[HUN] Páncéltörő rakéták (Metisz, Konkursz, Fagot, Spike...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Az NLAW esetében 20 év a "shelf-life" - az ukránoknak küldött példányok még 8 évig jók. Nem hiszem, hogy ezt kitöltenék... :D
Egyébként ha lejáróban vannak, akkor vissza lehet a rajétákat küldeni a gyártóhoz felülvizsgálatra, felújításra. Olcsóbb, mint újat venni. Mondjuk lehet hogy 20 év alatt alavulnak és már nem viszik át amit át kell - ki tudja milyen technológia lesz ennyi idő múlva.
És Spike-ból mennyit vettünk és milyen konfiguban?!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 791
35 983
113
És Spike-ból mennyit vettünk és milyen konfiguban?!
A mennyit senki sem tudja, de sok száz vagy inkább ezer darab kell majd. Egy Lynx hordoz 2 rakétát a csőben, kettőt a küzdőtérben újratöltésnek. Ha jól tudom 170-180 IFV Lynxünk lesz, a többi az parancsnoki, aknavetős stb. Szóval csak a Lynxek egyszeri felszerelése 720 rakéta. 2000-3000 rakéta biztos kell majd, hogy raktáron legyen.
Folyamatosan épül fel a készlet: szerintem minden évben vesznek valamennyit. A CG beszerzés is 2025-ig tart: valószínűleg a lőszer készletet építik fel így fokozatosan.
LR2 és ER2 biztos lesz. Előbbi Lynx-re és gyalogságnak "tripodon", utóbbi meg H145M-re, de csak 2025-től, mert addig integrálgatnak...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
A mennyit senki sem tudja, de sok száz vagy inkább ezer darab kell majd. Egy Lynx hordoz 2 rakétát a csőben, kettőt a küzdőtérben újratöltésnek. Ha jól tudom 170-180 IFV Lynxünk lesz, a többi az parancsnoki, aknavetős stb. Szóval csak a Lynxek egyszeri felszerelése 720 rakéta. 2000-3000 rakéta biztos kell majd, hogy raktáron legyen.
Folyamatosan épül fel a készlet: szerintem minden évben vesznek valamennyit. A CG beszerzés is 2025-ig tart: valószínűleg a lőszer készletet építik fel így fokozatosan.
LR2 és ER2 biztos lesz. Előbbi Lynx-re és gyalogságnak "tripodon", utóbbi meg H145M-re, de csak 2025-től, mert addig integrálgatnak...
És Spike SR?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Az biztos hogy elengedhetetlen egy támadás visszaveréséhez. Eddig összesen 17000 páncéltörő fegyver érkezett Ukrajnába nyugatról. Ha minden ötödik lő csak ki egy orosz tankot vagy harcjárművet, az is brutális veszteség...
Én ezen agyalok! Erről a Spike beszerzésről is csend van! De tuti átírja a beszerzések mennyiségét!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 791
35 983
113
Én ezen agyalok! Erről a Spike beszerzésről is csend van! De tuti átírja a beszerzések mennyiségét!
A két héttel ezelőtti légvédelemről szóló ATV-s Szimulator műsorban viszonylag hosszan beszéltek a Spike-ról. Ha jól értettem az Airbus H145M integrációhoz a Honvédség vette a rakétákat, a m cuccainkkal integrálnak a mi kérésünkre...
Mennyiséget sosem fognak mondani: lőszermennyiségekről sosem beszélnek - ezt még meg is értem. Az AMRAAM beszerzésen kívül semmilyen fogyóeszköz mennyiségéről nem nyilatkoznak. AMRAAM is nikább hiba vagy véletlen lehetett, hogy a MNO megírta a pontos számot...már ha az a pontos...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
A két héttel ezelőtti légvédelemről szóló ATV-s Szimulatro műsorban viszonylag hosszan beszéltek róla.
Mennyiséget sosem fognak mondani: lőszermennyiségekről sosem beszélnek - ezt még meg is értem. Az AMRAAM beszerzésen kívül semmilyen fogyóeszköz mennyiségéről nem nyilatkoznak. AMRAAM is nikább hiba vagy véletlen lehetett, hogy a MNO megírta a pontos számot...már ha az a pontos...
Akkor nem leszünk okosabbak! Csak találgatni tudunk miből mennyi a reális és számolunk!! Mondjuk én kíváncsi lennék azért a végleges menyniségre!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 791
35 983
113
Akkor nem leszünk okosabbak! Csak találgatni tudunk miből mennyi a reális és számolunk!! Mondjuk én kíváncsi lennék azért a végleges menyniségre!
2000 +/-500 rakéta a reális szerintem Magyarországnak, mint minimum érték. 120-140 ezer EUR körül van a rakéta ára, évi néhány száz rakéta beszerzése várható szerintem.

Az árat az alábbi BW beszerzésből számoltam, bár itt indítókat is vettek, szóval ez torzítja az árat. Valószínüleg a rakéta darab ára a 100-120 ezer EUR-hot van közelebb - pláne nagy tételben véve.

 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
2000 +/-500 rakéta a reális szerintem Magyarországnak, mint minimum érték. 120-140 ezer EUR körül van a rakéta ára, évi néhány száz rakéta beszerzése várható szerintem.

Az árat az alábbi BW beszerzésből számoltam, bár itt indítókat is vettek, szóval ez torzítja az árat. Valószínüleg a rakéta darab ára a 100-120 ezer EUR-hot van közelebb - pláne nagy tételben véve.

És vajon mikor jöhet az első szállítmány?!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 791
35 983
113
Az ukrán-orosz háború egy dolgot már bizonyított: nagyon fontos a logisztika! Videók tanulsága szerint az oroszok már civil járműveket vonatoztatnak a határfelé, mert annyira nem működik az ellátás, hadtáp.
Miért nincs még megrendelve a Honvédség új teherautó-flottája?!? :hadonaszos:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 791
35 983
113

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 791
35 983
113
Baszki minden megszólalásod otrombán belpolozik, mindjuk nekem mindegy, csak ne játszd az ártatlant :)
Spike rakéta mennyiségről irogattam ma - semmi másról. Venom felvetésére csak röviden reagáltam. A belpol, biztpol topikba sosem megyek, csak ha valamiért oda át nem dobják a kommentem - sokszor nem teljesen megalapozottan.
Az aláírás szövegem zavar?