Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Grob120 - hadsereg vagy prekatonai szervezet repülőiskolájában, az alap repülőképzés
Pilatus PC7 - hadsereg alapképzése, lényegében itt dől el, hogy alkalmas e valaki komolyabb gépre továbbmenni. Magyarországon ez a lépcső hiányzik, ennek komoly következménye, hogy a drága pénzen Kanadába kiküldöttek közül sokan ott buknak ki, mert nálunk nem volt lehetőség hogy kiderüljön az alkalmatlanságuk az alap repülőképzésen.
Bae Hawk - hadsereg képzése a sugárhajtásúakra kerülőknek az alap harceljárásokkal bezárólag. Minél modernebb ez a típus, annál többet lehet itt átvenni a közvetkező típusképzésbe is tartozó harceljárásokból. A legújabb generáció mint az olasz Master már a légiharcképzésre is magas szinten alkalmas.
Gripen - típusképzés a századnál az adott típus fegyverzetére és az alkalmazható harceljárásokra.
De ha sok a köztes kiképzőtípus akkor az drága mulatság. Két kiképzőtípus az ami jellemző szokott lenni, még gazdag országoknál is. Totál kezdőknek egy lassú légcsavaros, utána egy már komoly kiképzőgép és ezzel vége is, mehet a vadászgépes képzésre.
Nálunk a Jak-52 az mi? Karácsonyfadísz? Alap repülőképzésre teljesen jó, az egyszerűbb avionikájával együtt is.. Nálunk pont, hogy a sugárhajtású kiképzőgép kategória hiányzik, hogy a pilótáink ne csak kanadában nyomathassák, ha arról van szó...
Az pedig, hogy az új Master alkalmas már légiharcképzésre..A Mig-29-es pilóták akkor a Mig-29-en tanultak meg légiharcolni?
Régen Jak-52, L-39, MiG-29 volt a fáma...Az UTI-s dolog az más, mivel az egy típusvaria és itt most a típus számok a lényegesek...Gripennél ez egyébként is megoldott..
Egyébként hányan buknak ki?Mennyire jelentős ez a probléma?
Szóval visszatérve ez a 3 lépcsős rendszer működött..A repült órák száma volt az állandó probléma.
Szerintem mi nem engedhetjük meg hogy a pilótáink...az a maréknyi kapjon itthon még egy típust hogy aztán kint nem bukjon meg x egyén...Mert ha vennénk egy ilyen köztes típust akkor is ki kellene menniük...
<blockquote rel="voltagemultiplier">
Egyszer érdemes lenne leírni, hogy milyen fegyverzettel is rendelkezne a Magyar Honvédség és azon belül a repülőcsapatok, ha mindazok a beszerzések megvalósultak volna, amiket ide ide már leírtak. Érdekes egy kavalkádja lenne a nyugati, orosz, modernizált ex-szovjet, kínai és még kitudja hány nációhoz tartozó, egymással a legkisebb kompatibilitással sem rendelkező, sokszor egymás képességeit átfedő rendszereknek.
TG