1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - rudi által indítva @ 2018. december 20..

Címkék:
  1. dudi

dudi Well-Known Member

Teljesen mind1 attól még ez a terminológia akkor is ha a fejünk tetejére állunk.Amúgy annyi logika van benne,hogy egy MBT képességeit tekintve közelebb áll a klasszikus közepes harckocsihoz mint a könnyűhöz vagy a nehézhez.

Mi az,hogy aT-54 a maga kategóriájában közepes volt?Nincs közepes MBT meg Nehéz MBT...

Ne nevettesd már ki magad,hogy az bármilyen módon meghatározó,hogy melyik tudja ütközéssel megsemmisíteni a másikat.Ez akkora marhaság,hogy az valami elképzelhetetlen.

Egyébként az MBT-vel is okoskodhatunk de ettől még a világon az MBT indenhol ugyan azt jelenti,nincs különbség a T-90SM meg a Leopard 2A7 közt mind a kettő ugyan olyan MBT.

Loken and honved like this.
  2. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

3. Veér István

Veér István Well-Known Member

A közepes kategóriában közepes volt :)

dudi likes this.
  4. blogen

blogen Well-Known Member

Nos, akkor ennyit a rejtőszín miatt picsogásról. Ez tökéletesen passzol a magyar tájba! Külön felhívnám a figyelmet az utolsó két képre a csalitosban, ahol a tank kékesfeketéje a talajjal és árnyékolt részekkel olvad össze, míg világosbarnája a lombozaton átszűrődő napfénytől megvilágított részekkel, míg nyílt terepen a világos részek az erdős-bozótos foltok ritkásaiban látható távolabbi mezőkre a zöld és feketék pedig ezekre a fás, bozótos részekre rímelnek

[​IMG] [​IMG]

alfa74, Loken, AGRESSOR88 and 19 others like this.
  5. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

És itt?

Szerintem pont, hogy feltűnő a sárga, akkor is ha egyébként én is a világosabb színek híve vagyok. Az a sárga nem homok szín, ez látszik is.

antigonosz and Firga bácsi like this.
  6. szaboj

szaboj Active Member

A mi Leopárdjaink festése mégiscsak fasza. Pont.

7. mindenen kívül

Ezt sem mondanám úgy, hogy milyen faszán beolvad.
    Ami segít, az a sár és a homok.

antigonosz likes this.
  8. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Hogy is szoktak mondani?
    Kenjek be sarral es kesz

9. Firga bácsi

Firga bácsi Well-Known Member

Nagyon sok sár kell még rá, hogy beolvadjon a környezetébe. Majd a katonák ügyesen lekenik olajjal, az megfogja rajt a port, aztán sose látjuk többet a képeken a tankokat. :)
    Azt se hisszük el, hogy kint voltak a gyaktéren...

fedett_mókus and anonim999 like this.
  10. Szittya

Szittya Well-Known Member

Szerintem itt sem rossz csak kozelrol nezed :) durva lenne ha 5 m rol nem latnad :) adok egy tippet alj fel a szekbol lepj hatra es ugy nezd a monitort.

alfa74 and pöcshuszár like this.
  11. Szittya

Kicsit tavolabbrol nezve itt pont a poros futogorgog latszodnak jobban./es nem a viszonylag tiszta torony./probald ki./lokd hatra magad a szekkel ha gurulos./

12. mindenen kívül

Az anyja mindenit, igazat vad! A szomszéd tízemeletes mögül már egyáltalán nem láttam. o_O
    Közben a képernyővédő is bekapcsolt mire visszagyalogoltam a lakásba. Abszolút nem látni, ..... de tényleg.
    :oops:

13. Szittya

Nekem eleg volt hozza a taplettel csak kinyuljtanom a kezem.

14. megazez

megazez Well-Known Member

És beraksz egy kis utómunkával feljavított, a harckocsit kiemelni szándékozó képet.

arcas and Blitz97 like this.
  15. dkes

dkes Well-Known Member

Ezt most miért mondod? A csaj egész jól beolvad az égháttérbe ... ;) Mindenhol működik a camo - lent(földes-alváz) / középen(lombkorona-torony) / fent(hölgy-égháttér) (!!) ...

Úgy egyébként tartom, hogy ez a camo majd az Alföld homokkal szagatott aljnövényzetes puszta jellegű világába fog tökéletesen beolvadni ...

16. borisz

borisz Well-Known Member

Amúgy most kajak azon rugóztok, hogy 5 méterről fényes nappal lehet látni egy harckocsit?

fulcrum11, zeal, Denomation and 11 others like this.
  17. aquarell

aquarell Well-Known Member

Barátnö megkocsikáztatása?

18. Zapp Brannigan

Zapp Brannigan Well-Known Member

Ez a camo nem csak a rejtőzködést szolgálja, hanem a kontúrok megbontását. Vizuálisan Távolról így valamivel nehezebb megállapítani, hogy merre is néz a tank.

19. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

20. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása