[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 519
113
kigyűjtöttem a kedvenc hülyéimet a honvédség facebook oldaláról(hogy ezek miért követik az oldalt, rejtély)
a bejegyzés címe: Útra keltek a Leopárdok
1f389.png




MINEK IS ??????????

M1 Abrahams jobb lett volna...

Ezekből is ajándékoznak majd, mint a lélegeztetőkből és maszkokból?

Megőrültek az emberek? Béke kell

Úgy hiányoznak ezek a magyar népnek mint púp a hátunkra árából munkahelyek lettek volna

meg lehet kérni arra a felelősöket hogy ezúttal ne öljenek meg senkit amiatt mert valahova menni kell ? az elmult két körben ez nem igazán sikerült. ugyhogy csak óvatosan a gázpedállal.

Magyarok is tudnának ilyet magunk gyártani,csak akarni kellene!

Ezek a rombolás és a pusztitás eszközei - akinek ez tetszik ott komoly bajok vannak !




Egyetlen dolog van a világon, aminek nincsenek határai, az az emberi ostobaság/hulyeseg..... :hadonaszos::mad:
 
W

Wilson

Guest
Hát nem is tudom :D számomra 1-2 zl nyi szépen rendbe vágott A4 es még simán jöhetne. Á le kell csapni rájuk ha van készleten amíg lehet még :D A térségben még azokkal is fényévekkel előrébb lennénk. Utána meg nyugodtan ráérnénk felhozni A7.... szintre.

Szerintem nem sokkal kerül többe ha vadonatúj 2A7+ veszünk mint,hogy megvesszük az A4-t majd jó sok pénzért felhozzuk A7-e.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Igazából az se. Bő 10 év múlva, amikor remélhetőleg pozitív tapasztalatokkal felvértezve esetleg szóba kerül majd még egy hk. zl. akkor majd legyen inkább Leo 3 (ha beérik addigra a német-francia "future tank" koncepció). Persze logisztikában a 130 mm löveg felvethet kérdéseket - no de haladni kell a korral ... :)

A 2A7+ -ra meg meglátjuk lesz-e valami épkézláb modernizációs csomag akkor. Valószínűleg lesz, hiszen a régebbi és tömegesebb Leo 2 -es üzemeltetőknél nemcsak maguk az MBT -k lehetnek tényezők, hanem esetlegesen a raktáron levő tetemes 120 mm -es muníció is ...

Egyetertek, ezek a regi 'kockatornyos' A4-ek egybol eszembe juttatjak, mar ez is mennyire el van maradva mar mindenben, hiaba friss benne minden.

Tiz ev mulva nem lesz meg uj design, szerintem amugy minimum megegyszer ennyi 2A7+ jonni fog 2028 korulre (nehezdandar hatarido elott), meglatod.
Ne felejtsétek el, hogy amennyiben PUMA lesz az IFV, akkor a legolcsóbb megoldás az, ha azt csináljuk, mint a németek. A hídvetőt és a műszaki járműveken Leo 2 alapon oldjuk meg.
Szerintem most elhoztuk a 12 A4-gyel az utolsó darabokat is KMW számára rendelkezésre álló készletekből. Ezek meg célszerűen hasznosabbak kiképző eszközökként per pillanat, mintha átépíttetnénk másra.
Viszont, ha valahonnan nagyon olcsón tudnánk A4-eket szerezni, akkor azok mehetnének az FFG-hez átépítésre.
Nem tudom, hogy a spanyolok végül megcsinálják-e a saját A4-eseik modernizálását, vagy azokhoz nem nyúlnak, de szerintem ha eladók, akkor arra talán pont megérné őket megvenni, hogy műszaki járműveket gyártassunk belőlük. Ugyan ez érvényes a norvégok tankjaira is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Szerintem nem sokkal kerül többe ha vadonatúj 2A7+ veszünk mint,hogy megvesszük az A4-t majd jó sok pénzért felhozzuk A7-e.
Ez attól is függ, hogy hogy adják ki a számok. Mert, ha 0,5 M/db áron hozzájutunk az A4-hez, és újjáépítik nekünk 4-5M-ért, akkor az szerintem rendben van. 2M felett már nagyon necces, de inkább nem...
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
kigyűjtöttem a kedvenc hülyéimet a honvédség facebook oldaláról(hogy ezek miért követik az oldalt, rejtély)
a bejegyzés címe: Útra keltek a Leopárdok
1f389.png




MINEK IS ??????????

M1 Abrahams jobb lett volna...

Ezekből is ajándékoznak majd, mint a lélegeztetőkből és maszkokból?

Megőrültek az emberek? Béke kell

Úgy hiányoznak ezek a magyar népnek mint púp a hátunkra árából munkahelyek lettek volna

meg lehet kérni arra a felelősöket hogy ezúttal ne öljenek meg senkit amiatt mert valahova menni kell ? az elmult két körben ez nem igazán sikerült. ugyhogy csak óvatosan a gázpedállal.

Magyarok is tudnának ilyet magunk gyártani,csak akarni kellene!

