[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Egyrészt egy ilyen felsorolás semmit sem ér az egyes alakulatok mellé rendelt létszámok és feladatok nélkül, másrészt azt még értem, hogy mondjuk a MH Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központ miért maradt ki a vastagításból, de, hogy az MH 43. miért azt nem. Hacsak nem csupa rambó rohangál a seregben akik mindenféle információ nélkül is képesek egyszál magukban lenyomni a rohamozó ellent. Mint a szovjet filmekben.

Akkor segitek neked is (meg a kicsit lassu Negannak ill. az osszes lajolonak, aki meg mindig nem erti): mert a konferenciakozpontos szemelyzet nem harcolo egyseg. Olvasd el ujra, mit irtam. Nem azt neztem, melyik kell a mukodeshez - feltetelezem, mindegyik -, hanem melyik alkalmas frontharcra.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 358
113
Ahogy én kiveszem a kommentekből a legtöbb embert valahol az zavarja, hogy a harcoló és a nem harcoló alakulatok aránya az összlétszámhoz nem harmonizál a fejekben kialakult elképzelésekkel.
Azt kellene elsősorban felfogni és elfogadni, hogy a modern hadsereg már nem ugyanaz, mint a tömeghadseregek voltak. A "kis létszámú", jól képzett, professzionális hadsereg már nem a régifajta húsdaráló jellegű, hanem az okosan harcoló, a technikára intenzíven támaszkodó hadsereg. Ez a profil egy szintén professzionális és igen széles spektrumú támogató hátteret kíván meg, amit pont a sokrétűsége és sokirányú specializáltsága miatt nem lehet 1:1 aránnyal elképzelni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Ahogy én kiveszem a kommentekből a legtöbb embert valahol az zavarja, hogy a harcoló és a nem harcoló alakulatok aránya az összlétszámhoz nem harmonizál a fejekben kialakult elképzelésekkel.
Azt kellene elsősorban felfogni és elfogadni, hogy a modern hadsereg már nem ugyanaz, mint a tömeghadseregek voltak. A "kis létszámú", jól képzett, professzionális hadsereg már nem a régifajta húsdaráló jellegű, hanem az okosan harcoló, a technikára intenzíven támaszkodó hadsereg. Ez a profil egy szintén professzionális és igen széles spektrumú támogató hátteret kíván meg, amit pont a sokrétűsége és sokirányú specializáltsága miatt nem lehet 1:1 aránnyal elképzelni.

Még 1:3 aránnyal is necces(harcoló/nem harcoló).
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 485
113
A nem harcoló részhez való jelentkezés egyébként mennyire kielégítő, ha a harcolót sem tudják feltölteni?
 
K

kamm

Guest
Ahogy én kiveszem a kommentekből a legtöbb embert valahol az zavarja, hogy a harcoló és a nem harcoló alakulatok aránya az összlétszámhoz nem harmonizál a fejekben kialakult elképzelésekkel.

Engem az arany csak azert zavar, mert ugy tunik, max 4,000-6,000 a napi szinten frontharcra alkalmas letszam? Ha igaz, ez szamomra total nonszensz (meg jobban, mint a MNH 110 ezres letszama volt.)

Egy ~10 millios orszagnak legyen minimum 10-15 ezer fo, harcra barmelyik pillanatban alkalmas hadserege, ez ugye 3-4 normalisan feltoltott dandar, ami nem nagy dolog.
Persze, nem ma, eloszor jon a gear, utana a penzemeles, ertjuk...

Azt kellene elsősorban felfogni és elfogadni, hogy a modern hadsereg már nem ugyanaz, mint a tömeghadseregek voltak. A "kis létszámú", jól képzett, professzionális hadsereg már nem a régifajta húsdaráló jellegű, hanem az okosan harcoló, a technikára intenzíven támaszkodó hadsereg. Ez a profil egy szintén professzionális és igen széles spektrumú támogató hátteret kíván meg, amit pont a sokrétűsége és sokirányú specializáltsága miatt nem lehet 1:1 aránnyal elképzelni.

Hat ez pont az ellenkezoje, ezt ~25 ev informatikai tapasztal alapjan mondom, a technologia tipikusan kivaltja az extra kiszolgalo letszamot meg civil teruleteken is - helyettuk valoban jon IT staff, de korantsem azonos letszamban pl egy 50-60 fos ceget 2-3 fo IT siman el kell hogy vigyen.

