[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 629
14 604
113
A norvégok pontosan tudják, hogy egy hitel viszafizetésével játszadozni nem lehet, kulonben Mo kegyetlenul ráfaragna. Ha bármi huzavona lenne a viszafizetéssel, a piacot nem fogja érdekelni, miert - Mo részleges államcsodben lévo országként lenne kezelve. A forint bezuhanna, a kamatok felszoknének és az államadosság finanszírozása anyira túlgrágulna, hogy abból minimum háromszor enyi NASAMS is kijonne (és akár még egy-két Patriot ráadás).

A befektetőket mindig a jövő érdekli.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Utóbbi. De erre figyelmeztettem is az olvasóközönséget. (segítek; első sor csupa nagybetű)
Tudom, de ha el sem olvasod akkor minek szólalsz meg? Arra figyelmeztettél, hogy offenzív vagy csak azt hittem valamire alapozod az offenzívséged de újfent csalódnom kellett.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Szóval itt tartunk megint. Nekem azt is kisdoktorival kell alátámasztani, hogy offenzív vagyok. Bocsáss meg ha bízok az itteni közösségben, amikor ide mindenki belinkel mindenféle forrást ezt vagy azt állítva róla. Mond hogy ne tegyem és nem fogok, beleértve téged sem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Szóval itt tartunk megint. Nekem azt is kisdoktorival kell alátámasztani, hogy offenzív vagyok. Bocsáss meg ha bízok az itteni közösségben, amikor ide mindenki belinkel mindenféle forrást ezt vagy azt állítva róla. Mond hogy ne tegyem és nem fogok, beleértve téged sem.
De pont ezaz, hogy nem olvastad el amit belinkelnek amihez amúgy hozzászólsz és én kis naivan azt hiszem, hogy valami alapján alkotsz véleményt. Pl. Amit Rudi berakott, a legújabb Sentinel rendszert azért nem vettük meg mert nem is eladó, ahogy a célpont azonosító adatbázist is az amcsik maguknak tartják meg.

Szóval nem az a bajom hogy offenzív vagy, mert azzal nincs semi baj, a bajom azzal van, hogy unintelligens módon vagy offenzív vagy valós tartalmi véleményed mint olyan nincs is és konkrétan az offenzívség kedvéért vagy offenzív egyszóval eléggé sivár egy lelkivilágod lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha elolvasod a kommentet amit linkel azt nemigen adják el senkinek.
Van azért példa arra hogy az USA szuper titkos dolgokat oszt meg a közeli szövetségeseivel.
A Norvégok pl. készen megkapták az F-35 höz a Mission Data File adatbázist ami szerintem van olyan érzékeny információ mint az NCTR képesség a Sentinelhez.

Én inkább azt hiszem azért nem az ad nekünk az USA fullos Sentinel radart mert mi - hogy úgy mondjam - "C" kategóriás szövetségesek vagyunk.
Valószínű a részünkről hiányzik az a szintű politikai elköteleződés az USA mellett ami az "B" kategóriàhoz kellene.
Az "A" kategória megszerzésére sajnos nincs esélyünk mert az csak az angolszász Five Eyes elit klubbnak jár.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
De pont ezaz, hogy nem olvastad el amit belinkelnek amihez amúgy hozzászólsz és én kis naivan azt hiszem, hogy valami alapján alkotsz véleményt. Pl. Amit Rudi berakott, a legújabb Sentinel rendszert azért nem vettük meg mert nem is eladó, ahogy a célpont azonosító adatbázist is az amcsik maguknak tartják meg.

Szóval nem az a bajom hogy offenzív vagy, mert azzal nincs semi baj, a bajom azzal van, hogy unintelligens módon vagy offenzív vagy valós tartalmi véleményed mint olyan nincs is és konkrétan az offenzívség kedvéért vagy offenzív egyszóval eléggé sivár egy lelkivilágod lehet.

Mi van ha nincs rá időm, hogy elolvassak minden forrást amit ide feldobálnak népek. Nem a fórumon töltöm időm nagy részét. Gondolom -de csak gondolom bizonyítani nem tudom- egy szakmai fórum célja pont az lenne, hogy aki talál egy cikket, forrást azt itt ismerteti a többiekkel.

az, hogy sivár a lelkivilágom, az csak feltételezés
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Mi van ha nincs rá időm, hogy elolvassak minden forrást amit ide feldobálnak népek. Nem a fórumon töltöm időm nagy részét. Gondolom -de csak gondolom bizonyítani nem tudom- egy szakmai fórum célja pont az lenne, hogy aki talál egy cikket, forrást azt itt ismerteti a többiekkel.

az, hogy sivár a lelkivilágom, az csak feltételezés
mivel azt írtam hogy "sivár lelkivilágod lehet" ezért én is csak feltételezem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 960
113
Van azért példa arra hogy az USA szuper titkos dolgokat oszt meg a közeli szövetségeseivel.
A Norvégok pl. készen megkapták az F-35 höz a Mission Data File adatbázist ami szerintem van olyan érzékeny információ mint az NCTR képesség a Sentinelhez.

Én inkább azt hiszem azért nem az ad nekünk az USA fullos Sentinel radart mert mi - hogy úgy mondjam - "C" kategóriás szövetségesek vagyunk.
Valószínű a részünkről hiányzik az a szintű politikai elköteleződés az USA mellett ami az "B" kategóriàhoz kellene.
Az "A" kategória megszerzésére sajnos nincs esélyünk mert az csak az angolszász Five Eyes elit klubbnak jár.
Orosz kémbankkal, kínai 5G telefon-hálózattal és a CEU Fudan egyetemre cserélésével (+stb.) örülhetünk, hogy a "C" kategóriának is!
Komoly kormányzati "teljesítmény" van amögött, hogy nem teljes a bizalom felénk.

Kíváncsi lennék ha Gripeneket F-35-re akarnánk cserélni (tekintsünk el attól, hogy ez mennyire valószerű lehetőség), vajon megkapnánk-e rá az engedélyt?
Szerintem messze nem biztos...vagy előtte küldenének egy feltétel listát.
Pl. 100.000 főre jutó orosz és kínai kémek száma max 0,5 lehet. :D
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: bel and SilvioD

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Orosz kémbankkal, kínai 5G telefon-hálózattal és a CEU Fudan egyetemre cserélésével (+stb.) örülhetünk, hogy a "C" kategóriának is!
Komoly kormányzati "teljesítmény" van amögött, hogy nem teljes a bizalom felénk.

Kíváncsi lennék ha Gripeneket F-35-re akarnánk cserélni (tekintsünk el attól, hogy ez mennyire valószerű lehetőség), vajon megkapnánk-e rá az engedélyt?
Szerintem messze nem biztos...vagy előtte küldenének egy feltétel listát.
Pl. 100.000 főre jutó orosz és kínai kémek száma max 0,5 lehet. :D
Az más kérdés, hogy már az F16 üzletbe sem véletlenül nem mentünk bele. Az amerikaiaktól való függés amennyire lehet kerülendő. A megadjuk a császárnak ami a császáré az pont a NASAM-s beszerzés.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 960
113
Az más kérdés, hogy már az F16 üzletbe sem véletlenül nem mentünk bele. Az amerikaiaktól való függés amennyire lehet kerülendő. A megadjuk a császárnak ami a császáré az pont a NASAM-s beszerzés.
Az európai gyártók kevésbé parásak ebből a szempontból, igen.
Amerikaiakat nem igazán lehetett volna rávenni a helyi gyártásra sem.

Az is érdekes kérdés, hogy azért nem a legújabb AMRAAM-ot vettük-e meg, mert nem adták volna oda?
Asszem nekünk a C5 vagy C7 lett megvéve, pedig a D verziónak sokkal nagyobb a hatótávolsága.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 632
113
Van azért példa arra hogy az USA szuper titkos dolgokat oszt meg a közeli szövetségeseivel.
A Norvégok pl. készen megkapták az F-35 höz a Mission Data File adatbázist ami szerintem van olyan érzékeny információ mint az NCTR képesség a Sentinelhez.

Én inkább azt hiszem azért nem az ad nekünk az USA fullos Sentinel radart mert mi - hogy úgy mondjam - "C" kategóriás szövetségesek vagyunk.
Valószínű a részünkről hiányzik az a szintű politikai elköteleződés az USA mellett ami az "B" kategóriàhoz kellene.
Az "A" kategória megszerzésére sajnos nincs esélyünk mert az csak az angolszász Five Eyes elit klubbnak jár.
Orosz kémbankkal, kínai 5G telefon-hálózattal és a CEU Fudan egyetemre cserélésével (+stb.) örülhetünk, hogy a "C" kategóriának is!
Komoly kormányzati "teljesítmény" van amögött, hogy nem teljes a bizalom felénk.

Kíváncsi lennék ha Gripeneket F-35-re akarnánk cserélni (tekintsünk el attól, hogy ez mennyire valószerű lehetőség), vajon megkapnánk-e rá az engedélyt?
Szerintem messze nem biztos...vagy előtte küldenének egy feltétel listát.
Pl. 100.000 főre jutó orosz és kínai kémek száma max 0,5 lehet. :D
Azért nem a norvégok 2 szép szeme miatt és az örök barátság és a fojtonos bizalom miatt kapták meg.... (ha nem adják oda a norvégok akkor is megoldották vólna....) nézzetek utánna miken is dolgoztak a norvégok F35 kapcsán... mert fejlesztő ország vólt (és nem úgy mint a törökök akik kb 3 lemezt hajlítottak a géphez.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 632
113
egyébként az olaszok is megkapták azok is hűde megbizhatóak biztos azért vagy mert programoztak valamit a 35 höz
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 960
113
Azért nem a norvégok 2 szép szeme miatt és az örök barátság és a fojtonos bizalom miatt kapták meg.... (ha nem adják oda a norvégok akkor is megoldották vólna....) nézzetek utánna miken is dolgoztak a norvégok F35 kapcsán... mert fejlesztő ország vólt (és nem úgy mint a törökök akik kb 3 lemezt hajlítottak a géphez.)
Törökök is Level III partnerek voltak, mint Norvégia és befizettek közel 1milliárd dollárt a fejlesztésbe aztán hoppon maradtak.
Nem mindegy ki mennyire engedi közel a Medvét...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 632
113
Törökök is Level III partnerek voltak, mint Norvégia és befizettek közel 1milliárd dollárt a fejlesztésbe aztán hoppon maradtak.
Nem mindegy ki mennyire engedi közel a Medvét...
a norvégok programoztak. mig a törökök a sárkányon dolgoztak...
szerinted melyik a fontosabb (a törökök azért választották a sárkányt mert már akkor is terveik vóltak saját lopakodóra) de a norvégok a programozás kapcsán érzékenyebb részeket érintettek...
köze sincs a medvéhez a törökök kirakásának a törökök kirakása szerintem már az elejétől tervbe vólt (végig a levegőbe lógott még erdogán elött jóval...) vólt itt téma eleget hoyg emlékezzek ezekre.
sőt olyan is vólt hogy a törökök önmaguk léptek vólna ki a programból... majd mikor nem került át minden doku hozzájuk amin dolgoztak viszakoztak...

az a baj hogy beveszitek ezt a bizalom dumát. nem bizalom van fogások a másikon érvek és pénz... ha a norvégok nem kapják meg hivatalosan azt ami nagyrésze már amugy is a birtokukba vólt... jó pénzt csináltak vólna belőlle egy kis toldás foldással.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 632
113
a norvégok programoztak. mig a törökök a sárkányon dolgoztak...
szerinted melyik a fontosabb (a törökök azért választották a sárkányt mert már akkor is terveik vóltak saját lopakodóra) de a norvégok a programozás kapcsán érzékenyebb részeket érintettek...
köze sincs a medvéhez a törökök kirakásának a törökök kirakása szerintem már az elejétől tervbe vólt (végig a levegőbe lógott még erdogán elött jóval...) vólt itt téma eleget hoyg emlékezzek ezekre.
sőt olyan is vólt hogy a törökök önmaguk léptek vólna ki a programból... majd mikor nem került át minden doku hozzájuk amin dolgoztak viszakoztak...

az a baj hogy beveszitek ezt a bizalom dumát. nem bizalom van fogások a másikon érvek és pénz... ha a norvégok nem kapják meg hivatalosan azt ami nagyrésze már amugy is a birtokukba vólt... jó pénzt csináltak vólna belőlle egy kis toldás foldással. ez az usanak hátrányos lett vólna mert ezzel az ő programjának is egy jelentős része piacra került volna a norvégok által és nem ő általuk... hát kiegyeztek....
ez a nagy bizalom a norvégok iránt. (a norvégok kutyaszoritoba tették az usat ugy hogy fenyegetőzniük sem kellett. csak kijelenteni ha nem akkor használják amiük van... és ezzel a bogár elültetve a kiszivárgásnak..)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 632
113
Mit gondolsz a nasams mégis miért vagy hogyan lett? hirtelen a semmiből a norvégok 0 rol összepakoltak egy ilyen rendszert mikozben semmi tapasztalatuk nem vólt e téren... ami irányító kp ja az NSM et is kezeli. az NSM is a semmiből ett hirtelen csúcsfegyver ... (tudom a pingvin ami egy német usa norvégok által már meglévő alkatrészekből összerakott rakéta annyi hogy nem csak hajókelleni rakéta részegységekből dolgoztak.)

elárulom az f35 ből szedett infók alapján megy (kb annak a 120 fegyverintegrációja nem véletlen az optika se.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány