[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 831
113
2 dolog:
  • itt nem 5-10%-os eltérésekről beszélünk.
  • a fő probléma az, hogy az ebből az adatokból levonható következtetés egyik politikai oldal narratívájába se illik. Akkor mi célból manipulálna?
Sztem beleillik, de nem akarom ebbe az irányba elvinni.
Számomra a Publicus hiteltelen. Nem közvélemény kutató, hanem közvélemény befolyásoló. A hitelességi próbán többször és a leginkább elcsúsztak.

Ezt nem politikai alapon mondom. Főleg mert a Gyurcsány kormány házi kutatója a medián sztem a leghitelesebb. Főleg az utolsó kutatásai, mert előtte ő is kozmetikáz.
Ezt már a tavalyi választás előtt így gondoltam, amit a szavazás csak igazolt.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and geseft

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 831
113
"Erősen megoszlanak a vélemények arról, hogy a tíz évvel ezelőtti helyzethez képest hogyan változott a Magyar Honvédség harci, védelmi képessége: a fideszesek 59 százaléka szerint javult, az ellenzékiek 36 százaléka szerint ugyanolyan maradt, további 36 százaléka szerint egyenesen romlott."

HM kommunikációja ezek szerint nem túl jó...
A HM kommunikációja és a miniszteré nagyon xar. (1 jó tájékoztatójára emlékszek. 1 órás bemutatója angolul a Zrinyinek. De sztem az nem minisztériumi, hanem központi kormányzati anyag volt)

A Zrínyi média videói jobbak, de azt még kevesen nézik.

Maróth anno a végére nagyon jól használta a médiát. Benkő is tartott belsős tájékoztatást a végefelé többször az érdeklődő médiának.

Más is volt anno a cikkek általános felütése Azt hittem ebben Szalay-Bobrovniczky profi lesz, megkérdezhetné az Asszonyt. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 923
113
A HM kommunikációja és a miniszteré nagyon xar. (1 jó tájékoztatójára emlékszek. 1 órás bemutatója angolul a Zrinyinek. De sztem az nem minisztériumi, hanem központi kormányzati anyag volt)

A Zrínyi média videói jobbak, de azt még kevesen nézik.

Maróth anno a végére nagyon jól használta a médiát. Benkő is tartott belsős tájékoztatást a végefelé többször az érdeklődő médiának.

Más is volt anno a cikkek általános felütése Azt hittem ebben Szalay-Bobrovniczky profi lesz, megkérdezhetné az Asszonyt. ;)
Benkőről azt mondani, hogy jól tudott beszélni... Már ne is haragudj.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 723
113
Szeretném felhívni a figyelmet erre a cikkre, és a benne olvasható közvéleménykutatási adatokra:

Kiemelném:


Ennyit az önkéntes haderőről, drága barátaim!
Sok sikert a "Majd a több pénz, magasabb fizetés megoldja a Honvédség személyi problémáit" hajtogatásához!
A fő probléma az, hogy a Honvédség és a honvédelem ügye nem kezelhetők a civil munkaerő piaci megoldásokkal.
Publicius kutatás komolyan venni semmi értelme, mert a metodikájuk az hogy felhívnak nagyrészt DKs- néniket hogy mit gondolnak a világról , milyen furcsa hogy a DKs öreg nénik nem akarnak harcolni ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 923
113
Ilyet nem is mondtam.
De azt pozítívan értékelni... Oké maga at tény hogy tartott valóban az, de ezzel kb be is fejeződött a pozitívumok sorozata egy média szakon végzett ismerősöm véleménye szerint (bár nem kell médiaszakembernek lenni ahhoz, hogy feltünjön bárkinek is, hogy Benkő nem a kommunikációjának a minősége miatt lett vezérezredes).
 
  • Tetszik
Reactions: honved

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 831
113
De azt pozítívan értékelni... Oké maga at tény hogy tartott valóban az, de ezzel kb be is fejeződött a pozitívumok sorozata egy média szakon végzett ismerősöm véleménye szerint (bár nem kell médiaszakembernek lenni ahhoz, hogy feltünjön bárkinek is, hogy Benkő nem a kommunikációjának a minősége miatt lett vezérezredes).
Akkor ebben egyet is értünk. Magára a belsős tájékoztatásra gondoltam.
Amikor a 444-től kapott kérdéseket, rohadt kínos volt hallgatni a kioktató stílusát érvek nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 284
113
tartalékos altiszti-tiszti tanfolyam. (nemmonstar)
a kiképzésben megejelent a dronok (qvadrokopterek 2 méretkategoriában.) felderítési információt szolgáltatva.
mind épületharcászat mind a természeti környezetbe illetve műutakkal beépített területeken. Rajszíntű foglalkozás˘˘
Igen hasznos eszközök a kisebb méretkategoria

