[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 482
113
Nah, találtam 2 érdekes cikket.
A románok már egyszer megvették ezt az Iron Dome rendszert, de aztán visszamondták.
Érdekes a szitu, de nekem úgy tűnik a Patriot miatt nem lehetett a román légvédelmi rendszerbe integrálni. Izrael és az USA közt egy forráskódon (jajj ez mindig jó téma ;) ) ment a vita.

Ebből a sztoriból is látszik, kik vezénylik a román fegyverkezést, mennyire önállóak.
Most márciusban mondták vissza. Mi meg állítólag rekordgyorsasággal kötöttük a szerződést. Miért érdekes ez?? Hát valszeg az izraeliek komolyan számoltak a román ipari beruházással, gyártással és hirtelen kellett nekik egy B terv.

Az amerikai ellenállás, ami kilőtte a román vételt, érthetőbbé teszi az RM Canada, mint NATO tagállam cége, szerepét a sztoriban. Ezt igy nem lehet vétózni.

Itt a két cikk. A vásárlás bejelentése 2018-ban. Ha jól értem náluk a biznisz nem csak a radarokra korlátozódott.
https://balkaninsight.com/2018/05/18/romania-first-country-to-buy-iron-dome-from-israel-05-18-2018/

És az idei visszamondás.
Itt már az volt a tanulság, hogy nem is kellett, mert xar. Durci Undimalac román módra. :D
https://www.rumaniamilitary.ro/iron-dome-adio-si-un-praz-verde

Azt lenne jó feltúrni, milyen ipari együttműködés lett volna a bizniszben, akkor szerintem a magyar részvételhez közelebb jutunk. Sajnos a mordori nem tartozik az alapfunkcióim közé és fejlesztés alatt sem áll. De a Google jó barát fordítsátok úgy a cikkeket, nem akartam a két teljes cikket magyarul belinkelni.

Egy kicsit az az érzésem Maróthnak nincs is olyan nehéz dolga. Csak figyelni a térség visszamondott, időben eltöketlenkedett beszerzéseit és lecsapni rá. Lásd Lynx és talán ez is. A Ceaserról mi a véleményetek??? ;)
na most picit komolyabban a dologról.
1.) semmi de semmi meglepő nincs abban szerintem hogy a románok kihátráltak vagy inkább kihúzták őket a zsidó cuccból, Sam bácsi akkor már javában tolta a Patriotot
2.) a cikket olvasva (pontosabban google fordítóban átraktam angolra , amúgy meglepően jól fordít angolra kb bármilyen szöveget szóval ajánlom az angolul beszélőknek hogy inkább angolra használják a gúglit) nekem több dolog is szemet szúrt, az első az ára, 373 millió USD egy osztályért (2 batteries) szerintem nem rossz ár, a második azaz hogy ahogy Silvio is írta a cikkben már "nem is kell mert xar" picit visszafogott volt, egészen elképesztő milyen helyzetekkel példálózik az író, szó szerint úgy lehetne fordítani hogy " Talán ha egyszer úgy gondoljuk hogy belépünk Bessarábiába és konfliktusba kerülünk akkor teljesen felesleges ez a rendszer mert amúgy sem repülők ellen van" szóval mondjuk úgy hogy elég vad elképzeléseik vannak a felhasználást illetőleg :D és az utolsó pedig az hogy kb a cikk elején írja szinte megkönnyebbülve hogy kb " hála égnek a tárgyalások megszakadtak" , mintha a zsidók tolták volna nagyon nagyon ezt a vásárlást amit meg nem nagyon tudok elhinni
 
K

kamm

Guest
Nah, találtam 2 érdekes cikket.
A románok már egyszer megvették ezt az Iron Dome rendszert, de aztán visszamondták.
Érdekes a szitu, de nekem úgy tűnik a Patriot miatt nem lehetett a román légvédelmi rendszerbe integrálni. Izrael és az USA közt egy forráskódon (jajj ez mindig jó téma ;) ) ment a vita.

Ebből a sztoriból is látszik, kik vezénylik a román fegyverkezést, mennyire önállóak.
Most márciusban mondták vissza. Mi meg állítólag rekordgyorsasággal kötöttük a szerződést. Miért érdekes ez?? Hát valszeg az izraeliek komolyan számoltak a román ipari beruházással, gyártással és hirtelen kellett nekik egy B terv.

Az amerikai ellenállás, ami kilőtte a román vételt, érthetőbbé teszi az RM Canada, mint NATO tagállam cége, szerepét a sztoriban. Ezt igy nem lehet vétózni.

