[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
30 000 fo harcoló?

Nem. A terv ugye hosszabb távon 30.000 fő + 20.000 fő (10K + 10K ÖMT és ÖTT - persze ahogy sikerül) tartalékos. A 30.000 -ben minden benne van: minisztérium, Honvéd Kórház, vízfej, a HM EI és Currus elméletileg nem, de akár ;), rakás "Excel-huszár" és az operatív állomány. Meg akár bárki aki a "környéken kóvályog" ...

Namost ez most kb. 24.000 fő (ebből kb. 7.000 fő operatív állomány, azaz akiknek nagyjából "katona alakja" van). Ez a 30.000 fő nem egy elrugaszkodott terv azért hosszú távon ...
 
K

kamm

Guest
Nem. A terv ugye hosszabb távon 30.000 fő + 20.000 fő (10K + 10K ÖMT és ÖTT - persze ahogy sikerül) tartalékos. A 30.000 -ben minden benne van: minisztérium, Honvéd Kórház, vízfej, a HM EI és Currus elméletileg nem, de akár ;), rakás "Excel-huszár" és az operatív állomány. Meg akár bárki aki a "környéken kóvályog" ...

Namost ez most kb. 24.000 fő (ebből kb. 7.000 fő operatív állomány, azaz akiknek nagyjából "katona alakja" van). Ez a 30.000 fő nem egy elrugaszkodott terv azért hosszú távon ...

Ez az arany hajmereszto, egy ilyen kis hadseregre.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ez az arany hajmereszto, egy ilyen kis hadseregre.

Tulajdonképpen nem feltétlenül. Ugyanis ez jelentős részben mindössze "játék a számokkal" - azaz a kérdés az, hogy mit számolunk és mit nem bele az MH létszámába. Persze azt értem, hogy félrevezető lehet itt-ott kicsit az "átlagember" számára akiben esetleg olyan kép alakul ki, hogy 24.000 fő "kalasnyikovos" meg "tankos" meg "repülős" van. Nos nem ... :)

Ezen létszám jelentős részére természetesen akkor is szükség van, ha beleszámoljuk Őket az MH -ba - meg akkor is, ha nem. Gondoljunk bele, hogy minisztériumra meg Honvéd Kórházra is szükség van. Egyes helyeken esetleg kellene "igazítani" a számokon illetve arányokon, de ennyi. Persze a vízfejen meg a "Excel-huszár" -ok számán esetleg nagyobbat is lehetne vágni ... Az utóbbi kapcsán van is némi előrelépés hallomás alapján. Például húgomékhoz (önkormányzat) került egy fiatal volt-százados (katona) hölgy, aki talán fegyvert nem látott életében, de aránylag jó exceles, meg patent makrókat is tud írni (húgom is, de Ő ugye soha életében nem volt katona) ... :) Namost ezen a részén segíthet esetleg némi egységesítés, meg "digitalizáció" ...

Engem inkább az a része szokott zavarni egy kicsit itt a fórumon, amikor jönnek az akár alegység szintig bontott "haderőtervek" és szumma-szummárom kijön a végére 35-36.000 fő harcoló létszám a regulárisokhoz ... :) Ott azért szólni szoktam, hogy persze várható létszám emelkedés, de nem lesz 5X emelés a "harcoló" állomány létszámát tekintve. Persze az állománytábla kiigazítása és a kor követelményeinek követése szükséges lenne - erre ugye a közelmúltban voltak is kísérletek, ami ugye jól megkeverte a HTKA életét is. Az sem mellékes persze, hogy a papíron szereplő számok (és arányok) a gyakorlatban hogy fognak alakulni illetve ami hasonlóan fontos lesz, hogy a minőségi mutatókat (fizikai- és egyéb) is számba véve hogy fognak alakulni a dolgok ...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Nem. A terv ugye hosszabb távon 30.000 fő + 20.000 fő (10K + 10K ÖMT és ÖTT - persze ahogy sikerül) tartalékos. A 30.000 -ben minden benne van: minisztérium, Honvéd Kórház, vízfej, a HM EI és Currus elméletileg nem, de akár ;), rakás "Excel-huszár" és az operatív állomány. Meg akár bárki aki a "környéken kóvályog" ...

