[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 740
113
Álljon meg a nászmenet.
  1. Ne keverjük egyetlen gép képességeit egy flotta képességeivel...
  2. A gép csapásmérő fegyverzete 1:1-ben F-16C. Az életben nem hallottam még azt, hogy az szerény... A Gripen baja az hogy AG konfibban ÉS pótos mellett nincs ARH BVR.
  3. A 6 db UB blokkos helihez képest a GBU-s Gripen hol szerény? Ha lenne Mk bomba is, akkor meg végképp hol szerény?
  4. Az egyetlen kifogás az, hogy a 14 gépes flottából 3-4 gépnél több nem allokálható erre. Viszont a terülti lefedés + reakció időt nézve 1 Gripen simán kivált 3 db helit.
Akkro hol szerény ez BÁRHOGYAN nézve....?:confused:

Én ebben a topicban szigorúan a magyar realitásról beszélek, meg néha a vágyálmokról. A magyar Gripen harcértékét hasonlítsd bármi mással. Pl - ahogy példaként hoztad, az F-16C-vel. Például a legyelekével. Ismered a kecskeméti realitást. Akkor is megvan harcértékben az 1:1? A magyar Gripen, mint olyan, az nem egy svéd prospektus adat, hanem 14 darab így-úgy repülőképesen tartott, méregdrága, de szerényen felfegyverzett védelmi hiányosság.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Azért jó példa ez (és mellesleg jelzem, nem közösek őseim az említett bácsival! :D), mert rávilágít a nosztalgia és az érzések erejére. A Mi-24 egy lenyűgöző vas, nekem is a szívem (egyik) csücske. A másik a MiG-29, mert egyszer, még kölyökkoromban elhúzott egy az iskolánk fölött. Alacsonyan jött és olyan brutális dübörgés támadt alatta, hogy a saját hangomat sem hallottam tőle, beleremegtek az ablakok és a fél városban megállt az élet! Nem is láttuk, amikor jött, aztán már ott sem volt, csak távolodni láttuk kelet felé. Hatalmas élmény volt! És nagyon lelombozott, amikor végleg kivonták őket a forgalomból. :(

A Hind ugyanilyen emblematikus darab, amibe bele lehet szerelmesedni. Lamos Imre dandártábornok szavait idézve:
"Hát az a helikopter baromira tetszett! Szerintem a világ legszebb harci helikoptere!" (...) "Szerettem a bonyolult idős felhőrepülést és az éjszakai repülést is, de ha a legemlékezetesebb Mi-24-es feladatot kellene megnevezni, akkor azt mondanám, hogy irányított rakéták a síneken, nem irányított rakéták a blokkokban, 200 darab 12,7 milliméteres géppuskalőszer betöltve. Elindulunk egy kismagasságú manőverútvonalra, amit a felderítés alapján úgy terveztünk meg, hogy figyelembe vettük az ellenséges légvédelmi eszközöket. Bár az AWACS kis magasságon is észrevehet, de ráállhatok a közútra 70-80-nal repülve és akkor azt hiszik, hogy személykocsi megy ott. Aztán 1 óra 20 perc repülés után megérkezünk az adott irányból pontosan az adott időben és tűzkiváltás! Ettől szebb feladat nincs a helikopteres repülésben!"
http://airbase.blog.hu/2017/03/02/negy_evtized_forgoszarnyakon

A zöldbe borult dombhajlatok fölött magyar felségjellel eldübörgő terepszínű Hindek látványa olyan, mint Nagy-Magyarország térképe. Szívet dobogtató, isteni kézzel rajzolt mágikus csoda... -csak sajnos rég elszállt felette az idő.

Vagy siklani a Dunán lefelé "ezerrel" úgy hogy vizes lesz a kilogatott kezed na az is felejthetetlen...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A zöldbe borult dombhajlatok fölött magyar felségjellel eldübörgő terepszínű Hindek látványa olyan, mint Nagy-Magyarország térképe. Szívet dobogtató, isteni kézzel rajzolt mágikus csoda... -csak sajnos rég elszállt felette az idő.
A helikopterekben van modernizacios lehetoseg. Tobb mint a merevszarnyasokban. Nem rossz alap a mihu es meg ma is gyartjak(?), nem ugy mint a kiowat-t. Ha ossze akarnank szedni, hogy miert rossz a kiowa akkor azt hiszem meg tobb indokot talalnank.
 
M

molnibalage

Guest
Én ebben a topicban szigorúan a magyar realitásról beszélek, meg néha a vágyálmokról. A magyar Gripen harcértékét hasonlítsd bármi mással. Pl - ahogy példaként hoztad, az F-16C-vel. Például a legyelekével. Ismered a kecskeméti realitást. Akkor is megvan harcértékben az 1:1? A magyar Gripen, mint olyan, az nem egy svéd prospektus adat, hanem 14 darab így-úgy repülőképesen tartott, méregdrága, de szerényen felfegyverzett védelmi hiányosság.
Továbbra sem értem ezt a szerény szót. Pontosan akkora CAS tűzereje van max. elvi szinten, mint egy F-16C-nek. A magyar viszonyok között meg az egyedüli potens fegyver és a 24-es UB blokkhoz képest meg földöntúli csoda.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 740
113
Ha egy legieroben csak gepagyú van foldi celok ellen az II. vilaghaboru, nem modern CAS. A fegyver bevetési magasságán a Gripen annyira sebezhető, mint a Mi-24-es. A magyar Gripen CAS és a prognosztizált Mi-24 UB blokkos CAS kb egyforma értékű dolog. En nem elvi Gripenrol beszelek, hanem a magyar gépekről.
 
