[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 894
7 166
113
Tudtommal Anglia kivételével már nincs olyan tag, aki támogatja a K + F programot. Utána már csak termelés. Norvégok, törökök, marslakók vagy bárki, aki nem vár semmit. Minden hónap elején harc folyik a kongresszuson a törökökről, mert ahogy gondolják, nincs joga eltávolítani valakit a programból, mert annak egyhangúnak kell lennie. A megoldás egyszerű, a tervek szerint otthagyják a törököket, és maguk alakítanak egy új konzorciumot, de ezúttal a török cégeket képviselő SSB közvetlenül az első fázis közepére akarja a tőkét, mert a többi tag visszalép önszántából. Egy régi cikkben, amit olvastam, ez több mint 3 milliárd dollárt jelent. 2022 elejéig a török cégek 80% -ának csökkentenie kellett a megrendeléseket, de továbbra is ugyanúgy termelnek, a program teljes szégyen. Ne keress logikát.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 374
113
ja es nem az eredeti nasamsról beszélek (ősnasamsrol) ami kb semmilyen komoly képességgel nem rendelkezett. ami kb annyira vólt hatékony mint a ruszki levegő levegő rakétákból világszerte tákolt valamicsodák.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 374
113
az eredeti nasams nem érte el azt a képességet amit egy forgatható álványra helyezett f16 os képes lett vólna produkálni a főldről...
 
  • Vicces
Reactions: ravenlord

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 023
113
Orosz kémbankkal, kínai 5G telefon-hálózattal és a CEU Fudan egyetemre cserélésével (+stb.) örülhetünk, hogy a "C" kategóriának is!
Komoly kormányzati "teljesítmény" van amögött, hogy nem teljes a bizalom felénk.

Kíváncsi lennék ha Gripeneket F-35-re akarnánk cserélni (tekintsünk el attól, hogy ez mennyire valószerű lehetőség), vajon megkapnánk-e rá az engedélyt?
Szerintem messze nem biztos...vagy előtte küldenének egy feltétel listát.
Pl. 100.000 főre jutó orosz és kínai kémek száma max 0,5 lehet. :D
Nem akarom szétcseszni ezt a topikot a Biztpol Mo. - ban válaszoltam. A bizalom hiánya nem csak a magyar kormányon múlik.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 249
113
"A NASAMS légvédelmi rakétarendszerrel ismerkednek Győrben a katonák

Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezrednél rendszerismertető tanfolyamot tartanak a Zrínyi Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében hamarosan beszerzésre kerülő NASAMS (National Advanced Surface-to-Air Missile System – Nemzeti Fejlett Föld-Levegő Rakétarendszer) légvédelmi rakétarendszer bemutatása céljából.
A norvég Kongsberg Defence & Aerospace és az amerikai Raytheon cégek által fejlesztett légvédelmi rakétarendszerrel 2021. augusztus 23-27. között, a norvég fél vezetésével ismerkednek a magyar szakemberek. A Pálffy Miklós laktanya konferencia termében rendezett tanfolyamon a győri alakulat kijelölt állományán kívül a Magyar Honvédség számos szervezetének képviselője is jelen van. A képzésen részt vesz a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos megbízásából a projektet felügyelő Tömböl László nyá. mk. vezérezredes, a projektet vezető Böcz Lajos ezredes, a Haderőtervezési Csoportfőnökség Fegyvernemi Képességtervező Főnökség főnöke, valamint Könczöl Ferenc ezredes, a győri alakulat parancsnoka is.
A tanfolyam résztvevői az egy hét során ismereteket szereznek az – alkalmazott rakéta típusától függően – kis és közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszer legfontosabb elemeiről, képességeiről, alkalmazási feltételeiről, híradó-informatikai vonatkozásairól, a komplexumhoz kapcsolódó kiszolgáló berendezésekről, kiképzési eszközökről, és a logisztikai támogató felszerelésekről is. A képzés augusztus 27-én Kecskeméten zárul, ahol a Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutató keretében kiállításra kerülő NASAMS tűzelosztó központot tekintik meg a magyar szakemberek."
74b855419aa99e6b915bb3a3e2318ced.jpg
 