Namost ez most kb. 24.000 fő (ebből kb. 7.000 fő operatív állomány, azaz akiknek nagyjából "katona alakja" van). Ez a 30.000 fő nem egy elrugaszkodott terv azért hosszú távon ...
Nem!
A 30.000+20.000 az a Magyar Honvédség tervezett létszáma. A 2% GDP arányos költségvetési terv ugyan a teljes HM-re érvényes, de a Honvédség jelenleg sokkal kisebb létszámmal üzemel. Nem vagyok benne biztos, hogy túllépi a 20000-et. (bár talán az utóbbi 1-2 év emelkedése miatt talán már igen). A HM jelenlegi keretszáma állás szinten 22.068 fő (2020-as költségvetés).
A HM EI és más hasonló cégek most kerültek ki a HM alól és ezáltal HM költségvetési számaiból.
Hogy mi számít operatívnak, az meg nézőpont kérdése. Az biztos, hogy jóval több mint 7000.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Ez az arany hajmereszto, egy ilyen kis hadseregre.
Inkább ezt böngészd végig!
Messze nincsenek feltöltve az alakulatok (egyes helyeken nagyon messze) de ebből talán kicsit tisztább lesz a kép.
Vannak bizonyos funkciók, amiket a Magyar Honvédségnek muszáj fenntartania. És pont emiatt a kis hadseregek méretében sokkal rosszabb az harcoló és a támogatók aránya.
Ezek felvesznek egy alap állományt, de mivel ezek már működnek, ezért a bővülés őket nem fogja érinteni.
Ha elkezdik megemelni a létszámot, akkor azok törvényszerűen az operatív egységeknél fognak főleg jelentkezni.
 
K

kamm

Guest
Inkább ezt böngészd végig!
Messze nincsenek feltöltve az alakulatok (egyes helyeken nagyon messze) de ebből talán kicsit tisztább lesz a kép.
Vannak bizonyos funkciók, amiket a Magyar Honvédségnek muszáj fenntartania. És pont emiatt a kis hadseregek méretében sokkal rosszabb az harcoló és a támogatók aránya.
Ezek felvesznek egy alap állományt, de mivel ezek már működnek, ezért a bővülés őket nem fogja érinteni.
Ha elkezdik megemelni a létszámot, akkor azok törvényszerűen az operatív egységeknél fognak főleg jelentkezni.

A linkedrol - vastagitottam, amit szerintem barmifele konkret harcra be lehet fogni, mennyit tevedek?

− MH Katonai Képviselő Hivatala;
− MH Nemzeti Katonai Képviselet;
− MH Nemzeti Összekötő Képviselet;
− MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár;
− MH Katonai Rendészeti Központ;
− MH Geoinformációs Szolgálat;
− MH Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központ;
− MH Logisztikai Központ;
− MH Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság;
− MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság;
− MH Altiszti Akadémia;
− MH Ludovika Zászlóalj;
MH 25. Klapka György Lövészdandár;
− MH 5. Bocskai István Lövészdandár;
− MH 24. Bornemissza Gergely Felderítő Ezred;
− MH 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár;
− MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred;
− MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj;

− MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred;
− MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred;
− MH Görgei Artúr Vegyivédelmi Információs Központ;
− MH Légi Vezetési és Irányítási Központ;
MH Pápa Bázisrepülőtér;
MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis;
− MH 86. Szolnok Helikopter Bázis;
− MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred;
− MH 54. Veszprém Radarezred;

− MH Civil-katonai Együttműködési és Lélektani Műveleti Központ;
MH 1. Honvéd Tűzszerész- és Hadihajós Ezred;
− MH Modernizációs Intézet.
Engem kulonposebben nem erdekelnek a non-combatant alegysegek, engem mindossze az erdekel, hogy legyen legalabb 20 ezer konkretan harckepes katona, az sem erdekel, ha ennek az ara 40 ezer fapuskas lesz mellettuk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
A linkedrol - vastagitottam, amit szerintem barmifele konkret harcra be lehet fogni, mennyit tevedek?

− MH Katonai Képviselő Hivatala;
− MH Nemzeti Katonai Képviselet;
− MH Nemzeti Összekötő Képviselet;
− MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár;
− MH Katonai Rendészeti Központ;
− MH Geoinformációs Szolgálat;
− MH Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központ;
− MH Logisztikai Központ;
− MH Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság;
− MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság;
− MH Altiszti Akadémia;
− MH Ludovika Zászlóalj;
MH 25. Klapka György Lövészdandár;
− MH 5. Bocskai István Lövészdandár;
− MH 24. Bornemissza Gergely Felderítő Ezred;
− MH 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár;
− MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred;
− MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj;

− MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred;
− MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred;
− MH Görgei Artúr Vegyivédelmi Információs Központ;
− MH Légi Vezetési és Irányítási Központ;
MH Pápa Bázisrepülőtér;
MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis;
− MH 86. Szolnok Helikopter Bázis;
− MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred;
− MH 54. Veszprém Radarezred;

