[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 106
45 398
113
Én úgy tudom a spanyolok még nem döntötték el mit akarnak kezdeni az A4-l.
Sokmindent szerintem nem. Állítólag elég rossz állapotban vannak. 2015-ben ránéztek arabok (Bahrain) de otthagyták. Mindenesetre átépítésre pont jók lehetnek elvileg 2015-ben 53db volt letárolva Zaragozában.
Alapvetően nem igazán buknának nagyot a spanyolok sem, mert valami 16,4M EUR-ért vették, azt is részletre. 108db-ot!
Szóval igazság szerint az A4-nek szerintem valahol 1M alatt kell legyen az értéke, pláne, ha esetleg rosszabb állapotban is vannak.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 313
13 346
113
Csak az asszony meg ne tudja... :)

Azt hiszem ez a kép kifejezi azt, amire gondolok:

[url=https://ibb.co/NZDtzC9] [/URL]

Nem tudom mihez hasonlítani, de minden jármű, ami hozzá tartozik ilyen érzést vált ki egy férfiból. Legyen az a kocsid, tank, repülő, bármi... Azt a lelkesedést, amiért annyian itt lógunk - az a gyerekkori rajongás kifejlett állapota. Ezért csinálod, ezért szeretsz bemenni, ezért nem utálod, ha reggel csörög az órád. Mikor a pénz másodlagossá válik.
Fura, de tényleg a szerelem a jó szó rá.
Valahogy akkor érzed magad teljesebbnek, mikor beleülsz, a gép pedig életre kel alattad. Mintha a hiányzó részed, a nem létező lehetőségeid anyagi formát öltenének. A sebessége, az a félemetes erő, ami egy modern eszközben van. Van ebben valami mámorító :D

Szerintem nem is teljes szívvel pilóta az sem, aki úgy el tud menni egy repülőgép mellet, hogy nem simítja meg az orrát. Ez amolyan jellemhiba...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 301
113
Azt hiszem ez a kép kifejezi azt, amire gondolok:



Nem tudom mihez hasonlítani, de minden jármű, ami hozzá tartozik ilyen érzést vált ki egy férfiból. Legyen az a kocsid, tank, repülő, bármi... Azt a lelkesedést, amiért annyian itt lógunk - az a gyerekkori rajongás kifejlett állapota. Ezért csinálod, ezért szeretsz bemenni, ezért nem utálod, ha reggel csörög az órád. Mikor a pénz másodlagossá válik.
Fura, de tényleg a szerelem a jó szó rá.
Valahogy akkor érzed magad teljesebbnek, mikor beleülsz, a gép pedig életre kel alattad. Mintha a hiányzó részed, a nem létező lehetőségeid anyagi formát öltenének. A sebessége, az a félemetes erő, ami egy modern eszközben van. Van ebben valami mámorító :D

Szerintem nem is teljes szívvel pilóta az sem, aki úgy el tud menni egy repülőgép mellet, hogy nem simítja meg az orrát. Ez amolyan jellemhiba...
No igyen meg nagyon gyorsan jon a gondolat hogy ezekkel is odabasznank barkinek de majd az a7 ekkel... Azert az utolso a4 es szallitmany erkezesekor legkessobb azert igazan beranthatnanak par napra... :p csak ugy latogatoba :D /igen ez celzas hatha eljut valakihez es kiadja a parancsot./ :D ui. Jobblenne minel hamarabb hogy friss porteka oromet lassam :)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Azt hiszem ez a kép kifejezi azt, amire gondolok:



Nem tudom mihez hasonlítani, de minden jármű, ami hozzá tartozik ilyen érzést vált ki egy férfiból. Legyen az a kocsid, tank, repülő, bármi... Azt a lelkesedést, amiért annyian itt lógunk - az a gyerekkori rajongás kifejlett állapota. Ezért csinálod, ezért szeretsz bemenni, ezért nem utálod, ha reggel csörög az órád. Mikor a pénz másodlagossá válik.
Fura, de tényleg a szerelem a jó szó rá.
Valahogy akkor érzed magad teljesebbnek, mikor beleülsz, a gép pedig életre kel alattad. Mintha a hiányzó részed, a nem létező lehetőségeid anyagi formát öltenének. A sebessége, az a félemetes erő, ami egy modern eszközben van. Van ebben valami mámorító :D

