1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - rudi által indítva @ 2018. december 20..

Címkék:
  1. dudi

dudi Well-Known Member

Ja hogy elbeszélünk egymas mellett.Semmit nem találtam az A7-esek hőkamerájáról...De lehet,hogy csak én vagyok béne!

2. Pogány

Pogány Well-Known Member

A német 384 db leendő a7v-ből 187 db fog rendelkezni attica hőképalkotóval, a többi nem. Nem lesznek teljesen egy szinten az állományuk darabjai.

zulu likes this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

Költségvetési okok gondolom. Később sem rakatják bele?

4. Pogány

Pogány Well-Known Member

A legutóbbi infó szerint amiben ezt olvastam, nem.

5. zulu

zulu Well-Known Member

Igen, elbeszéltünk. Az A7+-ban az Attica van
    https://www.armyrecognition.com/ger...ecifications_information_description.amp.html
    Ebben van 1-2 info:
    https://www.hensoldt.net/fileadmin/...icle_Optronics/VehicleOptronics_EN_144dpi.pdf

Mondanivalóm lényege, hogy a lengyel 6 milliós upgradebe nem fért bele a legkorszerűbb eszköz még abból sem amit egyébként cseréltek. A hazai ipar támogatása fontos csak.... na.
    Ua. a különbség a hőképalkotó generációk között mint a sima NVG generációk között? Azt egyszer itt a htka-n valaki már részletesen leírta.

Loken and dudi like this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Érdekes mondjuk a thermal sightok kb 1 millás áron futkosnak önmagukban is, de ennek így nem akkor sem látom az értelmét.

Pogány likes this.
  7. krisss

krisss Well-Known Member

Hát szerintem a hatótáv meg a hasonlók lehetnek itt is amik a különbséget adják.

Pogány likes this.
  8. Pogány

Pogány Well-Known Member

Én sem, de gazdasági szempontból ez 200 millió euró, ha azt számoljuk, hogy mennyi gépbe nem teszik bele.

9. krisss

krisss Well-Known Member

Gyanítom, ha előbb utóbb belekerül, ha kicsit megszalad a költségvetésük.

10. Pogány

Pogány Well-Known Member

Ez egy talán kategóriájú dolog. Lehet kihúzzák így velük az új mbt-ig. Persze ha nagyon gazdagok, belerakathatják akármikor.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Hát igen, ha úgy érzik, hogy nagyobb a biztonsági fenyegetés lehet bekerül addig.

Pogány likes this.
  12. Szittya

Szittya Well-Known Member

Szerintem akkor mar egy megmodernebb valtozat kerul/ne majd a vasakba...

Pogány likes this.
  13. krisss

krisss Well-Known Member

Az Atticánál? Hát nem tudom van-e olyanjuk, szerintem ennél újabbat már csak az újgenerációs gépbe tesznek.

14. Szittya

Szittya Well-Known Member

Meg nincs tudtommal de nem is most cserelnek le a maradekot... X ev mulva mire esedeks lenne a csere /egy megugrott koltsegvetes vagy forrosodo talaj folytan ahogy irtatok./ addigra mar elkepzelheto hogy lessz modernebb es akkor mar szerintem erdemesebb lenne azt beepoteni.

Pogány likes this.
  15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

16. Pogány

Pogány Well-Known Member

Spanyolok így tárolják, nem lesz semmi gond nálunk. :)

endre, Loken, BJani and 1 other person like this.
  17. Pogány

Pogány Well-Known Member

Most így jobban megnézve a képet, érdekes a kétféle kialakítású löveg. A közelebbi gépen a toronyhoz jóval közelebb esik a csövön a füstelszívó dobja, mint a másikon.Vagy a hátsón csak le lett oldva a dob és előretolva amíg karbantartanak?

BJani likes this.
  18. Pogány

Pogány Well-Known Member

Igazából egy konstrukcióra kellene a kmw-t ezzel kapcsolatban meggyőzni, hogy ők intézik a norvégoktól a gépek átvételét, intézik, hogy a norvégok bérelhessenek egy zlj a7v-t a következő pár évre a bundeswehrtől, így lesz védelmük és üzemeltetési tapasztalatuk és így nagyobb eséllyel vesznek majd később a7+-t és nem kacsintgatnak a k2 felé.

Ez így win-win lenne mindenkinek. Mi megkaphatnánk az olcsóbb upgradelt tankjainkat, a németek újabb biznisz elé nézhetnének, a norvégok jó átmenettel tudnának új tankra állni, a kmw-nek meg fizetne mindenki.

19. megazez

megazez Well-Known Member

Pontosan ahogy leírtad, látszik is, hogy előrébb van tolva és ott vékonyabb a cső.

Pogány likes this.
  20. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Ezen oldal megosztása