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Kecskeméten megkérdeztem a NASAMS vezérlőpultnál lévő egyik terepruhás embert, hogy ugye, mi már a 3. szériából vásároltunk? Elszomorított. Szerinte ez még csak a 2. de annak a legfejlettebb változata és egyébként, kint is a 2. széria indítóberendezése van kiállítva. Próbáltam még alkudozni vele, ezért megjegyeztem, úgy tudom a növelt hatótávolságú rakéta a 3-ashoz jár, de nem kaptam plusz információt. Lehet, hogy csak nem akart, még nem publikált adatot kiadni?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 764
113
Kecskeméten megkérdeztem a NASAMS vezérlőpultnál lévő egyik terepruhás embert, hogy ugye, mi már a 3. szériából vásároltunk? Elszomorított. Szerinte ez még csak a 2. de annak a legfejlettebb változata és egyébként, kint is a 2. széria indítóberendezése van kiállítva. Próbáltam még alkudozni vele, ezért megjegyeztem, úgy tudom a növelt hatótávolságú rakéta a 3-ashoz jár, de nem kaptam plusz információt. Lehet, hogy csak nem akart, még nem publikált adatot kiadni?
Túlzás azt gondolni, hogy csak azért mert odaállították a csávót a NASAMS standhoz teljesen képben van...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 384
12 904
113
Mi is a 3-ast vettük úgy tudom...
Nem jól tudod.
"A legfrissebb és vélhetően a győri MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezrednél is hadrendbe álló változat a NASAMS 3-as"

Még a honvédelmes csóka is csak feltételez.
Én eddig sehol sem hallottam/olvastam határozottan kijelentve, hogy NASAMS 3 lesz, azt viszont igen, hogy NASAMS 2.
Nincs ezen mit mentegetni, ez egy elkúrt beszerzés.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Pogány and Aladeen

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Úgy lenne logikus, ha tényleg mindenből a csúcsváltozatot akarjuk. (A szerző még csak vélelmezi a NASAMS 3-at.) A katona viszont akkor miért tagadta le? Nem tudta, hogy mondhatja vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 764
113
Úgy lenne logikus, ha tényleg mindenből a csúcsváltozatot akarjuk. (A szerző még csak vélelmezi a NASAMS 3-at.) A katona viszont akkor miért tagadta le? Nem tudta, hogy mondhatja vagy nem?
Nem biztos, hogy (jól) tudja...lehet, hogy csak sofőr az győri alakulatnál vagy tök máshol szolgál és csak odaállították.
A litvánok a 3-ast vették (tavaly nyáron meg is kapták), nem tudom mi miért vennénk gyengébbet...egyáltalán miért van még gyártásban a régebbi?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 384
12 904
113
Nem biztos, hogy (jól) tudja...lehet, hogy csak sofőr az győri alakulatnál vagy tök máshol szolgál és csak odaállították.
A litvánok a 3-ast vették (tavaly nyáron meg is kapták), nem tudom mi miért vennénk gyengébbet...egyáltalán miért van még gyártásban a régebbi?
Mert a magyar bakának az is jó lesz...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 764
113
NASAMS 3-mat vettünk. Aki kint volt csávó annál a standnál szimplán fogalmatlan volt én is beszéltem vele.
Nem kell elhinni mindent mindenkinek, akin egyenruha van! :D

2-est szerintem nem is tudnánk venni, mert már 3-as van gyártásban 2019 óta. Legfeljebb használtan lehetne, de a Zrínyi nem a guberálsáról szól - szerencsére.
 

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Nem biztos, hogy (jól) tudja...lehet, hogy csak sofőr az győri alakulatnál vagy tök máshol szolgál és csak odaállították.
A litvánok a 3-ast vették (tavaly nyáron meg is kapták), nem tudom mi miért vennénk gyengébbet...egyáltalán miért van még gyártásban a régebbi?
Legyen igazad!