszközt, nem pedig mefizetve a sokszoros árú szükségtelen képességeket!!! :oops: Barátunk, a "Gugli" segít neked is ebben leellenőrizni a VALÓSÁGOT! :hadonaszos:

Téged helyeslő Marketing-Exszakértő/-lovagunknak ilyenkor miért nem Guglizza ki az ide vonatkozót, miért csak álom-áras technikákkal házal??? ... a Facebook-on is.
Biztos véletlen ez az aktivitása, és csak a nap 10-14 órájában teszi, és napi-csak hányszor is? ...ahhh, nem érdekes! :hadonaszos:

Puszta lelkesedés vezetheti a hét közel 168 órájában ... :oops:

Nem azt mondom, hogy Wilson-jaink teljesítményét eléri, csak ez jutott eszembe, mert Rá emlékeztet! :oops:



U.I.: Tévedhetek. Nem is bánnám!


U.I. 2.0:
Vasziljok 82mm-es volt, nem 120-as! Tök más kategória! Se a gyár, se szakrtő gárda nincs meg hozzá!
Ebben teljesen igazad van!!! Ez a baj!!! 12+ év ??? :oops:
Vmi száz-milliárd HUF-okat kért/kapott Dr. Matolcsy erre is!!! Én nyomokban se látok eredményt!
Részeredményt látok, a "multik által elcsábítható szakemberek" területen!
Örülnöm kéne, vagy hiányoljam inkább a saját/nemzeti generációt???
... csak mert arra kaptunk ígéretet!!!



.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: ms07 and Nemerson

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 979
9 180
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 679
94 349
113
Ettol az eroltetett, mesterkelt (raadasul leginkabb feminim) keztartastol a falra maszok.
;)

kug2-480x640.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Ettol az eroltetett, mesterkelt (raadasul leginkabb feminim) keztartastol a falra maszok.

Nem akartam --és nem is fogok- erre a számomra is egyre zavaróbb külsőségre rászállni, mert a hálátlan "Stróman" feladatot elvégzi, kívülállóként, ezt tisztelem benne!
... és "M. Lőrincben" is!



U.I.: Remélem ebben a "bármire-is-lehetségesen-utaló" külsőségben (is) tévedek!

.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 725
9 086
113
Megérkeztek a harcosok, hogy megszelídítsék a legmodernebb nagymacskát, a Lynx-et.

Látványos túljelentkezéssel, bátor, hazájukért
tenni akaró fiatalok vállalkoznak a magyar emberek védelmére a hódmezővásárhelyi
Lynx zászlóaljnál.⬇️

Tudva a számokat legalábbis egy részletet 2x annyi ember jelentkezett mint amennyi a század létszáma, tényleg szép szám és ez intő jel hogy a fizetes miatt nem jön és marad a nép
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
Megérkeztek a harcosok, hogy megszelídítsék a legmodernebb nagymacskát, a Lynx-et.

Látványos túljelentkezéssel, bátor, hazájukért
tenni akaró fiatalok vállalkoznak a magyar emberek védelmére a hódmezővásárhelyi
Lynx zászlóaljnál.⬇️

Mi a faszomból állapította meg, hogy bátrak??? :confused:
Nem anyuci hozta őket kèzenfogva?:rolleyes:

Ès eddig hol voltak ezek a hazájukèrt tenni akaró emberek?
Közmunkán?

Ezt a piperkőc faszt.

Megnèznèm azt az orvosit amit több száz emberen elvègeztek pikk-pakk.

Ès akik odamentek 737 ezerèrt ès nem feleltek meg oda, bemennek majd harmadannyièrt?

Amúgy mièrt nem a meglèvő állománnyal töltik fel azt a retek zászlóaljat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 679
94 349
113
Tudva a számokat legalábbis egy részletet 2x annyi ember jelentkezett mint amennyi a század létszáma, tényleg szép szám és ez intő jel hogy a fizetes miatt nem jön és marad a nép
Most már ismerik a számot, mennyiért jelentkeznek.
Én továbbra is kíváncsi lennék erre az egyedi bértáblára, mert csak az alsó rendfokozatot ismerjük, felfelé a többi nem.
Lehet meglepődnénk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Kávé