[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113
A részletek:

22791763_936389326508624_1139098823672133506_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
Inkább darabonként oda kéne adni repülőmúzeumoknak (kirámolni belőle, aztán szépre lefesteni és go). Gondolom van ilyen a görögöknél is. Jó lenne cserébe egy A7 vagy egy felderítő phantom. A svédeknek is lehetne adni, meg ott van még Svájc, esetleg Portugália. :)
jah, meg a törököknek is...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 029
11 902
113
Azt gondolom, hogy a legutoljára leállított 4 gépet érdemes lett volna haditechnikai cserére felajánlani a szerbeknek/bolgároknak értékegyeztetéssel.
A többiből a KOLS rendszert át kellene szerelni a Mi-24-esekre, ha már újra rendszerbe állítjuk, hozzá az R-73 rakétát is.
A sisakcélzót összehangolni a YakB géppuskával, a SzU-22-ből a megmaradt irányítható fegyverzetet szintén hozzáalakítani és akkor egy egész pöpec helit kapnánk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 058
73 553
113
Azt gondolom, hogy a legutoljára leállított 4 gépet érdemes lett volna haditechnikai cserére felajánlani a szerbeknek/bolgároknak értékegyeztetéssel.
A többiből a KOLS rendszert át kellene szerelni a Mi-24-esekre, ha már újra rendszerbe állítjuk, hozzá az R-73 rakétát is.
A sisakcélzót összehangolni a YakB géppuskával, a SzU-22-ből a megmaradt irányítható fegyverzetet szintén hozzáalakítani és akkor egy egész pöpec helit kapnánk.

Szerbeknek nem, mert mi a horvátokkal vagyunk haverok. Hogy nézett volna ki, hogy felfegyverezzük az ellenségüket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Szerbeknek nem, mert mi a horvátokkal vagyunk haverok. Hogy nézett volna ki, hogy felfegyverezzük az ellenségüket.
Horvátokkal vagyunk haverok? Két éve sem volt hogy tömegével fegyvereztük le a horvát rendőröket mikor akaratunk ellenére áthoztak hozzánk egy vonatnyi migránst... Illetve a horvátoktól kaptuk a legtöbb savata migránspolitikánkért, na ők tényleg elmondtak mindenféle szar fasisztának minket! Én nem felejtettem el, nekem nem haverjaim...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 058
73 553
113
Horvátokkal vagyunk haverok? Két éve sem volt hogy tömegével fegyvereztük le a horvát rendőröket mikor akaratunk ellenére áthoztak hozzánk egy vonatnyi migránst... Illetve a horvátoktól kaptuk a legtöbb savata migránspolitikánkért, na ők tényleg elmondtak mindenféle szar fasisztának minket! Én nem felejtettem el, nekem nem haverjaim...

Nekem a balkani haboruk fegyverszallitmanyai jutottak eszembe.

De igazad van, a politikus mindig arra emlekszik, ami neki epp hasznos
 
  • Tetszik
Reactions: marton and endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nekem a balkani haboruk fegyverszallitmanyai jutottak eszembe.

De igazad van, a politikus mindig arra emlekszik, ami neki epp hasznos
Nem vagyok politikus. Pont azért csalódtam igen nagyon a horvátokban, mert elég jól kitömtük őket amikor marha nagy szükségük volt rá, most meg ők köpködtek minket a leghangosabban. Külön megelégedettséggel töltött el amikor láttam azokat a képeket ahol mikor rájöttek hogy mekkora faszok voltak, és próbáltak élő erővel egy egy szakaszon pár tucat rendőrrel visszatartani több száz migránst, ahogy lerohanták őket. Nagy volt a pofa, aztán 1 nap alatt elesett a határszakaszuk...
 
M

molnibalage

Guest
Azt gondolom, hogy a legutoljára leállított 4 gépet érdemes lett volna haditechnikai cserére felajánlani a szerbeknek/bolgároknak értékegyeztetéssel.
A többiből a KOLS rendszert át kellene szerelni a Mi-24-esekre, ha már újra rendszerbe állítjuk, hozzá az R-73 rakétát is.
A sisakcélzót összehangolni a YakB géppuskával, a SzU-22-ből a megmaradt irányítható fegyverzetet szintén hozzáalakítani és akkor egy egész pöpec helit kapnánk.
Jesszusom, ennyi sci-fit egy kommentben... Ezek egy része már technikai alapon is hülyeség...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 029
11 902
113
Jesszusom, ennyi sci-fit egy kommentben... Ezek egy része már technikai alapon is hülyeség...
Számodra minden hülyeség, ami nem a te zseniális agyadból származik.
Ha értelmesen, konstruktívan hozzászólni nem tudsz, akkor tedd meg azt a szívességet, hogy csöndben maradsz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 058
73 553
113
Nem vagyok politikus. Pont azért csalódtam igen nagyon a horvátokban, mert elég jól kitömtük őket amikor marha nagy szükségük volt rá, most meg ők köpködtek minket a leghangosabban. Külön megelégedettséggel töltött el amikor láttam azokat a képeket ahol mikor rájöttek hogy mekkora faszok voltak, és próbáltak élő erővel egy egy szakaszon pár tucat rendőrrel visszatartani több száz migránst, ahogy lerohanták őket. Nagy volt a pofa, aztán 1 nap alatt elesett a határszakaszuk...

