[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Ezt miből gondolod??

Én úgy emlékszek a KMW A6 szintig lazán tudja modernizálni.

Le van rajtuk hegesztve a torony oldalán a lőszeradogató ablak.

Az A0-A3 verziót jelez?

Igen. Ami eleve A4-nek készült, ott a tornyon nincs hegesztés, homogén a páncél lemez.
És pont emiatt lehet csak A6+-ig fejleszteni a jelenlegi A4-eseinket.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
És pont emiatt lehet csak A6+-ig fejleszteni a jelenlegi A4-eseinket.
Nem értem, miért vagytok úgy ràizgulva a lehegesztett lôszeradogató nyílàsra? Mit befolyàsol ez a fejlesztésben? A pàncélzatuk ami nem tartalmazza a 'D' elemeket, de ezen felül ugyanannyira A4-re lettek fejlesztve és ugyanannyira kellene kivàgni belôlük és új darabokat belerakni mint bàrmely A4 esetében.

Miért ne lehetne a lehegesztett nyílàs miatt kiemelni a lövegkezelô optikàjàt, APU-t kialakítani a törzs hàtsó részén, NBC szûrô + légkondícionàlót a torony hàtuljàra szerelni, BMS-t beszerelni, RCWs-t ràszerelni, DM-11 programozóegységet ugyanoda belerakni, mint eddig mindegyikbe? Miért ne lehetne az eredeti felfüggesztés helyére erôsebbet tenni, ha màr többszàzszor megtették, miért ne lehetne a nagyobb teherbíràst elérve ezzel, AMAP-pal borítani? Miért ne lehetne elôtte felnyitni a pàncélkazamatàkat, és az új 'E' elrendezést beletenni?

Szóval a lezàrt lôszeradagoló nyílàs ezeket miben akadàlyozza?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Nem értem, miért vagytok úgy ràizgulva a lehegesztett lôszeradogató nyílàsra? Mit befolyàsol ez a fejlesztésben? A pàncélzatuk ami nem tartalmazza a 'D' elemeket, de ezen felül ugyanannyira A4-re lettek fejlesztve és ugyanannyira kellene kivàgni belôlük és új darabokat belerakni mint bàrmely A4 esetében.

Miért ne lehetne a lehegesztett nyílàs miatt kiemelni a lövegkezelô optikàjàt, APU-t kialakítani a törzs hàtsó részén, NBC szûrô + légkondícionàlót a torony hàtuljàra szerelni, BMS-t beszerelni, RCWs-t ràszerelni, DM-11 programozóegységet ugyanoda belerakni, mint eddig mindegyikbe? Miért ne lehetne az eredeti felfüggesztés helyére erôsebbet tenni, ha màr többszàzszor megtették, miért ne lehetne a nagyobb teherbíràst elérve ezzel, AMAP-pal borítani? Miért ne lehetne elôtte felnyitni a pàncélkazamatàkat, és az új 'E' elrendezést beletenni?

Szóval a lezàrt lôszeradagoló nyílàs ezeket miben akadàlyozza?
Szerinted miért írtam A6+-t? o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
De ez miért A6+ lenne, bàr természetesen lehet így hívni, de lehetne A7-nek is simàn.
Nem mert a páncélzata nem tudja elérni az A7 szintjét. Azért A6+, mert amiket felsoroltál azokat mind kaphatná a vadiúj A7+-osainktól is, de felpáncélozni nem tudod arra a szintre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ha már nagyon az A4-ekkel akarunk foglalkozni, akkor véleményem szerint még kettőt kéne venni, hogy meglegyen a komplett század, modernizálásnak pedig a teknő és a torony páncélkitjeit érdemes csak feltenni rá. Elektronikai oldalról modern az A7-ekkel kompatibilis híradóeszközök és ha van rá mód, akkor a mostani modernizálás során a BW A6-osaiban lévő és feleslegessé váló PERI R17A2 megvétele és bépítése az amire van értelme pénzt költeni.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 140
93
Nem értem, miért vagytok úgy ràizgulva a lehegesztett lôszeradogató nyílàsra? Mit befolyàsol ez a fejlesztésben? A pàncélzatuk ami nem tartalmazza a 'D' elemeket, de ezen felül ugyanannyira A4-re lettek fejlesztve és ugyanannyira kellene kivàgni belôlük és új darabokat belerakni mint bàrmely A4 esetében.

Miért ne lehetne a lehegesztett nyílàs miatt kiemelni a lövegkezelô optikàjàt, APU-t kialakítani a törzs hàtsó részén, NBC szûrô + légkondícionàlót a torony hàtuljàra szerelni, BMS-t beszerelni, RCWs-t ràszerelni, DM-11 programozóegységet ugyanoda belerakni, mint eddig mindegyikbe? Miért ne lehetne az eredeti felfüggesztés helyére erôsebbet tenni, ha màr többszàzszor megtették, miért ne lehetne a nagyobb teherbíràst elérve ezzel, AMAP-pal borítani? Miért ne lehetne elôtte felnyitni a pàncélkazamatàkat, és az új 'E' elrendezést beletenni?

Szóval a lezàrt lôszeradagoló nyílàs ezeket miben akadàlyozza?
A választ már leírtam. Ha mindezt megcsinálod a végösszeg az új gyártású A7+ árát súrolja alúról és a végeredmény pl. védettség szempontjából nem hozza az A7+ szintjét. Akkor pedig már inkább az új vas.

