[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Valúszínűbb hogy illetékes NERtárs szeme előtt a toronyból derékig kiemelkedve az ellent ritkító tankiszt képe lebegett. Urban warfare kit cheap hungarian edition. Most próbálok 2021-ben modernizált Hk-t keresni, ilyen fegyverzettel.
Nem volt modernizálva azt vágod? Sima nagyjavítást kapott aztán kész, szóval nyugodtan csüccs le...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Valúszínűbb hogy illetékes NERtárs szeme előtt a toronyból derékig kiemelkedve az ellent ritkító tankiszt képe lebegett. Urban warfare kit cheap hungarian edition. Most próbálok 2021-ben modernizált Hk-t keresni, ilyen fegyverzettel.
Érted,hogy mit jelent a magyar nyelvben a múlt idő?
Segítek:
"A grammatikában a „múlt idő” terminus általánosan az igeidő egyik alapvető jelentését nevezi meg, amellyel a beszélő a közlés ideje elé helyezi az igével kifejezett cselekvést, történést, állapotot stb"
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Érted,hogy mit jelent a magyar nyelvben a múlt idő?
Segítek:
"A grammatikában a „múlt idő” terminus általánosan az igeidő egyik alapvető jelentését nevezi meg, amellyel a beszélő a közlés ideje elé helyezi az igével kifejezett cselekvést, történést, állapotot stb"
7,62 önmagában egy hk tetejére hegesztve, ma már vicc. Ennyi, ragozhatod, akkor is az.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 067
113
7,62 önmagában egy hk tetejére hegesztve, ma már vicc. Ennyi, ragozhatod, akkor is az.
Osztrák vicc:
Leopard_2A4_Austria_4.JPG


Spanyol vicc:
spanish-army-leopard-2e.jpg


Zsidó vicc:
thumb2-merkava-mk4-modern-israeli-tank-armored-vehicles-israel-desert.png


Hát ezek mind ötven évvel előttünk járnak! A német és dán leókon nem láttam a tetőre szerelve eddig, biztos nem is fognak soha. ;) Láttál már Leopard 2a4-et amúgy rcws-sel? Mármint upgrade nélkül, sima standard leopard 2a4-et?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Fasza, és ha én 30mm-est szeretnék? :oops:


Ha kifizeted az integrációs költséget, akkor örömmel ráteszik neked a KMW-nél pl. az M230LF gépágyút. ;)

És egyébként milyen jól illeszkedik a festés a környezethez...:rolleyes::)

Hát ja, "földháttérben" kicsit túl sötét összhatású. De erdőben, erdő előtt már egészen jó.
Amúgy nekem jelenleg az orosz háromszínű harckocsifestés tetszene talán a legjobban, ha azt a csillogó feketét kicsit bemattítanák...

DHsw2LsWAAIaJ2v.jpg


Nekem is elkezdett rángatózni a szemem alja elhiheteted...


Szerintem nem azokkal van a baj, akik kérdeznek, ha valamit nem tudnak, vagy rosszul tudnak. Kár őket elijeszteni, ha esetleg butaságot is kérdeznek (persze aki többször kérdezi meg ugyanazt a hülyeséget és többszöri elmagyarázás után sem adja fel, az más tészta).
A gond azokkal van, akik hülyeségeket állítanak tényként előadva és nem hajlandóak leállni sem.

7,62 önmagában egy hk tetejére hegesztve, ma már vicc. Ennyi, ragozhatod, akkor is az.


Ez önmagában még akár igaz is lenne, de take it easy hiryu! ;) Ezek csak kiképzési célra vásárolt gépek. A majdani harckocsizászlóaljat alkotó 44 darab Leo 2 A7+-on 12.7-es lesz FLW 200 távirányítású toronyban.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 850
113
Sajnos itt tart Magyarország.

Jaaaj, itt tartunk, jaaaj, ez Magyarország! Jaaj, 2021! Jaaj! Szar minden Jaaj! Ojvé!

Valúszínűbb hogy illetékes NERtárs szeme előtt a toronyból derékig kiemelkedve az ellent ritkító tankiszt képe lebegett. Urban warfare kit cheap hungarian edition. Most próbálok 2021-ben modernizált Hk-t keresni, ilyen fegyverzettel.
Hallod, Turha Gyurka...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Szerintem nem azokkal van a baj, akik kérdeznek, ha valamit nem tudnak, vagy rosszul tudnak. Kár őket elijeszteni, ha esetleg butaságot is kérdeznek (persze aki többször kérdezi meg ugyanazt a hülyeséget és többszöri elmagyarázás után sem adja fel, az más tészta).
A gond azokkal van, akik hülyeségeket állítanak tényként előadva és nem hajlandóak leállni sem.
Csak amikor ilyen életképtelen kérdések jönnek fel (közép iskolás kémia, fizika) akkor azért elszomorodok, hogy mennyire elhülyültek az emberek....
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
fincsi a szar amit két pofára rágicsálsz?
Ahh.. alap az .50-es távirányítással. legalább egy.
Osztrák vicc:
Leopard_2A4_Austria_4.JPG


Spanyol vicc:
spanish-army-leopard-2e.jpg


Zsidó vicc:
thumb2-merkava-mk4-modern-israeli-tank-armored-vehicles-israel-desert.png


Hát ezek mind ötven évvel előttünk járnak! A német és dán leókon nem láttam a tetőre szerelve eddig, biztos nem is fognak soha. ;) Láttál már Leopard 2a4-et amúgy rcws-sel? Mármint upgrade nélkül, sima standard leopard 2a4-et?
ha már beleálltál... nem nem láttam, ugyanis abban a formában max lándzsarázó fejvadásztörzsek ellen alkalmazható, kb. De h amár nekifutottál, akkor miért az ahogy mondtaD "ötven évvel ezelőtti" cuccot lizingeli valaki képzésre, nulláról, - , "ilyen .... t más ország ne m csinált. (copyright by Gy. Ferenc)

Mintha a Gripen vásárlás előtt lizingelt voina a Légierő egy század A-változatot, de inkább Viggent, hiszen az is svéd,deltaszárnyú, egyhajtóműves.

Ahelyett hogy :
- van egy koncepció, mit , mennyit hová.
ezek alapján szóba jöhetők leszűkítése,,
-ajánlatkérés-
  • gyors ismerkedő tesztsorozat, minden szóba jöhető típus elérhető Európában, nem kell újak legyártására vári.
  • ha megvan, döntés
  • ütemterv elkészítése,
-toborzás
- jelentkezők közül kiválasztás,
-Intenzív nyelvtanfolyam-
-kiutázás kiképzésre, az adott típusváltozaton, vagy az elérhető legközelebbi, legalább zászlóaljszintű HARCÁSZATi gyakorlatokkal bezárva - OTTANI szinten az oktatói szint elérése a kiutazottak közül az alkalmasak közül - ill a szóbajöhetők század- zászlóljparancsnoki képzése.
-itt az szükséges infrastrukra létrehozása,

A valóban rendszeresítésre kerülő eszközök beérkezésevel ott a kész állomány,

Rohadtul nem tudom elképzelni, hogy pld Izraelben az állomány kiképzése, Mark II-kön történjen, azzal a felkiáltással,hogy majd a csapatnál megtanulják a négyest, vagy hogy Fort Knoxban a 105 mm*es Abramson tanuljanak a hallgatók. Persze tudom,mit értenek ők a páncélosharcászathoz...


--
 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 067
113
Ahh.. alap az .50-es távirányítással. legalább egy.

ha már beleálltál... nem nem láttam, ugyanis abban a formában max lándzsarázó fejvadásztörzsek ellen alkalmazható, kb. De h amár nekifutottál, akkor miért az ahogy mondtaD "ötven évvel ezelőtti" cuccot lizingeli valaki képzésre, nulláról, - , "ilyen .... t más ország ne m csinált. (copyright by Gy. Ferenc)

Mintha a Gripen vásárlás előtt lizingelt voina a Légierő egy század A-változatot, de inkább Viggent, hiszen az is svéd,deltaszárnyú, egyhajtóműves.