M

molnibalage

Guest
Ha egy legieroben csak gepagyú van foldi celok ellen az II. vilaghaboru, nem modern CAS.
A gépfegyver és modern CAS egy mondatban engem kicsit késztet csak mosolygásra. Az A-10 alig használja az ágyút...

A fegyver bevetési magasságán a Gripen annyira sebezhető, mint a Mi-24-es.
Már elnézést, de egy úgy nem igaz, ahogy van. A gép töredékét tölti időben HMZ-ben a helihez képest és manőverező képessége fényévekkel felette van.

A magyar Gripen CAS és a prognosztizált Mi-24 UB blokkos CAS kb egyforma értékű dolog.
Ezen a ponton már tényleg elvesztettem a fonalat.

En nem elvi Gripenrol beszelek, hanem a magyar gépekről.
Dettó. Gépágyús élettartam korlátozás nélküli all weather gyors gép GBU-val, éjszakai képességel és LITENING-gel kevesebb, mint a nappali UB blokkozgató Mi-24.

Komolyan mondom, hogy keresem a kandi karmerát főleg, hogy te írsz ilyeneket...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
M

molnibalage

Guest
Azért tegyük hozzá, hogy az elmúlt évtizedekben viszonylag kevés tankcsatában segédkezett!
Hányszor kell még elmagyarázni, hogy a GAU-8 kurvára nem harckocsik ellen van? Hányszor linkeljem még az anyagot, ami azt részletezi, hogy a T-62 kilövéséhez is meg kell feszülnie? A '80-as évek hk-i ellen nagy átlagban sokat nem ért a GAU-8.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
A helikopterekben van modernizacios lehetoseg. Tobb mint a merevszarnyasokban. Nem rossz alap a mihu es meg ma is gyartjak(?), nem ugy mint a kiowat-t. Ha ossze akarnank szedni, hogy miert rossz a kiowa akkor azt hiszem meg tobb indokot talalnank.

Persze, modernizálható, de egy Honvédség nem égeti le magát, hogy modernizál ! Csupán újra üzemképessé teszi a gépeket, egy aktuális nagyjavítással. Többet nem várok, repülni fognak majd gondolom, a 80-as évek színvonalán. Na, szerencsére megéltem gyakorlaton, hogy egy csapásban 6 gép jött. Örülök hogy láthattam felettünk, élmény volt. Talán a mai katonák is majd látni fogják, csak annyi a bibi, hogy 30 évvel ezelőtt is tudtak annyit, mint majd amit most fognak tudni. Amennyiben páncéltörő rakéta nem lesz hozzájuk, akkor annyit sem.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Tágabb családom egy idősebb férfitagja meg van győződve arról, hogy a MiG-21 a valaha megalkotott legjobb vadászgép. "Rettegtek tőle az amerikaiak." -hallottam tőle többször. Szerinte azért tűntek el a magyar légtérből (is) a MiG-21-esek, mert Amerika nem hagyhatott nálunk ilyen veszélyes harci eszközt, ezért kellett leépíteni őket. De az oroszoknál most is több ezer van raktáron, lezsírozva, készen a háborúra -szerinte.
Az illető rokonbácsi sorkatonai szolgálatának javát MiG-21-esek földi kiszolgálásával töltötte. ;)

Ezek ilyenek.
Meg a MiG-25 is mienjómár, mert makkhárommal megy, és a MiG-29 is mijenlyómár, mert a Vári műrepülőversenyeket nyert vele.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Már elnézést, de egy úgy nem igaz, ahogy van. A gép töredékét tölti időben HMZ-ben a helihez képest és manőverező képessége fényévekkel felette van.
A Gripenen a tüa. tartályok öntömítő bevonattal rendelkeznek-e, van-e szivacs a tartályban, vagy semlegesgáz-rendszer?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Persze, modernizálható, de egy Honvédség nem égeti le magát, hogy modernizál !
Majd leesik nekik, hogy modernizaciora folyamatosan lehet kolteni (ez igaz), szinte korlatlanul (ez is igaz), teljesitesi hataridok nelkul (vagy barmekkora csuszassal), titkos reszleteket tartalmazo szerzodesekkel (!) es akkor lesz fejlesztes. Ezert a tippert most nem kerek jutalekot. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Továbbra sem értem ezt a szerény szót. Pontosan akkora CAS tűzereje van max. elvi szinten, mint egy F-16C-nek. A magyar viszonyok között meg az egyedüli potens fegyver és a 24-es UB blokkhoz képest meg földöntúli csoda.
A mi gripejeinken nincs UB blokk, csak a gépágyú max 120 db lőszerrel, a kétülésesnél az sincs. Annak 0 a földi csapásmérő képessége idehaza. A Mi-24-en ott a gépágyú, illetve géppuska, ott az UB blokkok (4x32), a deszant térben a géppuska, de még ahogy szírben divat hordóbombát is dobálhat.
 
M

molnibalage

Guest
A mi gripejeinken nincs UB blokk, csak a gépágyú max 120 db lőszerrel, a kétülésesnél az sincs. Annak 0 a földi csapásmérő képessége idehaza. A Mi-24-en ott a gépágyú, illetve géppuska, ott az UB blokkok (4x32), a deszant térben a géppuska, de még ahogy szírben divat hordóbombát is dobálhat.
A GBU-12/16 hirtelen elpárolgoltt...????