[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
A legrosszabb az, ha a demokraták megvárják, hogy legalább a felét kifizessük és zsarolni kezdenek a szállítással, mert a jogállam! Ha egy csöpp eszünk van, itt nem lesz NASAMS! Véget ért az érdekalapú politizálás Washingtonban.

Nincs választásunk, meg kell mentenünk a pénzünket. Aki nem a maximálisan elképzelhető aljasság duplájára számít azoktól, akik a saját országukból majmok bolygóját csináltak, az nem épeszű. Ez van, a magyar-amerikai viszonyban nincs remény, innentől a túlélésre játszunk, az olyan üzleteket mint a NASAMS volt hagyni kell szép csöndben elhalni.

Persze, és addig se aláírni semmit!
Mi van? Te fogadtál nagyobb összegben Trumpra? Vagy mi ez a hiszti?
Te úgy látom, hogy személyes sértésnek veszed az amerikai választási eredményeket... OMG! :rolleyes::D
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 587
76 487
113
Ha gyűjtőtopikba írjátok a tematikus topik helyett, akkor persze hogy elveszik az információ...


Litvánia megkapta a NASAMS 3-asait.
Lehet kezdeni számolgatni, hogy mit kinek, mennyiért.:rolleyes::D

szerintem semmi extra, sablon 110 misi/batt. ár az teljesen fair. Ennyiért bárki elfogadná szerintem.

110M EUR/2 battery. ;)
De nem erre gondoltam.
Hanem arra, hogy ebbe ütegenként 4-4 indítót és 2-2 Sentinel radart, valamint gondolom 1-1 FDC.
Az is fontos lehet, hogy a már meglévő Giraffe radarok is be lesznek vonva a NASAMS alá, hasonlóan a hollandokhoz, és az ausztrál tervekhez.
Én a saját batteryt minimum 6 (csak nagyon végszükségből 4) indítóval tervezném, és hasonlóan minimum 2 Sentinellel. Plusz hozzá kellene fűzni még a leendő réskitöltőkből 1-1-et.
Ha tippelnem kellene most, akkor mi 2 osztályt fogunk beszerezni, 6 üteggel (3-3)
A fenti számokat és a litván beszerzést, valamint az AMRAAM rakéták kicsit csökkentett számát figyelembe véve, nagyjából ki is jön az 1Mrd USD a teljes csomagra.
A tartalékolást, és a Gripenek "átfegyverzését" Is figyelembe véve, szükség lesz még mellette egyéb (európai) AA rakéták beszerzésére. ;)


Voltak itt a Hiúz bejelentés környéki eufória közben rakétagyártással kapcsolatos elszólások/spekulációk, az MBDA meg a Diehl jöttek szóba. Elképzelhetö, hogy konkrétan ezekkel a potenciális partnerekkel voltak/vannak ilyen irányú tárgyalások; logikus volna. Mint ahogy az is, hogy a Zrinyi projektben a rakéta - mint fogyóeszköz - gyártókapacitás az egyik stratégiai elem kell, hogy legyen.
PH tippje, hogy a Diehl a befutó.

Az jó lenne. Eurospike (RM-Diehl-érdekeltség) meg IRIS-T.

Mar egy hete kibeszeltuk.. :p
Szerintem nekunk igazan nem mervado, mert a toredeket vettek, mint ami nekunk minimum kellene, raadasul ok a norvegoktol, nem az amerikaiaktol.
Lefogadom, hogy mi mar letargyaltuk, sot, meg is rendeltuk az amerikaiakon keresztul.
Szijjartoek kihasznaltak a trumpista barati viszonyokat - Cornstein valoszinuleg sokat segitett - , csak valamiert nem jelentik meg be... szerintem a minapi norveg kompromisszum utolso vonasain dolgoznak (=a kozos , *fuggetlen* bizottsag felallitasara, ami majd elosztja a Norveg Alap NGO penzeit otthon.)

Ahogy az teto ala kerul, bejelntik a NASAMS 3-at, figyeld meg.

Ha fogadnom kellene, akkor $500-5600M koruli NASAMS 3 a legujabb radarokkal - kicsit komolyabb, mint finn testvereink :D rendszere - plusz osszesen $300-400M AMRAAM ill ER mix.

Azt is valoszinusitem,n hogy mha marad a nemet vonalunk - es nem hiszem hogy az ne maradna -, akkor emelle meg majd jon egy nagyobb, nemet (TLVS?) es ABM-kepes ernyo valamikor 2026 korul, az mar magaban lesz $1-2B korul.


Így lesz.
AKK ebben az évben nagyon érvelt a légvédelem mellett. Csak nem a TLVS lesz az? :)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus
K

kamm

Guest
Azokra a hozzászólásokra írtam ezt, amit összegyűjtöttem a más topikokból és áthoztam ide.
Arról írtak, hogy a magyar beszerzés mennyibe kerülhet és hogy IRIS-T is lehet az AMRAAM mellett.

Az IRIS-T nagyon szep es jo, csak eppen majd' 2x annyi - $500k -, mint amennyiert 120C AMRAAMot veszunk ($250-300k korul remlik.) Az ER sem lesz sokkal dragabb (meglevo tech komboja, nem uj dev), raadasul az IRISt meg senki nem hasznalja NASAMSban, azaz a safest bet es egyben a legoptimalisabb opcio az volt, amit a HM csinalt, egy AMRAAM es ER mix, amit majd szepen elhasznalunk 8-10 ev alatt, addigra meg lemegy az ara az IRIS-Tnek es tapasztalat is lesz vele, Gripenen es NASAMSban egyarant. (A Meteornak hasonlo a helyzete: tenyleg a legjobb BVR, de vadiuj es $2M darabja, khm.)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 728
113
Az IRIS-T nagyon szep es jo, csak eppen majd' 2x annyi - $500k -, mint amennyiert 120C AMRAAMot veszunk. Az ER sem lesz sokkal dragabb, raadasul az IRISt meg senki nem hasznalja NASAMSban, azaz a safest bet es egyben a legoptimalisabb opcio az volt, amit a HM csinalt, egy AMRAAM es ER mix, amit majd szepen elhasznalunk 8-10 ev alatt, addigra meg lemegy az ara az IRIS-Tnek es tapasztalat is lesz vele, Gripenen es NASAMSban egyarant. (A Meteornak hasonlo a helyzete: tenyleg a legjobb BVR, de vadiuj es $2M darabja, khm.)
Nem jön ki a matek. Úgy tudom egy amraam eleve több, mint egy Misi ($)
 
K

kamm

Guest
FYI meg a wikin is ilyesmi arak vannak:

• $300,000–$400,000 for 120C variants
• $1,786,000(FY2014) for 120D[1]
US$1,090,000[2] (AIM-120D FY 2019)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 587
76 487
113
Korában hivatalos dokumentumot linkeltem a magyar jóváhagyásokról, amiből kiderül hogy

a 230 millió USD-ből a 60 db ER rakéta az 190 millió USD
a 500 millió USD-ből a 180 db C7/C8 320 millió USD

azaz Magyarországnak

ER: 3,17 millió USD/db
C7/C8: 1,78 millió USD/db

Ha csak a rakéták darabárát nézzük. De kell mellé még sok minden hogy tárolni, ellenőrizni, használni lehessen.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 728
113
Korában hivatalos dokumentumot linkeltem a magyar jóváhagyásokról, amiből kiderül hogy

a 230 millió USD-ből a 60 db ER rakéta az 190 millió USD
a 500 millió USD-ből a 180 db C7/C8 320 millió USD

azaz Magyarországnak

ER: 3,17 millió USD/db
C7/C8: 1,78 millió USD/db
Tud, én is erre a nagysagrendre emlékeztem.