1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] NASAMS

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - Hpasp által indítva @ 2020. augusztus 12..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ez a NASAMS-nál nincsen így?

2. rudi

rudi Well-Known Member

És a rakéták...

Python and endre like this.
  3. rudi

rudi Well-Known Member

A NASAMS nál a "síma" AMRAAM és a növelt hatósugarú ER u.abból a "dobozból" indul

alfa74, Python, endre and 2 others like this.
  4. Szittya

Szittya Well-Known Member

Csak mert bennem felmerult hogy nem e valami aegis land rendszert kapunk ha tisztan usa.
    /de lehet orultseg./

5. Szittya

Csak mert mimtha a Lockheed el is targyaltunk volna /ugye akkor mindenki repulogepre gondolt./

6. SilvioD

Cserélgetésre abszolút nem gondoltam. Költséghatékonysági szempontra.
    A Gripeneken elhasznált rakétákat légi üzemidejük végén nem kukázzuk, hanem áttesszük a NASAMS-ba.
    Ha nagyobb a flotta, több rakéta kerül "légi selejtezésre" , viszont a NASAMSba nem kell utánrendelni csak a nagyobb hatótávú ER-eket. Mivel az AMRAAM nem olcsó, igy hosszú távon a párhuzamos üzemeltetés megéri.

Most pedig egy nagyobb kezdő rendelésnél akciósabb árat kaphatunk.

Szittya likes this.
  7. Szittya

Engem inkabb az erdekelne hogy mi is lessz egy rendszerbe integralva? Az olasz 3D radarok fix. Samoc megrendelve. Rendeltunk egy viszonylag nagy raketacsomagot az usabol. Amibe nem tudjuk pontosan mi is van. Meg azt sem tudjuk hogy az elozo rendelesi opcionk is benne van e ebbe vagy sem...

Nekem van egyolyan erzesem hogy ez nem egy homogen rendszerecske lessz. Hanem egy kicsit nagyobb volumenu tobblepcsos valami /igazabol ez lessz egy komplett rendszer vagy ahhoz nagyon is kozeli./ nem aegis de szerintem olyan komplett rendszer lessz mont ami egy komolyabb hadihajon.

A foldi telepitesu fix radarokrol valamiert mindig meg van feledkezve.../a legdurvabb legterellenorzo kepessegunk mindig mindenki allandoan kapasbol pusztulasra irteli ezen a forumon./
    Megg a legnagyobbmlegugyi guruk sem szamolnak soha az altaluk nyujthato teljesitmennyel./ahogy a reskitolto mobilszazadokeval sem.

8. AlbaRegia

AlbaRegia Member

Mi van akkor ha nem tudtunk megállapodni a norvégokkal? Milyen hordozó rendszer fogja a rakétákat kilőni?

9. rudi

rudi Well-Known Member

Az USA SL-AMRAAM fogja kilőni és a szintén Norvég parancsnoki kabin helyett jöhet a Northrop Grumman IBCS

Python, Loken, arcas and 3 others like this.
  10. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Igen, az IBCS logikus lehet. De ha már ott tartunk, akkor a komplett Falcon rendszer is képbe kerülhet Lockheed-ostul, SAAB-ostul, Diehl-estül.
    Itt korábbi hozzászólások alapján maga a TLVS is a Diehl alrendszereivel.
    De ezek közül bármelyikre elég érdekes lenne a Raytheon rakétáinak integrálása....
    Én még arra tudok gondolni, hogy magát a NASAMS FDC-t a Raytheon megveszi helyettünk, és így politikailag le lehet tagadni, hogy a norvégoktól vettünk valamit.
    Hozzánk meg már továbbfejlesztett Raytheon feliratos, törzskönyvezett FDC fog érkezni.
    És az az igazság, hogy a Konsgbergnek ez érdekei is lenne, mert valószínűleg csak így tudja nekünk eladni...

Python, endre and AlbaRegia like this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

Holnap szemptember 30. Csak szólok. :cool:

endre, SilvioD and Loken like this.
  12. arcas

arcas Well-Known Member

• És az Amraam-ER-t?...ilyen még teszt formában sem volt...
    • Az NG IBCS-t nem helyettesiti a már megrendelt Airbus SAMOC?...mert ugye az utóbbi az már biztos.

13. rudi

rudi Well-Known Member

Az AMRAAM-ER u.arról a sínről indul mint a sima AMRAAM, ilyen formában semmi különbség nincs a két rakéta között.
    A SAMOC egy rendszer. Lehet hogy egyszer lesz egy olyan IBCS-hez hasonló parancsnoki kabin amin SAMOC rendszer fut, de én még ilyenről nem hallottam

Python likes this.
  14. pöcshuszár

A SAMOC az átfogó keretrendszer, amibe bele van/lesz integrálva a teljes honi légvédelem.
    Földi telepítésű nagyradaroktól, a réskitöltőkig, valamint a légvédelmi rendszerek maguk is. Ezeknek vannak saját radarjaik is.
    A SAMOC segítségével lehet tudni mindent az ország légteréről, és annak segítségével lehet ellenintézkedéseket indítani. Gyakorlatilag egy magasabb szintű integrátor rendszer. Tudtommal a központ nem mobil. Egy fix - jól védett helyen - lesz telepítve.

Python likes this.
  15. SilvioD

Semmi infó... Már kezdek aggódni, hogy vmi csöcsre futott...:confused:

alfa74 and arcas like this.
  16. pöcshuszár

Van már ilyen. A lengyeleknek csinálták meg a KUB integrációhoz. Ez nem maga a SAMOC központ, hanem csak egy kommunikációs kapcsolatot biztosít a KUB-oknak a SAMOC-hoz.
    A neve SDP-20 SAMOC.
    Ebből a lengyel cikkből meg talán kicsit érthetőbb lesz a SAMOC működése.

17. rudi

rudi Well-Known Member

Mire gondolok?
    Ha a Mistraloknak képesek voltunk legyártani idehaza a parancsnoki kabinját, akkor nem zárom ki teljes mértékben hogy egy NASAMS parancsnoki kabint is össze tudunk dobni SAMOC-kal
    http://www.hmarzenal.hu/eng/defense-industry/mistral-air-defense-missile-system.html

Valami ilyesmit

Luthero likes this.
  18. Bálint

Bálint Well-Known Member

Az nem lehetséges, hogy már rég aláírták csak még nem sajtónyilvános ?

borisz likes this.
  19. SilvioD

Ezzel az amcsik azért dicsekedni fognak!!!

endre and Sulaco like this.
  20. Bálint

Bálint Well-Known Member

Azt lehet holnap után is :D

Ezen oldal megosztása