[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 739
113
Tudodmit? Bekaphatod!

Egy Mi-24 mecha.

6 évvel a leállítás után gondolom már nem Mi-24-esen vagy mechanikus. Vagyis te egy ex-Mi-24 mechanikus lehetsz.
Így a jelenlegi, vagy a jövőbeni állapotuk nem hathat meg ennyire, hogy itt keltsd a feszültséget az obszcén személyeskedéssel.
Hogy milyen minőségű munkát végeztél aktív állományúként a típuson, azt itt nem firtatta senki, de abban biztos vagyok, hogy semmiféle munkát nem fogsz végezni magyar 24-esen.
És ez nem téged minősít, hanem a valóságot. Ezt kell belátni.
 
M

molnibalage

Guest
6 évvel a leállítás után gondolom már nem Mi-24-esen vagy mechanikus. Vagyis te egy ex-Mi-24 mechanikus lehetsz.
Így a jelenlegi, vagy a jövőbeni állapotuk nem hathat meg ennyire, hogy itt keltsd a feszültséget az obszcén személyeskedéssel.
Hogy milyen minőségű munkát végeztél aktív állományúként a típuson, azt itt nem firtatta senki, de abban biztos vagyok, hogy semmiféle munkát nem fogsz végezni magyar 24-esen.
És ez nem téged minősít, hanem a valóságot. Ezt kell belátni.
Pontosan. A kommentjével az a baj, hogy érzelmeken és nem realitáson alapulnak.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Tudodmit? Bekaphatod!

Egy Mi-24 mecha.

Ennek nagyon örülök épp csak azt nem gondoltad át,hogy nem a te életed múlna adott esetben egy teljesen elavult helikopteren...
Bár egy háborúban gyorsan úgy járnál mint a Luftwaffe szerelői akik repülők híján gyalogságként kerültek alkalmazásra így neked is érdeked,hogy olyan helikoptereket javíts ami vissza is jön egyegy feladatról különben gyorsan karabéllyal a kezedben a harcok sűrűjében találod magad ami valószínűleg nem lenne szerencsés,hisz kaptál ugyan lövész kiképzést de szakmádból adódóan nem ez volt(és nem is lehetett)a prioritás.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Pontosan. A kommentjével az a baj, hogy érzelmeken és nem realitáson alapulnak.
Vagyis kozelebbrol latott mihut mint itt barki es ezert a kommentje nem a realitasokon, hanem az erzelmeken alapul? Ezt hogy?

nem a te életed múlna adott esetben egy teljesen elavult helikopteren...
Ezert inkabb vegyunk/modernizaljunk... Akkor most mit is? Kevlar sisakokat, ruhazatot, minyot... stb. Mi legyen?
Ha lesz mihu, akkor a modernizacioja jogos igeny. De szerintem nem a 24-eseken mulik a tobbi kepesseg sorsa. Tul kis penz ez ahhoz.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Mind a ketten elfogultak vagyunk a különbség az kettőnk között hogy te ki nem állhatod a légierőt (hozzászólásaid alapján ez jött le (pénzkidobásnak tekinted)) engem viszont nem érdekelnek a szárazföldi dolgok (nem a sorsa mivel az igenis érdekel). Tehát nem én osztottam a légierőt,nem én keltettem a feszültséget már jóideje...
Legalább várjátok meg hogy mi lesz ebből...
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
M

molnibalage

Guest
Vagyis kozelebbrol latott mihut mint itt barki es ezert a kommentje nem a realitasokon, hanem az erzelmeken alapul? Ezt hogy?
Igen, ezért érzelmi alapú a kommentje.

Aztán később még ő is leírta, hogy az "nyápic", de mégis okos horvát OH-58-asok mégis jobbak.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 719
93
Vagyis kozelebbrol latott mihut mint itt barki es ezert a kommentje nem a realitasokon, hanem az erzelmeken alapul? Ezt hogy?