− MH Civil-katonai Együttműködési és Lélektani Műveleti Központ;
MH 1. Honvéd Tűzszerész- és Hadihajós Ezred;
− MH Modernizációs Intézet.
Engem kulonposebben nem erdekelnek a non-combatant alegysegek, engem mindossze az erdekel, hogy legyen legalabb 20 ezer konkretan harckepes katona, az sem erdekel, ha ennek az ara 40 ezer fapuskas lesz mellettuk.
Sokat tévedsz.Ellátó alakulatok nélkül sehova nem megy a sereg.Sőt,nem is létezhet a sereg.Harcirányitás nélkül meg csak össze vissza kobászol....Felderités-hirszerzés megint csak kell a harchoz,ha hatékonyan akarsz harcolni.Hadkiegészitésre,toborzásra-kiképzésre is szükség van,hogy legyen egyáltalán,ki harcol.....Ettől függetlenűl igen rossz arány,hogy a seregnek csak harmada a tényleges hadrakelő sereg.Még rosszabb,hogy nem is tudjuk,hogy mégis mit takar az a cirka 7000fős "operativ/végrehajtó" állomány?Az én értelmezésemben példul ehez hozzá tartozik a logisztikai ezred is.
De ez az a pont,ahol az én tudományom elfogyott.Ide egy a katonasághoz is értő rendszerszervező tudománya kell(ene).De az laikus szemmel is jol látható,hogy valami nagyon nem gömbölyű a mi szervezeti rendszerünkben.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Sokat tévedsz.Ellátó alakulatok nélkül sehova nem megy a sereg.Sőt,nem is létezhet a sereg.Harcirányitás nélkül meg csak össze vissza kobászol....Felderités-hirszerzés megint csak kell a harchoz,ha hatékonyan akarsz harcolni.Hadkiegészitésre,toborzásra-kiképzésre is szükség van,hogy legyen egyáltalán,ki harcol.....Ettől függetlenűl igen rossz arány,hogy a seregnek csak harmada a tényleges hadrakelő sereg.Még rosszabb,hogy nem is tudjuk,hogy mégis mit takar az a cirka 7000fős "operativ/végrehajtó" állomány?Az én értelmezésemben példul ehez hozzá tartozik a logisztikai ezred is.
De ez az a pont,ahol az én tudományom elfogyott.Ide egy a katonasághoz is értő rendszerszervező tudománya kell(ene).De az laikus szemmel is jol látható,hogy valami nagyon nem gömbölyű a mi szervezeti rendszerünkben.
Másik - fejlesztős - topic!
 
K

kamm

Guest
Sokat tévedsz.Ellátó alakulatok nélkül sehova nem megy a sereg.Sőt,nem is létezhet a sereg.Harcirányitás nélkül meg csak össze vissza kobászol....Felderités-hirszerzés megint csak kell a harchoz,ha hatékonyan akarsz harcolni.Hadkiegészitésre,toborzásra-kiképzésre is szükség van,hogy legyen egyáltalán,ki harcol.....Ettől függetlenűl igen rossz arány,hogy a seregnek csak harmada a tényleges hadrakelő sereg.Még rosszabb,hogy nem is tudjuk,hogy mégis mit takar az a cirka 7000fős "operativ/végrehajtó" állomány?Az én értelmezésemben példul ehez hozzá tartozik a logisztikai ezred is.
De ez az a pont,ahol az én tudományom elfogyott.Ide egy a katonasághoz is értő rendszerszervező tudománya kell(ene).De az laikus szemmel is jol látható,hogy valami nagyon nem gömbölyű a mi szervezeti rendszerünkben.

Ezt a sok demagog zagyvasagot... te meg azt sem erted, mit irtam.
Nem csoda, hogy ugyanazokat a zoldsegeket szajkozod evek ota, minden valasz dacara...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ezt a sok demagog zagyvasagot... te meg azt sem erted, mit irtam.
Nem csoda, hogy ugyanazokat a zoldsegeket szajkozod evek ota, minden valasz dacara...
Hát,szépöcsém,valójában Te vagy egy fogalmatlan demagog,csak azt hiszed,hogy nem.Egy hadrakelt seregnek kb a fele végez tényleges,szorosan vett konkrét harctevékenységet.A többi arra kell,hogy kiszolgálja és támogassa őket.De e nélkül a kiszolgálás és támogatás nélkül a konkrét harcot végző rész nem tud harcolni.
Hogy konkretizáljuk a rovathoz.Hk sehova nem megy,ha egy tartálykocsi nem hoz neki üzemanyagot.Semmit nem lő szét,ha egy másik teherautó nem hoz neki lőszert.Nem lesz ki kezelje,ha a legénység nem kap enni és innivalót.Bonyorult gépként hamar lerobban,ha a szerelők nem tartják karban.Minden terepjáró képessége dacára szüksége van múszaki utászokra,akik segitik a mozgását.Múszaki terepfelderitőkre,kik felmérik,hogy merre mehet,és merre nem.Ésigytováb-ésigytovább.....
 