A toronyba sűlyesztett optika kiemelésével a tetőre pl. soha nem is foglalkozott egyik gyártó upgrade csomagja sem, mert olyan mértékben hozzá kell nyúlni a torony szerkezetéhez, hogy egyszerűen a vevő számára pénzügyileg nem éri meg. Senki sem lenne hajlandó kifizetni az átalakítás árát.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
A választ már leírtam. Ha mindezt megcsinálod a végösszeg az új gyártású A7+ árát súrolja alúról és a végeredmény pl. védettség szempontjából nem hozza az A7+ szintjét. Akkor pedig már inkább az új vas.

A toronyba sűlyesztett optika kiemelésével a tetőre pl. soha nem is foglalkozott egyik gyártó upgrade csomagja sem, mert olyan mértékben hozzá kell nyúlni a torony szerkezetéhez, hogy egyszerűen a vevő számára pénzügyileg nem éri meg. Senki sem lenne hajlandó kifizetni az átalakítás árát.
Ezért preferálom a részlegeset hosszú ideje, mert akkor is elég jó gépet lehet kapni, de jóval olcsóbban. lásd a görög folyamatot. 570 millió eur/123 db hk upgrade. Nem A7V amit eredetileg terveztek, mert hát szokás szerint ment a nagy csinnadratta, mekkora ász lesz minden, aztán szokásos nyugati fejlettséggel szánalmasabbá tették a programot, de amit kapnak, az egyes elemeiben így is jobb lesz mint az A6HEL, pedig az egy elég jó gép. Ebbe kellene betársulnunk. Az Ukrajnába küldés elől kimentett A4-ekkel.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
165
468
63
A toronyba sűlyesztett optika kiemelésével a tetőre pl. soha nem is foglalkozott egyik gyártó upgrade csomagja sem, mert olyan mértékben hozzá kell nyúlni a torony szerkezetéhez, hogy egyszerűen a vevő számára pénzügyileg nem éri meg. Senki sem lenne hajlandó kifizetni az átalakítás árát.
Dehogynem, az A5-ök is régi A4-ekből lettek átalakítva. Csak akkor éri meg, ha a kompozit páncélt is cserére ítélik, másként hiába kellene elbarmolni a toronyfrontot. Hogy megéri e, az más kérdés. Amint az előttem szólók is említették, A6+-ig javítható fel a gép.
Nem tudom, mennyivel tud többet az A7 ennél, viszont van egy tippem. Nem a kompozit az, hiszen az cserélhető volna. Nem hinném, hogy méreteket változtattak volna rajta, pl fizikai vastagságot. Az én tippem, hogy az A6 és az A7 közötti különbség és az átalakíthatóság megakadályozója, hogy a teljes váza abból az újabb HHS anyagból készült, amiből a Puma, a Boxer és minden bizonnyal a Lynx is. Ez viszont kétlem, hogy lényegesen változtatná meg a páncélos védelmi képességeit. Maximum 10-30 mm közötti plusz RHAe-re gondolok szemből. Oldalról ennek töredékére.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and tarzaan

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Amíg nincs az első hk-osztályban legalább másfélszer annyi kiképzett személyzet, mint harckocsi, addig felesleges még egy hk. osztályt venni.

Azt hallottam, hogy jól állnak. Állítólag egy év alatt duplázták a tankosok számát, és ezerrel megy az átképzés. :)
Ezért várják a 2. HKZ megnyitását.
Jön a következő lépcső. :)
Jól nyomják.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Dehogynem, az A5-ök is régi A4-ekből lettek átalakítva. Csak akkor éri meg, ha a kompozit páncélt is cserére ítélik, másként hiába kellene elbarmolni a toronyfrontot. Hogy megéri e, az más kérdés. Amint az előttem szólók is említették, A6+-ig javítható fel a gép.
Nem tudom, mennyivel tud többet az A7 ennél, viszont van egy tippem. Nem a kompozit az, hiszen az cserélhető volna. Nem hinném, hogy méreteket változtattak volna rajta, pl fizikai vastagságot. Az én tippem, hogy az A6 és az A7 közötti különbség és az átalakíthatóság megakadályozója, hogy a teljes váza abból az újabb HHS anyagból készült, amiből a Puma, a Boxer és minden bizonnyal a Lynx is. Ez viszont kétlem, hogy lényegesen változtatná meg a páncélos védelmi képességeit. Maximum 10-30 mm közötti plusz RHAe-re gondolok szemből. Oldalról ennek töredékére.

A német A7+ prototípus is régi A4 lehegesztett lőszernyílással.
Úgy tudom, az A7V-k csak új testet kapnak, a torony biztos, hogy régi A4/5/6 torony, hisz lapos.
Ezért szerintem A7V -ig is felújítjó, akár a MI 12 A4-esünk is.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Na ez eléggé hurráoptimista lett.

Lehet, de egy volt kolléga szerint a létszám a hat évvel ezelőttinek közel a négyszerese.
Ez MH szintén nem rossz. Van még ilyen fejlődést felmutató szervezet? Persze kérdés mennyi volt akkor. :)
A kopasz székely sem hisz a kétszer dúsabb hatású samponban....
:D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Lehet, de egy volt kolléga szerint a létszám a hat évvel ezelőttinek közel a négyszerese.
Ez MH szintén nem rossz. Van még ilyen fejlődést felmutató szervezet? Persze kérdés mennyi volt akkor. :)
A kopasz székely sem hisz a kétszer dúsabb hatású samponban....
:D
Az a baj nem most vannak sokan, hanem akkor voltak marha kevesen. De az biztos, hogy örömteli fejlődés és remélem, hogy így folytatódik tovább.