Itt a két cikk. A vásárlás bejelentése 2018-ban. Ha jól értem náluk a biznisz nem csak a radarokra korlátozódott.
https://balkaninsight.com/2018/05/18/romania-first-country-to-buy-iron-dome-from-israel-05-18-2018/

És az idei visszamondás.
Itt már az volt a tanulság, hogy nem is kellett, mert xar. Durci Undimalac román módra. :D
https://www.rumaniamilitary.ro/iron-dome-adio-si-un-praz-verde

Azt lenne jó feltúrni, milyen ipari együttműködés lett volna a bizniszben, akkor szerintem a magyar részvételhez közelebb jutunk. Sajnos a mordori nem tartozik az alapfunkcióim közé és fejlesztés alatt sem áll. De a Google jó barát fordítsátok úgy a cikkeket, nem akartam a két teljes cikket magyarul belinkelni.

Egy kicsit az az érzésem Maróthnak nincs is olyan nehéz dolga. Csak figyelni a térség visszamondott, időben eltöketlenkedett beszerzéseit és lecsapni rá. Lásd Lynx és talán ez is. A Ceaserról mi a véleményetek??? ;)

Szép munka! :)
Mondjuk ketlem, hogy ezt hat honapja kezdtek volna csak elboltolni - Netanyahu tavaly-tavalyelőtt szakmanyban jart oda meg olelgettek egymást a Fonivel -, de a romanok "undimalac" :D gerinctelenkedese hibatlan talalat. Europa Indiaja, csak meg rosszabb, mint az eredeti - most mar inkabb India Azsia Romaniaja. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Itt a cseh verzió Tatran, ők sem értik, miért jön képbe Kanada.
https://www.armadninoviny.cz/madarsko-nakoupilo-izraelske-radiolokatory-elm-2084.html
5595.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 720
113
Az amerikai ellenállás, ami kilőtte a román vételt, érthetőbbé teszi az RM Canada, mint NATO tagállam cége, szerepét a sztoriban. Ezt igy nem lehet vétózni.

Egy kicsit az az érzésem Maróthnak nincs is olyan nehéz dolga. Csak figyelni a térség visszamondott, időben eltöketlenkedett beszerzéseit és lecsapni rá.

Ami másnak nem kell, azt mi megvesszük?

Akkor valószínűleg az egész radar üzlet nem vagy nem így jött volna létre, ha a csehek nem halasztják el még egy évig az IFV beszerzésükről a döntést, aminek hatására az RM a nyáron gyorsan megkötötte a Lynx üzletet a magyarokkal?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Ami másnak nem kell, azt mi megvesszük?

Akkor valószínűleg az egész radar üzlet nem vagy nem így jött volna létre, ha a csehek nem halasztják el még egy évig az IFV beszerzésükről a döntést, aminek hatására az RM a nyáron gyorsan megkötötte a Lynx üzletet a magyarokkal?
Sztem kellett volna nekik, de az amcsik a Patriot miatt szóltak, hogy a kettő nem megy. A románok meg úgy döntöttek, nem az amerikai beszerzést mondják vissza.

A horvátoknál is vadászgéptendert nyert idén az izraeli használt F-16, aztán mégis új tender van, mert az USA azt is megfúrta.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 106
27 395
113
Sztem kellett volna nekik, de az amcsik a Patriot miatt szóltak, hogy a kettő nem megy. A románok meg úgy döntöttek, nem az amerikai beszerzést mondják vissza.

A horvátoknál is vadászgéptendert nyert idén az izraeli használt F-16, aztán mégis új tender van, mert az USA azt is megfúrta.
Aztán reméljül, hogy pofára esnek, mert nyer a Gripen :D
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 584
8 192
113
legyen meg a lengyel cikk is
https://zbiam.pl/wegry-kupuja-izraelskie-radary-w-kanadzie/
A lényeg, német-magyar együttműködés ez:
According to unofficial information, the order includes approx. 10 systems in two variants (M-MMR and F-MMR), differing in, among others, antenna size and spatial characteristics.

The E / LM-2084 is a well-known system of the Israeli concern Israel Aerospace Industries, but after the Canadian Armed Forces ordered such radars in 2015, Rheinmetall Canada (a daughter company of Rheinmetall AG) obtained the right to assemble them and license production of many assemblies and elements. It also has the rights to export them.

Probably the purchase of radar equipment at Rheinmetall Canada, and not directly at the IAI, is associated with the systematic expansion of cooperation with the German group, initiated by the order for Lynx KF41 infantry fighting vehicles ( Contract for Hungarian Lynxes ), which is also associated with the establishment of a Hungarian-German joint-stock company venture ( Hungary is the first user of the Lynx IFV? ).
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
legyen meg a lengyel cikk is
https://zbiam.pl/wegry-kupuja-izraelskie-radary-w-kanadzie/
A lényeg, német-magyar együttműködés ez:
According to unofficial information, the order includes approx. 10 systems in two variants (M-MMR and F-MMR), differing in, among others, antenna size and spatial characteristics.