K

kamm

Guest
Hát,szépöcsém,valójában Te vagy egy fogalmatlan demagog,csak azt hiszed,hogy nem.Egy hadrakelt seregnek kb a fele végez tényleges,szorosan vett konkrét harctevékenységet.A többi arra kell,hogy kiszolgálja és támogassa őket.De e nélkül a kiszolgálás és támogatás nélkül a konkrét harcot végző rész nem tud harcolni.
Hogy konkretizáljuk a rovathoz.Hk sehova nem megy,ha egy tartálykocsi nem hoz neki üzemanyagot.Semmit nem lő szét,ha egy másik teherautó nem hoz neki lőszert.Nem lesz ki kezelje,ha a legénység nem kap enni és innivalót.Bonyorult gépként hamar lerobban,ha a szerelők nem tartják karban.Minden terepjáró képessége dacára szüksége van múszaki utászokra,akik segitik a mozgását.Múszaki terepfelderitőkre,kik felmérik,hogy merre mehet,és merre nem.Ésigytováb-ésigytovább.....

Es meg mindig nem érted, nagyon kemény. :D

Öreg, sajat magaddal vitazol, nem is erről volt szo.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Es meg mindig nem érted, nagyon kemény. :D

Öreg, sajat magaddal vitazol, nem is erről volt szo.
Nem számolsz olyan egységeket a hadrakelt sereghez,amik nélkül nincs szorosanvett operativ harcoló sereg.Ennyire szerettem volna rámutatni.
Megbocsájs,de a hányveti nagyképüség nem potolja a szerény tudást sem
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
A linkedrol - vastagitottam, amit szerintem barmifele konkret harcra be lehet fogni, mennyit tevedek?

− MH Katonai Képviselő Hivatala;
− MH Nemzeti Katonai Képviselet;
− MH Nemzeti Összekötő Képviselet;
− MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár;
− MH Katonai Rendészeti Központ;
− MH Geoinformációs Szolgálat;
− MH Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központ;
− MH Logisztikai Központ;
− MH Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság;
− MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság;
− MH Altiszti Akadémia;
− MH Ludovika Zászlóalj;
MH 25. Klapka György Lövészdandár;
− MH 5. Bocskai István Lövészdandár;
− MH 24. Bornemissza Gergely Felderítő Ezred;
− MH 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár;
− MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred;
− MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj;

− MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred;
− MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred;
− MH Görgei Artúr Vegyivédelmi Információs Központ;
− MH Légi Vezetési és Irányítási Központ;
MH Pápa Bázisrepülőtér;
MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis;
− MH 86. Szolnok Helikopter Bázis;
− MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred;
− MH 54. Veszprém Radarezred;

− MH Civil-katonai Együttműködési és Lélektani Műveleti Központ;
MH 1. Honvéd Tűzszerész- és Hadihajós Ezred;
− MH Modernizációs Intézet.
Engem kulonposebben nem erdekelnek a non-combatant alegysegek, engem mindossze az erdekel, hogy legyen legalabb 20 ezer konkretan harckepes katona, az sem erdekel, ha ennek az ara 40 ezer fapuskas lesz mellettuk.
Egyrészt egy ilyen felsorolás semmit sem ér az egyes alakulatok mellé rendelt létszámok és feladatok nélkül, másrészt azt még értem, hogy mondjuk a MH Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központ miért maradt ki a vastagításból, de, hogy az MH 43. miért azt nem. Hacsak nem csupa rambó rohangál a seregben akik mindenféle információ nélkül is képesek egyszál magukban lenyomni a rohamozó ellent. Mint a szovjet filmekben.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
6074321ccb581527a7fef8965abbcf1e.jpg

1fcd8e1fd4bb4735c445f4ca84dfd0f9.png

f623f45bbae4124839c9111bab3e541f.jpg

beadf8be4d5a03d1866d3d15b347ece7.jpg

253acfee912f787b66dd6d5d99591dcf.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Kár,hogy a szürke a valóságban nagyon nem ez az árnyalat,mert ez a festés ebben a formában mocskosul jól néz ki!
Pedig de, csak az antracitszürke egy ilyen szín. Keress rá a színkódjára!
Én nagyon bírom. Pont olyan, mint a türkiz, ami a környezetétől, valamint a megvilágítástól változtatja a szinérzetet.
Különben ha egy kicsit nyitott szemmel jársz, akkor észreveheted, hogy nagyon gyakran találkozhatsz antracit színnel.
Ha jobban megnézed az árnyékok nagy része nem fekete - napvilágnál - hanem inkább antracit színű.
Hogy a különböző digitális eszközökön milyen színt látsz bele, az nagyjából 4-5 dologtól függ.
Egyrészt a környezettől, a megvilágítástól, a digitális kamera színterétől, másrészt a képfeldolgozó szoftverben használt színtértől, és végül megjelenítő eszközöd (telefon, tablet, monitor) színterétől, valamint ezen eszköz korától.
A digitális konverziók során folyamatosan változik a szín.
A lényeg, hogy élőben mit látsz.