Kicsit pontosabban meg tudnád határozni a helyet?Négyet láttam ma eléghiányosan az M3 ról letérve a 32-es főút körforgalma mellett egy D-20 társaságában. Visszaúton kattintottam egyet de elég szar kép lett, otthonról felzeszem azért.
Hatvantól cca. 3-5 km, Jászfényszarutól szintén.Kicsit pontosabban meg tudnád határozni a helyet?
Vasárnap délelőtt a felújítás után ismét elfoglalta helyét a régi MiG-21-es a 44-es főút és a 445-ös számú út találkozásánál lévő körforgalomban...
![]()
BAON - Felújítva helyezték vissza a kecskeméti körforgalomba a MiG-21-est
Vasárnap délelőtt a felújítás után ismét elfoglalta helyét a régi MiG-21-es a 44-es főút és a 445-ös számú út találkozásánál lévő körforgalomban. A hatástalanított harci gépet MH Légijármű Javítóüzem szakemberei festették át, miután az elmúlt öt és fél évben nyomot hagyott rajta az időjárás.www.baon.hu
A 41-es új állomáshelye Ferihegy, Aeropark. A mai napon szétszedtük, áthoztuk és itt össze is raktuk.
Szerintem, nem kéne azon rugózni miért? Az a fontos, hogy budapesten a múzeumban jóval többen ember fogja látogatni, mint ahol eddig volt és a tulajdonosoknak is közelebb van, hogy még kisebb munkálatokat végezzenek rajta.De miért? Van bármi köze Ferihegyhez az adott gépnek, a típusnak?
Pozitívum hogy múzeumba került és valószínűleg jó helyen lesz, ha nem bánnak vele majd mostohagyerekként az utasszállító gépek között.
Szerintem meg indokolt a meglepettség, miután másfél évig azon dolgoztak a gép tulajdonosai, hogy olyan állapotba hozzák a gépet, hogy illeszkedjen a berekfürdői Szovjet repülőtér titkai elnevezésű múzeum tematikájához. Három kiállított repülőeszköz mindenképp nagyobb vonzerőt jelenthetett volna a múzeumnak, de az belátható, hogy Berekfürdőnek valószínűleg sosem lesz olyan látogatottsága, mint a ferihegyi múzeumnak.Szerintem, nem kéne azon rugózni miért? Az a fontos, hogy budapesten a múzeumban jóval többen ember fogja látogatni, mint ahol eddig volt és a tulajdonosoknak is közelebb van, hogy még kisebb munkálatokat végezzenek rajta.
A másik MiG-21-esnek mi lesz a sorsa?Mi tulajdonosok úgy döntöttünk, hogy a gépet elhozzuk. Budapest nekünk kézenfekvő, az Aeropark pedig pozitívan állt a megkeresésünkhöz.
Jó helyen van itt.
A géppel egyedül mi négyen foglalkozunk, mert ez a mienk.valószínűleg jó helyen lesz, ha nem bánnak vele majd mostohagyerekként az utasszállító gépek között.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..