Azaz ha 1:2 aranyt is veszek, akkor mondjuk egy 40-50 ezer fos letszamu, technologiailag fejlett hadseregben azert 15 ezer of aktiv, harcra kesz katona teljesen realis elvaras.
Ertem, hogy ido lesz eljutni, de ha nem fogalmazzuk meg az elvarast, akkor sosem jutunk el oda...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Engem az arany csak azert zavar, mert ugy tunik, max 4,000-6,000 a napi szinten frontharcra alkalmas letszam? Ha igaz, ez szamomra total nonszensz (meg jobban, mint a MNH 110 ezres letszama volt.)

Egy ~10 millios orszagnak legyen minimum 10-15 ezer fo, harcra barmelyik pillanatban alkalmas hadserege, ez ugye 3-4 normalisan feltoltott dandar, ami nem nagy dolog.
Persze, nem ma, eloszor jon a gear, utana a penzemeles, ertjuk...



Hat ez pont az ellenkezoje, ezt ~25 ev informatikai tapasztal alapjan mondom, a technologia tipikusan kivaltja az extra kiszolgalo letszamot meg civil teruleteken is - helyettuk valoban jon IT staff, de korantsem azonos letszamban pl egy 50-60 fos ceget 2-3 fo IT siman el kell hogy vigyen.

Azaz ha 1:2 aranyt is veszek, akkor mondjuk egy 40-50 ezer fos letszamu, technologiailag fejlett hadseregben azert 15 ezer of aktiv, harcra kesz katona teljesen realis elvaras.
Ertem, hogy ido lesz eljutni, de ha nem fogalmazzuk meg az elvarast, akkor sosem jutunk el oda...

Szóval az egész világ hülye és csak te vagy helikopter?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
En meg elmagyaraztam, miert nem szabadna annyi lenni. Te meg nem erted, miert es nagykepuskodni probalsz.
Mondom, kerdezz batran.

Az eszedbe sem jut,hogy a haború nem áll meg attól,hogy kiesnek ezek a számítástechnikai rendszerek?Vagy akkor mit csinálsz az alulméretezett logisztikával meg kiszolgáló állománnyal?Megszakadnak?Vagy csak simán elpusztul a fél sereg a szűklátókörűség miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
K

kamm

Guest
Az eszedbe sem jut,hogy a haború nem áll meg attól,hogy kiesnek ezek a számítástechnikai rendszerek?Vagy akkor mit csinálsz az alulméretezett logisztikával meg kiszolgáló állománnyal?Megszakadnak?Vagy csak simán elpusztul a fél sereg a szűklátókörűség miatt.

Amint feljebb irtam, 40-50 ezres seregtol varok el 15 ezres harci letszamot - te mi a banatrol magyarazol? :D
 
K

kamm

Guest
Látom feleslegesen beszélek,hagyjuk is.

Mondom, kerdezz es akkor van mirol beszelni, mert te meg egy epkezlab ervet nem tudtal hozni arra, hogy az 1:3 egy modern hadseregnel miert nem eleg, mitol kellene 1:5 mint 1985-ben. Marmint par vicces kozhelyen kivul, mint "kiesnek ezek a számítástechnikai rendszerek" avagy "alulméretezett logisztikával meg kiszolgáló állománnyal", ami kulonosen szorakoztato ugy, hogy a mondat eleje az volt, hogy a "haboru nem all meg attol"... az megvan, hogy ezt arra hoztad fel ervnek, hogy te aranyosan kevesebb harcolo alakulatot akarsz, ugye? :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Mondom, kerdezz es akkor van mirol beszelni, mert te meg egy epkezlab ervet nem tudtal hozni arra, hogy az 1:3 egy modern hadseregnel miert nem eleg, mitol kellene 1:5 mint 1985-ben. Marmint par vicces kozhelyen kivul, mint "kiesnek ezek a számítástechnikai rendszerek" avagy "alulméretezett logisztikával meg kiszolgáló állománnyal", ami kulonosen szorakoztato ugy, hogy a mondat eleje az volt, hogy a "haboru nem all meg attol"... az megvan, hogy ezt arra hoztad fel ervnek, hogy te aranyosan kevesebb harcolo alakulatot akarsz, ugye? :D

Mi a vélemenyed az EW csapatokról?85-ben fel annyi sem volt mint ami most kell.Mi a véleményed a kiber csaptokról?85-ben egyáltalan nem voltak...
Ezen kívül ott van meg amit már mondtam csak nem vagy hajlandó emlékezni rá.

Mint mondtam az egész világ hülye csak te vagy helikopter.