nyílt természeti környezetbe tűzfüggönyel tűzöszpontosítással ezesetben leküzdhető.
városi beépített környezetbe a tűzvezetés tűzöszpontosítás a belövés korlátozott lehetősége végett bár nehézkes ugyanakkor röppályálya kiszámíthatóbb . (több pontosabb útvonalrepülés végett hisz az épületek kitakarnak. ez nagyobb előkészítést is igényel (művelet tervezési szempontból)

szagdalt vagy fedett terepen jól alkalmazható tájékozódás szempontból. Térképészetileg tájékozódásilag igen hasznos és alkalmas (kb tájolót kiváltja sok esetben a távcsövet is.) magátol (parancsra) iránybaállásra programozás esetén sok mindenre képes lehet.

műutak forgalma jól ellenőrízhető vele ahogy az utakon történő áthaladás is (nem csak hossz
ba keresztbe is.)


harcjárművezéskor harcjárműre vezetés (roncsolás nélkül szimulálva) nem vezettükk a mozgó hk-ba a a drónt el lett húzva felette (szándékosan) int valami lightosabb videojáték kb)

utcák épületek KISmagasságban is ellenőrízhetőek vele akár kitört ablakon beküldhetőek. vagy fedett álcázott takart sarkot ellenőrizni utcán.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 284
113
minden lövész rajba szükségesnek látok (minimum1 kezelőt eszközökkel) felszerelve (akár hiradó katona kezelésben vagy pk-pkh.) mint nem kollektív fegyver.
örzésre megfigyelésre objektumvédelemre is hasznos eszköz lehet.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
„Moonstar 2023” – a tartalékos erő valós katonai tényezőt jelent

A július 10-25-ig tartó „Moonstar 2023” gyakorlaton az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred (MH 2. TVE) Dunától keletre fekvő területvédelmi alakulatainak katonái a lengyel tartalékos erőkkel közösen gyakorlatoztak az MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság táborfalvai kiképzőbázisán...

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Rendkívüli sikertörténet a Honvédelmi Sportszövetség kadétprogramja...

Mindössze három iskola részvételével indult a Honvédelmi Sportszövetség kadétprogramja, aminek mára 135 iskola a tagja – mondta el lapunknak Simicskó István. A szövetség elnöke a szolnoki ejtőernyős honvédelmi sporttáborban tett látogatás után elmondta, hogy a kadétprogramban 7200 fiatal vesz részt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Jelentősen nőtt az NKE-re felvettek száma...

A Hadtudományi és Honvédtisztképző Karon 404 elsőéves kezd ősszel, a nemzetközi biztonság- és védelempolitika képzés az egyik legnépszerűbb szak, amelyet a 431 pontos bejutási küszöb is jelez. A honvédtiszti alapképzésben 292 és 384 pont között volt a határ.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 243
9 431
113
Emberek, tudja valaki, hogy a leszerelést meddig húzhatják? Lejárt az ÖTT szerződésem, jeleztem és indokoltam, hogy miért nem tudom és akarom meghosszabbítani azt. Mindez több mint 2 hónapja volt. Azóta semmi. A pénzbeli ellátmány se érkezett meg, ami pedig jár. Fasza a rendszer.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
De azt pozítívan értékelni... Oké maga at tény hogy tartott valóban az, de ezzel kb be is fejeződött a pozitívumok sorozata egy média szakon végzett ismerősöm véleménye szerint (bár nem kell médiaszakembernek lenni ahhoz, hogy feltünjön bárkinek is, hogy Benkő nem a kommunikációjának a minősége miatt lett vezérezredes).

Tibi bá jó eredménnyel tartotta a nyugdíjas találkozókon az előadásait. Ott jól is érezte magát, feltehetően. Nagyjából ennyi. Nem gondolom hogy túl sok minden szakmai rész rá lett volna bízva.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Emberek, tudja valaki, hogy a leszerelést meddig húzhatják? Lejárt az ÖTT szerződésem, jeleztem és indokoltam, hogy miért nem tudom és akarom meghosszabbítani azt. Mindez több mint 2 hónapja volt. Azóta semmi. A pénzbeli ellátmány se érkezett meg, ami pedig jár. Fasza a rendszer.
Tavaly nekem is lejárt. Idén novemberben fog lejárni a plusz egy év ami valójában rendelkezésre állás. Jeleztem hogy egészségügyi stb okok miatt ez idő alatt ne számoljanak velem. (Sajnos van is)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 243
9 431
113
Tavaly nekem is lejárt. Idén novemberben fog lejárni a plusz egy év ami valójában rendelkezésre állás. Jeleztem hogy egészségügyi stb okok miatt ez idő alatt ne számoljanak velem. (Sajnos van is)
Remélem neked nem lesz ilyen Canossa -járásod.