Szerintem nem is teljes szívvel pilóta az sem, aki úgy el tud menni egy repülőgép mellet, hogy nem simítja meg az orrát. Ez amolyan jellemhiba...
Szépen megfogalmaztad!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 106
45 398
113
42+12=54 azaz 44 + 10 tehát egy dandár és egy század. ;)
Háát én a spanyol A4-eket már nem igazán erőltetném, tankként, de műszaki járműből is sok kell, és arra bőven jók lehetnek. (Már ha ez bárkiben is felmerült a MH-n belül, és tényleg nincsennek szarrá rozsdálva)
Az IFV zászlóaljak mellé még legalább kétszer annyira (kb. 8-10db) szükség is lenne, mint amennyit a hk. zászlóalj mellé rendeltünk.
/Az FFG a mai napig kínálja a Leo1 platformot ilyen célra./
Ugyan ez vonatkozik a hídvetőkre is (A Leguan az KMW).
De pl. vezető iskolatanknak (ne kérjétek, hogy németül leírjam! :rolleyes:) is hasznos tudna lenni. Ugye mi csak 1 db-ot rendeltünk abból.
Arról nem beszélve, hogy a Leo 2 platformos műszaki járművek méretük miatt hatékonyabbak lehetnek, mint az IFV alapúak. Nagyobb daru/kanál tehető rájuk, de az erejük miatt is hatékonyabbak a földmunkánál. Nem mindegy, hogy egy 1500 lóerős 60t-s gép tolja a földet, vagy ennek a 2/3-ada.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Kérdés, hogy mennyire szeretnék kihajítani azokat az A4-eseket a spanyolok.

Azt hallottam ~fél éve, hogy 1 euróért akarják/ták átpasszolni Marokkónak, feltéve, ha a Santa Barbera végezheti a felújításukat, 50 darabról volt szó.
1 hónapja pedig azt olvastam, hogy összesen 108 2A4 van nekik, ebből 53 letárolva. Az aktív gépeken 1.5 M Eurós upgradet szeretnének csinálni, (ugyanakkor nemrégen olvastam, hogy szimulátort akarnak venni pont ennyiért, szóval simán lehet, hogy a derék spanyol újságíró koma csak ennyire ért a dologhoz) ami csak az elektronikát érintené. Az 53 letároltból pedig 30 utász járművet szeretnének kialakítani. Ha ezek igazak, akkor a (persze az is lehet, hogy sose volt ilyen, csak valakinek az agymenése) Marokkóval kötendő üzlet sem sikerült.

A térképen meg szerintem M60 harckocsik vannak. Azokra is volt egy felújítási tervük, csak a Leók elvitték a pénzt. M60A3E1 "Cristobita" lett volna a modernizáció, illetve pár darab meg is lett csinálva.
3f1e5fec0f35302f1c9e6ac39c2b038f.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 106
45 398
113
Azt hallottam ~fél éve, hogy 1 euróért akarják/ták átpasszolni Marokkónak, feltéve, ha a Santa Barbera végezheti a felújításukat, 50 darabról volt szó.
1 hónapja pedig azt olvastam, hogy összesen 108 2A4 van nekik, ebből 53 letárolva. Az aktív gépeken 1.5 M Eurós upgradet szeretnének csinálni, (ugyanakkor nemrégen olvastam, hogy szimulátort akarnak venni pont ennyiért, szóval simán lehet, hogy a derék spanyol újságíró koma csak ennyire ért a dologhoz) ami csak az elektronikát érintené. Az 53 letároltból pedig 30 utász járművet szeretnének kialakítani. Ha ezek igazak, akkor a (persze az is lehet, hogy sose volt ilyen, csak valakinek az agymenése) Marokkóval kötendő üzlet sem sikerült.

A térképen meg szerintem M60 harckocsik vannak. Azokra is volt egy felújítási tervük, csak a Leók elvitték a pénzt. M60A3E1 "Cristobita" lett volna a modernizáció, illetve pár darab meg is lett csinálva.
3f1e5fec0f35302f1c9e6ac39c2b038f.jpg
Hát ezen a Marokkói üzleten eléggé meglepődtem, és ha lemenne, akkor még jobban meglepődnék.
Tulajdonképpen Marokkó az egyik ok, amiért a spanyoloknak egyáltalán tankjai vannak.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Tovabb gerjesztve a feszultseget... Megmutattam a 'zasszonynak egy kepet az uj Leokrol, azzal a kerdessel, hogy "milyen ez a szin". Rapillant: ez tok jo! Aztan elkezdett magyarazni az ISO italarol.
A NOKNEK IS TETSZIK! :hadonaszos:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Végre itt van az első 4 db. Ujjong a forum? Nem,mert a szine stb.
Ahogyan felettem irva vagyon, bizony midnannyian a hivatalos átadóra várunk...és a szine tök rendben van,...én már a facen se láttam fanyalgást, és már itt se nagyon...
Nagyon szépek lettek, és én is leginkább anna körülök, hogy sok tatai honvédnek most teljesült egy álom, és ma már ők is elhiszik, hogy bizony néhány év múlva tényleg begördülnek azok a vadiúj A7+ harckocsik. :)
Mi mást is kivánhatnánk, mint hogy minden jelentősebb alakulatnak meg legyenek a hasonló pillanatai, amikor valami újat, valami nagyon ütős és modern technikai eszközt kapjanak végre a régiek helyett.:rolleyes:
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
Azért az a sivatagi homokszín csak nagyon világos :D :hadonaszos:
Na jó, mit lehetne hozzátenni, végre itt vannak örülünk, indulhat a munka velük, csak így tovább! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and aquarell