[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mert ám a poteciális vevőknek pont hatástalanított rakéták kellenek...
Én azt tartom a legnagyobb vágyálomnak, hogy ezt valaki egyben, csomagban ezekért a fél-roncsokért kifizesse. Azt el tudnám képzelni, hogy valaki válogat, kimazsolázza azt ami neki kell, de komplett az egészet szerintem nehéz ügy ENNYIÉRT eladni. Új technikánál még talán elmegy az árukapcsolás (új BMW csak ha megveszem a téli gumikat is hozzá), de így?!!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Én azt tartom a legnagyobb vágyálomnak, hogy ezt valaki egyben, csomagban ezekért a fél-roncsokért kifizesse. Azt el tudnám képzelni, hogy valaki válogat, kimazsolázza azt ami neki kell, de komplett az egészet szerintem nehéz ügy ENNYIÉRT eladni. Új technikánál még talán elmegy az árukapcsolás (új BMW csak ha megveszem a téli gumikat is hozzá), de így?!!



Bolgárok?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nehezen tudom elképzelni, mert akár csak pótalkatrészként való felhasználáshoz is teljes, alkatrészenkénti és berendezésenkénti nagyjavításra van szükség. Mindent szétszerelni, minden berendezést kiszerelni, szétszerelni, bemérni az illeszkedéseket, felületvédelmezni, az összes gumitömítéseket, perselyeket, kopó alkatrészeket kicserélni, összeszerelni, próbapadon tesztelni és beszabályozni - csak ezek után lehet bármit a gépekbe beszerelni. A 29-eseink kb. a fele több mint 20 éve nem repült, csak rohadt a szabad ég alatt, az utolsó 4 repképes gép is 7 éve repült utoljára, azóta ugyanaz a sorsuk. Persze minden ár kérdése, és kilóra vagy kimazsolázva lehet hogy lesz rá vevő.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Nehezen tudom elképzelni, mert akár csak pótalkatrészként való felhasználáshoz is teljes, alkatrészenkénti és berendezésenkénti nagyjavításra van szükség. Mindent szétszerelni, minden berendezést kiszerelni, szétszerelni, bemérni az illeszkedéseket, felületvédelmezni, az összes gumitömítéseket, perselyeket, kopó alkatrészeket kicserélni, összeszerelni, próbapadon tesztelni és beszabályozni - csak ezek után lehet bármit a gépekbe beszerelni. A 29-eseink kb. a fele több mint 20 éve nem repült, csak rohadt a szabad ég alatt, az utolsó 4 repképes gép is 7 éve repült utoljára, azóta ugyanaz a sorsuk. Persze minden ár kérdése, és kilóra vagy kimazsolázva lehet hogy lesz rá vevő.


Egy valószínű forgatókönyv: Tőlunk megveszik, Lengyelek megcsinálják, Bolgárok használják kannibalizálva, + hajtóművek (?). Szerintem a háttérben már "lejátszották"? ;)


U.i:...és vannak csodák, az is lehet, hogy mindenki jól jár! Nem egyformán, de kb.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 606
113
A részletek:

22791763_936389326508624_1139098823672133506_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Inkább darabonként oda kéne adni repülőmúzeumoknak (kirámolni belőle, aztán szépre lefesteni és go). Gondolom van ilyen a görögöknél is. Jó lenne cserébe egy A7 vagy egy felderítő phantom. A svédeknek is lehetne adni, meg ott van még Svájc, esetleg Portugália. :)
jah, meg a törököknek is...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 658
113
Azt gondolom, hogy a legutoljára leállított 4 gépet érdemes lett volna haditechnikai cserére felajánlani a szerbeknek/bolgároknak értékegyeztetéssel.
A többiből a KOLS rendszert át kellene szerelni a Mi-24-esekre, ha már újra rendszerbe állítjuk, hozzá az R-73 rakétát is.
A sisakcélzót összehangolni a YakB géppuskával, a SzU-22-ből a megmaradt irányítható fegyverzetet szintén hozzáalakítani és akkor egy egész pöpec helit kapnánk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 599
76 525
113
Azt gondolom, hogy a legutoljára leállított 4 gépet érdemes lett volna haditechnikai cserére felajánlani a szerbeknek/bolgároknak értékegyeztetéssel.
A többiből a KOLS rendszert át kellene szerelni a Mi-24-esekre, ha már újra rendszerbe állítjuk, hozzá az R-73 rakétát is.
A sisakcélzót összehangolni a YakB géppuskával, a SzU-22-ből a megmaradt irányítható fegyverzetet szintén hozzáalakítani és akkor egy egész pöpec helit kapnánk.

Szerbeknek nem, mert mi a horvátokkal vagyunk haverok. Hogy nézett volna ki, hogy felfegyverezzük az ellenségüket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 132
113
Szerbeknek nem, mert mi a horvátokkal vagyunk haverok. Hogy nézett volna ki, hogy felfegyverezzük az ellenségüket.
Horvátokkal vagyunk haverok? Két éve sem volt hogy tömegével fegyvereztük le a horvát rendőröket mikor akaratunk ellenére áthoztak hozzánk egy vonatnyi migránst... Illetve a horvátoktól kaptuk a legtöbb savata migránspolitikánkért, na ők tényleg elmondtak mindenféle szar fasisztának minket! Én nem felejtettem el, nekem nem haverjaim...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 599
76 525
113
Horvátokkal vagyunk haverok? Két éve sem volt hogy tömegével fegyvereztük le a horvát rendőröket mikor akaratunk ellenére áthoztak hozzánk egy vonatnyi migránst... Illetve a horvátoktól kaptuk a legtöbb savata migránspolitikánkért, na ők tényleg elmondtak mindenféle szar fasisztának minket! Én nem felejtettem el, nekem nem haverjaim...

Nekem a balkani haboruk fegyverszallitmanyai jutottak eszembe.

De igazad van, a politikus mindig arra emlekszik, ami neki epp hasznos
 
  • Tetszik
Reactions: marton and endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 132
113
Nekem a balkani haboruk fegyverszallitmanyai jutottak eszembe.

De igazad van, a politikus mindig arra emlekszik, ami neki epp hasznos
Nem vagyok politikus. Pont azért csalódtam igen nagyon a horvátokban, mert elég jól kitömtük őket amikor marha nagy szükségük volt rá, most meg ők köpködtek minket a leghangosabban. Külön megelégedettséggel töltött el amikor láttam azokat a képeket ahol mikor rájöttek hogy mekkora faszok voltak, és próbáltak élő erővel egy egy szakaszon pár tucat rendőrrel visszatartani több száz migránst, ahogy lerohanták őket. Nagy volt a pofa, aztán 1 nap alatt elesett a határszakaszuk...