[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
450
1 482
93
Ha @Terminator -al közös észjárásunkra hagyatokozom, akkor úgy kell értelmezni a dolgot, hogy:
  • amerikai jóváhagyásunk van 180db Amraam és 60db Amraam-ER rakétára, maximum, amit bármikor megvehetünk/merithetünk
  • mi ebből összesen kértünk 120db rakétát.
Hogy az első 120-ból melyikből mennyi lesz, azt csak Maróth tudja :)
Ez így igaz, azonban nekem úgy jött le, hogy a 60 db -ot azért hagytuk opcióként, hogy csak akkor kérjük le amikor már biztos a NASAMS business ezért gondoltam/gondolom, hogy ER-ekről lehet szó. Ha nem hívjuk le ezután se, akkor egyértelműen nem így van.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ha @Terminator -al közös észjárásunkra hagyatokozom, akkor úgy kell értelmezni a dolgot, hogy:
  • amerikai jóváhagyásunk van 180db Amraam és 60db Amraam-ER rakétára, maximum, amit bármikor megvehetünk/merithetünk
  • mi ebből összesen kértünk 120db rakétát.
Hogy az első 120-ból melyikből mennyi lesz, azt csak Maróth tudja :)

A 120 rakéta (mondjuk 60db AMRAAM-ER + 60db AMRAAM) elfér 20db indítóban, az nagyjából 4~5 üteg.
Ekkora mennyiséggel szépen le lehetne fedni az ország teljes területét.
:rolleyes:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
A 120 rakéta (mondjuk 60db AMRAAM-ER + 60db AMRAAM) elfér 20db indítóban, az nagyjából 4~5 üteg.
Ekkora mennyiséggel szépen le lehetne fedni az ország teljes területét.
:rolleyes:
Én elégedett lennék, ha igy lenne,...később lehet ezt még fokozni, ha lesz rá :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Ha @Terminator -al közös észjárásunkra hagyatokozom, akkor úgy kell értelmezni a dolgot, hogy:
  • amerikai jóváhagyásunk van 180db Amraam és 60db Amraam-ER rakétára, maximum, amit bármikor megvehetünk/merithetünk
  • mi ebből összesen kértünk 120db rakétát.
Hogy az első 120-ból melyikből mennyi lesz, azt csak Maróth tudja :)
Nem-nem.
A rádiós interjúban konkrétan említette, hogy 60db ER, és 120db Sima AMRAAM lett megrendelve.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
K

kamm

Guest
A 120 rakéta (mondjuk 60db AMRAAM-ER + 60db AMRAAM) elfér 20db indítóban, az nagyjából 4~5 üteg.
Ekkora mennyiséggel szépen le lehetne fedni az ország teljes területét.
:rolleyes:

Hat annyival mar biztosan, de en ugy tudom, legalabb meg1x annyi van hozzajuk tartalekban altalaban avgy ez vmi tevhit...?
Mert ha nem az, akkor csak a felenel jarunk... en amugy 10 inditora tippelek eleve, az kb arra eleg, hogy a fontosabb zonakat megvedjuk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 587
76 495
113
Nem-nem.
A rádiós interjúban konkrétan említette, hogy 60db ER, és 120db Sima AMRAAM lett megrendelve.

Melyik rádiós interjúra gondolsz?

Benkő október végén még ezt mondta: "ez első lépcsőben 120 darab rakéta beszerzéséről szól, amelyet, ha igényünk lesz rá, akkor további 60 darab rakétával lehet kipótolni."
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Melyik rádiós interjúra gondolsz?

Benkő október végén még ezt mondta: "ez első lépcsőben 120 darab rakéta beszerzéséről szól, amelyet, ha igényünk lesz rá, akkor további 60 darab rakétával lehet kipótolni."
Valami nevenincs rádiónak adott interjút nem sokkal a rakétaaláírás után. Podcastban lehetett csak letölteni. Asszem valahol a fejlesztős topicban van a linkje.
Benkó beszólásakor is szkeptikus voltam, mivel pár nappal korábban Maróth mondta a 60+120-at.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 587
76 495
113
Valami nevenincs rádiónak adott interjút nem sokkal a rakétaaláírás után. Podcastban lehetett csak letölteni. Asszem valahol a fejlesztős topicban van a linkje.
Benkó beszólásakor is szkeptikus voltam, mivel pár nappal korábban Maróth mondta a 60+120-at.