Ahelyett hogy :
- van egy koncepció, mit , mennyit hová.
ezek alapján szóba jöhetők leszűkítése,,
-ajánlatkérés-
  • gyors ismerkedő tesztsorozat, minden szóba jöhető típus elérhető Európában, nem kell újak legyártására vári.
  • ha megvan, döntés
  • ütemterv elkészítése,
-toborzás
- jelentkezők közül kiválasztás,
-Intenzív nyelvtanfolyam-
-kiutázás kiképzésre, az adott típusváltozaton, vagy az elérhető legközelebbi, legalább zászlóaljszintű HARCÁSZATi gyakorlatokkal bezárva - OTTANI szinten az oktatói szint elérése a kiutazottak közül az alkalmasak közül - ill a szóbajöhetők század- zászlóljparancsnoki képzése.
-itt az szükséges infrastrukra létrehozása,

A valóban rendszeresítésre kerülő eszközök beérkezésevel ott a kész állomány,

Rohadtul nem tudom elképzelni, hogy pld Izraelben az állomány kiképzése, Mark II-kön történjen, azzal a felkiáltással,hogy majd a csapatnál megtanulják a négyest, vagy hogy Fort Knoxban a 105 mm*es Abramson tanuljanak a hallgatók. Persze tudom,mit értenek ők a páncélosharcászathoz...


--
A görögök 105 mm-re átszerelt Leo 2-kel gyakorolnak. Szóval mi a probléma?

Alapból nem értem a hisztit. Mivel 2023-tól lesznek a7+-ok, mivel kellene élőben gyakorlatozniuk a szimulátorokon felül, ha azok itt vannak már egyáltalán? T-72-vel?

Az izraelieknek folyamatosan volt merkava 1,2,3,4 egymás után, nem áll fent a mi esetünk, ez teljesen hibás példa.

Az a4 a modernizált rendszereken kívül ugyanazon az elven működik, alaptapasztalatok a motor, erőátvitel, futómű, vezetés, méretek érzékelése, kilátás, elrejtés tekintetében begyakorolhatóak rajtuk. Semmilyen hátrányt nem takar a létük, hiába fröcsögsz. Egy plusz század kisebb harcértékű, de modernizálható vagy lecserélhető harckocsit jelentenek. Itt vannak. Gyakorlatoznak velük. Lövészeteket hajtanak végre, de gondolom járműmentést, legénység evakuációját és egyebeket is.

Szóval keress szerintem valamit amit értelmesebben fikázhatsz, támadhatsz. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Ahh.. alap az .50-es távirányítással. legalább egy.

ha már beleálltál... nem nem láttam, ugyanis abban a formában max lándzsarázó fejvadásztörzsek ellen alkalmazható, kb. De h amár nekifutottál, akkor miért az ahogy mondtaD "ötven évvel ezelőtti" cuccot lizingeli valaki képzésre, nulláról, - , "ilyen .... t más ország ne m csinált. (copyright by Gy. Ferenc)

Mintha a Gripen vásárlás előtt lizingelt voina a Légierő egy század A-változatot, de inkább Viggent, hiszen az is svéd,deltaszárnyú, egyhajtóműves.

Ahelyett hogy :
- van egy koncepció, mit , mennyit hová.
ezek alapján szóba jöhetők leszűkítése,,
-ajánlatkérés-
  • gyors ismerkedő tesztsorozat, minden szóba jöhető típus elérhető Európában, nem kell újak legyártására vári.
  • ha megvan, döntés
  • ütemterv elkészítése,
-toborzás
- jelentkezők közül kiválasztás,
-Intenzív nyelvtanfolyam-
-kiutázás kiképzésre, az adott típusváltozaton, vagy az elérhető legközelebbi, legalább zászlóaljszintű HARCÁSZATi gyakorlatokkal bezárva - OTTANI szinten az oktatói szint elérése a kiutazottak közül az alkalmasak közül - ill a szóbajöhetők század- zászlóljparancsnoki képzése.
-itt az szükséges infrastrukra létrehozása,

