[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Kis javítás, kiegészítés:
a 2A5 már kiegészített, döntött páncélt kapott
az A4-ek mind behegesztet lőszer ajtóval készültek. A régebbiekből (A0, A1, A2, A3) upgradelteknél is behegesztették. Tehát nem ez a különbség az A4 és A4HU között. Jó lenne tudni, hogy mi.
az A7HU-k egész pontosan L55A1 löveggel érkeznek. De ez már szőrszál hasogatás​
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 973
18 528
113
Itt kék, a kék.

dsc_7256.JPG


Itt kicsit szürkébb...

dsc_7466.JPG


Hát nem tudom, nehéz eltalálni a pontos színeket, amíg nem tudjuk a hivatalos kódokat. Azokat már be lehet azonosítani a makettgyártók festékkódjaival és meg lehet kapni a pontos makett festéshez a színeket.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 923
8 277
113
Kis javítás, kiegészítés:
a 2A5 már kiegészített, döntött páncélt kapott
az A4-ek mind behegesztet lőszer ajtóval készültek. A régebbiekből (A0, A1, A2, A3) upgradelteknél is behegesztették. Tehát nem ez a különbség az A4 és A4HU között. Jó lenne tudni, hogy mi.
az A7HU-k egész pontosan L55A1 löveggel érkeznek. De ez már szőrszál hasogatás​
Igen teljesen igazad van, A4-est akartam írni, hogy 5-öl döntött páncél. Az a7-hez beírtam a pontos löveget.. Az biztos, hogy például nem a sima M3-as a géppuskája.. A belső térben van modernebb rendszer, de nem lehetett fényképezni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
"az A4-ek mind behegesztet lőszer ajtóval készültek. A régebbiekből (A0, A1, A2, A3) upgradelteknél is behegesztették."

Azt lehet tudni mi volt az oka ? Ilyen részletesen nem ismerem a Leo 2-t .
 
W

Wilson

Guest
Igen teljesen igazad van, A4-est akartam írni, hogy 5-öl döntött páncél. Az a7-hez beírtam a pontos löveget.. Az biztos, hogy például nem a sima M3-as a géppuskája.. A belső térben van modernebb rendszer, de nem lehetett fényképezni.

Teljesen korrekt cikk.Gratula annyi kid kiegészítés,hogy a lengyelek upgradelik a Leókat.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
"az A4-ek mind behegesztet lőszer ajtóval készültek. A régebbiekből (A0, A1, A2, A3) upgradelteknél is behegesztették."

Azt lehet tudni mi volt az oka ? Ilyen részletesen nem ismerem a Leo 2-t .

Nem sikerült kiderítenem. Ami érdekes, hogy az összes német gyártású A4-en látni az ajtó helyét. Tehát ami eredetileg A4-nek készült azon is. Továbbá az összes A4-ből upgradelt A5, A6 és A7-en. Legalábbis én nem találtam olyan fotót amin ne lenne ott. Svájc által gyártott Pz87-eken nincs behegesztett ajtó, a svéd Strv-122-n szintén nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Itt kék, a kék.

dsc_7256.JPG


Itt kicsit szürkébb...

dsc_7466.JPG


Hát nem tudom, nehéz eltalálni a pontos színeket, amíg nem tudjuk a hivatalos kódokat. Azokat már be lehet azonosítani a makettgyártók festékkódjaival és meg lehet kapni a pontos makett festéshez a színeket.
Fogadni mernék, hogy a szürke (fekete) a mostanában oly népszerű RAL7016 lesz. Épületeknél nagyon divatos. Annak a színnek bizonyos fényhatásoknál van egy kis kékes árnyalata.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 004
66 368
113
Az első képen a MAN szállító szintén már az új? Magyar honv. rendszámmal...
?!?!
Parszor mar hasznaltak. A feljaro rampa kopott, vannak rajt elemek amik rozsdasak, kb ket eves lehet, szerintem a szabadban taroljak a rozsdabol kiindulva. Ezek nem valami hasznalt, felujitott trelerek? A tankok meg ahany kep annyi arnyalat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 492
74 426
113
Alvazszam, szeriaszam vagy barmilyen gyari azonosito tabla nem volt a tankokon fotozhato helyen?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113

Na ezt is megéltük.

Amikor a százados úr került a képernyőre és néztem a névjelzését, hogy 'ROMME' és az utolsó betű még nem látszódott tisztán a zubbony redői miatt, akkor egy hirtelen gondolat fogott el, hogy "megérkeztünk" ... ;)

Persze aztán később látszott a teljes neve: ROMMER . Természetesen erőt és egészséget kívánok a százados úrnak innen is és hosszú és sikeres pályafutást!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 329
113
Amikor a százados úr került a képernyőre és néztem a névjelzését, hogy 'ROMME' és az utolsó betű még nem látszódott tisztán a zubbony redői miatt, akkor egy hirtelen gondolat fogott el, hogy "megérkeztünk" ... ;)

Persze aztán később látszott a teljes neve: ROMMER . Természetesen erőt és egészséget kívánok a százados úrnak innen is és hosszú és sikeres pályafutást!
Bevállalom ezt a részt a videóból vagy 5x visszanéztem, de fel sem tűnt...jó a szemed :D
 

jogalappal

Well-Known Member
2016. február 28.
89
459
53
T

Törölt tag 2577

Guest
Amikor a százados úr került a képernyőre és néztem a névjelzését, hogy 'ROMME' és az utolsó betű még nem látszódott tisztán a zubbony redői miatt, akkor egy hirtelen gondolat fogott el, hogy "megérkeztünk" ... ;)

Persze aztán később látszott a teljes neve: ROMMER . Természetesen erőt és egészséget kívánok a százados úrnak innen is és hosszú és sikeres pályafutást!
Hát, ha a kvalitásai hasonlóak Erwinéhez, akkor jók vagyunk! :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 614
46 496
113
Nem sikerült kiderítenem. Ami érdekes, hogy az összes német gyártású A4-en látni az ajtó helyét. Tehát ami eredetileg A4-nek készült azon is. Továbbá az összes A4-ből upgradelt A5, A6 és A7-en. Legalábbis én nem találtam olyan fotót amin ne lenne ott. Svájc által gyártott Pz87-eken nincs behegesztett ajtó, a svéd Strv-122-n szintén nincs.
Pontosan erre akartam célozni a következő hozzászólásommal.
Honnan tudod, hogy a most megkapott A4-ek eredetileg mikor melyik batchben készültek?
Egy már korábban másmiatt megtalált és belink cikkben ezt találtam:
An ammunition storage hatch on the left turret side was installed in vehicles of the first three production batches, namely the Leopard 2 and 2A1, but for the Leopard 2A3 and 2A4 of the 4th and 5th production batches this was welded shut – when earlier models were upgraded to A4 standard the hatch was again removed and the opening welded shut but the turrets of the vehicles of the 6th to the 8th batches did not feature a cut-out [Michael Jerchel† via Carl Schulze]
Az ajtó nyitott és lehegesztett állapotban.
Leopard40-3-17.jpg

Leopard40-3-18.jpg

Tehát MINDEN Leo2-es A4-esnek le van hegesztve a kis nyílás, mivel az összes A4 előtti tankot homologizálták A4-re. Viszont az utolsó 3 batchben már nem is volt ott ajtó. A mieink mindenképpen az 5 széria, vagy az előttiek. Igazság szerint nem hinném, hogy ez komoly gondot jelentene, mert nekem van egy olyan emlékem, hogy teljesen egyenrangúra hozták az összes 5 széria előtti Leo 2-est. Nekem a teljesen egyenrangú azt jelenti, hogy a torony homlokpáncélba is bekerült a + Titán/volfrám páncélzat.