Ez sanszos, hogy a mi gépünk volt:
Csak a magyar színek ihlették meg a festőt. A valóságban 1974-es gyártású, lengyel UM.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez sanszos, hogy a mi gépünk volt:
Tekintve hogy Ivánék "néhány" évtizede már nem gyártják, a gyári új sárkány-szerkezeti alkatrészekről le kell mondani. Ami még beszerezhető azok max nagyjavított berendezések a fedélzeti rendszerekhez, de szerintem ezekben se nagyon lehet már nagy választék. Ennek az az átka, hogy hiába van pl. mondjuk 867 tökéletesen üzemelő nagyjavított berendezés egy gépben, ha csak egyetlen-egy nem működik, a vadászgép max korlátozottan használható (pl. ha a radar nem működik alkatrészhiány miatt attól a gép még repülhet, navigációs gyakorlatot vagy műrepülést lehet vele csinálni, de radar nélkül gyenge harcképességű és elfogásra még békében is csak korlátozottan alkalmas). Így történt hogy a horvát MiG-21bisz-ekkel "nem bírtak" az ukránok, megfelelő számban teljesen üzem- és harcképes gépeket nem tudtak összehozni a nagyjavítás során.Van még a 21-eshez Orosz support, lehet még új alkatrészeket rendelni hozzájuk?
Már nem sokáig.
Már nem sokáig.
Bakker ez talán negatív világrekord a korszakába tartozó harci gépek között?Azért az is beszédes, hogy a 41-es gép a papírjai szerint az 1979-es beérkezése és az 1997-es kivonása között összesen indított vagy 4-6 darab Sz-5-ös rakétát (nem négyszer-hatszor indított ilyeneket, hanem összesen ennyi rakétát indított!!!), míg a gépágyújával egyszer sem lőtt.
Igazi békegalamb volt...
Mármint R-60M.Taszári MiG-21bisz fegyverzete, már az R-60-asok rendszeresítése után, valamikor a nyolcvanas években. Még ekkor is a fegyverzeti készletébe tartozott az R-3Sz, amit inkább az MF-eken láthattunk, mivel azoknak ez volt az infrás rakétája a rádió parancsközlő irányítású RSz-2USz mellett.
A pápai és taszári bisz-ek fő fegyvere a képen is látható R-3R és R-60-as volt, illetve ez utóbbi alternatívájaként az R-13M.
Ez amúgy a későbbi Cápeti.
Sajnos kétlem, hogy az egyetlen ilyen gép volt. Elég későn, az utolsó bisz-ekkel együtt jött, a MiG-23-asok második, illetve harmadik százada helyett vásárolt valamivel több, mint egy századnyi bisz-szel együtt.Bakker ez talán negatív világrekord a korszakába tartozó harci gépek között?
Mármint R-60M.
.Egy-két darab lesz kiállítva, a többi kuka.
Az RSz-2USz rakétát a szolnoki Kilián főiskolán radar-vezetősugaras irányítású rakétaként oktatták. Ez pontosabban is fejezi ki a rakéta irányítási módját, ami tényleg a radar vezetősugarában repül és annak esetleges célkövető elmozdulását követi le.Taszári MiG-21bisz fegyverzete, már az R-60-asok rendszeresítése után, valamikor a nyolcvanas években. Még ekkor is a fegyverzeti készletébe tartozott az R-3Sz, amit inkább az MF-eken láthattunk, mivel azoknak ez volt az infrás rakétája a rádió parancsközlő irányítású RSz-2USz mellett.
A pápai és taszári bisz-ek fő fegyvere a képen is látható R-3R és R-60-as volt, illetve ez utóbbi alternatívájaként az R-13M.
Ez amúgy a későbbi Cápeti.
Mármint a katapult-ülésből?Csinálnak. Valamelyikből exkluzív irodabútor lesz.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..