1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Lynx KF41

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - borisz által indítva @ 2020. augusztus 17..

1. speziale

speziale Well-Known Member

a kérdés lényegét nem érted:

TÉNYLEGESEN HASZNÁLHATÓ ÉS SOROZAT GYÁRTHATÓ

meddig szoktak csapatpróbák tartani olyan országokban, ahol sokkal nagyobb a tapasztalat a fejlesztések terén?

2. honved

honved Well-Known Member

A 44 db biztos egy zlj-be. Viszont nem hinném hogy nálunk lesz kerekes zlj a nehéznek hívott dandárban. A 44 db azért biztos, mert a harckocsi zlj is ennyiből áll majd. Német lesz a szervezeti felépítés egy szinten biztosan. Ugyanakkor nem hinném hogy keverni fogjuk a láncost kerekessel, egy alakulatban.

endre, tong djagbu and vasszekely like this.
  3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Gondolom mindkét szerződő fél számolt ezekkel a szempontokkal, amikor alaírtak egy 700 milliárdos szerződést. Nekem is sportosnak tűnik a határidő, de ezt papírozták le.

4. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Rooikat tornyára nézzél már rá. :)

5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

A számok alapján nem.

A 138 mellé esetleg 12-t betesznek a harckocsi zászlóaljba, az már 144, a maradék 32 pedig megy felderítésre meg esetleg oktató járműnek.

A jenkiknél 6 Bradley van egy cavalry troop-ban (felderítőszakasz), mondjuk oda megy 18 vagy 24, és maradna 14 vagy 8 kiképzésre.

De ha nálunk csak 4 járműves lenne, akkor 16 mehetne oda + 16 kiképzésre.

Feltéve ha mindegyik zászlóalj kapna egy felderítő szakaszt Lynx IFV-vel.

Venom85 likes this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Nincs értelme zászlóalj szinten felderítő szakasznak.

endre likes this.
  7. tarzaan

A Roikaat fasza jármű, de nem hordoz lövészt. Azzal a toronnyal max 4 embernek jutna hely.

Akkor érné meg, ha lenne egy alacsonyabb profilú Lynx váz, és azok létrehozni egy TAM szerű járművet.
    Vagy Boxer vázon egy Rooikat szerű járművet - bár a Rooikat a BTR-ekhez hasonlóan hátsó motoros.

8. tarzaan

A járműveket próbáltam "szétosztani" egy dandáron belül.

Az MH-ban igazándiból nincs is hagyománya az jenki cavalry típusú erőből történő felderítésnek.

szerk:

Amúgy a jenkiknéél a cavalry zászlóaljban annyi troop/szakasz van, ahány egyéb - harckocsi, lövész vagy combined arms zászlóalj, szóval mindnek jut egy troop/szakasz.

9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A közepesbe, ha folytatjuk ezt a gondolatot, mennyi Hiuznak lenne értelme, mar ha kap később kerekes Boxert is.
    Nem lenne gáz keverni a láncost meg a kerekest? Ez rugalmasságot ad vagy inkább zavart okoz?

10. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Leírtad ugyanazt, mint én...
    A lényeg, hogy a vásárlásokért cserébe nem piszkálják a kormányt.Nevezd aminek akarod. ;)

11. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

A MH létszámhiánya közismert, ezért azt feltételezem, hogy a 218 jármű ellátja mindkét dandárunkat, a Klapkát és a Bocskait is.
    Azt persze nem tudom, mennyi lesz a "harcos", illetve a "kiszolgáló" Lynxek aránya a 218 darabos flottában.

12. vasszekely

A kötelék szorosra fűzése. Jó ez így.

13. blogen

blogen Well-Known Member

Nem, ez a 218-as mennyiség csak három zászlóaljra és a nehézdandár egyéb szükségleteire elég.

14. tarzaan

Semennyinek.

Hamár Hiúzt teszel bele, nem közepes lesz;) A németek amúgy keverik, ott van egy kerekes zászlóalj a láncosok között.

Annak több értelme lenne, ha nem választanánk szét a nehéz és a közepes dandárt, és mindkét dandárban lenne 1-1 hk zászlóalj, 2-2 láncos lövészzászlóalj és 1-1 8x8-as gumikerekes.

Sőt, én a magam részéről a 8x8-as kerekeshez nem is ragaszkodnék, két fullos nehéz dandár mögé elegek lennének a kebabos alapú könnyű tartalékos alakulatok.

vasszekely likes this.
  15. Venom85

Venom85 Active Member

Nagyon hülye kérdés lesz elnézést érte, de ha van 218 Lynx ami ugye 3 fő kezelő az összesen 654 ember, de feltételezem nem ennyi fog érteni a kezelésére, gondolva a váltásra stb, stb...szóval ezt hogyan kell elképzelni humánerőforrás szempontjából?! Mennyi ember kell ennyi járműhöz? Nem értek hozzá ezért kérdezném!

borisz, endre and Sulaco like this.
  16. speziale

speziale Well-Known Member

Szerintem azért itt tegyünk rendbe valamit:
    1) milyen autógyár jött is emiatt ide?
    2) ha jól értettem ez egy vegyesvállalat lesz, többségi RM részesedéssel, amihez a kormány jelentős beruházás támogatást ad (meg ugye fizetünk 2 mrd EURot a járművekért)
    3) a kutatás fejlesztés részét nem tudom honnan veszed...ami nálunk lesz, az leginkább egy összeszerelő üzemnek tűnik...talán néhány kisebb jelentőségű részegység beszállítása történhet magyar cégek részéről

17. dudi

dudi Well-Known Member

De nem úgy alkalmazzák őket hanem egyben.

Olvasgas az I.vh-s Gyorshadtestről kicsit,ha tényleg azt gondolod,hohgy nálunk ennek nincs történelmi alapja.

endre likes this.
  18. 12delta

12delta Well-Known Member

Vagy a magyar t-72 ért meg egy pár liter pálinkáért vegyük meg a szovjet Object 299 (https://lemil.blog.hu/2015/05/09/lehetett_volna_szovjet-orosz_harckocsifejlesztesek_1_resz) terveit az Ukrajnától. Modernizáljuk és ott aztán elfér majd a 88-as löveg is. :D

Amúgy teljesen logikus, hogy a közepesben mind a kerekesnek, mint a láncosnak egy a kalibere, hisz egyszerűbb a logisztika.

19. vasszekely

Sokmindent átveszünk a németektől. A láncos-kerekes technika dandáron belüli keverését is?

20. L.O.B

L.O.B Well-Known Member

B R U H Ho_O
    vagy a HM video anyaga vagy más hiteles forrás. De legyél a vendégünk és olvasd vissza a topicot mert már említve volt.

Chima3ra likes this.

Ezen oldal megosztása