Tágabb családom egy idősebb férfitagja meg van győződve arról, hogy a MiG-21 a valaha megalkotott legjobb vadászgép. "Rettegtek tőle az amerikaiak." -hallottam tőle többször. Szerinte azért tűntek el a magyar légtérből (is) a MiG-21-esek, mert Amerika nem hagyhatott nálunk ilyen veszélyes harci eszközt, ezért kellett leépíteni őket. De az oroszoknál most is több ezer van raktáron, lezsírozva, készen a háborúra -szerinte.
Az illető rokonbácsi sorkatonai szolgálatának javát MiG-21-esek földi kiszolgálásával töltötte. ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Mind a ketten elfogultak vagyunk a különbség az kettőnk között hogy te ki nem állhatod a légierőt (hozzászólásaid alapján ez jött le (pénzkidobásnak tekinted)) engem viszont nem érdekelnek a szárazföldi dolgok (nem a sorsa mivel az igenis érdekel). Tehát nem én osztottam a légierőt,nem én keltettem a feszültséget már jóideje...
Legalább várjátok meg hogy mi lesz ebből...


Még véletlen sem vagyok a légierő ellen!
Az elavult eszközök ellen vagyok legyen az T-72 vagy MI-24!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 739
113
Tágabb családom egy idősebb férfitagja meg van győződve arról, hogy a MiG-21 a valaha megalkotott legjobb vadászgép. "Rettegtek tőle az amerikaiak." -hallottam tőle többször. Szerinte azért tűntek el a magyar légtérből (is) a MiG-21-esek, mert Amerika nem hagyhatott nálunk ilyen veszélyes harci eszközt, ezért kellett leépíteni őket. De az oroszoknál most is több ezer van raktáron, lezsírozva, készen a háborúra -szerinte.
Az illető rokonbácsi sorkatonai szolgálatának javát MiG-21-esek földi kiszolgálásával töltötte. ;)

Ezek azok - már bocsánat - romantikus révedések, amelyek nem nagyon viszik előbbre az ügymenetet.
Nincsenek az oroszoknál ezrével MiG-21-esek már sehol, 95%-ukat feldarabolták és beolvasztották. Napjainkra leállított gépből zömmel MiG-23MLD-k, MiG-31-esek és némi Szu-22-es van a fűre letolva, pokoli állapotban.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 739
113
Mind a ketten elfogultak vagyunk a különbség az kettőnk között hogy te ki nem állhatod a légierőt (hozzászólásaid alapján ez jött le (pénzkidobásnak tekinted)) engem viszont nem érdekelnek a szárazföldi dolgok (nem a sorsa mivel az igenis érdekel). Tehát nem én osztottam a légierőt,nem én keltettem a feszültséget már jóideje...
Legalább várjátok meg hogy mi lesz ebből...

Bár dudi nem kért fel védelmül, de speciel semelyik kommentjéből nem jön olyan, hogy ki nem állhatja a légierőt. Azonban a Magyar Honvédség jelenleg úgy "légierő-nehéz", hogy a légierő áll pár darab hadrafogható, ám igencsak szerény harcértékű Gripenből. Azaz a nehezék is silány, milyen lehet a többi?
Eseted azért furcsa, mert te - továbbra is feltételezem - ex-Mi-24-es mechanikusként véded a munder ex-becsületét, pedig azt nem sértette meg senki.
Most képzeld el, mi lenne, ha a Magyar Néphadsereg összes Il-10/28, L-29/39, MiG-15/17/19/21/23 és Szu-22 mechanikusa felháborodna dudi véleményén, mert ő a jelenkori feladatait se látja érdemben biztosítani.