Én is annak a rádiónak nevén gondolkodom fél órája...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
T

Törölt tag 467

Guest
Valami nevenincs rádiónak adott interjút nem sokkal a rakétaaláírás után. Podcastban lehetett csak letölteni. Asszem valahol a fejlesztős topicban van a linkje.
Benkó beszólásakor is szkeptikus voltam, mivel pár nappal korábban Maróth mondta a 60+120-at.
Én is annak a rádiónak nevén gondolkodom fél órája...
Segítek:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Melyik rádiós interjúra gondolsz?

Benkő október végén még ezt mondta: "ez első lépcsőben 120 darab rakéta beszerzéséről szól, amelyet, ha igényünk lesz rá, akkor további 60 darab rakétával lehet kipótolni."
Na megvan. Spirit FM!
Tegnap éjszaka végighallgattam. A nemzetközi közösséggel arra célzott, hogy a DND eredetileg svéd, most Németországban van, izraeli tulajdonban.
A Leopard üzlettel kapcsolatban (nem emlékszem pontosan mit foglalt bele, sorry) úgy fogalmazott, meg fogja közelíteni a Lynx üzletet anyagi ráfordításban.
Raytheon ügyben egyértelművé vált, hogy a rakéta rész van aláírva, a másik fele még lóg.

Lehet, hogy félreértettem és utólag agyban összefűztem a Benkő féle 120+60-nal, de Maróth nyilvánvalóan a "vettünk" kifejezést használta mind az ER-re, mind a C8-ra.
Nem gondolom, hogy az ER-ből kevesebbet vettünk volna biztosra, mint 60. Akkor viszont a Benkős interjú és Maróth által elmondottak szerint a biztosan megvett 120, 60ER+60C8 lesz, és még opcióba tartunk +60db C8-ot.
Szerintem különben a COVID miatt lett egyrészt 180+60 megvágva 120+60-ra, amiből 60 még opciós is. Biztos vagyok benne, hogy mind a 120+60 lesz szállítva....csak picit halasztva.
Én továbbra is tartom, hogy 2 osztály lesz 3-3 üteggel, ütegenként 4 indítóval. Azaz összesen 24 indító konténerbe 144db rakétára lenne szükség. Ahhoz meg kell majd a 120+60 rakéta, hogy egy minimális tartalék is maradjon.

Szerk: Közben én is megtaláltam.
 
K

kamm

Guest
Én továbbra is tartom, hogy 2 osztály lesz 3-3 üteggel, ütegenként 4 indítóval. Azaz összesen 24 indító konténerbe 144db rakétára lenne szükség. Ahhoz meg kell majd a 120+60 rakéta, hogy egy minimális tartalék is maradjon.

Igen, ez logikusabb, valami minimalis tartalek is kell, az egyertelmu (meg ha valoszinuleg a kisse mar meghurcolt regebbiek jonnek at a Gripenekrol eloszor.)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 434
4 198
113
Kíváncsi leszek vajon az Országház/Budapest védelmére telepítenek e egy üteget a budai-hegyekbe...terror elhárítás ürügyén. Mint ahogyan a Fehér Házat is védik Washingtonban.
 
K

kamm

Guest
Hat a dombra max radarokat tennek, a launchereket biztosan inkabb eldugnam valahol a varosban...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Kíváncsi leszek vajon az Országház/Budapest védelmére telepítenek e egy üteget a budai-hegyekbe...terror elhárítás ürügyén. Mint ahogyan a Fehér Házat is védik Washingtonban.
A hatótávolság miatt problémás lenne, mert a budapesti agglomeráció egybefüggő településszövete fölött történne a lelövés. A fenyegetést a várostól keletre és délre kell megfogni, nem a város fölött!
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Kíváncsi leszek vajon az Országház/Budapest védelmére telepítenek e egy üteget a budai-hegyekbe...terror elhárítás ürügyén. Mint ahogyan a Fehér Házat is védik Washingtonban.
Mit ertesz az ürügy alatt? Mert valójában a tömegbe akarnak vele majd lőni?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
A hatótávolság miatt problémás lenne, mert a budapesti agglomeráció egybefüggő településszövete fölött történne a lelövés. A fenyegetést a várostól keletre és délre kell megfogni, nem a város fölött!

Ha "terrorelhárítás" a cél, akkor jöhet észak meg nyugat felöl is a célpont... És nem feltétlenül derül ki a város előtt, hogy csintalankodni akar.