Ezek szerint, akkor vasúti hidak nem érnek semmit, amikor azon is mozog komoly anyagmennyiség...?
A Kárpát-medencén belül minden távolság olyan kicsi, hogy nincs semmilyen háborús létjogosultsága a vasúti szállításnak. A hadsereget teljesen közúton kell ellátni, de ezt már az ezredfordulón kimondták.
Ráadásul annak is van legalább 3 hídja te ökör. A Megyeri, és délen az átkeléshez kettő kell, mert két ága van a Dunának.
Csak a déli Nagydunahídról van szó. Az északi nem közelíthető meg nyugatról autópályán, míg a Csepel-sziget legrosszabb esetben is elhadgyható féltucat hídon keresztül!
Ha szerinted Bp-n csak a hidak érnek valamit, akkor nettó kretén vagy. A Bp. környéki települések vízellátása szerinted honnan van megoldva részben...?
Vagy milyen humanitárius katasztrófát okozna az, ha nem lenne se áram, se víz, se semmi közszolgáltatás, mert szétlövik azokat?*
A román légierőnek arra alig lesz kapacitása, hogy a legfontosabb katonai céljainkat támadni tudja, nem fog az értéktelen civil célpontokat támadni, míg az ukrán teljesen esélytelen bármire a Gripenjeinkkel szemben! Legyünk már realisták, még a második világháborúban se bombáztak vízműveket! Talán egyszer nyúltak hozzá egyáltalán, amikor a Ruhr-katlanban az amerikaiak poénból leállítottak valami nagy szennyvízátemelőt, hadd fulladjanak a németek szarba Kölnben (persze nem fulladtak).
Hát a Bp környéki gázátadók szétlövése az mi lenne?
Hol érdekli az a harcoló magyar haderőt? Ja, sehol.
Pontosan olyan vérostoba volt ez a komment, mint amikor kitaláltad, hogy egy pocsolya Tisza tóért az ország lakosságából több százezret lakoltassanak ki.
Ha a fejlődésképtelenségnek lenne szobra, rólad kéne mintázni. A fix.
Meg sem próbáltál gondolkodni, csak nekiestél a billentyűzetnek. Akkor próbálom neked bölcsödész szinten elmagyarázni!
A védelmet a fenyegetés ellen építjük. A légvédelmet például a potenciális ukrán és román fenyegetés ellen elsősorban, másodsorban pedig (nyíltan kommunikálva ez az első) az oroszok ellen természetesen. Namost, nem vagy te hülye, vedd már számításba, hogy milyen fenyegetést jelent a román és ukrán légierő és rakétás tüzérség és az ellen milyen légvédelmet kell építeni!
Utánna megköszönöm, amikor önkritikát gyakorolsz!
*A szomorú igazság az amúgy, hogy a kritikus civil infrát gyakorlatilag lehetetlen megvédeni.
Lényegében a hagyományos fegyverekkel történő elrettentés korszakában vagyunk lassan.
A magyar civil infrastruktúrát semmi nem fenyegeti a terroristákat leszámítva. De még azon belül is nagyobb esélye van egy teherautós vagy késes ámokfutásnak, mint egy célzott csapásnak az elektromos hálózatra mondjuk. Nincs értelme se azzal számolnunk, hogy majd a románnak lesz kapacitása a Z26-ban felépített magyar haderővel vívott harc esetén civil célokat támadni hazánkban!
Mert attól, hogy egyik ország nem tudja megszállni a másikat arra még kis országok is képesek, hogy olyan károkat okozzon a másik országban, hogy annak termelő képessége és gazdasága megzuhanjon. Lényegében fegyverekkel vívott gazdasági hadviselés kapuja ez. A szomszéd ország lenyom? Sebaj. Szétkapom 3 db nagy trafóállomását, a fő erőműnél, a gázkeresztező kapacitást és néhány nagyobb közművet és mire pótolják az éves GDP hatalmas -%, álá COVID. Aztán ebből lehet visszajönni. Valahogy.
Nem rémlik a szaúdi finomító elleni támadás? Az pontosan ennek a nyitánya volt.
Félelmetes jövőkép ez...
A karabahi háborúban az örmények semmilyen eredményt nem tudtak Scuddal és Iszkanderrel felmutatni az azeriek ellen, a leghatásosabb eszközük a 300mm-es rakétasorozatvető lőszere volt, amivel néhány tucat civilt megöltek. Ez a hagyományos, hidegháborús színvonal, amit mondjuk az ukrán fenyegetés jelent. A román Himars ehhez képest űrtechnológia, de olyan kevés lesz, hogy jó esetben a legfontosabb katonai célokra lesz elhasználva. Azokat kell védeni és nem hidegháborús elképzeléseket dédelgetni totális légvédelmi ernyőkről és minden kiskert megvédéséről!
Legközelebb tényleg gondolkodj, mielőtt leírsz valamit, mert ezt amúgy te is tudod és simán érted!