Továbbmegyek, a tervezett 6 darab reaktivált Mi-24-esnek hol van köze a légierőhöz? Az csak hat darab old timer ideiglenes migráns-riogató.
Volt köze valamikor (ahogy régebben az egykori, szárzaföldiek alá rendelt Csapatrepülő Parancsnoksághoz is volt köze még az MN időkben), de azért az egy erős csúsztatás, hogy aki kritizálja a Mi-24-esek reaktiválását, az egyenesen légierő ellenes lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tágabb családom egy idősebb férfitagja meg van győződve arról, hogy a MiG-21 a valaha megalkotott legjobb vadászgép. "Rettegtek tőle az amerikaiak." -hallottam tőle többször. Szerinte azért tűntek el a magyar légtérből (is) a MiG-21-esek, mert Amerika nem hagyhatott nálunk ilyen veszélyes harci eszközt, ezért kellett leépíteni őket. De az oroszoknál most is több ezer van raktáron, lezsírozva, készen a háborúra -szerinte.
Az illető rokonbácsi sorkatonai szolgálatának javát MiG-21-esek földi kiszolgálásával töltötte. ;)
Biztos ilyen is van. De Emel is ezeken a gepeken dolgozott (ha jol emlekszem) es megsem szokott hulyesegeket beszelni. Szoval nem ertem miert hoztad ide ezt a peldat. Ha le alarod hulyezni Tindalost akkor tedd azt, de ne hulye rokonokra hivatkozz, mert a hulyeseg oroklodik es igy mar nem jossz ki jol belole. :p
Az elavult eszközök ellen vagyok legyen az T-72 vagy MI-24!
Modernizalva jo lenne? Vagy mi kellene helyettuk?

Megjegyzem a minap megint fordult egyet a kocka a nemeteknel. Schulz azt mondta nem koltene haderore. Vagyis ha sikerul beszurkolnunk a megvalasztasat (huhh....!o_O) akkor mazsolazhatunk a nemet gepparkbol is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Biztos ilyen is van. De Emel is ezeken a gepeken dolgozott (ha jol emlekszem) es megsem szokott hulyesegeket beszelni. Szoval nem ertem miert hoztad ide ezt a peldat. Ha le alarod hulyezni Tindalost akkor tedd azt, de ne hulye rokonokra hivatkozz, mert a hulyeseg oroklodik es igy mar nem jossz ki jol belole. :p

Modernizalva jo lenne? Vagy mi kellene helyettuk?

Megjegyzem a minap megint fordult egyet a kocka a nemeteknel. Schulz azt mondta nem koltene haderore. Vagyis ha sikerul beszurkolnunk a megvalasztasat (huhh....!o_O) akkor mazsolazhatunk a nemet gepparkbol is.

Ha modernizálják őket akkor ok legyen,még a nevetségesen kevés 6darabot is el lehet fogadni ha valóban modern 21.századnak megfelelő képességeket kapnak(DIRCM,MAWS,modern besugárzás jelző,modern páncéltöző rakéta tehát minimum ATAKA V,mindenidős bevethetőség,NATO kompatibilis titkosított kommunikáció rendszerek,színes kijelzők,hogy ki is tudják használni a rendelkezésre álló elektronikát).Ez alatt nincs értelme beszélbi semmiről.
 
M

molnibalage

Guest
Bár dudi nem kért fel védelmül, de speciel semelyik kommentjéből nem jön olyan, hogy ki nem állhatja a légierőt. Azonban a Magyar Honvédség jelenleg úgy "légierő-nehéz", hogy a légierő áll pár darab hadrafogható, ám igencsak szerény harcértékű Gripenből.
Szerény...? Mitől szerény a harcértéke és mihez képest....??????
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Szerintem a legjobb megoldás mindenféle szempontból a :
Fokker Dreidecker
lenne a legjobb megoldás a speciális magyar szempontok figyelembevételével! (Csak az a fránya éjjellátó..!).:rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Tudod te jól. Alacsony darabszám, szerény mennyiségű, korlátolt képességű fegyverzet.
Álljon meg a nászmenet.
  1. Ne keverjük egyetlen gép képességeit egy flotta képességeivel...
  2. A gép csapásmérő fegyverzete 1:1-ben F-16C. Az életben nem hallottam még azt, hogy az szerény... A Gripen baja az hogy AG konfibban ÉS pótos mellett nincs ARH BVR.
  3. A 6 db UB blokkos helihez képest a GBU-s Gripen hol szerény? Ha lenne Mk bomba is, akkor meg végképp hol szerény?
  4. Az egyetlen kifogás az, hogy a 14 gépes flottából 3-4 gépnél több nem allokálható erre. Viszont a terülti lefedés + reakció időt nézve 1 Gripen simán kivált 3 db helit.
Akkro hol szerény ez BÁRHOGYAN nézve....?:confused:
 
M

molnibalage

Guest
Tudod te jól. Alacsony darabszám, szerény mennyiségű, korlátolt képességű fegyverzet.
A korlátolt képességű fegyverzet része meg a legnagyobb epic fail...

A Strum ATGM full visual fegyver, ahogy az UB blokk is és elég kis HMZ-je van a GBU-12/16 közepes és nagy magasságához képest.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Ha modernizálják őket akkor ok legyen,még a nevetségesen kevés 6darabot is el lehet fogadni ha valóban modern 21.századnak megfelelő képességeket kapnak(DIRCM,MAWS,modern besugárzás jelző,modern páncéltöző rakéta tehát minimum ATAKA V,mindenidős bevethetőség,NATO kompatibilis titkosított kommunikáció rendszerek,színes kijelzők,hogy ki is tudják használni a rendelkezésre álló elektronikát).Ez alatt nincs értelme beszélbi semmiről.

Egyet értek de ismerjétek el hogy aki ezzel a típussal közelebbi kapcsolatba került azokban mely benyomást tett és nehezen tudják elfelejteni...
:) :) :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Egyet értek de ismerjétek el hogy aki ezzel a típussal közelebbi kapcsolatba került azokban mely benyomást tett és nehezen tudják elfelejteni...
:) :) :)


Szerintem minimum annyit vagy többet repültem Hinddel mint szállítóval(és itt nem egy két felszállásról van szó).
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 719
93
Biztos ilyen is van. De Emel is ezeken a gepeken dolgozott (ha jol emlekszem) es megsem szokott hulyesegeket beszelni. Szoval nem ertem miert hoztad ide ezt a peldat. Ha le alarod hulyezni Tindalost akkor tedd azt, de ne hulye rokonokra hivatkozz, mert a hulyeseg oroklodik es igy mar nem jossz ki jol belole. :p

Azért jó példa ez (és mellesleg jelzem, nem közösek őseim az említett bácsival! :D), mert rávilágít a nosztalgia és az érzések erejére. A Mi-24 egy lenyűgöző vas, nekem is a szívem (egyik) csücske. A másik a MiG-29, mert egyszer, még kölyökkoromban elhúzott egy az iskolánk fölött. Alacsonyan jött és olyan brutális dübörgés támadt alatta, hogy a saját hangomat sem hallottam tőle, beleremegtek az ablakok és a fél városban megállt az élet! Nem is láttuk, amikor jött, aztán már ott sem volt, csak távolodni láttuk kelet felé. Hatalmas élmény volt! És nagyon lelombozott, amikor végleg kivonták őket a forgalomból. :(

A Hind ugyanilyen emblematikus darab, amibe bele lehet szerelmesedni. Lamos Imre dandártábornok szavait idézve:
"Hát az a helikopter baromira tetszett! Szerintem a világ legszebb harci helikoptere!" (...) "Szerettem a bonyolult idős felhőrepülést és az éjszakai repülést is, de ha a legemlékezetesebb Mi-24-es feladatot kellene megnevezni, akkor azt mondanám, hogy irányított rakéták a síneken, nem irányított rakéták a blokkokban, 200 darab 12,7 milliméteres géppuskalőszer betöltve. Elindulunk egy kismagasságú manőverútvonalra, amit a felderítés alapján úgy terveztünk meg, hogy figyelembe vettük az ellenséges légvédelmi eszközöket. Bár az AWACS kis magasságon is észrevehet, de ráállhatok a közútra 70-80-nal repülve és akkor azt hiszik, hogy személykocsi megy ott. Aztán 1 óra 20 perc repülés után megérkezünk az adott irányból pontosan az adott időben és tűzkiváltás! Ettől szebb feladat nincs a helikopteres repülésben!"
http://airbase.blog.hu/2017/03/02/negy_evtized_forgoszarnyakon

A zöldbe borult dombhajlatok fölött magyar felségjellel eldübörgő terepszínű Hindek látványa olyan, mint Nagy-Magyarország térképe. Szívet dobogtató, isteni kézzel rajzolt mágikus csoda... -csak sajnos rég elszállt felette az idő.