Nem azt írtam, hogy te vagy politikus :) Csak a hozzászólásod vezetett rá arra, hogy nálunk milyenek a politikusok.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Szerbeknek nem, mert mi a horvátokkal vagyunk haverok. Hogy nézett volna ki, hogy felfegyverezzük az ellenségüket.
Most meg ép a szerbekkel vagyunk kezdő nagy haverságban. Egyébként az irányitott atgm kívül gyártanak szinte minden fegyverzetet a 17 ez és a 24 hez.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Jogosak ezek a felvetések.
Ezekre az a válaszom, hogy feltételezem, hogy legalább az irányítható rakétafegyverzetet és a bonyolultabb harci elektronikai berendezéseket megfelelően tárolják, másrészt, vagy egy HM Arzenál nevű cég, amely az irányítható rakéták bevizsgálására, felújítására specializálódott.
A humánerőforrást tekintve optimista vagyok, ha tudunk navigációs rendszereket, önvezető rendszereket, sok mindent fejleszteni, akkor nem hiszem, hogy egy alap 3D-s irányzási probléma kifogna az ország szürkeállományán.
....

témához lazán kapcsolódó hozzászólás máshonnan:

Kérdezd meg kommentben Zord Gábort a légierő blogon. Ő biztos tud valami hivatalsabbat mondani.

Amúgy hirtelen ezt találtam, vélhetően erről a vizsgálatról volt valahol egy hosszabb írás. Talán pont az ő blogján

Amúgy nem tudom hogyan gugliztál, amikro én 2 kereséssel ezeket találtam - főoldalas találatok:


http://hvg.hu/itthon/20120823_MH_negy_hadra_foghato_MIG29esunk_van


Minden esetre jelenleg is rohadnak:

http://iho.hu/hir/hol-vannak-a-mig-29-esek-es-milyen-allapotban-160703
+

ez ugyan nem írja le konkrétan amit én írtam, de alátámasztja azt:
Majdnem „zsír új” - MiG-29-est vittek múzeumba

http://nepszava.hu/cikk/1133267-majdnem-zsir-uj---mig-29-est-vittek-muzeumba






A gépet ugyanis 1993-ban gyártották. Az orosz államadósság fejében érkező, 28 gépes MiG-29-es flotta (22 db B és 6 db UB) 1993 októberében érkezett meg a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázisra. szóban forgó gép utolsó leszállásának 1996. decembere volt, és a fellelhető adatok szerint ennek a példánynak mindösszesen 215 repült óra jutott. A mindössze három éves gép így szinte még „bejáratósnak” számított.



Vagyis vélhetően ez volt az egyik gép, ami kannibalizáció miatt igen korán kiesett ajátékból, és mivel későbbsem vettek hozzá pótalkatrészt, kint ismaradt.



Ahogy tudtommal az NDK-ból kapott Mi-24-eske közül is csak néhány repült ahonvédség kötelékében (még oylat is olvastam, hogycsak egy).



Ennek mértjéről - Veszprém pályauvar - Szentkirályszabadja kirándulás - is olvastam egy sztorit, amit szintén lehet urban legendnek tartani, de számomra teljesen életszerű, ahogy a 96-os T72 vásárlás is.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
illetve azóta a hozzászólás írója kewgészítette:

Amúgy az a cikk, amire határozottan emlékszem még asszem azt is tartalmazta, hogy a magyar Mig29-esek az ezek szerint 2012-es orosz átvizsgáláskor - vagyis a kivonásuk után - hány repült órásak voltak, és jelentős részük - talán a többségük - 1000 alatt volt. Úgy emlékszem legalábbis.

A két szerkezetileg tropára ment bemutatózásra használt gépek is 1000 alatt voltak
Na, közben ezt találtam:

Figyelembe véve, hogy a 28 magyar gép összesen 18 ezer órát repült - ami ugye kevesebb mint 650 óra/gép átlagban - , szóval úgy tűnik jól emlékeztem erre.

https://mno.hu/migr_1834/vegleg_lealltak_a_mig29-esek-205149
A cikk szerint 4 gép gyakorlatilag repképes, 8 gép pár hónap alatt repképessé tehető és 13 olyan gépről ír, ami csak igen komoly ráfordítások után repülhetne. A cikk is megerősíti amit írtam, hogy van olyan gép, ami 96 óta nem repült.

A wiki arról ír, hogy a 2002-es üzemidő hosszabbítást csak 14 gépen végezték el, a maradék 13 már igen rossz állapotú volt - pedig ugye alig repültek.

https://hu.wikipedia.org/wiki/MiG–29#Magyar_L.C3.A9gier.C5.91


 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 832
65 413
113
Egy valószínű forgatókönyv: Tőlunk megveszik, Lengyelek megcsinálják, Bolgárok használják kannibalizálva, + hajtóművek (?). Szerintem a háttérben már "lejátszották"? ;)


U.i:...és vannak csodák, az is lehet, hogy mindenki jól jár! Nem egyformán, de kb.
Mit akarnak még ezekből kikannibalizálni? :D Ezekből pár darabot max az oroszok tudnának repképessé tenni egy gyári rehab kúra után. Tetemes költséggel. De Moszkvának ezek nem kellenek, ilyenjük van egy rahedli, ettől csak modernebb 29-es flottájuk repül már. 25-26 éves, életük teljes során a szabad ég alatt, kontárok által üzemeltetett és tárolt gépekről beszélünk. Az áruk önmagában nem sok igaz, de ezekből mi lehet vajon még használható?