A valóban rendszeresítésre kerülő eszközök beérkezésevel ott a kész állomány,

Rohadtul nem tudom elképzelni, hogy pld Izraelben az állomány kiképzése, Mark II-kön történjen, azzal a felkiáltással,hogy majd a csapatnál megtanulják a négyest, vagy hogy Fort Knoxban a 105 mm*es Abramson tanuljanak a hallgatók. Persze tudom,mit értenek ők a páncélosharcászathoz...


--
Ami azt illeti eléggé gyakori, hogy a régebbi harckocsik kiképzésre rendszerben maradnak. Erre extrém példa hogy pár éve a brazilok még sherman-ekkel oktattak.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 068
113
Ahh.. alap az .50-es távirányítással. legalább egy.

ha már beleálltál... nem nem láttam, ugyanis abban a formában max lándzsarázó fejvadásztörzsek ellen alkalmazható, kb. De h amár nekifutottál, akkor miért az ahogy mondtaD "ötven évvel ezelőtti" cuccot lizingeli valaki képzésre, nulláról, - , "ilyen .... t más ország ne m csinált. (copyright by Gy. Ferenc)

Mintha a Gripen vásárlás előtt lizingelt voina a Légierő egy század A-változatot, de inkább Viggent, hiszen az is svéd,deltaszárnyú, egyhajtóműves.

Ahelyett hogy :
- van egy koncepció, mit , mennyit hová.
ezek alapján szóba jöhetők leszűkítése,,
-ajánlatkérés-
  • gyors ismerkedő tesztsorozat, minden szóba jöhető típus elérhető Európában, nem kell újak legyártására vári.
  • ha megvan, döntés
  • ütemterv elkészítése,
-toborzás
- jelentkezők közül kiválasztás,
-Intenzív nyelvtanfolyam-
-kiutázás kiképzésre, az adott típusváltozaton, vagy az elérhető legközelebbi, legalább zászlóaljszintű HARCÁSZATi gyakorlatokkal bezárva - OTTANI szinten az oktatói szint elérése a kiutazottak közül az alkalmasak közül - ill a szóbajöhetők század- zászlóljparancsnoki képzése.
-itt az szükséges infrastrukra létrehozása,

A valóban rendszeresítésre kerülő eszközök beérkezésevel ott a kész állomány,

Rohadtul nem tudom elképzelni, hogy pld Izraelben az állomány kiképzése, Mark II-kön történjen, azzal a felkiáltással,hogy majd a csapatnál megtanulják a négyest, vagy hogy Fort Knoxban a 105 mm*es Abramson tanuljanak a hallgatók. Persze tudom,mit értenek ők a páncélosharcászathoz...


--
Nagyon sokszor egyetértek veled, de ezt nem értem most.
Az egész magyar kiképzést ár kell szervezni a négy fős, automata töltő nélküli rendszerre, ehhez képest a tetőre rakott géppuska a századik tétel. Milyen járművön kellene képezni őket?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Nagyon sokszor egyetértek veled, de ezt nem értem most.
Az egész magyar kiképzést ár kell szervezni a négy fős, automata töltő nélküli rendszerre, ehhez képest a tetőre rakott géppuska a századik tétel. Milyen járművön kellene képezni őket?
Amúgy legoptimálisabb esetbe azzal amire képzed az állományt. Illetve az alap sofőrképző kocsival meg szimulátorokkal. Az a szerencsénk, hogy az A4-A7-közt elektronika kezelésében kb semmi különbség nincs mert a meglévő optikai eszközök továbbfejlesztése nagyobb hatásfokúakra emiatt a kiképzés egyszerűsödik.

Na így most az az állomány aki az A7-esre megy addigra az A4-eseken jópár órát fog már ülni ami egyszerűsíti az átképzést.