The E / LM-2084 is a well-known system of the Israeli concern Israel Aerospace Industries, but after the Canadian Armed Forces ordered such radars in 2015, Rheinmetall Canada (a daughter company of Rheinmetall AG) obtained the right to assemble them and license production of many assemblies and elements. It also has the rights to export them.

Probably the purchase of radar equipment at Rheinmetall Canada, and not directly at the IAI, is associated with the systematic expansion of cooperation with the German group, initiated by the order for Lynx KF41 infantry fighting vehicles ( Contract for Hungarian Lynxes ), which is also associated with the establishment of a Hungarian-German joint-stock company venture ( Hungary is the first user of the Lynx IFV? ).
Ez érdekes, hogy a lengyelek sejtik mennyit rendeltünk. A 10db tüzérségi radarral együtt nem tűnik kevésnek? Vagy hazai összeszerelés, részegységgyártás esetén beugró megrendelés?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 415
113
"A SAMOC-ot jelenleg is több ország használja, a NATO rendszerekkel teljesen funkcionalitás mellett képes együttműködni, erről az ezt támogató szabványos üzenetformátumok és harcászati adatkapcsolatok gondoskodnak. A rendszer jól hozzáilleszthető a már meglévő, vagy a jövőben felépítendő struktúrákhoz, egy későbbi magyar földi telepítésű légvédelmi rendszer (GBAD) első, kulcsfontosságú építő eleme lehet."
forrás: https://www.portfolio.hu/uzlet/2018...delmi-raketavezetesi-rendszert-telepit-308549
Hja amit írtam, az azért lett olyan rövid, mert annyira volt időm. A lengyelek tényleg használják. SDP-20 néven fut a Pitradwar csinálta meg. Gyakorlatilag a régi technika mellé telepítik. Az ő jeleiket direktbem küldi be a SAMOC központba.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Én még mindig nem vetem el egy Globaleye beszerzést sem. Persze majd egyszer valamikor mert főleg a korábbiakhoz képest brutális összegek mennek most haderőfejlesztésre és nyilván lesz olyan költség, ami nem lett előre kalkulálva. S prioritásban még mindig nem ez az első, nem is lesz jó ideig. De ha pár éve valaki komolyan felvetette, hogy itt ilyen technika lesz, kinevette mindenki, meg csak az ábrándozás ment. Úgyhogy had jöjjön az a képesség is majd egyszer.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A Csehek 8db -ot vesznek kb. 2 milliárd forintért,a Magyar deal-t 40 milliárdra mondják...!Létezik?
 
K

kamm

Guest
legyen meg a lengyel cikk is
https://zbiam.pl/wegry-kupuja-izraelskie-radary-w-kanadzie/
A lényeg, német-magyar együttműködés ez:
According to unofficial information, the order includes approx. 10 systems in two variants (M-MMR and F-MMR), differing in, among others, antenna size and spatial characteristics.

The E / LM-2084 is a well-known system of the Israeli concern Israel Aerospace Industries, but after the Canadian Armed Forces ordered such radars in 2015, Rheinmetall Canada (a daughter company of Rheinmetall AG) obtained the right to assemble them and license production of many assemblies and elements. It also has the rights to export them.

Probably the purchase of radar equipment at Rheinmetall Canada, and not directly at the IAI, is associated with the systematic expansion of cooperation with the German group, initiated by the order for Lynx KF41 infantry fighting vehicles ( Contract for Hungarian Lynxes ), which is also associated with the establishment of a Hungarian-German joint-stock company venture ( Hungary is the first user of the Lynx IFV? ).

Ez érdekes, hogy a lengyelek sejtik mennyit rendeltünk. A 10db tüzérségi radarral együtt nem tűnik kevésnek? Vagy hazai összeszerelés, részegységgyártás esetén beugró megrendelés?

Azt írja 'approx." Szerintem ez csak egy légből kapott tipp. Ha tudnának valamit akkor konkrét számot tudnának.

Pontosan. Eleve hülyeség a tippjuk is, meg azt sem ertik, hogy nekunk tobb kell, mint a cseheknek, szerintem csak a csehrk szamahoz hozzaadtak kettot a ket tuzerosztalynak es annyi. :)

A Csehek 8db -ot vesznek kb. 2 milliárd forintért,a Magyar deal-t 40 milliárdra mondják...!Létezik?

?
A csehek $125M vettek nyolcat, az cirka 37 milliard HUF - mi a kerdesed...?

FYI ugy latom $15-20M kozott mozog az atlagar rendszerenkent, aminel a magyar rendeles olcsobbra fog kijonni, ha kozben betelepul a gyartasuk is...