Ezek a rombolás és a pusztitás eszközei - akinek ez tetszik ott komoly bajok vannak !
Semmi gond nincs ezzel. Kisebbségben vannak a károgók. A többség tudja, hogy ez fontos lépés és fontos a fejlesztés.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Galthran
W

Wilson

Guest
Ezt honnan veszed? A törökök inkább lerágják a fél lábukat, minthogy akár egy A4-est is átadjanak bárkinek.

Persze,hogy nem adják most hozták őket Szuni 2 szintre mindegyikbe van most már végre Tespih (muszlim ima füzér) és beépített imaszőnyeg valamint felszerelték őket egy csúcstechnikát képviselő Mekka 2000 navigációs rendszerrel is.:):):)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 698
32 375
113
Ezt honnan veszed? A törökök inkább lerágják a fél lábukat, minthogy akár egy A4-est is átadjanak bárkinek.
Szrnak az a4 re konkretan vajon minek fejlesztenek sajat tankot es nem az a4 eseket tuningoltak nemikepp...
A4 el meg van kotve a kezuk anno bizonyos feltetelekkel vettek a nemetektol. Nem hasznalhatjak tamado haboruba csak vedekezobe. A torok tamadni akar igy annyit er neki a leohogy nezegetheti mijozben az m60 asok harcolnak.
Nincs ra szukseguk az altaj nem az m60 asok valtasat fogja megkezdeni elso korben hanem a leoket.
 
W

Wilson

Guest
Szrnak az a4 re konkretan vajon minek fejlesztenek sajat tankot es nem az a4 eseket tuningoltak nemikepp...
A4 el meg van kotve a kezuk anno bizonyos feltetelekkel vettek a nemetektol. Nem hasznalhatjak tamado haboruba csak vedekezobe. A torok tamadni akar igy annyit er neki a leohogy nezegetheti mijozben az m60 asok harcolnak.
Nincs ra szukseguk az altaj nem az m60 asok valtasat fogja megkezdeni elso korben hanem a leoket.

Pont fordítva van mint gondolod annyira nem így gondolkodnak Kardigánék,hogy most végeztek az M60-k modernizálásával (többek között saját fejlesztésű aktív védelmi rendszert kaptak) és a napokban jelentették,hogy megkezdik az A4-k modernizációját is.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Szrnak az a4 re konkretan vajon minek fejlesztenek sajat tankot es nem az a4 eseket tuningoltak nemikepp...
A4 el meg van kotve a kezuk anno bizonyos feltetelekkel vettek a nemetektol. Nem hasznalhatjak tamado haboruba csak vedekezobe. A torok tamadni akar igy annyit er neki a leohogy nezegetheti mijozben az m60 asok harcolnak.
Nincs ra szukseguk az altaj nem az m60 asok valtasat fogja megkezdeni elso korben hanem a leoket.
Eddig is bevetették őket a kurdok ellen. Támadó hadműveletben. Amilyen ambíciói Erdogannak vannak, minden fegyverre szüksége lesz. Ha már nem, akkor saját modernizálás után mennek keletre a kurd területekre meg az örmény határra. Ha az M60-asokat előbb utóbb átdobják Líbiába, akkor valaminek otthon is kell maradnia. Az Altajnak meg - rohamtempó mellett is - kell vagy 4-5 év mire hadrendbe kerül, és még mennyiség akkor sem lesz belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
KÖZÉRDEKŰ KÖZLEMÉNY

Szent Kristóf, a harckocsizó katonák védőszentjének napja alkalmából az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsizászlóalj katonái 2020. július 23-án főpróbát tart, 2020. július 24-én pedig sor kerül az első négy Leopard 2A4HU harckocsi átadási ünnepségére egyben a harckocsizók napja rendezvényre. A rendezvényeknek a tatai Klapka György Laktanya ad otthont.

Ezzel összefüggésben a dandár állománya nagy hanghatással járó feladatokat hajt végre az alábbi időpontokban:

- július 22-én (szerdán) 12 és 16 óra között,
- július 23-án (csütörtökön) 8 és 12 óra között, valamint
- július 24-én (pénteken) 8 és 12 óra között.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.
A lakosság megértését és türelmét köszönjük!
 
W

Wilson

Guest
Ez attól is függ, hogy hogy adják ki a számok. Mert, ha 0,5 M/db áron hozzájutunk az A4-hez, és újjáépítik nekünk 4-5M-ért, akkor az szerintem rendben van. 2M felett már nagyon necces, de inkább nem...

Hát szerintem 0,5 M/db áron kis túlzással csak a szíriai strandpapucsos minőségellenőrök által TOW-l bevizsgált török A4-t kapnánk.:)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
  • Tetszik
Reactions: alfa74

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 369
113
Vigyorognak, mint a jóllakott napközisek.
Mondjuk van okuk rá! Ez fogukra való falatt lesz... ;)
Irigykedek is picit. Csak az érzésre. Szerintem úgy várták mint a kisgyerekek a karácsonyt!

Még én is büszke vagyok, mit érezhetnek ök?:rolleyes:

Láttál te már pilótát, mikor először megy oda az új típusához?
Életed szerelméhez az oltárhoz nem mész oda akkora mosollyal :D