[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 467
93 482
113
Patriot nálunk nem hiszem, hogy lesz mi nem akarunk az oroszokkal újjat húzni. Szerintem a NASAMS,MEADS/TLVS , SAPM-T az esélyesek.
A TLVS hasonlóképp véd ballisztikus rakéták ellen is. Nagyon egyszerűen megfogalmazva hasonló funkciója van mint a Patriotnak csak sokkal modernebb lesz. Ezt én jól értelmezem?

A ruszkik véleményével nem kell törődni az ország önvédelmi képességeinek növelésekor.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 978
30 232
113
A TLVS hasonlóképp véd ballisztikus rakéták ellen is. Nagyon egyszerűen megfogalmazva hasonló funkciója van mint a Patriotnak csak sokkal modernebb lesz. Ezt én jól értelmezem?

A ruszkik véleményével nem kell törődni az ország önvédelmi képességeinek növelésekor.
Igen ez van a gyártó oldalán, hogy mindent képes leszedni az égről.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Rakétavédelemmel várjuk meg a jövőbeni lézeres opciót. A földi telepítés korlátlan energiaellátást jelent és az alapproblémákat már megoldotta a Rheinmetall például a jóval kisebb léptékű HEL-el. 2035-re szerintem lesz nagy hatótávolságú overkill opció is olyan előrehaladott állapotban, mint most a HEL! Mordor meg legyen boldog a múlt század technikájával, abból a pénzből se tankot vettek!
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A TLVS hasonlóképp véd ballisztikus rakéták ellen is. Nagyon egyszerűen megfogalmazva hasonló funkciója van mint a Patriotnak csak sokkal modernebb lesz. Ezt én jól értelmezem?
A TLVS program 2015 óta tart és a 2005 ben indított MEADS program folytatása.
Az egész meglehtősen képlékeny és komolyabb finanszírozást is csak jövő évtől kap.
Annyi biztos hogy 360 fokos radarokat akarnak hozzá, meg lesz hozzá a PAC-3 MSE-n kívül IRIS-T SL is. Továbbá full hálózatos kialakítást akarnak további bekapcsolható fegyverekkel és szenzorokkal.
De az egész még csak a jövő zenéje, ha egyáltalán lesz végül belőle valami...
aa.jpg

https://esut.de/wp-content/uploads/2020/04/WTR_TLVS.pdf
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 467
93 482
113
A TLVS program 2015 óta tart és a 2005 ben indított MEADS program folytatása.
Az egész meglehtősen képlékeny és komolyabb finanszírozást is csak jövő évtől kap.
Annyi biztos hogy 360 fokos radarokat akarnak hozzá, meg lesz hozzá a PAC-3 MSE-n kívül IRIS-T SL is. Továbbá full hálózatos kialakítást akarnak további bekapcsolható fegyverekkel és szenzorokkal.
De az egész még csak a jövő zenéje, ha egyáltalán lesz végül belőle valami...
aa.jpg

https://esut.de/wp-content/uploads/2020/04/WTR_TLVS.pdf
Laikusként amennyit olvastam róla nekem tetszik. Azt láttam jövőre kezdik komolyabban beletolni a németek a zsét. A farvizükön beszállhatunk mi is és ide is pottyanhat vmi a gyártásból.

Kezdem azt gondolni AKK tényleg erről tárgyalt itt nyáron, ahogy a népszava irta.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 467
93 482
113
A TLVS-el pont a barátkozó fázisban vagyok NASAMS helyett. Augusztusban pont így volt a Hiúz vs. Puma esetében. o_O
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 967
113
De ha nem NASAM lesz akkor minek volt a szándéknyilatkozat meg a cécó?! Illetve az Amerikai fél is ideges lesz kicsit nem?
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 978
30 232
113
Laikusként amennyit olvastam róla nekem tetszik. Azt láttam jövőre kezdik komolyabban beletolni a németek a zsét. A farvizükön beszállhatunk mi is és ide is pottyanhat vmi a gyártásból.

Kezdem azt gondolni AKK tényleg erről tárgyalt itt nyáron, ahogy a népszava irta.

Elég hangsúlyosan emelte ki, hogy már el is kezdték feltrképezni, hogy melyik magyar cég lehet beszállító

más:
A TLVS képes/képes lesz AMRAAM rakétát indítani ?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 967
113
Honnan tudod, hogy nem alapból úgy írták meg a szándéknyilatkozatot, hogy nem NASAMS lesz ?
Akkor ez most vagy az apró betűs rész vagy fingunk nincs mit is írtak alá, inkább az utóbbi! Lehet tényleg Anyahajót veszünk a balatoni flottához!:eek: