[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83

Miért kellett volna neki felkészültnek lenni? Melyik utasnak kell bármilyen vizsgát tennie egy Boeing-ból vagy az Airbus-ból?! :)
Mert nehogy már valaki azt képzelje, hogy Bocsi a hátsó ülés és a sisak illatának hatására pilótává vált!</blockquote>

Például mert úgy tudom, hogy van PPL szakszolgálati engedélye (akkor még lehet,hogy nem volt), így illene legalább minimális ismeretekkel rendelkeznie azzal a típussal kapcsolatban amit repül és rövid ideig vezet is. A másik dolog az, hogy ez nem utasszállítógép. Van katapultülés, aminek a működésével tisztában kell lenni. Az oroszoknál a mai napig bárki repülhet MiG-29-essel(vagy akár 31-essel is),jó pénzért egy órát. Ott a nyizsnij- novgorodi Szokol repülőgyár tesztpilótái reptetik az utasokat, és ők is oda szokták adni a gépet az utasnak. Ott része a programnak az is, hogy az utast felkészítik a katapultálásra,elmondják neki, hogy mit tud az ülés, és gyakorló katapultálást is végeztetnek az utassal. Plusz elmondják,hogy mi micsoda a kabinban, mihez szabad nyúlnia az utasnak és mihez nem. Nem nagyon hiszem, hogy Bochkor ne kapott volna az MH-tól hasonló felkészítést( lehet,hogy gyakorló katapultálást nem kellett végezzen,de attól tuti elmondtak neki mindent a katapultülésről, a katapultáláskor használatos biztonságos testhelyzetről is).
Ettől még fékernyőt nyitott amikor nem kellett volna, és a nyilatkozatában hallhatóan nem volt tisztában az egyik legfontosabb életmentő berendezés jellemzőivel.
Igen az utas nem tesz típusvizsgát a Boeing-ból, Airbusból, Tupoljevből. Ettől függetlenül még tudnia kell, amit a stewardess elmond a biztonsággal kapcsolatban( pl.honnan jönnek ki az O2 maszkok, hogyan tegyük fel őket). A 29-es esetében a katapult működésének ismerete ugyanúgy alap, ahogy a nagygépen tudni kell felvenni az O2 maszkokat baj esetén.Ha pedig vezeti is, akkor tudni kell, hogy mit nyomhat és mit nem. Biztos,hogy elmondták neki, csak nagy esély van, hogy nem figyelt oda.
Itt lehet részletesebben olvasni a 2005-ös ernyőnyitásról:
http://www.honvedelem.hu/container/files/9/2490/hm0808.doc</blockquote>

Megadatott, hogy "dolgoztam vele"! Tudása "kívánnivalót" hagy maga után..! Van itt egy kedvencünk: talán az ő szintjén áll. Nálad a pont!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
mikoyan-gurevich-mig-29-13_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 208
113
Magyar vonatkozású történet:

http://totalcar.hu/belsoseg/2016/01/09/egy_katapultalas_igaz_tortenete/
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
Srácok; megértem azokat, akik sajnálják a duplasvancú gépeink kivonását. Imádtam én is őket (szépek, dinamikusak, stb.). Nem messze lakva kecsótol, minden munka megállt a kezembe, ha gyakorló légi harcot vívtak egymással. Elképesztő volt. Éjszakai repülésnél a robaj hangja megnyugtatott (fenn vannak a fiúk-vigyáznak ránk-mi baj lehetne), jót aludtam. De...
Még ha példásan is üzemeltettük volna, akkor is le kellett cserélni (más kérdés, hogy Gripenre soha), persze nem így :(
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 208
113
rappali

Ha normálisan üzemeltettük volna őket akkor csak most kellene azon gondolkodnunk, hogy mire cseréljük őket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 832
80 434
113
Igazából ha a sárkány bírná akkor egy alapos modernizációval nem kéne még gondolkozni a 29-esek kivonásán 5-10 évet nyernénk vele ami elég lenne ahhoz hogy az f-35 pl kiforrja magát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 379
56 063
113
Srácok; megértem azokat, akik sajnálják a duplasvancú gépeink kivonását. Imádtam én is őket (szépek, dinamikusak, stb.). Nem messze lakva kecsótol, minden munka megállt a kezembe, ha gyakorló légi harcot vívtak egymással. Elképesztő volt. Éjszakai repülésnél a robaj hangja megnyugtatott (fenn vannak a fiúk-vigyáznak ránk-mi baj lehetne), jót aludtam. De...
Még ha példásan is üzemeltettük volna, akkor is le kellett cserélni (más kérdés, hogy Gripenre soha), persze nem így :(


Húú,hogy megtaláltam ezt a topikot,alig pár hónap után......
Sosem felejtem el a mennydörgést amikor gyakorlatoztak,Bugyi mellett/felett a 80-as évek elején a Kiskunlacházi (orosz)gépek,még süldő kölyök voltam,kifigyeltük mikor repülnek,aztán egyre közelebb bicóztunk a reptérhez,eleinte csak hátul a kavicsbányákig,majd közelebb a laktanyáig,mármint a kerítésig,onnan hátrébb küldtek ugyan az őrök,de csak pár métert,hogy mégse a kerítésen lógjunk.
Már az is szigorú volt ahogy beröffent a hangár előtt,aztán mikor odavágta neki a kifutón a rettenetest a pilóta,dübörgött az egész határ felszálláskor.....
A régi dicsőség,hol van már?
Akkor még a nyolcadikos osztályokhoz kijöttek a hadseregből,osztályfőnöki órán beszélgetni,meg diákat vetíteni az egyenruhás tisztek,ketten,hogy kapacitálják a fiúkat a hivatásos katonaságra.A folyosón méteres plakátok voltak honvédségi képekkel,az egész osztály minimum harckocsizó,de inkább vadász pilóta,vagy űrhajós akart lenni....
A mai skacok mik akarnak lenni?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 469
11 590
113
Akkor még a nyolcadikos osztályokhoz kijöttek a hadseregből,osztályfőnöki órán beszélgetni,meg diákat vetíteni az egyenruhás tisztek,ketten,hogy kapacitálják a fiúkat a hivatásos katonaságra.A folyosón méteres plakátok voltak honvédségi képekkel,az egész osztály minimum harckocsizó,de inkább vadász pilóta,vagy űrhajós akart lenni....
A mai skacok mik akarnak lenni?

Figyelem! Rosszhiszemű előítélet a részemről, akinek nem inge, ne vegye magára.

Ugyan mik akarnának lenni?
https://www.google.hu/search?q=hipszter&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwji9a2d6vrLAhXHXBoKHREvAjwQsAQILA&biw=1280&bih=926
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 976
57 068
113
<blockquote rel="papajoe">
Akkor még a nyolcadikos osztályokhoz kijöttek a hadseregből,osztályfőnöki órán beszélgetni,meg diákat vetíteni az egyenruhás tisztek,ketten,hogy kapacitálják a fiúkat a hivatásos katonaságra.A folyosón méteres plakátok voltak honvédségi képekkel,az egész osztály minimum harckocsizó,de inkább vadász pilóta,vagy űrhajós akart lenni....
A mai skacok mik akarnak lenni?

Figyelem! Rosszhiszemű előítélet a részemről, akinek nem inge, ne vegye magára.

Ugyan mik akarnának lenni?
https://www.google.hu/search?q=hipszter&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwji9a2d6vrLAhXHXBoKHREvAjwQsAQILA&biw=1280&bih=926


</blockquote>
Nem olyan rosszhiszemü......
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Miért nem adjuk oda a 29-eseinket a horvátoknak? A lengyelekkel felújíttatnák őket és minden fasza lenne!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 082
18 829
113
Nem biztos hogy nincs topic hozzá, de nem kerestem most, ide rakom...

http://iho.hu/hir/hol-vannak-a-mig-29-esek-es-milyen-allapotban-160703
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 378
68 849
113
Honnét vették az ötletet hogy alulra is felfessék a kabin sziluettjét? Van ilyen megoldás más légierőben is vagy hungaricum?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 378
68 849
113
Akkor a kanadai pilótasulin kaphatták az ötletet. A múlt évtized második felében jelent meg itthon ha jól emlékszem, 2007-8 körül.